Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Lens - 21. srpna 2021   17:00

0:2
(0:0)
Lens
51' Ganago  (Clauss) • 90+4' Banza  (Frankowski)
Monaco
Nübel – Aguilar (83. Sidibé), Disasi, Pavlović, Caio Henrique – Golovin, Tchouaméni (63. G. Martins), Jean Lucas, Diatta (63. Boadu) – Diop (76. Fàbregas) – Ben Yedder (C) (63. Volland).
Majecki – Boadu, Fàbregas, Badiashile, G. Martins, Volland, Sidibé, Jakobs.
Pignard – Drouet, Grosbost
Stade Louis-II, Monaco
Lens
Leca – Gradit, Danso, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Fofana (C), Machado (46. Frankowski) – G. Kakuta (75. Haidara, 90+3. Boura) – Ganago (64. Cahuzac), Sotoca (75. Banza).
Faríñez – Banza, Boura, Cahuzac, Costa, Wooh, Jean, Frankowski, Haidara.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí překvapivým vítězstvím Racing Club De Lens, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. První branka tohoto zápasu padla hned v úvodu druhého poločasu, po domácí chybě se prosadil Ganago. Zhruba po hodině hry byl ovšem vyloučen hostující Doucouré a Monako tak hrálo dlouhou přesilovou hru, která nevedla ani k vyrovnávací brance, nýbrž k vyloučení Golovina a hosté v nastaveném čase podruhé skórovali.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 13:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:13.
90+6'
90+4'
Lens právě vstřelilo branku!
Vyrovnání to nebude, naopak je tu druhá branka Lens! Domácí obrana znovu chybovala a do úniku se tak dostal Frankowski, který si ještě počkal na náběh SIMONA BANZY. Ten z jedničky bez větších problémů zamířil pod břevno domácí branky.
90+4'
Jsme daleko za polovinou nastaveného času. Monaku se stále krátí čas a hostující celek svého soupeře nepouští do pokutového území.
90+3'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Massadio Haidara, přichází Ismaël Boura.
90+3'
Lens podniklo útočnou akci po pravém křídle, přičemž se mu povedlo nasbírat cenné vteřinky. Nakonec z toho nebyl ani zisk autového vhazování.
90+2'
Monako zahrávalo další rohový kop, který byl rozehrán po zemi nakrátko na Fábregase, jehož načechraná nabídka skončila v rukavicích brankáře.
90'
Nastavuje se šest minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Monako stále prohrává o jednu branku a na vyrovnání tak nemá zrovna moc času.
86'
Banza byl při předešlém zákroku poslán na zem a znovu se nehrálo. Sudí nakonec po chvilkovém váhání sáhl k červené kartě pro Golovina.
85'
Monako pokračovalo v kombinaci na polovině soupeře. Domácí nakonec přenášeli hru na levou stranu, kde se do kombinace zapojil i Fábregas.
84'
Do zakončení se málem dokázal probít Boadu, před kterým na poslední chvíli zasahoval Danso. I tak se podle výroku pomezního jednalo o ofsajd.
83'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Djibril Sidibé.
83'
Pavlović za cenu žluté karty zastavil protihráče.
82'
Bylo tomu skutečně tak. Cahuzac se pokoušel o rozehrávku cvičeným signálem, jeho nadýchaná nabídka ovšem pouze proletěla šestnáctkou.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Lens si vybojovalo standardku kousek od pokutového území, zřejmě půjde o centr.
79'
Monaku se sice střelecky celkem daří, jenomže se jedná o rány, při kterých Leca nemusí zasahovat. Hostující brankář nyní bude odkopávat.
78'
Martins dokázal na hranici pokutového území vyzvat ke střele Jeana Lucase. Ten to zkoušel z jedničky, avšak míč poslal hodně vysoko nad branku.
77'
Vollandova hlavička z těžké pozice putovala hodně vedle branky soupeře a Leca nebude s odkopem od své branky nikam spěchat.
76'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Cesc Fàbregas.
76'
Další centr posílal do pokutového území Aguilar, který našel pouze soupeře. Z velké vzdálenosti to poté vzal na sebe Henrique, jenž protáhl brankáře.
75'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Massadio Haidara.
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Simon Banza.
74'
Následoval další rohový kop, který přinesl závar na malém vápně. V něm se ovšem dokázal zorientovat Cahuzac, který odvracel míč mimo šestnáctku.
73'
Také v tomto případě se k rozehrávce postavil Jean Lucas. Na hranici malého vápna si ovšem naskočil Fofana, kterému se povedlo rychle odvrátit.
72'
Kakuta zablokoval nahrávku, následovat proto bude další rohový kop.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Racing Club De Lens je nyní pod velkým tlakem, domácí se ale do šancí nedostávají.
70'
V ofsajdovém postavení se nyní nacházel domácí Volland, který si nepohlídal náběh a ofsajd následně potvrdil také opakovaný záběr.
69'
Hodně prostoru měl před sebou Boadu, kterému se povedlo načasovat nahrávku do pokutového území na Martinse, kterému se povedlo vybojovat roh.
68'
Poprvé se k míči dostal také střídající Boadu, kterému se povedlo roztáhnout hru do volného prostoru, kde si o nahrávku řekl domácí Aguilar.
67'
Monako to neudělalo nejlépe a přišlo o míč. Autového vhazování se tedy zmocní obránce Medina, který rozhodně nebude nikam spěchat.
66'
Golovin nakonec rozehrál standardní situaci po zemi nakrátko na střídajícího Martinse, kterému uskočil míč od kopačky a poté se nedostal přes soupeře.
65'
Doucouré opustil hrací plochu, překvapivý výrok sudího zůstává v platnosti a Monaco bude dlouhou dobu hrát proti oslabenému soupeři.
64'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Yannick Cahuzac.
63'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Kevin Volland.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Gelson Martins.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Myron Boadu.
62'
Po předchozím skluzu stále na hrací ploše leží domácí Diatta, který je ošetřován a standardní situace se rozehraje za malý okamžik.
61'
Žlutou kartu dostává Jean-Louis Leca (Racing Club De Lens).
61'
Tak pozor! Hostující Doucouré fauloval kousek od pokutového území a za skluz vyfasoval přímou červenou kartu.
60'
Máme za sebou zhruba hodinu hry. Racing Club De Lens se před malým momentem dostalo do vedení a před domácím celkem čeká složitý úkol.
59'
A znovu se chvíli nehrálo. Po souboji skončil na zemi další hostující hráč, což se nelíbilo domácímu trenérovi Kovaćovi, jenž vyfasoval žlutou kartu za protesty.
58'
O provedení autového vhazování se z pravé strany postaral obránce Aguilar, který zkoušel na druhé straně najít Diopa, kterého si pohlídal soupeř.
57'
Nakonec se jednalo o obránce Dansa, který je zpět na nohou a měl by pokračovat v tomto duelu. Ihned u postranní lajny byl faulován Aguilar.
56'
Po předchozím osobním souboji skončil na zemi jeden z hráčů Racing Club De Lens, chvíli se hrát nebude.
55'
Krátce po rozehrávce Monako spolupracovalo také s brankářem Nübelem, který z jedničky zkoušel odkopnout daleko na opačnou stranu hrací plochy.
54'
Monako to bude mít najednou nesmírně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce tohoto zápasu zbývá ještě hodně času.
51'
Tak pozor, Racing Club De Lens jde do vedení! Na levém křídle totiž propadl Pavlović a do pokutového území se s míčem dostal IGNIATIUS GANAGO, kterému se povedlo propálit Nübela. Domácí brankář nepředvedl vůbec jistý zákrok.
51'
Jednalo se o přímý kop ze zajímavé pozice. Nakonec se k rozehrávce postavil Golovin, jehož technická rána nakonec putovala vysoko nad branku.
51'
Monako se nyní s míčem usadilo na polovině soupeře. Henrique na levém křídle dokázal najít Bena Yeddera, který si došel pro nedovolený zákrok.
50'
Kakuta se nyní s míčem prodíral k hranici pokutového území, kde se nahrávkou pokoušel oslovit kolegu Fofanu, který jeho úmysl ale nepochopil.
49'
Leca posléze obstaral odkop od své branky, který se mu sice povedlo dostat na druhou stranu, tam se Ganago ale neprosadil v hlavičkovém souboji.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se s míčem do pokutového území dostal domácí Golovin, jehož následný centr putoval daleko mimo dosah spoluhráčů.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Przemysław Frankowski.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme možná trochu vyrovnanější podívanou, než se očekávalo. Monaco sice mělo směrem dopředu více ze hry, jenomže na Lecu si ani jednou nepřišlo. Lens předvádělo dobrý výkon v obraně, směrem dopředu to k žádné šanci ale nevedlo.
45+4'
45+3'
Disasimu se pro změnu povedlo odvrátit míč na opačnou polovinu, u středového kruhu se ovšem k němu dostal Kakuta.
45+2'
Nyní z vlastní poloviny pro změnu rozehrával obránce Danso, kterému se na druhé straně nepovedlo najít Sotocu.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Na útočnou polovinu se nyní s míčem dostal hostující Clauss, který si nevěřil na průnik podél autové lajny a místo toho hledal Doucourého.
42'
Jean Lucas se dostal do palebné pozice a poprvé v tomto duelu se mu povedlo ohrozit brankáře Lecu, jenž si ale připsal celkem snadný zákrok.
40'
Znovu se do kombinace svého celku zapojil také hostující brankář Leca, který následně zvolil vysoký odkop na volného Doucourého.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
37'
Do protiútoku se poté dostával Golovin, kterému se povedlo načasovat nahrávku na Diopa, jehož vzdušná nabídka našla pouze nohu soupeře.
36'
Lens je v těchto momentech o něco aktivnějším týmem. Danso se přesto vrátil na obrannou polovinu, odkud se mu povedlo přenést hru na Medinu.
35'
A nyní jsme sledovali nedovolený zákrok v podání domácího Lucase. Ten byl v souboji příliš pozdě, čehož si pochopitelně všiml také rozhodčí.
34'
Fofana zavezl míč zpět na polovinu soupeře, kde ještě počkal na podporu svých spoluhráčů a posléze se mu povedlo oslovit Machada.
33'
Henrique se nyní zapojil do útočného výpadu svého celku. Jeho vysoký centr s levé strany nakonec zapadl přímo do rukavic hostujícího brankáře.
32'
Před malým momentem se do vyložené šance prodíral hostující Sotoca, který se do zakončení nakonec neprotlačil, neboť sám fauloval.
31'
Je za námi zhruba třetina utkání, jenomže na první branku stále marně čekáme. Monako se nyní s míčem dokázalo usadit na polovině soupeře.
29'
Po předchozím souboji se pro změnu na zemi zjevil domácí obránce Aguilar, který u sudího reklamuje úder do nosu, jenž obdržel v souboji se soupeřem.
28'
Na útočné polovině se s míčem usadil hostující Fofana. Ten zkoušel nahrát na Kakutu, který ovšem nevybojoval ani standardní situaci.
27'
Před malým momentem skončil po souboji na zemi jeden z hostujících hráčů, nedovoleným zákrokem se totiž prezentoval domácí Golovin.
26'
Už se opět pokračuje ve hře. K odkopu od své branky se postavil hostující brankář Leca, který posílal míč daleko na druhou stranu.
25'
Hlavní sudí nyní nařídil zhruba minutovou přestávku na doplnění tekutin.
24'
Ben Yedder se nyní do kombinace zapojil na křídle, odkud centroval směrem do velkého vápna, kde se nejvýše do vzduchu dostal Clauss.
23'
Lens si v krátkém časovém sledu vyzkoušelo rozehrávku dalšího rohového kopu, se kterým si znovu poradila domácí obrana.
22'
Hosté se nyní s míčem usadili na druhé straně. Clauss to měl do palebné pozice, jeho ránu ovšem dokázal srazit jeden z protihráčů.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, jenomže na první branku stále čekáme. Zároveň čekáme na první vyloženou šanci jednoho z mužstev.
19'
Jean Lucas měl před sebou celkem dost prostoru a zkoušel to zakončením směrem na branku soupeře. Tu ovšem poslal vedle branky.
18'
Lens nakonec zahrávalo rohový kop hned dvakrát v krátkém časovém sledu. Claussova nabídka ovšem doputovala do rukavic brankáře.
17'
Ganago to zkoušel centrem do pokutového území, jenomže trefil pouze protihráče, od kterého se míč odrazil za cenu rohového kopu.
16'
Jean Lucas se po chvilkovém ošetření dostal zpět na hrací plochy a oba celky tak znovu hrají v jedenácti na obou stranách.
15'
Navíc se po předchozím souboji dostal v bolestech na zemi domácí Jean Lucas, proto se tedy chvíli nebude hrát.
14'
Útočná akce ovšem pokračovala. Sám na sebe to zkoušel vzít na sebe domácí Ben Yeder, který se ovšem nedostal do vyložené šance.
13'
Rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se nejvýše do vzduchu dostal obránce Machado, kterému se povedlo odklidit.
12'
Monako se opět dostalo k tlaku, nyní na řadu přijde rozehrávka rohového kopu.
11'
Je za námi úvodní desetiminutovka, která nám zatím branku nepřinesla. Monako je sice aktivnější, jenomže do šance se zatím nedostalo.
9'
Lens to zkoušelo pasem na levou stranu hrací plochy, kde se nabídl Kakuta, který se ale v souboji nedokázal dostat přes Disasiho.
8'
Tam se mu do kombinace nabídl také Golovin, který se ovšem nedostal přes protihráče a jeho celek tak bude moci vhazovat.
7'
Nübel také v tomto případě raději na jistotu rozehrával nakrátko po zemi, Henrique se následně s míčem dostal na druhou stranu.
6'
Nyní to centrem do pokutového území zkoušel hostující Ganago, kterému se nabídka zrovna moc nepovedla a našel si jí brankář domácích.
5'
Monako rozjelo útočnou akci středem hrací plochy. Ben Yedder se ovšem daleko nedostal, neboť ho bleskovým způsobem zastavil soupeř.
4'
Clauss nyní dokázal zakročit na hranici svého pokutového území, následně se mu v tandemu nabídl do kombinace kolega Gradit.
3'
Poprvé se do kombinace domácího celku zapojil také brankář Nübel, kterému se po zemi nakrátko povedlo rozehrát na Pavloviće.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AS Monaco FC: Nübel – Aguilar, Disasi, Pavlović, Caio Henrique – Diatta, Tchouaméni, Jean Lucas, Diop – Ben Yedder, Golovin.
Náhradníci: Majecki – Boadu, Fàbregas, Badiashile, G. Martins, Volland, Sidibé, Jakobs.

Racing Club De Lens: Leca – Medina, Clauss, Danso, Machado – Gradit, Ch. Doucouré, Fofana, G. Kakuta – Ganago, Sotoca.
Náhradníci: Faríñez – Banza, Boura, Cahuzac, Costa, Wooh, Jean, Frankowski, Haidara..
Racing Club De Lens

V loňské sezóně skončil domácí tým těsně pod pohárovými pozicemi vinou remízy 0:0 s Monakem v poslední utkáním sezóny, za šestým Rennes zaostal o jediný bod. Doma si z celkem devatenácti duelů připsal osmadvacet bodů za sedm výher a stejný počet remíz, vstřelil osmadvacet gólů a o dva méně inkasoval. V úvodním mači nové sezóny hrál nerozhodně 1:1 na hřišti Rennes, i ve druhém kole jsme sledovali nerozhodný výsledek, a sice na domácím hřišti proti Saint-Étienne. Tento duel pro změnu dopadl výsledkem 2:2.
AS Monaco FC

Na opačné straně stojí velký favorit tohoto zápasu, kterým je Monaco. Domácí tým tohoto zápasu se v loňském ročníku umístil na třetí pozici a do posledních kol bojoval o mistrovský titul. Monaco nakonec na mistrovské Lille nedosáhlo o pět bodů, přesto si zajistilo předkolo Ligy mistrů. Monaco zažilo hodně povedenou sezonu, kaňkou byla špatný rozjezd, kvůli kterému z toho byla konečná třetí pozice. Monaco za celou ligovou sezonu dohromady prohrálo osmkrát, naopak hned v šesti případech remizovalo. Monaco ovšem vstup do letošního ročníku nezvládlo, v prvním kole remizovalo, posléze dokonce poprvé prohrálo a na výhru tak čeká.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu zápasy třetího kola, my budeme společně sledovat souboj mezi AS Monaco FC a Racing Club De Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.