Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Rennais - 22. prosince 2021   21:00

Monaco
35' Ben Yedder  • 72' Volland (Diop)
2:1
(1:1)
Rennais
16' Terrier  (Laborde)
Monaco
Nübel – Sidibé, Maripán, Disasi, Caio Henrique (71. G. Martins) – Matazo (89. B. Badiashile), Tchouaméni – Diop, Volland (89. Jean Lucas), Jakobs – Ben Yedder (C) (81. Boadu).
Buquet – Debart, Haquette
Stade Louis-II, Monaco
Rennais
A. Gomis – H. Traoré (C), Omari, Badé, Truffert – Bourigeaud, Majer (62. Santamaría), Martin, Tait – Terrier (76. Sulemana), Laborde (77. Guirassy).

S konstatováním, že v herně vyrovnaném střetnutí zvítězilo Monaco, se loučím a přeji vám příjemný středeční večer.
Sledovali jsme velmi zajímavé utkání, které se ale spíše hrálo mezi vápny. Ve druhém poločase jsem moc vyložených šancí neviděli, ale střetnutí přesto rozhodl Němec Kevin Volland. Monaco se dotáhlo za Rennes o dva body. Knížecímu klubu tak nově patří šestá pozice, naopak hostující celek zůstává na čtvrtém místě.
90+5'
90+5'
Knížecí klub už je velmi blízko k získání důležitých tří bodů, navíc domácí brankář bude rozehrávat nákopem od branky. Rennes ale sebralo míč a stěhuje se zpátky.
90+3'
Před domácí branku centroval Hamari Traoré a odraženého míče se chopil Benjamin Bourigeaud. Jeho pumelice mířila na zadní tyčku, jenomže Alexander Nübel vytáhl parádní zákrok, jímž zachránil Monaco.
90+2'
Na pravé straně umotal soupeře Kamaldeen Sulemana, jehož přihrávka mířila na hranici vápna, odkud zakončoval Benjamin Bourigeaud. Ten měl proti sobě soupeře, a tak i dost inkasoval. Avšak jeho pokus skončil v brankářových rukavicích.
90+1'
Monaco bude rozehrávat rohový kop a ve stejném momentu čtvrtý rozhodčí ukazuje, že se bude hrát ještě pět minut.
89'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Jean Lucas.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Eliot Matazo, přichází Benoît Badiashile.
88'
Žlutou kartu dostává Aurélien Tchouaméni (AS Monaco FC).
87'
Hostující mužstvo rozehrávalo rohový kop, jenž byl odvrácený. Z velké dálky to chtěl zkusit Adrien Truffert, jehož pokus byl zablokovaný.
86'
Mohlo být definitivně rozhodnuto, když na centr z pravé strany naskakoval osamocený Myron Boadu. Ovšem místo zakončení z malého vápna, přišla hlavička do druhé vlny, kde se už nacházeli obránci Rennes.
85'
Jdeme do poslední pětiminutovky základní hrací doby. Stále platí, že Monaco vede o jediný zásah. Dokráčí k cennému vítězství?
83'
Spolupráce střídajících hráčů skončila zakončením nad branku. Zprava odcentroval před obránce Gelson Martins a následnou hlavičkou se prezentoval Myron Boadu.
82'
Knížecí klub vyslal další centr před branku, který byl odvrácený. Hra se otáčela na druhou stranu, ale šikovně si počínal Guillermo Maripán, jenž byl faulován.
81'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Myron Boadu.
80'
Lékařský tým Monaca znovu míří na hrací plochu, aby francouzského beka ošetřili. Domácí následně budou také střídat.
79'
Domácí hráči hrají opravdu dobře, když znovu kombinují na útočné polovině. Kombinační hra skončila až po faulu na Djibrila Sidibéa..
78'
Pomaloučku – polehoučku se blížíme k poslední desetiminutovce zápasu a Rennes by potřebovalo být před soupeřovou brankou. Ovšem hrálo Monaco, jehož snažení bylo pro ofsajd Wissama Bena Yeddera zastaveno.
77'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Sehrou Guirassy.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Kamaldeen Sulemana.
75'
A mohlo být znovu vyrovnáno! Nadýchaný centr před branku vyslal Flavien Tait a následným zakončením se prezentoval Baptiste Santamaría, jenž orazítkoval břevno!
74'
Je jasné, že hostující celek bude muset znovu přebrat otěže zápasu a více se cpát před branku. Kombinaci Rennes faule zastavil autor druhé trefy Monaca.
72'
Monaco právě vstřelilo branku!
I s trochou štěstí se k zakončení dostal německý útočník, jenž otáčí stav zápasu na stranu knížecího klubu! Přenesení hry mířilo na pravou stranu šestnáctky, odkud chtěl spíš zakončovat Sofiane Diop. Tomu zakončení nevyšlo, ale byla z toho skvělá přihrávka, po které míč do levého spodního rohu branky uklidil KEVIN VOLLAND – 2:1. Asistence: Sofiane Diop.
71'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Gelson Martins.
70'
S nervy fanoušku, ale i spoluhráčů, si pohrál domácí brankář. Tomu příliš nevyšel první dotek s míčem, avšak celou situaci vyřešil odehráním balonu za postranní lajnu.
69'
Ve druhém poločase je vyložených příležitostí jako šafránu, což možná změní Gelson Martins, jenž už stepuje u postranní lajny.
68'
Nacházíme se v osmašedesáté minutě a zatím jsme viděli pouze jedno střídání. Možná by hra potřebovala ještě více oživení.
66'
Také na druhé straně byl k vidění centr, jenž mířil před branku. Avšak i tady se činil brankář. Rennes hru otočilo a technickým pokusem se prezentoval Baptiste Santamaría. Střídající hráč ale zamířil jen na německého brankáře Monaca.
65'
Na pravé straně zůstal osamocený Benjamin Bourigeaud, který posílal přihrávku před branku, kam nestihl doběhnout Warmed Omari. Celou akci tak vyřešil Alexander Nübel.
64'
Další přihrávka měla mířit po zemi za obranu, kam si už nabíhal Wissam Ben Yedder. Ovšem hostující obrana byla znovu dobře postavena a akci překazila v samotném zárodku.
63'
Znovu byl vidět dlouhý nákop Monaca, který jeden z obránců přizvedl a o zbytek práce se postaral Alfred Gomis.
62'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Lovro Majer, přichází Baptiste Santamaría.
61'
Na levé straně se uvolnil Ismail Jakobs, který přihrával do druhé vlny. Z hranice vápna pálil placírkou Kevin Volland, jenž mířil do míst, kde se nacházel Alfred Gomis.
60'
Hodina hry je minulostí a stále pokračujeme za vyrovnaného stavu. Nic nezměnila ani další kombinace domácího mužstvo.
58'
Dnes se hraje ještě osm dalších zápasů francouzské nejvyšší soutěže a pouze ve dvou případech nepadla branka. Asi největším šokem je Messiho PSG, které prohrává na půdě Lorientu.
57'
Velmi pěkný pas mířil na pravou stranu, kde se v náběhu nacházel Benjamin Bourigeaud. Jenomže před ním odehrál na rohový kop Ismail Jakobs.
56'
Flavien Tait už neměl komu přihrávat, proto svůj pohyb zpomalil a čekal na atak soupeře. Ten opravdu přišel a Aurélien Tchouaméni se dopustil faulu.
55'
Djibril Sidibé odkulhal mimo hrací plochu, a tak se znovu hraje. Zpoza vápna se napřáhl Jonas Martin, jehož zakončení mířilo jen nad branku.
54'
Djibril Sidibé zůstává s nefotbalové pozici na trávníku a je volána lékařská služba. Domácímu obránci totiž nohu přisedl Martin Terrier.
53'
Po osobním souboji zůstal ležet na trávníku Djibril Sidibé, ale rozhodčí jej pustil a Rennes vyrazilo do akce. Až v přerušené hře se rozhodčí běžel podívat na zraněného hráče.
52'
Domácí mužstvo znovu kombinuje na útočné polovině a snaží se probojovat před branku. Centr z pravé strany zamířil na zadní tyč, kde balon v akrobatické pozici netrefil Ismail Jakobs.
50'
Zprava postupoval směrem dopředu Benjamin Bourigeaud, jehož snažení zastavil Axel Disasi. Monaco hru otočilo a střílenou přihrávku před branku dával Ismail Jakobs. Avšak Kevin Volland se k zakončení nedostal, jelikož dobře zastal svou práci jeden z obránců.
49'
Alfred Gomis se snažil najít spoluhráče u postranní lajny, avšak Benjamin Bourigeaud míč na hrací ploše neudržel. Knížecí klub bude moci myslet na další útočnou akci.
48'
Podél levé postranní čáry postupoval do útoku Wissam Ben Yedder, před nímž upadl Lovro Majer. Ovšem domácí kanonýr ho nedokázal obejít, Monaco bude vhazovat.
47'
Při pohledu na hrací plochu to vypadá, že ani jeden z trenérů nevystřídal, a tak pokračujeme se základními sestavami. Rennes se znovu nachází na útočné polovině.
46'
Za vyrovnaného stavu pokračujeme druhým poločasem, který začalo na balonu Rennes. Ovšem Monace jeho rozehrávku velmi dobře napadalo, a tak přesun dopředu trochu trval.
46'
Sledovali jsme první poločas, který sice nabídl dva góly, ale jinak se spíše hrálo od vápna k vápnu. Oba celky se snažily cpát centry před branku, jenomže obě obrany jsou velmi pozorné. Vedení se ujalo Rennes, které ale postupem času trochu přestalo hrát, a tak se Monaco dotáhlo z pokutového kopu.
45+3'
45+3'
Dlouhý pas mířil až na zadní tyčku, kde se nacházel Alfred Gomis, čímž ukončil první poločas.
45+2'
Na útočné polovině byl faulovaný Sofiane Diop, většína hráčů se tak stěhuje před branku Rennes.
45+1'
Na levé straně se objevil Flavien Tait, který zvedl hlavu a přihrál na hranici vápna. Tam maličkou chvíli se střelou váhal Lovro Majer, jehož pokus byl sražen na další roh.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát ještě dvě minuty.
45'
Centr z levé strany přizvedl za sebe Gaëtan Laborde. Lovro Majer chvíli váhal, ale přesto se dostal k přihrávce před branku, kde byl dobře postavený Axel Disasi.
44'
Přetažený centr byl tentokrát vrácen před branku, kde se ještě zdržoval Guillermo Maripán. Tomu nevyšel první kontakt s balonem, a tak se bude rozehrávat od branky Rennes.
43'
Nejprve to vypadlo, že Sofiane Diop bude přihrávat na střed, ale rychle svůj pohyb strhl a vybojoval alespoň další rohový kop.
42'
Monaco dnes zkouší pasy za obranu, kam se znovu rozbíhal Wissam Ben Yedder. Ovšem ve stejný moment vyrazil z branky Alfred Gomis, jenž byl u míče jako první.
41'
Caio Henrique se nacházel vysoko mezi záložníky a pokoušel se o přihrávku za obranu, která neprošla. Stejný hráč pak vyslal dalekonosný pokus, jenž mířil jen nad branku.
40'
Centr z volného kopu byl domácí obranou odvrácen. Monaco mohlo přejít do otevřené obrany, avšak dlouho mu přechod trval.
39'
U pravé postranní lajny se rozeběhl Lovro Majer, který byl faulován a vybojoval standardní situaci.
38'
Adrien Truffert už je upozorňován, že po dalším nedovoleném zákroku bude odeslán pod sprchy. Hostující krajní bek se znovu položil do skluzu, při němž trefil Kevina Vollanda.
37'
Centr od rohového praporku byl odvrácen jen k penaltovému puntíku. Loïc Badé nezpracoval balon ideálně a následně byl velmi dobře dostoupen soupeři.
36'
Rennes si chce vzít vedení rychle zpátky, jenomže bude kopat jen rohový kop. Adrien Truffert totiž nepropasíroval míč přes dvojici obránců před branku.
35'
Z pokutového kopu je vyrovnáno! WISSAM BEN YEDDER při rozeběhnutí zkontroloval pohyb brankáře a zamířil do pravého spodního rohu branky. Zatímco Alfred Gomis se vydal na druhou stranu – 1:1.
34'
VAR přivolal hlavního rozhodčího k obrazovce, zkoumala se ruka ve vápně. Monaco bude rozehrávat pokutový kop!
32'
Po zachycení přihrávka zamířil balon na hranici vápna, kde se nacházel Kevin Volland, jenž nastřelil soupeře. Po chvíli německý útočník orazítkoval břevno!
31'
Wissam Ben Yedder měl proti sobě dva soupeře, a tak přihrál více do strany. Jenomže Sidibéův centr byl znovu zablokován, Monaco poté muselo sáhnout k taktickému faulu.
30'
Monaco nehraje špatně, ale v předfinální fázi mu schází trochu kvality. Domácí celek zůstane na útočné polovině, jelikož Djibril Sidibé bude vhazovat.
29'
Knížecí klub se znovu nacházel na útočné polovině a přihrávka mířila doprava, odkud centroval Sofiane Diop. Adrien Truffert balon znovu srazil na rohový kop.
28'
Martin Terrier vysunul na levé straně Adriena Trufferta, který zvedl hlavu a přihrával do míst, kde se mohl nacházet Gaëtan Laborde. Jenomže Guillermo Maripán byl pozičně dobře postavený a akci překazil.
27'
Monaco se znovu hnalo do akce a vybojovalo rohový kop. Jenomže centr byl příliš dlouhý, avšak vrácení do ohně se nepovedlo. Balon doputoval jen mimo hrací plochu.
25'
Adrien Truffert vyslal nádhernou přihrávku za obranu, kam se vydal Gaëtan Laborde. Francouzský útočník udělal kličku brankáři do strany, avšak následná střela zamířila těsně za tyčku – tedy do boční sítě.
25'
Benjamin Bourigeaud vyslal do vápna další centr, který byl obranou odvrácen. Rennes se ještě chopilo míče, ale kombinace na pravé straně nevyšla dle představ.
23'
Sofiane Diop zastavil soupeře u půlící čáry a vyslal přihrávku na pravou stranu. Wissam Ben Yedder se hnal do vápna, ale jeho pokus na roh srazil Loïc Badé.
22'
Knížecí klub vymyslel další pas za obranu, na který Wissam Ben Yedder nedosáhl. Celou situaci vyřešil Alfred Gomis, jenž udržel míč na hrací ploše.
21'
Přihrávku zpátky zachytil Wissam Ben Yedder, který nastartoval akci do otevřené obrany. Jeho pas letěl na hranici vápna, kde míč elegantně zpracoval Sofiane Diop. Avšak jeho kolmice do šestnáctky nebyla spoluhráčem vyslyšena.
20'
Hráči v černých dresech nemají kam spěchat, chvíli kombinovali na vlastní polovině. Poté došlo k přechodu na útočnou polovinu, ale individuální akce neprošla.
19'
Monaco rychle otočilo hru a snažilo se vyrovnat. Po rozehrání rohového kopu došlo k souboji mezi brankářem a hlavičkujícím hráčem. Hlavní rozhodčí viděl faul a nařídil odkop od branky Rennes.
16'
Rennes právě vstřelilo branku!
Jen jsem to dopsal, už registrujeme první branku zápasu! Hosté poslali hru na levou stranu, odkud Adrien Truffert přihrál na střed, kde si MARTIN TERRIER narazil s Gaëtanem Labordem. Francouzský záložník pokračoval do vápna, kde obstřelil vybíhajícího brankáře a zamířil přesně k pravé tyči – 0:1. Asistence: Gaëtan Laborde.
15'
Zatím sledujeme střetnutí, které moc fotbalové krásy nepobralo. Hraje se spíše od šestnáctky k šestnáctce. Nic na tom nezmění ani nákop za obranu, který si pohlídal hostující brankář.
14'
Monaco zastavilo protiakci soupeře a okamžitě otočilo kormidlem hry. Centr z pravé strany mířil před branku, kde ve vzduchu vládl Loïc Badé.
13'
A také se žlutí! Prvním potrestaným hráčem je Adrien Truffert (Rennes), který skluzem trefil stojnou nohu Djibrila Sidibého.
12'
Nákop Rennes si pohlídal Axel Disasi, který ve vzduchu předčil francouzkého útočníka. Po chvíli se Monaco snažilo hrát, ale skluzem byl nevybíravě dohrán Djibril Sidibé. Tady se klidně mohlo poprvé žlutit.
11'
Až na pravou stranu se stáhl Wissam Ben Yedder, který se snažil postupovat směrem dopředu individuálně. Jenomže skluzem ho zastavil Flavien Tait, vhazovat bude Monaco.
10'
Na pravé straně došlo k souboji, který vyhrál Lovro Majer, jenž vybojoval rohový kop. Centr zamířil na první tyč, kde si dobře naskočil Warmed Omari, avšak na branku nezamířil.
9'
Dlouhý ale přesný pas vyslal na levou stranu stoper Axel Disasi, a tak Monaco pokračovalo v akci. Po chvíli sice přišel centr před branku, jenomže Sofiane Diop se nacházel v ofsajdové pasti.
7'
Na druhé straně se u postranní lajný rozeběhl Adrien Truffert, jehož centr našel spoluhráče v šestnáctce. Avšak Gaëtan Laborde hlavičkoval slabě, a tak Alexander Nübel schoval míč do rukavic.
6'
Guillermo Maripán nepřesně rozehrál, ale Wissam Ben Yedder se k balonu dostal, jenže jeho pokus byl zablokovaný. Okamžitě k pravé tyči přišel centr a osamocený Sofiane Diop hlavičkoval asi metr nad branku.
5'
Dnes se mělo odehrát celé kolo, ovšem souboj Clermont Foot – Štrasburk se pro mlhu přesouvá na jiný termín. V ostatní zápasech zatím gól k vidění nebyl.
4'
Za pasem z pravé straně běžel Gaëtan Laborde, jemuž se do cesty postavil Guillermo Maripán. Domácí stoper byl faulovaný, přesto by situaci vyřešil Alexander Nübel.
3'
Ve středu pole jsme sledovali poněkud neurovnanou část hry, ovšem vítězně z ní vyšlo hostující mužstvo.
2'
Monaco do dnešního střetnutí nastoupilo v bíločervených dresech, naopak Stade Rennes obléklo černou sadu. Vraťme se na trávník, kde jsou u míče hosté.
1'
Ještě před výkopem Wissam Ben Yedder upozorňoval na balon, který musel být vyměněn. Avšak aktuálně se již hraje a na levé straně nedostihl míč na hrací ploše Martin Terrier.
1'

AS Monaco FC: Nübel – Sidibé, Maripán, Disasi, Caio Henrique – Matazo, Tchouaméni – Diop, Volland, Jakobs – Ben Yedder (C).
Náhradníci: Majecki – B. Badiashile, Boadu, Isidor, Jean Lucas, Lemaréchal, G. Martins, Matsima, Pavlović.
Trenér: Niko Kovać.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré (C), Omari, Badé, Truffert – Bourigeaud, Majer, Martin, Tait – Terrier, Laborde.
Náhradníci: Bonet – Abline, Assignon, Diouf, Guirassy, Santamaría, Sulemana, Tchaouna, Ugochukwu.
Trenér: Bruno Genesio.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Haquette.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které startuje zhruba za čtyřicet minut. Již jsou známy sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme.
Střetnutí mezi Monacem a Rennes startuje ve středu od 21 hodin. Ze zápasu je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit nejlepším francouzským fotbalem.
Zajímavé bude sledovat také souboj střeleckých ikon. Gaetan Laborde i Wissam Ben Yedder nasázeli soupeřům devět branek, což je s dalšími třemi borci druhý nejvyšší počin. Na vedoucí pozici střelecké tabulky se tak nachází Jonathan David z Lille, jenž se radoval jedenáctkrát.
Při pohledu na tabulku zjistíme, že lépe postaveným mužstvem je Rennes, které najdeme na třetí pozici tabulky. Hostující celek posbíral jednatřicet bodů, avšak na druhou Marseille ztrácí jediný bod. Stade Rennes v posledních čtyřech zápasech ale střídá porážky s vítězstvími. Naposledy nestačilo na Nice. Trochu za očekáváním je pak Monaco, které získalo šestadvacet bodů, což m stačí na osmou pozici. Ovšem jedno vítězství může knížecí klub posunout až na pátou příčku. Domácí AS pak ztrácí na dnešního soupeře jen pět bodů, a tak se bude moc přitáhnout mnohem blíže.
Vítám vás u přenosu z francouzské nejvyšší soutěže, která předvánoční kolo naplánovala na stejný čas. V rámci devatenáctého kola budeme sledovat souboj mezi Monacem a Rennes. Půjde o utkání, v němž oba celky bojují o pohárovou Evropu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.