Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Metz - 7. listopadu 2021   13:00

0:0
(0:0)
Marseille
Mandanda (C) – Lirola (46. Balerdi), Saliba, Ćaleta-Car (89. Dieng), Peres – Ünder, Guendouzi, Gerson (65. Harít), Henrique (65. de la Fuente) – Payet – Milik.
Metz
Úkíddžá – Bronn (C), Kouyaté, Jemerson – Centonze, Maïga, N'Doram, Delaine – Boulaya (62. Sarr) – Niane (62. Udol, 79. Pajot, 90. L. Gueye), de Préville (79. Nguette).
Caillard – Alakouch, L. Gueye, Nguette, Pajot, Sarr, B. Traoré, Udol, Yade.

S konstatováním, že Méty překvapily a obraly o body Marseille, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního dne.
Sledovali jsme střetnutí, v němž favorit ztratil body, když nevyužil vyloučení z šestapadesáté minuty. Olympique často držel míč, ale začal "kousat" až po vyloučení. Jeho tlak vrost v posledních patnácti minutách, kdy zahodil několik vyložených příležitostí. Ovšem Méty se se všemi nástrahami vypořádaly a berou zaslouženě bod. Navíc v prvním poločase hodně hrozily, vždyť dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci Thomas Delaine.
90+10'
90+10'
Centr od rohového praporku podskočil Alexandr Úkíddžá, a tak mohl hlavičkovat William Saliba. Ovšem jeho zakončení bylo nepřesné, a tak Olympique dnes ztratí body.
90+9'
Zpoza vápna se napřáhl Cengiz Ünder, jehož pokus byl zablokován. Méty mohly vyvézt hru od branky, ale přišla další ztráta a Marseille bude kopat roh.
90+8'
Dalším potrestaným hráčem je Alexandr Úkíddžá (Méty), který poněkolikáté zdržoval hru. Ovšem tentokrát mu pod nohy přilétl nejspíše zapalovač, a tak je zaslouženě rozhořčen.
90+8'
Konrad de la Fuente posílal další centr na zadní tyči, kde se nacházeli Arkadiusz Milik a Cengiz Ünder. Ovšem balon putoval jen mimo hrací plochu.
90+6'
Dalším hráčem, jenž zůstává ležet na trávníku je Boubakar Kouyaté. Toho rychle zvedá vlastní kapitán Dylan Bronn. Dá se čekat, že nastavení bude delší než bylo avizováno.
90+5'
Nádherný centr poslal do vápna z pravé strany Cengiz Ünder, ovšem důrazný brankář balon vyboxoval daleko za vápno. Marseille pokračuje v kombinační hře.
90+4'
Hostující hráči se začínají válet a lékařský tým je více na hrací ploše než na střídačce. Křeče tentokrát chytili Boubakara Kouyatého. Fanoušci znovu pochopitelně pískají.
90+3'
Z levé strany znovu odcentroval Konrad de la Fuente, jehož centr si ve vzduchu našel Alexandr Úkíddžá. Ten s rozehrávkou nespěchá, což se nelíbí domácím příznivcům.
90+2'
Hostující celek se vydal do otevřené obrany, čímž vzniklo přečíslení. Ovšem velmi dlouho otálel Opa Nguette, jemuž balon s tečí sebral vracející se Dimitri Payet.
90+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se bude hrát ještě devět minut navíc!
90'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Vincent Pajot, přichází Lamine Gueye.
89'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Duje Ćaleta-Car, přichází Bamba Dieng.
88'
Rohový kop znovu rozehrál Dimitri Payet, jehož přetažený centr si ve vzduchu našel Alexandr Úkíddžá.
87'
Kousek za vápnem se nacházel Konrad de la Fuente, jehož zakončení mířilo k první tyči, kde byl připravený Alexandr Úkíddžá, jenž míč vyrazil na roh. Ovšem znovu se hrát nebude, protože na trávníku s bolestivou grimasou leží Vincent Pajot.
86'
A znovu mířila další přihrávka do šestnáctky, kam si nabíhal Cengiz Ünder. Tomu nešlo zpracování, které měla ozdobit ještě otočka. Méty na nic nečekají a odpalují míč do bezpečných míst.
84'
Po delší době registrujeme Méty na útočné poloviny, ale dlouhý pas mířil jen do moci brankáře. Steve Mandanda výhozem rychle otáčí hru na druhou polovinu hřiště.
83'
Dalším hostujícím hráčem, který zůstává ležet na hrací ploše Fabien Centonze. Hlavní rozhodčí znovu povolává lékařský tým Mét.
82'
Polský reprezentant Arkadiusz Milik potvrzuje, že mu to v letošní sezóně nelepí. Vždyť v dresu Olympiqueu zaznamenal pouze jedinou trefu.
81'
Dimitri Payet poslal kolmou přihrávku za obranu, kam si nabíhal Cengiz Ünder. Jeho pokus z pravé strany vápna zamířil jen nad branku.
80'
Konrad de la Fuente rozhýbal levou stranu a znovu se mu podařilo odcentrovat. Jeden z hostů míč přizvedl a hlavou pak zakončoval Arkadiusz Milik. Ovšem jeho pokus letěl do míst, kde byl připravený Alexandr Úkíddžá.
79'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Matthieu Udol, přichází Vincent Pajot.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Opa Nguette.
77'
Neskutečné! Cengiz Ünder postupoval po pravé straně a přihrával před branku, kde se nacházel Arkadiusz Milik, jenž nezakončil a ani míč nezpracoval. Pepe Sarr pak chtěl odehrát míč a trefil spoluhráče do hlavy.
76'
Tlak domácího mužstva roste! Možná bych to přirovnal k mačkání pomeranče při přípravě džusu. Uvidíme, jak dlouho ještě budou Méty odolávat.
75'
Dimitri Payet rozehrával další rohový kop, který znovu mířil na zadní tyčku. Avšak tentokrát by Alexandr Úkíddžá pozorný a balon přizvedl do bezpečných míst.
74'
Centr ze druhé strany byl před brankou odvrácený a míč si pak našel Konrad de la Fuente, který zamířil jen vedle pravé tyče. Nechybělo moc, asi tak metr.
74'
Dimitri Payet vyslal dlouhý centr, který Alexandr Úkíddžá podskočil, a tak mohl zakončit překvapený Duje Ćaleta-Car. Jenomže opak se stal pravdou a hosté odvrátili na další roh.
72'
Konrad de la Fuente přihrával na střed, odkud mu míč na levou stranu vápna vrátil Arkadiusz Milik. Teprve dvacetiletý hráč zakončil do hostujícího brankáře a Olympique bude rozehrávat rohový kop. Ještě před jeho rozehráním potřebuje ošetření brankář Alexandr Úkíddžá.
71'
Prvním potrestaným domácím hráčem je Duje Ćaleta-Car (Marseille), který vystrčil loket a zasáhl Nicolase de Prévilleho do hrudníku.
70'
Matthieu Udol odešel za postranní lajnu a můžeme pokračovat v utkání. Marseille sportovně vrátila balon na kopačky hostujících hráčů.
69'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na hrací ploše Matthieu Udol, který potřebuje lékařskou pomoc, a tak Méty poslaly balon na tribunu.
68'
A právě polský reprezentant byl další hrozícím hráčem. Arkadiusz Milik byl sice zády k brance, ale rychle se otočil a nepovedenou střelu poslal jen vedle pravé tyče.
67'
Olympique se znovu nachází na útočné polovině, kde v poklidu kombinují. Marseille by nutně potřebovala pomoct mlčícího elitního střelce Arkadiusze Milika.
66'
Už deset minut hrají domácí v početní výhodě, což zatím není vůbec znát. Méty hrají velice povedené střetnutí, ale mohly by je mrzet zahozené šance.
65'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luis Henrique, přichází Konrad de la Fuente.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Gerson, přichází Amín Harít.
64'
Na pravé straně si za obranu nabíhal Fabien Centonze, proti němuž vyběhl Steve Mandanda, kterého hostující hráč trefil. Ovšem kdyby přihrál na zadní tyčku, Pepe Sarr by zakončoval do prázdné brány.
63'
Marseille chtěla také střídat, avšak dlouho ji to trvalo. Méty tak už rozehrály rohový kop, jenž byl zakončen nůžkami, které byly zablokované.
62'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Matthieu Udol.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Farid Boulaya, přichází Pepe Sarr.
61'
Přihrávka domácího mužstva mířila za vápno, kde si soupeře nepřehodil Matteo Guendouzi. Na druhou stranu míč vyvezl Thomas Delaine, jenž přihrával za obranu. Avšak z pravé strany vápna jen do brankáře zakončil Nicolas de Préville.
60'
Farid Boulaya přenášel hru na pravou stranu, kde se nacházel Nicolas de Préville, jenž byl v ofsajdovém postavení.
59'
Marseille se hnala za další útočnou akcí a Dimitri Payet pracoval na ose hrací plochy. Jenomže si šel pro faul, což dobře viděl také hlavní rozhodčí.
58'
Standardní situaci rozehrál Arkadiusz Milik, jenž trefil hráče ve zdi! Následně vysoký míč putoval před branku, kde jej vyboxoval Alexandr Úkíddžá. Ve stejném momentu zůstal ležet na hrací ploše William Saliba, a tak je domácím odpískán faul.
56'
Po diskuzi u videa se hlavní rozhodčí vrací na hrací plochu a už tahá červenou kartu. Jemerson (Méty) předčasně zamíří pod sprchy a Méty budou dohrávat v desíti mužích.
55'
Jemerson možná půjde pod sprchy! Jelikož trefil domácího hráčem šlapákem pod koleno. VAR volá rozhodčího k videu!
53'
Na ose hrací plochy se pohyboval Dimitri Payet, který si dal míč od nohy. Následně jej trefil Jemerson (Méty), který místo balonu trefil právě nohy domácího hráče.
53'
Ve druhém poločase působí Marseille lepším dojmem, ale k úvodní brance to zatím nevede. Zprava odcentroval Luan Peres, jenž zamířil jen do náruče brankáře.
52'
Do pokutového se hnal Arkadiusz Milik, který se asi nacházel v lehkém ofsajdu a navíc upadl bez cizího přičinění. Polský reprezentant tak k zakončení nedošel.
51'
Na levé straně dostává hodně prostoru Thomas Delaine, jehož centr byl znovu odvráceny. Do míče se pak opřel Nicolas de Préville, jenž z velké dálky mířil nepřesně.
50'
Hráči v bílých dresech znovu kombinovali kolem středového kruhu, avšak hráči bez míče byli bez pohybu, a tak přišla přihrávka zpátky k brankáři.
48'
Centr z pravé strany prsy prodloužil Dimitri Payet a v zadní části byl zcela osamocený Luis Henrique. ten volil zakončení placírkou, ale obstřelení brankáře se mu nepovedlo a Alexandr Úkíddžá se tak stal hrdinou okamžiku.
47'
Farid Boulaya rozehrával standardní situaci na levou stranu šestnáctky, kde hlavičkový souboj vyhrál Leonardo Balerdi. ten poté nedopustil rozehrání rohu a míč poslal alespoň na autové vhazování.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který zahájily Méty. Ovšem jejich akce neměla dlouhého trvání. Avšak ani Olympique toho moc nepředvedla, protože byl faulován Ibrahima Niane.
46'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Leonardo Balerdi.
46'
Úvodní poločas dnešního utkání je minulostí a branky jsme se zatím nedočkali. Rozhodně blíže k ní měly Méty, když Thomas Delaine dvakrát orazítkoval brankovou konstrukci a Jemerson dopravil balon do branky až po ofsajdu. Ovšem jinak je Marseille aktivnější, ale při kombinaci jí chybí pohyb hráčů bez míče. Pokud domácí chtějí potvrdit roli favorita, musejí ve druhé části hry výrazně přidat.
45+1'
45+1'
Na druhou stranu se vydaly Méty a Nicolas de Préville vybojoval rohový kop. Přetažený centr si našel Jemerson, jehož slabá hlavička zamířila do rukavic domácího kapitána.
45'
Olympique v poslední minutě normální hrací doby prvního poločasu vybojoval rohový kop. Dimitri Payet poslal centr před branku, avšak William Saliba hlavičkoval vysoko nad.
44'
Na pravé straně prošel kolem beka Pol Lirola, který po zemi pak přihrával do pokutového území. Míč ke spoluhráči neprošel, a tak jej Méty poslaly za postranní lajnu.
43'
Z levé strany letěl centr před domácí branku, kde soupeře předskočil Ibrahima Niane. Jeho hlavička ale zamířila jen nad branku.
42'
Dlouhý pas letěl na pravou stranu vápna, kam si nabíhal Pol Lirola, jehož tělem zastavil soupeř. O zbytek práce se postaral brankář Alexandr Úkíddžá.
41'
Bez pohybu se domácí celek k velkým příležitostem nebude dostávat. Marseille opět kombinuje na útočné polovině, avšak Arkadiusz Milik nepochopil Payetovu myšlenku.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu a výsledek zápasu je stále bez branek. Olympique drží často míč a Méty zahazují rychlé protiakce.
39'
Marseille znovu předvádí pomalou kombinaci, kterou zastavil nedovoleném zákrokem Habib Maïga, který v dnešním střetnutí už byl jednou potrestán.
38'
Domácí fanoušci výrazně pomáhají svému celku, který se při napadání snaží dostat k míči. To přišlo až po odkupu Mét k půlící čáře.
36'
Centrovaný míč letěl před branku z pravé strany, kde se nejlépe zorientoval William Saliba. Na druhou stranu se vydal Dimitri Payet, jehož šlapákem zastavil Boubakar Kouyaté (Méty), jenž uviděl žlutou kartu.
34'
Na levé straně se otevřel prostor, do kterého si naběhl Thomas Delaine. Který zvolil střelu do bližšího spodního rohu branky, ale podruhé v utkání orazítkoval tyčku.
33'
Arkadiusz Milik se vydal pomoci spoluhráčům s rozehrávkou, avšak balon znovu ztratil. Méty na míči také dlouho nevydržely a budou se dál bránit.
32'
Marseille je znovu u balonu a kombinuje kolem středového kruhu. Hráči v bílých dresech jsou bez pohybu, a tak obranu soupeře zatím nemohou překonat.
30'
Na druhé straně mířila přihrávka do šestnáctky, odkud vystřelil polský útočník. Milikova střela byla zablokována, a tak Alexandr Úkíddžá neměl s míčem potíže.
28'
Na centr z pravé strany si naskočil Ibrahima Niane, jehož hlavička byla hodně nepříjemná a mířila jen kousek vedle pravé tyče.
Omlouváme se za technické potíže, už by vše ale mělo být v pořádku.
21'
Na levé straně postupoval dopředu Thomas Delaine, jenž vybojoval rohový kop, po kterém Méty vstřelily branku, avšak praporek pomezního rozhodčího letěl nad hlavu! Po centru míč Gerson neodpálil, a tak se k zakončení dostal Jemerson, jenž nastřelil na brankové čáře Boubakara Kouyatého. Míč se Jemerson vrátil, ale následná radost byla zbytečná.
20'
Po nepřesné přihrávce se k balonu znovu hnal Dimitri Payet a už to vypadalo, že se dostane k zakončení. Ovšem obránce se položil na trávník a situaci zažehnal. Následně akci Mét překazil tělem Matteo Guendouzi.
19'
Hostující tým příliš dlouhou neudrží míč na kopačkách, a tak sledujeme další postupnou akci favorita zápasu. Matteo Guendouzi se neustále nabízí a rozdává přihrávky do stran.
18'
Jdeme už do osmnácté minuty a stále sledujeme stejnou píseň. Ovšem tóny v písni domácího celku zatím moc neladí. Marseille stále čeká na velkou příležitost.
16'
Dimitri Payet přihrával na pravou stranu, odkud odcentroval Pol Lirola. Ten se po nepovedeném centru díval vyčítavě na drn z trávníku a uvidíme jen odkop od branky Mét.
15'
Cengiz Ünder neposlal do vápna přesný centr, ale odvrácený míč pak hlavou poslal do šestnáctky. Na pravé straně se pohyboval Arkadiusz Milik, jenomže před ním zasáhl soupeř. Olympique rozehrál rohový kop a pro centr si došel brankář Alexandr Úkíddžá.
14'
Hráči v bílých dresech znovu lákali Méty ven z hlubokého bloku. Hostující celek přihrávku vystihl, avšak míč doputoval za postranní lajnu.
13'
Sledujeme častý pohled v úvodu zápasu. Marseille kombinuje kolem středové čáry, kde byl faulován Matteo Guendouzi. Rozhodčí poprvé vytáhl žlutou kartu, kterou uviděl Habib Maïga (Méty).
11'
Za další útočnou akcí se dral Nicolas de Préville, který ale přes soupeře neprošel. Hostující útočník se dožadoval rohového kopu, ale byl hodně rozčarován, že se bude kopat jen od domácí brány.
10'
Úvod zápasu je minulostí a Marseille více kombinuje na útočné polovině. Ovšem velkou šanci měly pouze Méty, avšak Thomas Delaine orazítkoval jen brankovou konstrukci.
8'
Situace byla rozehrána na krátko a hlavně dosti mizerně. A tak to z velké dálky zkusil Luan Peres, jehož zakončení zamířilo jen vedle pravé tyče.
7'
Další útočnou akcí se prezentoval znovu Cengiz Ünder, jenž byl před šestnáctkou faulován. Olympique bude rozehrávat zajímavou standardní situaci.
6'
Cengiz Ünder neprošel po straně, a tak se hra otočila na druhou stranu. Přihrávku na levou stranu vápna dostal Thomas Delaine, jenž orazítkoval vnitřní stranu pravé tyče. Ovšem míč poté zamířil ven z brány.
5'
Hráči v bílých dresech kombinovali na vlastní polovině. Pod tlak se po špatném zpracování dostal Duje Ćaleta-Car, který dával míč na brankáře. Jeho odkop ale sebraly Méty a následně centroval Thomas Delaine. Avšak Steve Mandanda si na centr ze strany počíhal.
4'
Hostující hráči z Arsenalu kombinují mezi sebou. Matteo Guendouzi a William Saliba si několikrát předali balon, následně byl faulován Gerson.
3'
Domácí mužstvo začíná další akci z vlastní poloviny, avšak nikterak zatím nespěchá. Hráči v bílých dresech se snaží vylákat soupeře z hlubokého bloku.
2'
Do dnešního střetnutí nastoupila Marseille v bílé sadě dresů, ovšem Méty se oblékly do vínové barvy. Na pravé straně postupoval dopředu Fabien Centonze, avšak přišel faul.
1'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k rozehrání zápasu, úvodního výkopu se chopil Olympique. Domácí táhli první útočnou akci po pravé straně, avšak u vápna neuspěli.
1'

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Lirola, Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Ünder, Guendouzi, Gerson, Henrique – Payet – Milik.
Náhradníci: Pau López – Amavi, Balerdi, de la Fuente, Dieng, Álvaro González, Gueye, Harít, Rongier.

FC Méty: Úkíddžá – Bronn (C), Kouyaté, Jemerson – Centonze, Maïga, N'Doram, Delaine – Boulaya – Niane, de Préville.
Náhradníci: Caillard – Alakouch, L. Gueye, Nguette, Pajot, Sarr, B. Traoré, Udol, Yade.
Ještě jednou vítám všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže, duel třináctého kola startuje zhruba za dvacet minut. Již jsou známy sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme.
Pokud se podíváme na tabulku Ligue 1 Uber Eats zjistíme, že Marseille získala dvaadvacet bodů, což zatím stačí na čtvrtou pozici. Olympique mohl být výše, ovšem v posledních pěti duelech dvakrát remizoval a jednou dokonce prohrál. V posledním střetnutí pak Marseille vyhrála 1:0 na půdě nováčka z Clermontu. Soupeřem favoritovi budou sestupem ohrožené Méty, které najdeme až na devatenácté pozici, když získaly pouhých sedm bodů. Hostující celek v posledním zastavil tři porážky remízou, kterou uhrál s St. Étienne. Méty inkasují hodně gólů, jelikož dostaly sedmadvacet branek.
Vítám všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže u zápasu, jenž proti svede týmy, které se nacházejí v úplně jiném rozpoložení. V rámci třináctého kola na sebe narazí Olympique Marseille a FC Méty. Potvrdí domácí celek roli obrovského favorita?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.