Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Štrasburk - 12. září 2021   20:45

Lyon
8' M. Dembélé (Guimarães) • 65' Denayer (Shaqiri) • 87' Paquetá (Aouar)
3:1
(1:0)
Štrasburk
90+7' Diallo
Lyon
A. Lopes – Gusto, Diomande (61. J. Boateng), Denayer, Emerson – Mendes (61. Caqueret), Guimarães (90. Keita) – Shaqiri (74. Paquetá), Aouar, Toko Ekambi (75. Cherki) – M. Dembélé (C).
Buquet – Letexier, Debart
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Štrasburk
Sels – Guilbert (66. Diallo), Perrin (77. Nyamsi), Djiku (C), Le Marchand – Caci (45+1. Liénard), Prcić (66. Aholou), Bellegarde – Thomasson, Gameiro (77. Waris), Ajorque.
Kawašima – Aholou, Diallo, Diarra, Kandil, Liénard, Waris, Siby, Nyamsi.

S konstatováním, že Lyon zvládl roli favorita, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera, nebo dobrou noc.
Sledovali jsme souboj, v němž Lyon potvrdil papírové předpoklady. Také herně působil lépe, čímž si zasloužil tři gólové radosti. Ovšem ani Štrasburk nehrál nijak zle, avšak potřeboval větší kvalitu při centrech ze stran. Navíc přišel o Dimitriho Liénarda, jenž je osobností týmu. V samotném závěru se hostům podařilo alespoň snížit, i když branka už nic neřešila.
90+8'
90+7'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Alespoň čestný zásah přichází pro hostující celek v úplném závěru! K pokutovému kopu se postavil HABIB DIALLO, jenž zamířil do levého spodního rohu branky, zatímco Anthony Lopes se vydal doprava.
90+6'
Pokutový kop pro Štrasburk! Maxime Le Marchand chtěl odcentrovat, ovšem Malo Gusto zahrál rukou v nepřirozené poloze!
90+4'
Nastavené byly tři minuty, které sice už uplynuly, ovšem kvůli zranění Dimitriho Liénarda, se vůbec nehrálo.
90+3'
Zatímco fanoušci Lyonu oslavují vítězství, tak Dimitri Liénard se stále nachází na trávníku. Už přijel také vozík s nosítky, hostující hráč bude odvezen.
90+1'
Dimitri Liénard zůstal mimo hru ležet na trávníku. Nyní potřebuje ošetření a do hry půjdou také nosítka. Tohle je velmi nepříjemný moment!
90'
Lucas Paquetá přihrával ven ze šestnáctky a z její hranice se pak napřáhl Habib Keita, jehož pokus mířil jen do míst, kde se pohyboval Matz Sels.
90'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Habib Keita.
87'
Lyon právě vstřelil branku!
ještě jedna gólová radost v zajímavém střetnutí! Houssem Aouar přihrál na pravou stranu šestnáctky, odkud z jedné zamířil placírkou k zadní tyči LUCAS PAQUETÁ – 3:0. Asistence: Houssem Aouar.
86'
Za obranu hostujícího celku si nabíhal Lucas Paquetá, který přehodil vybíhajícího brankáře. Ovšem branku netrefil a stejně by se pískal ofsajd!
85'
Hráči v bílých dresech kombinovali na vlastní polovině, kde předvedli nepřesnou přihrávku. Po chvíli přišel centr zleva a ve vápně míč propadl na zadní tyčku, kam vybíhal Anthony Lopes, jenž zneškodnil pokus Habiba Dialloa.
83'
Dalším potrestaným hráčem je Jérôme Boateng (Lyon), který prožívá premiéru v dresu Lyonu. Domácí obránce ve skluzu trefil Habiba Dialla.
83'
Na druhé straně se o technickou střelu pokoušel Moussa Dembélé, který se napřáhl zpoza velkého vápna a mířil jen nad horní tyčku.
82'
Utkání už míří ke své koncovce a Lyon stále vede o dva zásahy! K další hlavičce se dostal Habib Diallo, jehož pokus byl nepřesný. Střídající hráč je velmi aktivní a hodně obranu soupeře trápí.
80'
Na levou stranu šestnáctky prošel Rayan Cherki, který si přehodil míč na levačku a vystřelil po zemi na zadní tyčku. Ovšem Matz Sels vytáhl dobrý zákrok nohou.
79'
Tentokrát se Štrasburk už k zakončení dostal, ale branku neohrozil! Centr zprava mířil na první tyčku, kde se k hlavičce procpal Habib Diallo, jenž zamířil vedle pravé tyče.
78'
Po rohovém kopu zakončení nepřišlo. To se nezměnilo ani po dalším pasu před branku, který zprava vyslal Adrien Thomasson.
77'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Lucas Perrin, přichází Gerzino Nyamsi.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Majeed Waris.
77'
Na pravé straně se uvolnil střídající Habib Diallo, jehož snažení odvrátil na rohový kop Bruno Guimarães. Ještě před rozehráním bude Štrasburk střídat.
76'
Štrasburk zastavil akci soupeře, ale dlouho mu trvalo než vyrazil do protiakci. Mezitím se chystá další dvojí střídání právě na hostující straně.
75'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Lucas Paquetá.
73'
Zleva přihrával po zemi do šestnáctky Adrien Thomasson, který viděl spoluhráče před Jasonem Denayerem. Ludovic Ajorque předvedl zakončení patičkou, ovšme balon mířil na domácího brankáře.
72'
Anthony Lopes měl obrovské potíže, když musel jít do souboje s vysokým Ludovicem Ajorquem. Na dvakrát se domácímu brankáři povedlo zkrotit neposedný míč.
71'
Centr z levé strany proletěl vápnem a zakončením se pak prezentoval Jean-Ricner Bellegarde. Jeho dělovka mířila jen těsně nad břevno, velmi zajímavá situace Štrasburku!
70'
Lyon rozehrával standardní situaci z velké dálky a zakončením se prezentoval Emerson. Jeho pokus k brance letěl dlouho, a tak si jej hostující brankář v pohodě pohlídal.
69'
Xherdan Shaqiri znovu rozehrál roh nakrátko, následně na zadní tyč centroval Bruno Guimarães. Ovšem ten dal míči opačnou rotaci, a tak si situaci pohlídal Matz Sels.
68'
Na levé straně si míč kolem soupeře hodil Moussa Dembélé, který upaloval do vápna, kde mu míč ve skluzu sebral Alexander Djiku. Olympique bude rozehrávat další roh.
67'
Rychlé dva kroky udělal Xherdan Shaqiri, který se dostal blíže k brankové čáře a odcentroval na zadní tyč. Ovšem v tomto prostoru se nenacházel nikdo v bílém dresu.
66'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Frédéric Guilbert, přichází Habib Diallo.
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Jean-Eudes Aholou.
65'
Teď už se domácímu mužstvu bude dýchat mnohem lépe! Z hranice šestnáctky odcentroval Xherdan Shaqiri, na jehož centr si naskočil na malém vápně JASON DENAYER, který zamířil do protipohybu Matze Selse. Asistence: Xherdan Shaqiri.
64'
Na levé straně bojovali Emerson a Alexander Djiku. Souboj vyhrál druhý jmenovaný, ovšem Lyon bude kopat rohový kop.
63'
Do šestnáctky vnikl Moussa Dembélé, který měl kolem sebe tři soupeře, proto nezakončil. Odraženého balonu se chopil Karl Toko Ekambi, kterému zase dlouho trvalo zpracování.
61'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Thiago Mendes, přichází Maxence Caqueret.
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Sinaly Diomande, přichází Jérôme Boateng.
60'
Tentokrát Moussa Dembélé přihrával doleva, odkud odcentroval na zadní tyčku Emerson. K nepřesvědčivé hlavičce se probojoval Karl Toko Ekambi, jenž mířil hodně nepřesně.
59'
Karl Toko Ekambi neměl rychlost, přesto se dostal za obranu, ale musel celou situaci přibrzdit. Následně chtěl odcentrovat na zadní tyčku, kam si nabíhal zcela volný spoluhráč, ovšem trefil soupeře do zad.
58'
Fanoušci Lyonu si žádali pokutový kop! Bruno Guimarães se snažil přejít přes soupeře, který si trochu pomohl rukou, ovšem o nic hrozného se nejednalo.
57'
Lyon znovu zahrozil, když vyslal centr před branku zprava. Na malém vápně už naskakoval Moussa Dembélé, avšak na míč nedoskočil.
55'
Za obránce se hnal Kévin Gameiro, kterého neustále otravoval Malo Gusto. Anthony Lopes vyběhl a situaci dlouho ustál, následně zasáhl nohou!
54'
Houssem Aouar se pokoušel o přihrávku mezi stopery, za které už nabíhal Moussa Dembélé. Ovšem pas za obranu neprošel a hra se znovu otáčí!
53'
Domácí mužstvo kombinuje na útočné polovině, jedná se o postupnou akci. Jenomže hráči v bílých dresech hrají nyní velmi pomalu.
52'
Znovu se do šestnáctky hnal Kévin Gameiro, který trefil soupeře. Odražený míč si pak našel Anthony Lopes, jenž otočil hru. Na druhé straně z velké dálky vystřelil Thiago Mendes, jenž mířil velmi vysoko nad branku.
51'
na levé straně se nacházel Dimitri Liénard, který následně cpal centr na zadní tyčku, kde už číhal Kévin Gameiro, k němuž se míč znovu nedostal.
50'
Hráči v modrých dresech vymýšlejí na útočné polovině, jak se dostanou před soupeřovu obranu k ohrožení branky. Zatím nemohou najít ten správný recept.
48'
Na levé straně byl faulován Moussa Dembélé, a tak Lyon rozehrával volný kop. Centr byl odvrácen do strany šestnáctky, odkud střílenou přihrávku před branku posílal Karl Toko Ekambi. Ovšem Matz Sels byl pozorný a příležitost zažehnal.
47'
Žlutou kartu dostává Alexander Djiku (RC Štrasburk), který se dopustil faulu na Karla Tokoa Ekambiho.
47'
Karl Toko Ekambi stále sedí na zeleném pažitu, kde se ošetřován. Domácí hráč má problém s pravou holení. Kamery si vybírají rozcvičujícího Jérômea Boatenga, který přestoupil do Lyonu z Bayernu Mnichov.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který rozehrál Olympique Lyon. Domácí začínají dlouhou kombinací na vlastní polovině, po chvíli přišel faul, jenž odnesl Karl Toko Ekambi.
46'
První poločas nabídl velmi zajímavou podívanou a o jedinou trefu se zatím postaral domácí kapitán Moussa Dembélé! Lyon byl více na míči, připravil si několik nadějných akcí, ale také předvedl několik laciných ztrát. Těch mohl Štrasburk využít, kdyby byl kvalitnější při centrech ze strany. Uvidíme, co se na hrací ploše stane po poločasové přestávce.
45+1'
45+1'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Dimitri Liénard.
45+1'
Na hrací ploše zůstal sedět Anthony Caci, který potřebuje lékařskou pomoc. Vypadá to, že nebude schopný pokračovat ve hře.
45'
Další pěkný pas zamířil na hranici vápna, kde si míč ještě nechal skočit Karl Toko Ekambi. jeho pokus pak přišel z úhlu a zamířil asi metr a půl nad branku.
44'
Domácí celek zřejmě už nikam spěchat nebude, jelikož dlouhou dobu kombinoval kolem středového kruhu. Po chvíli to z křídla zkusil Karl Toko Ekambi, jenž neprošel přes dvojici soupeřů.
43'
Na levém křídle měl hodně prostoru Emerson, který to udělal nejhůře, jak mohl, když přihrál na obsazeného Dembélého. Hra se tak otočila a před branku centroval Adrien Thomasson. Jen o kousek na balon nedoskočil úplně volný Ludovic Ajorque.
41'
Pěkný pas mířil za domácí obranu, kam si nabíhal Kévin Gameiro, jehož neustále atakoval Jason Denayer. I proto vyřešil celou situaci Anthony Lopes.
40'
Thiago Mendes předvedl taktický faul, čímž přerušil kombinaci soupeře. Hostující celek se pokusil o přenesení hry napravo, kde balon nezachytil Frédéric Guilbert.
39'
Další laciná ztráta otevřela dveře Štrasburku do otevřené obrany. Přihrávka mířila na pravou stranu, odkud přihrával před branku Adrien Thomasson. Lyon si nebezpečný prostor pohlídal a poslal míč za postranní lajnu.
38'
Xherdan Shaqiri předvedl další lacinou ztrátu, a tak k šestnáctce postupoval Anthony Caci. Hostující hráč si vzal velké sousto, když udělal kličku mezi tři soupeře.
37'
Pomalu se blížíme ke konci prvního poločasu a zatím budou spokojenější domácí hráči. Ti se museli bránit, jenomže Anthony Caci zamířil jen do soupeře.
36'
Lyonští fanoušci se starají o parádní kulisu, ne nadarmo se říká, že patří k nejlepším ve Francii. Vraťme se na trávník, kde domácí vymýšlejí na útočné polovině.
35'
Na pravé straně se kličkou chtěl uvolnit Adrien Thomasson, ovšem výborně zasáhl Emerson. Na druhou stranu se mohl vydat Houssem Aouar, jenomže byl pokrytý tělem.
34'
Hráči v modrých dresech se zuby nehty brání, ovšem dál čekají na své šanci. Štrasburk se poté dostal ke kombinaci na útočné polovině.
33'
Malo Gusto dostal hodně prostoru na pravé straně a vyslal centr na zadní tyčku, kde se nacházel Moussa Dembélé. Domácí kapitán na balon sotva dosáhl a ještě byl v záklonu, a tak zamířil jen vysoko nad břevno.
32'
Lyonští kombinovali kolem středové čáry, ale byli donuceni k přihrávce na brankáře. Anthony Lopes okamžitě otočil hru a Olympique je znovu na útočné polovině.
30'
Po dvou hlavičkách postupoval na branku Kévin Gameiro, který přetlačil i posledního bránícího hráče. Ovšem Malo Gusto si počkal na vhodný moment a balon ve skluzu soupeři sebral.
29'
Žlutou kartu dostává Sinaly Diomande (Olympique Lyon), který zezadu přišlápl achilovku Kévina Gameira.
27'
Zajímavě rozehrával volný kop Xherdan Shaqiri, který po zemi přihrál na levou stranu velkého vápna, kde si rukama nedovoleně vypomohl Houssem Aouar.
26'
Rohové kopy přibývají, ten další vybojoval Olympique! Akce se domácímu celku nevydařila, avšak může ukázat další postupnou kombinaci.
25'
Pětadvacet minut hry je minulostí, Lyon stále je v těsném vedení. Ovšem v posledních momentech se hra spíše vyrovnává.
23'
Zatímco fanoušci zpívají francouzskou hymnu, tak Matz Sels si pohrál s nervy spoluhráčů. Napadali jej dva hráči Lyonu a on dával přihrávku mezi nimi. Hra se pak otočila a míč na trávníku udržel Anthony Caci, jenž přihrál do vápna. Zakončením se prezentoval Sanjin Prcić, jehož pokus tečoval těsně vedle tyče Sinaly Diomande.
21'
Po úvodních minutách se Štrasburk oklepal a snaží se před brankou soupeře něco vymyslet. Tentokrát míč mezi nohama pustil Ludovic Ajorque, ovšem Kévin Gameiro tento úmysl nečekal.
20'
Olympique znovu odvrátil centr od praporku a na druhou stranu se rychle vydal Houssem Aouar. Akce byla na útočné polovině zpomalena, a tak budeme svědky další postupné akce.
19'
Domácímu mužstvu se nepovedla rozehrávka a hra se tak znovu otočila. Centrem z pravé strany se prezentoval Kévin Gameiro a Lyon raději zahrál na další roh.
18'
Kévin Gameiro vymýšlel pas na levou stranu šestnáctky, který byl nepřesný, a tak od branky bude rozehrávat Anthony Lopes.
17'
Hra se znovu přesunula před domácí branku a z levé strany odcentroval Anthony Caci. Jeho snažení bylo přizvednuté na rohový kop. Po centru od praporku zakončoval na první tyči do boční sítě Lucas Perrin.
15'
Patnáct minut hry je minulostí a favorit zápasu již potvrzuje papírové předpoklady. Lyon velmi často kombinuje na útočné polovině, avšak zatím mu nevycházejí centry ze stran.
14'
Za obranu znovu zabíhal Moussa Dembélé, který se musel vydat více doprava. Znovu před hostující branku mířil centr, ale ani tentokrát jsme se zakončení nedočkali.
13'
Teprve osmnáctiletý Malo Gusto přihrál více do strany, kde si míč nejprve stáhl zpátky Xherdan Shaqiri, jemuž následně nevyšel centr.
11'
Na pravé straně se rozeběhl Malo Gusto, jenž okamžitě centroval před branku a vybojoval roh. Ten rozehrál Xherdan Shaqiri, jenž spoluhráče nenalezl.
10'
Na straně měl hodně prostoru Jean-Ricner Bellegarde, jehož centr do vzduchu poslal ještě Jason Denayer. Míč z velké výšky padal před branku, kde si situaci hlídal Anthony Lopes, jehož zároveň fauloval Kévin Gameiro.
8'
Skvělá akce favorita vede k úvodní brance zápasu! Bruno Guimarães vyslal parádní pas za obranu, kam si nabíhal MOUSSA DEMBÉLÉ. Kapitán Lyonu si zpracoval míč na prsou a následně z levé části vápna zakončil do protější šibenice branky – 1:0. Asistence: Bruno Guimarães.
7'
Nejprve si rozhodčí před brankou udělal pořádek, a že poté se rozehrávalo od rohového praporku. Ovšem lyonská obrana si situaci pohlídala. Následně hosté mohli znovu zahrozit, avšak Kévin Gameiro byl v ofsajdu.
6'
Na levé straně s míčem kouzlil Anthony Caci, který předvedl koloběžku a chtěl odcentrovat. Ovšem velmi blízko soupeři byl Malo Gusto, který balon srazil na první rohový kop zápasu.
5'
Kévin Gameiro si zpracoval míč a do strany jej tlačil Jason Denayer. Hostující hráč pak dal nepřesnou přihrávku, ovšem po vhazování o míč přišel také Lyon.
4'
Domácí celek vymyslel přihrávku zpátky, s rozehrávkou také musel pomoci brankář Anthony Lopes. Po chvíli přišel pas za obranu a z šestnáctky nepřesně vystřelil Moussa Dembélé.
3'
Po pravé straně útočil Adrien Thomasson, kterého vytlačil tělem obránce. Po chvíli se míče chopil Lyon, ovšem Emerson na levé straně neprošel přes soupeře.
2'
Olympique Lyon do dnešního střetnutí nastoupil v bílých dresech, naopak Štrasburk se oblékl do modré sady.
1'
Hlavní rozhodčí právě zahájil dnešní střetnutí, které je posledním v rámci pátého kola. Štrasburk se chopil první akce, ovšem na levé straně upadl Jean-Ricner Bellegarde, a tak se bude kopat od branky.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Gusto, Diomande, Denayer, Emerson – Mendes, Guimarães – Shaqiri, Aouar, Toko Ekambi – M. Dembélé (C).
Náhradníci: Pollersbeck – Caqueret, Henrique, Cherki, Keita, Lukeba, Paquetá, Slímání, J. Boateng.

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Perrin, Djiku (C), Le Marchand – Caci, Prcić, Bellegarde – Thomasson, Gameiro, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Aholou, Diallo, Diarra, Kandil, Liénard, Waris, Siby.

Rozhodčí: Buquet – Letexier, Debart.
Asi se očekávalo, že Olympique vstoupí do nového ročníku Ligue 1 mnohem lépe, avšak opek se stal pravdou! Lyon má po čtyřech zápasech na svém kontě pouze pět bodů, což mu stačí na devátou pozici. Ovšem očekávají se zlepšené výsledky a pohyb mezi první pěticí. Domácí mužstvo doplácí na odchod svého kapitána a roky nejlepšího střelce Memphise Depaye, jenž zamířil do katalánské Barcelony. Lyon tak zatím marně hledá náhradu! Při pohledu na tabulku je na tom ještě hůře Štrasburk, který získal ještě o bod méně, než-li jeho dnešní soupeř a patří mu až třináctá příčka. Ovšem Ligue 1 je vyrovnanou soutěží, a tak za pár týdnů může být situace úplně jiná.
Po reprezentační přestávce opět vítám u přenosu fanoušky francouzského fotbalu. Ve večerním čase, se odehraje souboj mezi Lyonem a Štrasburkem. Roli papírového favorita bude plnit domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.