Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Nice - 12. září 2021   17:00

0:2
(0:0)
Nice
76' Dolberg  (Bard) • 80' Gouiri  (Delort)
Nantes
Lafont (C) – Corchia, Castelletto, Pallois, Fábio (87. Ch. Traoré) – Chirivella (87. Cyprien), Girotto (79. Moutoussamy) – Bukari (79. K. Coulibaly), Blas, Simon (87. Coco) – Kolo Muani.
Nice
Benítez – Daniliuc, Todibo, Dante (C), Bard – Búdawí (84. Kamara), Lemina (78. Thuram), Rosario, Stengs (77. Delort) – Dolberg, Gouiri.
Boulhendi, Bulka – Atál, Thuram, J. Smith, Da Cunha, Kamara, Delort, Guessand.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí výhrou Nice, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. Druhý poločas přitom dlouhou dobu nepřinášel nic moc zajímavého. Až poté se herně zvedl domácí celek, avšak paradoxně z ojedinělé šance se dokázalo prosadit Nice. Hostující tým se v krátkém časovém sledu prosadil hned dvakrát a bere všechny tři body.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:13.
90+3'
90+2'
Nantes se po autovém vhazování znovu s míčem přesunulo na polovinu soupeře.
90+1'
Hostující brankář Benítez si připsal další úspěšný zákrok, posléze s rozehrávkou nikam nespěchal.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Nantes stále prohrává o dvě branky, počítat ale musíme s nastaveným časem.
87'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Charles Traoré.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Marcus Coco.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Pedro Chirivella, přichází Wylan Cyprien.
87'
Centrem do pokutového území to nyní zkoušel obránce Fábio, jehož vzdušná nabídka putovala pouze do nohy protihráče.
85'
Benítez nyní vytasil důležitý zákrok, hlavička totiž putovala k zadní tyči. Následovat bude rozehrávka právě od hostující branky.
84'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Hassane Kamara.
83'
Obrannou povinnost poté dokázal splnit obránce Todibo, který před protihráčem odhlavičkoval míč ven z hrací plochy.
82'
Nantes to bude mít najednou nesmírně složité, prohrává totiž o dvě branky a do konce zápasu nezbývá moc času.
81'
Regulérnost branky muselo znovu potvrdit ještě video, avšak branka nakonec platí!
80'
Nice právě vstřelilo branku!
Hostující celek nyní vede o dvě branky! AMINE GOUIRI si seběhl s míčem do pokutového území, kde si ještě narazil se svým spoluhráčem a poté se mu povedlo přízemním pokusem vyzrát na brankáře.
79'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Osman Bukari, přichází Kalifa Coulibaly.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Andrei Girotto, přichází Samuel Moutoussamy.
78'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Khéphren Thuram.
77'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Andy Delort.
76'
Hostující celek se nakonec dostává do vedení! Na levém křídle se k centru do pokutového území totiž dokázal dostat Bard, kterému se na malém vápně povedlo najít KASPERA DOLBERGA, jenž hlavičkou prostřelil brankáře.
75'
Nantes tak bude zahrávat další rohový kop.
74'
Z velké vzdálenosti to nakonec na sebe vzal domácí Corchia, jehož rána putovala pod břevno, kam se Benítez dokázal natáhnout.
73'
Posléze putovala nahrávka na prvou stranu, odkud to centrem do pokutového území zkoušel obránce Bard, který nikoho nenašel.
72'
Nice se po kombinaci nakonec rozhodlo útočit přes střed hrací plochy, jenomže tam se nacházela dvojice domácích hráčů.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Oba celky se do šancí nedostávají a spíše fungují obrany mužstev.
70'
S míčem se na polovinu soupeře proto dostal hostující Stengs, který ovšem našel pouze protihráče a hra se tak znovu obrací.
69'
Čekali jsme na rozehrávku od domácí branky. Lafont to zkoušel odkopem, jenomže ve vzdušném prostoru se prosadil soupeř.
67'
Nehrálo se více než minutu, ošetřován byl totiž jeden z domácích hráčů. Nantes bude moci rozehrávat od středového kruhu.
66'
V obraně se nyní povedlo zakročit hostujícímu Todibovi, který odvracel míč na druhou stranu, kde se k němu dostal Lemina.
65'
Za řeči vyfasoval žlutou kartu také Dante.
65'
Do protiútoku se středem hrací plochy dostával domácí Blas, který daleko nedošel, přesto si došel pro nedovolený zákrok.
64'
Žlutou kartu dostává Mario Lemina (OGC Nice).
63'
Znovu se do kombinace zapojil také hostující brankář Benítez, který odkopával míč daleko na opačnou stranu hrací plochy.
62'
Nantes bude zahrávat rohový kop z pravé strany.
61'
Je za námi zhruba hodina hry. Ta nám stále nepřinesla ani jednu branku, i když druhý poločas snad dokonce nenabídl ani střelu.
59'
Nice se s míčem vracelo na vlastní obrannou polovinu. Dante poté zkoušel najít Gouiriho, kterého čistým způsobem zastavil Pallois.
58'
Hodně chytrým přenesením hry to poté zkoušel domácí Corchia, jehož vzdušnou nabídku ovšem dokázal přečíst Rosario.
57'
Po levém křídle to chtěl vzít na sebe domácí Simon, který se ovšem v souboji nedostal přes protihráče a vhazovat bude Nice.
56'
Tak nakonec se jednalo o útočný faul Nice a od své branky tak bude moci odkopávat domácí brankář Lafont.
55'
Gouiri si nyní vzal na starost rozehrávku rohového kopu z pravé strany, míč se ovšem celým objemem dostal ven z hrací plochy.
54'
Do menších problémů se poté dostal hostující Boudaoui, kterému se povedlo přesně rozehrát na naběhnuvšího Gouiriho.
53'
Souboj u postranní lajny lépe dopadl pro domácího Blase, kterému se ovšem nepovedla předávka na kolegu Simona.
52'
Do kombinace se nyní zapojil také hostující brankář Benítez, kterému se povedlo po zemi rozehrát přesně na Barda.
51'
Žlutou kartu dostává Fábio (FC Nantes).
50'
Po levém křídle se dostával k prostoru k centru domácí Fábio, který v pokutovém území našel pouze hlavu soupeře.
49'
Nice se posléze s míčem vracelo na vlastní obrannou polovinu, kde aktivně napadal rozehrávku Muani, jenž nakonec na balón nedosáhl.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se s míčem na útočnou polovinu dostal hostující Rosario, kterému se povedlo najít Leminu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, ve které mělo více ze hry Nantes, které několikrát dokázalo zahrozit. Nice se spíše jen bránilo, směrem dopředu toho zrovna moc nepředvedlo. I tak oba celky zatím branku nevsítily.
45'
45'
Další parádní kombinace domácího celku přinesla zakončení od Muaniho, který pro změnu trefil pouze brankovou konstrukci.
44'
Nyní se do vyložené šance dostal domácí Simon, který si seběhl na zadní tyč, jenomže ze druhé vlny nedokázal trefit branku.
42'
Před malým momentem byl nedovoleně zastaven také domácí Muani, Nice se tak bude muset bránit další standardní situaci soupeře.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
39'
Po dalším nedovoleném zákroku mohl standardní situaci rozehrávat domácí Simon, kterému se nepovedlo najít Muaniho.
37'
Na pravou stranu si poté zkoušel seběhnout domácí Corchia, kterému nevyšlo zpracování a jeho výpad si dokázal pohlídat Todibo.
36'
Následovala zpětná nahrávka ke středovému kruhu, kde Chirivella dokázal přeposlat nahrávku na svého kolegu Castelletta.
35'
Nantes zahrávalo další standardní situaci z levé strany, která přinesla centrovanou nabídku, se kterou si Benítez dokázal poradit.
33'
Žlutou kartu dostává Hišám Búdawí (OGC Nice).
33'
Nice zahrávalo standardní situaci, která nabídla vzdušnou nabídku přesně na hlavu Leminy, který svůj pokus poslal do horní konstrukce.
33'
Dolberg si seběhl na dalekonosný pas, jenomže v rychlostním souboji se dokázal prosadit Pallois, který alespoň odvracel na vhazování.
32'
Žlutou kartu dostává Andrei Girotto (FC Nantes).
31'
Pokračovalo se rozehrávkou z hostující poloviny. Daniliuc rozehrál na vedle postaveného Todiba, který mu po chvíli vracel hrací předmět.
30'
Je za námi zhruba třetina utkání. Stále platí, že na první branku marně čekáme, Nantes je ale směrem dopředu aktivnější.
29'
K míči se nakonec postavil sám faulovaný, tedy křídelník Simon. Jeho rozehrávka přinesla střílený centr, který byl prodloužen na zadní tyč.
28'
Další nedovolený zákrok na domácí hráče a následovat tak bude další standardní situace.
27'
Rohový kop byl nakonec rozehrán cvičeným signálem, avšak nic nebezpečného jsme neviděli. Nantes si ale rozehrávku zopakuje.
26'
Simon se v souboji sice nedostal přes protihráče, přesto se mu povedlo vybojovat rohový kop, který bude rozehrán z levé strany.
25'
Fábio se postaral o provedení vhazování z levé strany. Na jeho nabídku si nakonec seběhl Chirivella, který mu dokázal přesně narazit.
24'
S míčem si poté pohrál také hostující Bard, kterému se povedlo nahrávkou oslovit kolegu Leminu, jehož centr málem nenašel Dolberga.
23'
Sledovali jsme vysoký pas na pravou stranu, kde si ovšem míč dokázal pohlídat hostující Bard, který navíc vybojoval autové vhazování.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím branku nepřinesla. Nyní jsou o něco aktivnější domácí hráči.
21'
Nantes zahrávalo standardní situaci ze zajímavé vzdálenosti od branky. Rozehrávku si vzal na starost Corchia, kterému se rána snesla nad branku.
19'
Na pravou stranu si poté dokázal seběhnout domácí Bukari, který se ovšem nedostal přes protihráče a k míči se dostává Bard.
18'
Nice rovněž vybojovalo autové vhazování, o které se postaral Bard. Jeho nabídka našla Rosaria, kterému se nepovedlo vyvézt míč.
17'
Na útočnou polovinu se poté dostával domácí Simon, kterého ovšem čistým způsobem zastavil soupeř a bude se vhazovat.
16'
Benítez si znovu pohrál s míčem a Nice znovu rozehrávalo po zemi nakrátko. Bard poměrně dlouho vyčkával s nahrávkou do středu.
15'
Todibo šel s míčem směrem na útočnou polovinu, kde se mu do kombinace nabídl také Lemina, který pouze přeposlal do strany.
14'
Následoval nedovolený zákrok Nantes a o rozehrávku volného kopu se tak postaral obránce Dante, kterému se povedlo najít Barda.
13'
Pokračovali jsme autovým vhazováním z levé strany, o které se postaral domácí Fábio, který raději zpětně hledal Chirivellu.
12'
Bukari si seběhl do zakončení z druhé vlny, které ovšem poslal kousek vedl branky. Hostující brankář Benítez nemusel vůbec zasahovat.
11'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Oba celky již několikrát zahrozily.
9'
Rozehrávku standardní situace si nakonec na sebe vzal Simon, který kroutil centr směrem do malého vápna, kde ale odkopával Todibo.
8'
V souboji nyní nestíhal hostující Stengs, který nakonec povalil na zem protihráče a Nantes bude zahrávat další standardní situaci.
7'
V pokutovém území se do střelecké pozice dostal hostující Boudaoui, který to vzal na sebe a míč poslal vysoko nad břevno.
6'
S míčem si poté zahrál také hostující brankář Benítez, který raději rozehrával nakrátko po zemi na kapitána Danteho.
5'
Nantes poté rozjelo akci po levém křídle, kde to Simon zkoušel přenesením hry na pravou stranu, kde se mu povedlo najít Corchiu.
4'
O provedení autového vhazování se tak nyní postaral hostující Bard, kterému se povedlo najít Gouiriho, jenž zkoušel prodloužit míč za sebe.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si s míčem zahrál také Castelletto, který to zkoušel nákopem na Bukariho, jenž neudržel míč na hrací ploše.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Oba celky nastupují na hrací plochu.

FC Nantes: Lafont (C) – Corchia, Castelletto, Pallois, Fábio – Chirivella, Girotto – Bukari, Blas, Simon – Kolo Muani.
Náhradníci: Descamps – Coco, K. Coulibaly, Emond, M'Bemba, Pereira De Sa, Ch. Traoré, Moutoussamy, Cyprien.

OGC Nice: Benítez – Daniliuc, Todibo, Dante (C), Bard – Búdawí, Lemina, Rosario, Stengs – Dolberg, Gouiri.
Náhradníci: Boulhendi, Bulka – Atál, Thuram, J. Smith, Da Cunha, Kamara..
FC Nantes

Na opačné straně stojí Nantes, které se v tomto duelu bude pokoušet o letošní druhou ligovou výhru. Nantes totiž na svém kontě má čtyři body, což momentálně stačí na dvanáctou pozici tabulky. Domácí celek tohoto zápasu přitom vstoupil do sezony poměrně dobře. V úvodním kole se mu totiž povedlo vybojovat bod na hřišti Monaka, posléze Nantes na domácím stadionu dokázalo zdolat Méty poměrem 2:0. Od té doby Nantes nedokázalo bodovat, nejprve totiž prohrálo na půdě Rennes, v minulém kole pro změnu díky jediné brance vyhrál také Lyon.
OGC Nice

Fotbalisté Nice se po třech odehraných zápasech nacházejí na šesté pozici a na svém kontě mají šest bodů. Nice zatím přišlo o body pouze v jediném duelu, a sice v úvodním kole po bezbrankové remíze proti Reims. Od té doby ale Nice zaznamenalo dvě výhry v řadě, navíc během těchto dvou duelů nasázelo hned osm branek. Šok ale přišel v minulém kole. Derby pro Marseille totiž přineslo šok v podobě vyprovokování domácích fanoušků a po jejich vběhnutí na hrací plochu klub pykal jedním odečteným bodem.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu zápasy pátého kola, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Nantes a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.