Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Nice - 23. ledna 2022   13:00

0:2
(0:0)
Nice
58' Thuram  (Gouiri) • 86' Gouiri
Metz
Caillard (C) – Delaine, Kana-Biyik, Mbengue, Amadou – Pajot, B. Traoré, Yade – Niane (60. Mafouta), Nguette (73. Joseph), Búlája (46. Tchimbembé).
Úkíddžá – Bassi, Joseph, Lacroix, Mikelbrencis, Niakaté, Tchimbembé, Sabaly, Mafouta.
Delerue – Vianna, Jeanne
Stade Saint-Symphorien, Mety
Nice
Benítez – Lotomba, Todibo, Dante (C), Amavi – Búdawí (84. Lemina), Thuram, Rosario (70. Schneiderlin), Stengs (73. Claude-Maurice) – Dolberg (70. Guessand), Gouiri.
Bulka – Atál, Bard, Daniliuc, Claude-Maurice, Guessand, Lemina, Schneiderlin, Danilo.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:5.
Fotbalisté Nice podle očekávání zdolali výrazně oslabené Méty 2:0 a posouvají se na druhé místo tabulky, byť Marseille má ještě před sebou pondělní utkání s Montpellier.

Méty zůstávají šestnácté a v příštím kole za dva týdny je čeká důležité utkání na trávníku patnáctého Troyes.
90+4'
90+4'
V samém závěru je domácím pískán ještě jeden faul u postranní čáry.
90+2'
Thuramovi nevyšel průnik podél levé postranní čáry.
90+1'
Rozhodčí Delerue oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
90+1'
Na Delaineho centr si naskočil Mafouta, v záklonu ale nasměroval míč jen k Benítzovi. Ten si alespoň připisuje svůj první zákrok, neboť Mafoutova hlavička mířila na branku, Benítez se ale nijak nenadřel.
90'
Po ztrátě míče už domácí ani nenapadají soupeřovu rozehrávku, utkání se spíše dohrává.
88'
Méty mají míč ve svém držení, zatím ale pouze ve středu hřiště.
86'
Nice právě vstřelilo branku!
AMINE GOUIRI zkusil kopnout penaltu panenkovským způsobem, míč mířil k brance jen velmi pomalu, brankář Caillard se i přes pád na pravou stranu pokusil zasáhnout, už se mu ale nepovedlo udržet balón před brankovou čárou!
85'
Evann Guessand padl k zemi u hranice pokutového území po kontaktu s Pajotem a rozhodčí Delerue okamžitě nařizuje penaltu.
85'
Penalta pro Nice!
84'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Mario Lemina.
83'
Amavi přišel o míč při útočném výpadu a musel se rychle vracet, pomohl mu ale čerstvý Alexis Claude-Maurice, jenž dokázal vybojovat balón zpět pro Nice.
81'
Danteho nákop na Guessanda byl velmi nepřesný, hrát mohou domácí.
79'
Gouiriho branka je nakonec odvolána kvůli ofsajdu.
78'
Rozhodčí Delerue ještě pořádnou dobu diskutuje s kolegy u videa, zda-li u vstřelené branky nebyl nějaký prohřešek.
76'
Nice je zase o další podstatný kus blíže třem bodům! Jean-Armel Kana-Biyik přišel o míč u vlastního pokutového území, Guessand okamžitě vysunul do velké šance AMINEHO GOUIRIHO, jenž snadno prostřelil brankáře Caillarda!
76'
Kana-Biyik ve středu hřiště nedovoleně atakoval Guessanda, hosté už rychle rozehráli.
74'
Gouiriho průniková přihrávka mířila mimo dosah Evanna Guessanda.
73'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Alexis Claude-Maurice.
73'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Jamarl Anthony Joseph.
72'
Domácí mají míč sice ve svém držení, v posledních desítkách sekund ale převážně na vlastní polovině.
70'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Evann Guessand.
70'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pablo Rosario, přichází Morgan Schneiderlin.
69'
Hostující trenér Galtier chystá první změny v sestavě, do hry by měli přijít Schneiderlin a Evann Guessand.
67'
Delaine teď centroval svoji slabší pravačkou a pro míč si znovu došel Benítez.
66'
Delaineho střílená přihrávka do pokutového území doputovala jen k Walteru Benítezovi.
64'
Prvním žlutě napomenutým hráčem Nice je Pablo Rosario za zákrok na Traorého ve středu hřiště.
63'
Kuriózní situace v hostujícím pokutovém území, kdy si kapitán Dante při pokusu o odkop míče přes hlavu trefil právě vlastní hlavu, od ní se míč k jeho štěstí odrazil k brankáři Benítezovi.
62'
Yadé, hrající se žlutou kartou na kontě, šel velmi riskantně do souboje s Lotongou, teď ale kartě unikl.
61'
Dantemu se u vlastního rohového praporku povedlo na brankové čáře odkopnout míč za tu postranní, místo rohového kopu tak budou domácí jen vhazovat.
60'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Ibrahima Niane, přichází Louis Mafouta.
58'
Méty se ještě ubránily Stengsově centru ze standardní situace, pak ale ještě centroval Gouiri a před brankou se dokázal prosadit KLÉPHREN THURAM.
57'
Žluté karty na domácí straně začínají přibývat, tu třetí dostává Yade za velmi ostrý zákrok na Lotombu u postranní čáry.
55'
Amadou Mbengue dostává žlutou kartu za podražení Kaspera Dolberga.
55'
Nepřesnou přihrávku Amaviho zpracoval Niane a okamžitě si to namířil dopředu, vůbec mu ale nevyšel průnik do pokutového území, který hosté snadno ubránili.
54'
Gouiri se pokusil prostrčit míč na rozběhnutého Stengse, přihrávce ale zamezil cestu Pajot.
53'
Další velmi nepřesný pokus zapisuje do statistik Boubacar Traoré. Méty jsou stejně jako v úvodu prvního poločasu aktivnějším celkem. po příchodu z kabin.
52'
Delaine znovu potáhl míč podél postranní čáry, pak ale centroval až za branku Nice.
50'
Domácí útočnou akci zakončil dalekonosným projektilem Vincent Pajot, jeho rána si ale neproklestila cestu až k brankáři Benítezovi.
48'
Další Delaineho centr sebral ze vzduchu Walter Benítez.
47'
Daleine na křídle hezkou kličkou obelstil Amaviho, pak ale adresoval před branku příliš prudký centr.
46'
Nice po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Faríd Búlája, přichází Warren Tchimbembé.
46'
Naopak ve druhém poločase už na hřišti uvidíme Farída Búláju.
Domácí budou do druhého poločasu střídat, na trávník vběhl Warren Tchimbembé.
Úvodní dějství souboje Mét s Nice nijak nenadchlo. Vysoce favorizovaní hosté byli nebezpečnější, nějaké vyložené tutovky jsme se ale zatím nedočkali a skóre tak je zaslouženě bezbrankové.
45'
45'
Jean-Armel Kana-Biyik byl příliš důrazný v souboji s Dolbergem a dostává žlutou kartu.
45'
Po Nianeho centru se domácí marně dožadovali penalty za údajný zásah rukou jednoho z hostujících hráčů.
44'
Čtvrtého rohu Nice se ujal Calvin Stengs, tomu ale centr absolutně nevyšel a domácí snadno odkopli míč daleko od pokutového území.
43'
Jordan Lotomba průnikem po pravém křídle vybojoval rohový kop ve prospěch Nice.
42'
Delaineho centr v klidu pokryl brankář Benítez.
41'
Rosario si ve středu hřiště vyměnil míč s Gouirim, pak byl čistě ubráněn.
39'
Amine Gouiri vnikl do pokutového území pomocí narážečky s Búdawím a byl zcela sám před Caillardem, mířil ale těsně vedle do boční sítě!
38'
Búlájův centr od pravé postranní čáry doletěl přímo k brankáři Benítezovi.
37'
Z dálky se pak pokusil vystřelit Papa Ndiaga Yade, mířil ale nepřesně.
37'
Právě Alžířan pak centroval od praporku, před brankou ale kraloval Dante.
36'
Farid Búlája na pravé straně hřiště vybojoval třetí rohový kop ve prospěch Mét.
35'
Gouiri se na levé straně pokutového území snažil najít Stengse, ten ale bojoval se zpracováním míče, pak tristní centr nasměroval daleko za branku.
34'
Po faulu Kany-Biyika na Dolberga se hostující trenér Galtier marně dožadoval žluté karty pro métského stopera.
33'
Calvin Stengs byl na levém křídle přistižen v postavení mimo hru.
32'
Búdawího ve středu hřiště podrazil Amadoua, v držení míče jsou hosté.
32'
Po následném rohovém kopu je hostům pískán faul ještě v době, kdy míč ani nedoletěl před branku.
31'
Také čtvrtá střela nice mířila na branku, když se Stengs opřel do těžkého halfvoleje, i s tímto pokusem si Caillard dokázal poradit.
30'
Neúspěšná souhra hostů, po odrazu míče do zámezí se vhazování ujmou Méty.
28'
Amadou nepřesně hledal v pokutovém území své útočné spoluhráče, míč si mohl jednoduše zpracovat Dante.
27'
Na střelecké pokusy je to 3:3, na bránu 0:3.
25'
Z rohu se hosté nedokázali prosadit, brankář Caillard si pak poradil i s dalším centrem do pokutového území.
24'
Amine Gouiri se přímočaře řítil do pokutového území, včas ale stačil zasáhnout Amadou a odehrál míč na rohový kop.
22'
Ibrahima Niane se po souboji s Todibem ocitl na zemi v hostujícím pokutovém území, penaltu ale u rozhodčího Delerueho nevybojoval.
21'
Z velké dálky se pokusil vystřelit Boubacar Traoré, mířil ale velmi nepřesně.
20'
Začíná přibývat hostujících střel a také domácích faulů, Kana-Biyik ve středovém kruhu srazil k zemi Dolberga.
19'
Znovu hosté hráli po pravé straně, tam Búdawí přihrál do pokutového území ke Gourimu, jehož střela z otočky zamířila přímo do středu branky, Caillard se na svůj zákrok moc nenadřel.
18'
Stengsův centr se elegantní patičkou pokusil zakončit Dolberg, mířil ale přímo k brankáři Caillardovi.
17'
Lotombův přetažený centr před Stengsem odhlavičkoval Thomas Delaine.
16'
Následnému rohovému kopu soupeře se domácí bezpečně ubránili.
15'
První šance Nice! Jordan Lotomba připravil dobrou možnost pro Gouiriho, jeho střelu brankář Caillard vyráží.
13'
Amadou Mbengue ve středu hřiště fauloval Dolberga, hosté už rychle rozehráli z místa přestupku.
11'
Po nakrátko rozehraném rohu si Yade navedl míč za pokutové území, pak ale pálil velmi nepřesně.
10'
Daleinemu se na pravém křídle nepovedlo odcentrovat přes Amaviho, posléze však domácí vybojovali svůj druhý rohový kop.
8'
Právě Gouiri pak nakopával míč do pokutového území, nasměroval jej ale přímo do náruče Marca-Auréleho Caillarda.
8'
Až v osmé minutě jsme viděli první faul, Vincent Pajot se provinil v souboji s Aminem Gouirim.
7'
Nice se zatím vůbec nedaří kombinace ve středu hřiště, častěji tak v držení míče jsou domácí.
5'
Nguette se chtěl protlačit do pokutového utkání, míč si ale příliš předkopl a byl u něj dříve vrátivší se Amavi.
4'
Stengs se snažil najít za domácí obranou Guiriho, přihrávku ale stačil zastavit Mbengue.
2'
Z prvního rohu se Méty nedokázaly nijak prosadit.
1'
Traoré se prosmýkl po pravém křídle, následný centr srazil hostující kapitán Dante na rohový kop.
1'
Méty oblékly své tradiční rudé dresy, hosté hrají ve venkovní bílé sadě.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté z Nice a je rozehráno!
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

FC Méty: Caillard (C) – Delaine, Kana-Biyik, Mbengue, Amadou – Pajot, B. Traoré, Yade – Niane, Nguette, Búlája.
Náhradníci: Úkíddžá – Bassi, Joseph, Lacroix, Mikelbrencis, Niakaté, Tchimbembé, Sabaly.

OGC Nice: Benítez – Lotomba, Todibo, Dante (C), Amavi – Búdawí, Thuram, Rosario, Stengs – Dolberg, Gouiri.
Náhradníci: Bulka – Atál, Bard, Daniliuc, Claude-Maurice, Guessand, Lemina, Schneiderlin..
OGS Nice

Zatímco Méty se utápí v problémech, tak situace Nice je naprosto opačná, neboť po čtyřech výhrách v řadě si upevnilo třetí místo a chystá se bojovat o historický postup do Ligy mistrů.

Během té úspěšné série Nice vyhrálo třikrát 2:1 (v Rennes, s Lens a nad Nantes), k tomu jasně zvítězilo 3:0 v Brestu a momentálně tak ztrácí jen bod na druhé Marseille, čtvrtý Štrasburk pak zaostává o čtyři body.

Hosté měli na africkém mistrovství jen dva hráče, navíc opravdu v minulém čase, neboť Alžírsko s Atalem vypadlo ve skupině a Maria Leminu odepsaly z turnaje potíže s koronavirem. Kromě nich chybí už jen zraněný Robson Bambu.
FC Méty

Méty si i v té velmi oslabené sestavě dokázaly před týdnem vybojovat důležité vítězství Remeši, kterou porazily brankou Nianeho 1:0.

V tabulce se tak vyšvihly ze sestupového pásma na 16. místo, když aktuálně mají náskok na dvou bodů na osmnácté Lorient (barážové místo) i devatenácté Bordeaux, aktuálně první tým pod čarou přímého sestupu. Dosavadních 21 zápasů Méty odehrály s bilancí 4-7-10, na domácím trávníku pak jsou společně s Bordeaux a St. Etienne na dně této minitabulky, když z deseti domácích zápasů dokázaly vyhrát jen jednou.

Kvůli africkému Poháru národů chybí Alakúš, Bronn, Úkíddžá, Sarr, Maiga, Kouyaté a zřejmě také špílmachr Búlája, jehož Alžírsko už sice vypadlo, nejspíše ale ještě nebude připraven dnes nastoupit. Mezi zraněnými pak jsou Cabit, Centonze, De Preville, Jemerson, N'Doram a Udol.
Hezké nedělní poledne při sledování přenosu utkání 22. kola francouzské Ligue 1 Uber Eats, extrémně oslabené Méty přivítají na svém stadiónu Nice, které rozhodně bude favoritem tohoto utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.