Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Clermont Foot - 3. října 2021   15:00

Lorient
54' Laporte (Monconduit)
1:1
(0:1)
Clermont Foot
15' Bayo  (N'Simba)
Lorient
Nardi – Le Goff, Jenz, Laporte, H. Mendes, Igor Silva – Le Fée (50. Diarra), Lemoine (C), Monconduit (85. Le Bris) – Moffi (71. Ouattara), Lauriente (85. Boisgard).
Dreyer – Bourles, Boisgard, Diarra, Hergault, Loric, Ouattara, Petrot, Le Bris.
Gaillouste – Mouysset, Coniglio
Stade du Moustoir (Lorient)
Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Dossou (78. Tell), Berthomier (89. Iglesias), Rašani – Bayo.
Djoco – Billong, O. Busquets, Iglesias, Seidu, Mendy, Tell.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z Ligue 1 zase někdy na počtenou!
Clermont získal v Lorientu cenný bod

Začátek zápasu se nesl ve svižném tempu. Jako první zahrozili ze standardky domácí. Nízký centr propadl na zadní tyč, kam si sbíhal Houboulang Mendes. Ve vysoké rychlosti neměl přesnou mušku a Desmasovu branku minul. Hosté odpověděli v 15. minutě gólem. Mohamed Bayo si naběhl za obranu pro geniální pas Vitala N'Simby a z pravé strany vápna zamířil ke vzdálenější tyči. Guinejec se v této sezoně radoval už popáté. Zanedlouho poté mohlo být srovnáno. Vincent Le Goff zakončoval z levé strany vápna volejí o zem. Do kopu však vložil více energie než by bývalo bylo zdrávo, takže míč po odrazu o trávník přeskočil břevno. Kreativita se však postupem času vytrácela a stále častěji se hrálo mezi šestnáctkami. Až těsně před pauzou převzal Mohamed Bayo přihrávku proti noze a střelou do protipohybu přinutil Paula Nardiho k ne úplně jednoduchému zákroku na zemi.

Domácí vyrovnali v 54. minutě. Julien Laporte si naběhl před branku na centr ze standardky a hlavou uklidil míč pod břevno. Hra se poté na půl hodiny uklidnila. Vzruch vzbudila až situace z 82. minuty, kdy se po pádu Elby Rašaniho Clermont dožadoval penalty. Hlavní rozhodčí měl na celou věc vlastní pohled a zákrok vracejícího se Houboulanga Mendese viděl jako křišťálově čistý. Závěrečná desetiminutovka se obešla bez vážnější šance na jedné či druhé straně, takže zápas skončil za stavu 1:1 spravedlivou remízou.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 19:12.
90+3'
90+3'
Arthur Desmas si s odkopem dává na čas. Ví, že po jeho provedení rozhodčí zápas ukončí.
90+1'
V první ze tří nastavených minut hraje Clermont zanďoura. Je jasné, že remíza z venkovního hřiště má pro něj významnou hodnotu.
90'
Nebojácný Stéphane Diarra pronikl do vnitra hostující šestnáctky a v ní absolvoval nerovný souboj se dvěma stopery. Ti ho od balonu nakonec odtlačili, ale neměli to vůbec snadné.
89'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Jonathan Iglesias.
88'
A z hlediště se ozývá pískot. Fanoušci by rádi viděli aktivnější napadání soupeřovy rozehry.
87'
Clermontští si za dohledu nečinných protihráčů vyměňují přihrávky poblíž vlastní šestnáctky.
85'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Theo Le Bris.
85'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Quentin Boisgard.
84'
Christophe Pelissier chystá dvojnásobné střídání.
83'
Namísto penalty byl nařízen pouze roh. Jason Berthomier našel na přední tyči Johana Gastiena, jenž přehlavičkoval domácí branku.
82'
Elba Rašani se rozčiluje na hlavního arbitra poté, co při kontaktu s vracejícím se Houboulangem Mendesem spadl ve vápně. Rozhodčí má na celou věc svůj pohled, Clermont si penaltu nekopne.
81'
Deset minut před koncem je stav 1:1. Dokáže Lorient či Clermont strhnout vedení na svou stranu a zvítězit, nebo si oba týmy mezi sebou body rozdělí?
79'
Žlutou kartu dostává Julien Laporte (Lorient).

Střední stoper atakoval Jasona Berthomiera na útočné polovině šlapákem.
79'
Po faulu na Houboulanga Mendese hosté odvrátili standardku.
78'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jodel Dossou, přichází Jordan Tell.
77'
Clermontský Jodel Dossou si narazil se spoluhráčem a zpoza vápna zamířil dolů k levé tyči. Paul Nardi byl na zemi včas.
76'
Držení míče: 48% : 52%.
75'
Tentokrát domácí zakombinovali na malém prostoru u pravé lajny. Tam byl například Igor Silva, ale ani on míč hlouběji do pole neprotáhl.
73'
Tahle přihrávka do volného prostoru byla příliš dlouhá. Armand Lauriente se za míčem je ohlédl a aktuálně čeká, až ho někdo z Clermontu vhodí zpátky do hry.
71'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Dango Ouattara.
71'
Ovšem návrat na hřiště to byl pouze chvilkový. Terem Igobor Moffi zřejmě už dříve signalizoval, že indispozice je příliš velká a nechává se vystřídat.
70'
Je to tak, bolest ramene přebolela a Terem Igobor Moffi už se zapojuje do hry.
69'
Terem Igobor Moffi při předchozí akci přepadl přes brankáře a drží se za rameno. Zatím to vypadá všelijak, snad bude v pořádku.
68'
Domácí zazlobili průnikovou přihrávkou, za kterou spěchal Terem Igobor Moffi. Arthur Desmas rychle vyběhl z branky a stihl ukořistit míč před dobíhajícím útočníkem.
67'
V krátkém časovém sledu Lorient zahrával hned tři rohy. Při tom posledním Pierre Gaillouste postřehl útočný faul.
65'
Tomu se domácí ubránili a pak šli do brejku. Ten zakončil Igor Silva a tato situace dopadla na chlup stejně jako ta předchozí na druhé straně.
64'
Další útok Clermontu. Tentokrát se před vápnem dostal do zakončení Jodel Dossou, jeho přizvednutá střela znamená rohový kop.
63'
Vital N'Simba si střihl sprintérský souboj s Igorem Silvou. A protože se při něm musel věnovat soupeři, nakopnutý míč mu nakonec zmizel za koncovou čárou. Vykopávat bude brankář Lorientu.
61'
Držení míče: 51% : 49%.
60'
Dopředu tak mohli domácí, jejich akce ale netrvala dlouho. Znovu hrajeme u středového kruhu.
59'
Vital N'Simba si ve středu hřiště posunul míč před sebe a zezadu byl atakován soupeřem. I přes jeho pád rozhodčí nechává hru plynout dál.
57'
Lorient ubránil roh, stejně jako zanedlouho poté Clermont. Po vyrovnávací trefě se hra rozhýbala.
55'
Žlutou kartu dostává Moritz Jenz (Lorient).

Levý stoper je potrestán za podražení.
54'
Lorient právě vstřelil branku!
To fotbalistům přezdívaným Les Merlus se standardka povedla a je srovnáno! Jeden z obránců nedostoupil JULIENA LAPORTEHO, který hlavou z hranice malého vápna zavěsil míč pod břevno – 1:1.
54'
Do houfu hráčů si naběhl Florent Ogier a hlavou ohrozil Paula Nardiho. Ten měl práci značně usnadněnou, jelikož střela směřovala do středu jeho branky.
53'
Hůře si v osobním souboji na opačné straně počínal Stéphane Diarra, po jehož faulu bude Lorient čelit standardce od postranní čáry.
52'
Vital N'Simba zakřižoval Houboulanga Mendese a vzal mu tím příležitost zmocnit se průnikové přihrávky. Dobrá práce clermontského obránce.
50'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Stéphane Diarra.
49'
Po nezaviněném střetu Enzo Le Fée podklouzl a nevypadá to s ním vůbec dobře. V doprovodu týmových lékařů kulhá za postranní čáru, připraven nahradit ho je Stéphane Diarra.
48'
Clermont je na začátku druhé půle aktivnější. Tentokrát to zkoušel zleva Florent Ogier, jeho nízký centr doskákal až do náruče Paula Nardiho.
47'
Jodel Dossou se prokličkoval do vápna a z jeho pravé strany napřáhl ke střele. Z hlubokého záklonu domácí branku přestřelil.
46'
Začátek zápasu se nesl ve svižném tempu. Jako první zahrozili ze standardky domácí. Nízký centr propadl na zadní tyč, kam si sbíhal Houboulang Mendes. Ve vysoké rychlosti neměl přesnou mušku a Desmasovu branku minul. Hosté odpověděli v 15. minutě gólem. Mohamed Bayo si naběhl za obranu pro geniální pas Vitala N'Simby a z pravé strany vápna zamířil ke vzdálenější tyči. Guinejec se v této sezoně radoval už popáté. Zanedlouho poté mohlo být srovnáno. Vincent Le Goff zakončoval z levé strany vápna volejí o zem. Do kopu však vložil více energie než by bývalo bylo zdrávo, takže míč po odrazu o trávník přeskočil břevno. Kreativita se však postupem času vytrácela a stále častěji se hrálo pouze mezi šestnáctkami. Až těsně před pauzou převzal Mohamed Bayo přihrávku proti noze a střelou do protipohybu přinutil Paula Nardiho k ne úplně jednoduchému zákroku na zemi.
Držení míče: 50% : 50%.
Střely na branku: 0:2. Střely mimo: 2:0.
Rohy: 0:1.
45+2'
45+2'
Těsně před přestávkou hosté zahrozili! Přihrávku proti noze převzal na hranici šestnáctky Mohamed Bayo a střelou do protipohybu přinutil Paula Nardiho k ne úplně jednoduchému zákroku na zemi.
45+1'
Vincenta Le Goffa u rohového praporku odzbrojil Akim Zedadka. Ukázkový počin clermontského obránce.
45'
Nad rámec první půle rozhodčí přidává 2 minuty.
44'
Jason Berthomier podle očekávání vyslal centr, který domácí defenziva hravě odvrátila.
43'
Další faul Lorientu, tentokrát na vlastní polovině. Clermont rozehraje standardku z levé strany.
42'
Domácí to teď dobře vykombinovali, až se k centru dostal Vincent Le Goff. K bráně mířil Terem Igobor Moffi, ale v přetlačované s obráncem fauloval.
40'
I teď to ale byla jen chvilková indispozice, která hostujícímu hráči rozhodně nezabrání pokračovat.
39'
Jodel Dossou schytal nepříjemný úder od Moritze Jenze a nezvedá se ze hřiště.
38'
Po přesunu přes celé hřiště vymyslel Thomas Monconduit kratší lob za obranu. U žádného ze spoluhráčů však nenašel pochopení.
37'
Jodel Dossou vnikl do vnitra pokutového území. Rychle ho dostoupil Moritz Jenz a míč mu ukopl. Navíc se meruny dotkl naposledy útočící hráč, takže domácí budou vykopávat od své branky.
35'
Lorient u balonu, ale jen na chvíli. Nevyšlo přenesení na Igora Silvu, jemuž míč utekl do zámezí.
34'
Bolest pocítil i Johan Gastien, jenž byl na své polovině atakován šlapákem. Jak vidno, domácí hráči si v soubojích opravdu neberou servítky.
33'
Zranění hostujícího obránce naštěstí nebylo vážné a Vital N'Simba už je zpátky ve hře.
32'
Vital N'Simba přepadl přes nastavenou nohu Armanda Laurienteho a s bolestivou grimasou v obličeji se nechává ošetřit. Clermont teď hraje oslaben.
31'
30'
Individuální schopnosti prokázal Armand Lauriente. Domácí hráč byl při své samostatné akci zdvojen a proti přesile měl minimální naději.
29'
Jodel Dossou v přetlačované s Vincentem Le Goffem neuspěl, útočícímu hráči Clermontu byl totiž odmáván ofsajd.
27'
Další faul Lorientu. Vincent Le Goff si přímo před očima rozhodčího přidržel Johana Gastiena.
26'
Načechraný míč zpracoval Igor Silva v rohu hřiště tělem. V pokračující akce však Lorient balon ztratil a při snaze o jeho opětovný zisk se dopustil útočného faulu.
24'
Žlutou kartu dostává Johan Gastien (Clermont).

První karta je za podražení. Johan Gastien přišel do souboje s Enzem Le Fée příliš pozdě.
23'
Na druhé straně šli hosté v brejku čtyři na čtyři. Jason Berthomier vzal zodpovědnost na sebe, ale z levé strany přestřelil.
21'
Julien Laporte se pustil do souboje jeden na jednoho, bohužel pro Lorient z něj vyšel jako poražený.
20'
Houboulang Mendes z Lorientu si před atakujícím Mohamedem Bayem nekomplikoval život a zpětnou přihrávkou oslovil brankáře.
18'
Mohlo být srovnáno! Vincent Le Goff zakončoval z levé strany vápna volejí o zem. Do kopu však vložil více energie než by bývalo bylo zdrávo, takže míč po odrazu o trávník přeskočil břevno.
16'
15'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Největší strašák pro defenzivu Lorientu promluvil! MOHAMED BAYO si naběhl za obranu pro geniální pas Vitala N'Simby a z pravé strany vápna zamířil ke vzdálenější tyči. Guinejec se v této sezoně raduje už popáté a jen jedna trefa mu chybí na dostižení krále střelců Gaetana Labordeho.
14'
Pěkný dribling s míčem ve vzduchu předvedl domácí Igor Silva. To bylo něco pro oko fanouška!
13'
Jenže kompaktní defenziva Lorientu brání velmi dobře a své protivníky nepouští do zakončení.
12'
Teď to Elba Rašani zkoušel sám a na zádech udržel Houboulanga Mendese. Díky tomu může clermontská akce pokračovat.
11'
Elba Rašani se u levé lajny snažil rozběhnout Vitala N'Simbu. Bohužel pro Clermont mu přihrál na paty.
9'
Hosté uklidňují hru ve středu hřiště.
8'
A standardka z pravé strany byla pěkně nebezpečná! Nízký centr propadl na zadní tyč, kam si sbíhal Houboulang Mendes. Ve vysoké rychlosti neměl přesnou mušku a Desmasovu branku minul. Každopádně to bylo první varování pro defenzivu Clermontu.
7'
U balonu opět Igor Silva. Znovu chtěl centrovat, ale tentokrát si to rozmyslel a raději zvolil přihrávku. Pokračující akci utnul Gestienův faul.
6'
Lorientští útočili po pravém křídle. Igor Silva odtud odcentroval na přední tyč a brankář Desmas si nebyl svým zákrokem vůbec jistý.
5'
Hosté opět v útoku. Jason Berthomie viděl v uličce Mohameda Baya, průnikovou přihrávku zastavil Julien Laporte na poslední chvíli.
3'
Vincent Le Goff u rohového praporku odkopl před Jodelem Dossouem. Dobrá práce krajního obránce Lorientu.
2'
Středem hřiště pronikajícímu Fabienovu Lemoinemu zatarasil cestu Jason Berthomier.
1'
Výkop provedli fotbalisté Clermontu. Po krátké kombinaci na své polovině odkopem míč odevzdali soupeři a dopředu jde Lorient.
1'
32letý sudí Pierre Gaillouste přivádí hráče na hřiště. Domácí nastupují v oranžových dresech, hosté v bílých.
Zajímavost: Clermont se v květnu 2014 stal prvním evropským profesionálním fotbalovým klubem, jehož mužský A-tým převzala žena-trenérka. Byla to Portugalka Helena Costaová.

FC Lorient: Nardi – Le Goff, Jenz, Laporte, H. Mendes, Igor Silva – Le Fée, Lemoine (C), Monconduit – Moffi, Lauriente.
Náhradníci: Dreyer – Bourles, Boisgard, Diarra, Hergault, Loric, Ouattara, Petrot.

Clermont Foot: Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Dossou, Berthomier, Rašani – Bayo.
Náhradníci: Djoco – Billong, O. Busquets, Iglesias, Seidu, Mendy, Tell.

Rozhodčí: Gaillouste – Mouysset, Coniglio.
Na Stade du Moustoir už začala rozcvička a to je ten správný čas ukázat vám sestavy. Koho do nich Christophe Pelissier a Pascal Gastien nominovali?
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování zápasu Lorient – Clermont, který se odehraje v rámci 9. kola francouzské Ligue 1.
Vzájemná utkání

Není to tak dávno, co se oba soupeři pravidelně potkávali v Ligue 2. Níže vám přikládáme výsledky ze sezony 2019/20, v níž slavil postup Lorient.

Clermont – Lorient 0:2 (0:2)
Lorient – Clermont 0:1 (0:0)

Ligový nováček po dvou úvodních výhrách ztratil glanc a v nejvyšší francouzské soutěži začal paběrkovat. Nejtěžší prohru (0:6) schytal na stadionu Rennes a naposledy neuspěl ani doma proti Monaku (1:3). Jestli to tak půjde dál, brzy spadne do červeného pásma a to už by situace začala být vážná. Clermont musí udělat vše pro to, aby taková okolnost nikdy nenastala.
FC Lorient

V minulé sezoně se tak tak vyhnuli baráži, v té letošní mají pod nohama pevnou půdu. Fotbalisté Lorientu překvapivě atakují příčky zajišťující účast v pohárové Evropě. Svěřenci Christophera Pelissiera zatím našli jediného přemožitele (Montpellier) a svými výsledky jasně dokazují, že se s nimi pro letošek musí počítat. Před týdnem dokonce obrali o body Lyon, na jehož hřišti i díky dlouhé přesilovce remizovali 1:1.
V 9. kole Ligue 1 na sebe narazí týmy, které ještě před dvěma lety nastupovaly o soutěž níže. Jak si Lorient a Clermont vedou mezi elitou?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.