Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Bordeaux - 28. srpna 2021   17:00

Nice
7' Kluivert (Búdawí) • 33' Gouiri (Kluivert) • 42' Gouiri  • 85' Thuram (Ndoye)
4:0
(3:0)
Nice
Benítez – Bard, Dante (C), Todibo, Lotomba (77. Daniliuc) – Kluivert (36. Stengs, 77. Da Cunha), Lemina, Rosario, Búdawí (84. Thuram) – Gouiri (84. Kamara), Ndoye.
Bulka – Bambu, Daniliuc, Kamara, Thuram, Stengs, Trouillet, Da Cunha, J. Smith.
Pignard – Mouysset, Danos
Allianz Riviera, Nice
Bordeaux
Costil – Mensah (46. Pembélé), Mangas, Koscielny (C), Kwateng, Oudin (70. Zerkane) – Fransérgio, Sissokho (46. Kalu), Otávio – Hwang Ui-jo, Mara (70. Adli).
Poussin – Medioub, Mexer, Briand, Kalu, Zerkane, Adli, Pembélé, Bakwa.

Ode mě je to pro dnešní utkání vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 11:13.
Střely mimo: 4:4.
Rohy: 3:0.
Ofsajdy: 2:1.
Fauly: 18:11.
To byla jízda! Fotbalisté Nice rozdrtili Bordeaux vysoko 4:0 a i tentokrát se navíc mohou radovat z čistého konta. Aktuálně jsou jediným týmem Ligue 1, kterému se tato statistika daří udržet. Dvěma góly v dnešním utkání zazářil Amine Gouiri. O zbylé trefy se postarali Justin Kluivert a v závěru střídající Khépren Thuram.

OGC se tak alespoň prozatím posouvá na druhé místo tabulky francouzské ligy. Naopak Girondins prohlubuje svou krizi, ani napočtvrté se týmu nepodařilo zvítězit a momentálně je tak pouze jedno místo nad barážovým umístěním. Dá se předpokládat, že po tomto víkendu Bordeaux na sestupovou pozici spadne.
90+2'
90+1'
Žlutou kartu dostává Mario Lemina (OGC Nice).
90+1'
Kamara ve vápně prudce vypálil, ale jeho střela, která by s největší pravděpodobností skončila v síti, byla zblokována.
90'
Druhý poločas se nastavuje o dvě minuty.
90'
Běží poslední minuta druhého poločasu. Uvidíme, kolik dalších rozhodčí nastaví.
85'
Nice právě vstřelilo branku!
Tak tomu se říká střídání par excellence! Obrana Bordeaux poněkud zaspala, Dan Ndoye parádním pasem našel KHÉPHRENA THURAMA, který se vůbec poprvé po střídání dostal k míči a v situaci jeden na jednoho s brankářem střílí gól! Asistence: Dan Ndoye.
84'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Hassane Kamara.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Khéphren Thuram.
84'
Velká šance Jeana-Claira Todiba! Mladý stoper po rohovém kopu hlavou těsně minul levou tyč branky.
83'
Dobře zahraný přímý kop v podání Gouiriho byl zblokován, uvidíme další roh OGC.
80'
Zahrávaného rohu se ujal Gouiri. Jeho centr nebyl vůbec špatný, obránci ho však dokázal zneškodnit.
80'
Bard vyslal před bránu slušný centr, situaci musel hlavou zachraňovat kapitán Bordeaux Koscielny. Uvidíme rohový kop domácích.
77'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Lucas Da Cunha.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Flavius Daniliuc.
73'
Hráči OGC teď musí hlavně bránit, jenže právě to jim vyhovuje a Bordeaux tak zatím marně dobývá domácí pevnost.
72'
Bordeaux po vhazování rozjíždělo zajímavě vypadající akci, jenže celou snahu zhatil ofsajd, ve kterém byl nachytán nově příchozí Adli.
70'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Sekou Mara, přichází Yacine Adli.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Mehdi Zerkane.
68'
Žlutou kartu dostává Jordan Lotomba (OGC Nice).
67'
Hráči Nice dokazují, že v obranné fázi hry jsou opravdu velmi silní. V úvodních třech kolech (včetně nedohraného utkání proti Marseille) nedostalo OGC ani jeden gól a tuto statistiku si zatím drží i nadále.
65'
Dvacet minut druhého poločasu je za námi. Stav utkání se během této doby nezměnil, Nice nad Bordeaux i nadále vede 3:0. Nutno podotknout, že jsme ve druhé části doposud příliš šancí neviděli.
64'
Búdawí zbytečně fauloval Kwatenga a daroval tak míč soupeři.
63'
Ndoye je zpět na hřišti a zdá se, že bude moci v utkání pokračovat.
62'
Koscielny v pádu fauloval Ndoyeho, švýcarský útočník bude potřebovat ošetření mimo hřiště.
58'
Žlutou kartu dostává Enock Kwateng (Girondins Bordeaux FC), který stáhnul na zem unikajícího Ndoyeho.
56'
Hráči Nice jsou pod tlakem, obranná fáze hry domácím ale zatím bez větších zaváhání vychází.
54'
Ani další přímý kop v podání hostů změnu stavu nepřinesl. Střelu Mary zblokoval obránce Lotomba a jeden ze spoluhráčů míč následně odkopl do bezpečí.
51'
Kalu rozehrál volný kop střelou na domácí bránu. Velmi dobrý pokus, který mířil do sítě a gólman soupeře ho musel relativně náročným zákrokem likvidovat.
50'
Právě Stengs je novou akvizicí Nice. Dvaadvacetiletý záložník přišel z nizozemského Alkmaaru. Do prvních tří zápasů letošní sezóny Ligue 1 kvůli zranění nezasáhl, dnes tak zažívá svůj ligový debut v červenočerném dresu.
48'
Stengsova střela, která se odrazila od jednoho z hráčů soupeře, brankáře Costila nepřekvapila.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Gideon Mensah, přichází Timothee Pembélé.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Issouf Sissokho, přichází Samuel Kalu.
46'
Právě začal druhý poločas.
V prvním poločase dnešního zápasu mezi Nice a Bordeaux jsme viděli hned tři góly! Všechny padly z kopaček hráčů domácího celku. Skóre utkání otevřel už v 7. minutě Justin Kluivert, který doklepl skvělou přihrávku Búdawího do poloprázdné branky. Druhou trefu střetnutí přidal ve 33. minutě Amine Gouiri a stejný hráč navyšoval z penalty po faulu Koscielného i na 3:0. Hosté přitom v průběhu zápasu nebyli bez šancí, zatím však jednoznačně rozhoduje efektivita.
45+3'
45+2'
Oudin rozehrál přímý kop nakrátko na Otávia, který ale pár metrů před hranicí vápna míč poslal vysoko nad bránu.
45+1'
Žlutou kartu dostává Hišám Búdawí (OGC Nice).
45'
První poločas dnešního utkání bude nastaven o dvě minuty.
42'
A je to 3:0! Nařízeného pokutového kopu se ujal AMINE GOUIRI a míč poslal naprosto zkušeně a nechytatelně do pravého horního růžku.
41'
Žlutou kartu dostává Laurent Koscielny (Girondins Bordeaux FC).
41'
Tak tohle už je opravdu velká komplikace pro Bordeaux! Laurent Koscielny ve vápně zezadu trefil nohu Gouiriho a Nice bude kopat penaltu!
39'
OGC neustává v tlaku. Ve vápně se k zemi skácel Gouiri, ale talentovaný mladík byl o míč obrán v rámci pravidel.
36'
Střídání a velká nepříjemnost v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází střelec prvního gólu Justin Kluivert, přichází Calvin Stengs.
33'
Jak vidno, na tlak a statistiky se však nehraje! Justin Kluivert si ke svému prvnímu gólu připisuje finální přihrávku, kterou po dlouhém běhu z vlastní poloviny hřiště snadno našel AMINA GOUIRIHO! Brankář Costil sice rukou zasáhl míč, ale jeho doputování do sítě již zabránit nedokázal. 2:0 pro Nice! Asistence: Justin Kluivert.
28'
Úvodní tlak Nice vyvrcholil prvním gólem dnešního utkání. Nyní se však situace obrátila a více ze hry má hostující celek. Dokazuje to i statistika držení míče – 44 % vs. 56 % ve prospěch Girondins.
26'
Hwang z velkého úhlu střílel přes jednoho z obránců. střela ale vůbec neměla potřebné parametry.
25'
Bordeaux se díky faulu Kluiverta dostává k míči.
23'
Oudin se na hranici vápna dostal k odraženému balónu, jeho střelecký pokus však nebyl úspěšný. Míč si poměrně pohodlně pohlídal gólman soupeře.
20'
Gouiri se rychlým úprkem přes levé křídlo dokázal dostat až do pokutového území, jeho prudká střela ale nenašla síť za zády Costila! Velká škoda.
18'
Nyní je napomínán pro změnu hráč soupeře, sedmadvacetiletý Lemina. Sudí Pignard je prozatím benevolentní, ale dá se očekávat, že pokud se obraz hry nezmění, brzy se dočkáme první žluté karty.
17'
Kwateng si od rozhodčího vysloužil napomenutí. Francouzský obránce obdržel žlutou kartu hned ve dvou z posledních tří utkání.
16'
Dlouhý nákop Fransérgia adresáta nenašel a brankář Benítez tak může míč v klidu odkopnout od brány.
15'
Míč nyní rychle mění majitele, hraje se hlavně ve středu hřiště.
12'
Tak to je neuvěřitelné! Naprosto ukázkový dlouhý centr před bránu v podání Mensaha hlavou zakončoval Mara, jenže devatenáctiletý Francouz v ohromné příležitosti minul!
10'
Hráči Nice se ženou za další brankou. Hosté nestíhají hlídat pravé křídlo, přes které většina domácích útoků probíhá.
7'
Hišám Búdawí z pravé strany fantasticky našel JUSTINA KLUIVERTA, který už měl velmi snadnou práci a míč zlehka doklepl do poloprázdné sítě. Asistence: Hišám Búdawí.
5'
Gouiri se k míči po přihrávce nedostal, zastavil ho dobrý obranný zákrok Kwatenga.
2'
Ndoye vyslal z pravého křídla velmi přesný centr, na který si naskočil Kluivert a hlavou zakončil. Jeho pokus však dokázal fantasticky zneškodnit brankář Costil. Velmi nebezpečná šance po pouhých dvou minutách.
1'
Domácí nastupují v tradiční červenočerné variantě dresů, hosté se představují ve venkovní bílé sadě.
1'
Úvodní výkop budou mít na starosti hosté.
Fotbalisté obou celků jsou na trávníku, utkání bude moci za malou chvíli začít.
Hráči se již připravují v tunelu.

OGC Nice: Benítez – Bard, Dante (C), Todibo, Lotomba – Kluivert, Lemina, Rosario, Búdawí – Gouiri, Ndoye.
Náhradníci: Bulka – Bambu, Daniliuc, Kamara, Thuram, Stengs, Trouillet, Da Cunha, J. Smith.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Mensah, Mangas, Koscielny (C), Kwateng, Oudin – Fransérgio, Sissokho, Otávio – Hwang Ui-jo, Mara.
Náhradníci: Poussin – Medioub, Mexer, Briand, Kalu, Zerkane, Adli, Pembélé, Bakwa.

Rozhodčí: Pignard – Mouysset, Danos.
Poslední vzájemné ligové utkání:

17. 1. 2021: Nice – Bordeaux – 0:3
Branky: 50. Hwang Ui-Jo (Adli), 75. Baysse (Oudin), 87. Bašić (Traore)

OGC Nice: Benitez (C) – Nsoki, Saliba, Daniliuc – Thuram (70. Claude-Maurice) – Kamara (58. Maolida), Reine-Adelaide, Boudaoui (58. Lees Melou), Atal (70. Mahou) – Gouiri, Dolberg (76. Ndoye)

Girondins Bordeaux: Costil – Benito, Koscielny (C), Baysse, Sabaly – Otavio – Kalu (62. De Preville), Bašić, Adli, Oudin (84. Traore) – Hwang (84. Bakwa)
Girondins Bordeaux

Hostům se v úvodu sezóny i přes poměrně shovívavý los nedaří. Hned v prvním zápase letošního ročníku padli proti nováčkovi z Clermontu 0:2, ze střetnutí proti Marseille (2:2) a Angers (1:1) dokázali pokaždé vydolovat jen bod za remízu. Bordeaux se tak s pouhými dvěma body krčí na 16. místě tabulky a bude mít co dělat, aby už krátce po startu sezóny nezavítalo do sestupového pásma. Hostujícímu celku by k zisku bodů mohl pomoct soupeřův uzavřený stadion.

Mexiko do olympijského turnaje vstoupilo jednoznačnou výhrou 4:1 nad Francií. Všech pět gólů padlo až ve druhém poločase. Mexičané dokázali efektivně využít své střely na branku, čtyři ze šesti totiž skončily za zády gólmana soupeře. Postupně se prosadili Vega, Cordova, Antuna a Aguirre. Jediný gól Francouzů vstřelil v 69. minutě z pokutového kopu Gignac.
Díky cenné výhře se Mexičané po prvním hracím dni umístili na vrcholku tabulky skupiny A.
OGC Nice

Domácí tým dnešní utkání odehraje bez podpory diváků. Důvodem jsou nepokoje v posledním zápase proti Marseille, který se nakonec ani nedohrál. Nice tak má v tabulce francouzské ligy aktuálně čtyři body za úvodní bezbrankovou remízu proti Reims a poměrně nečekaně vysokou výhru 4:0 proti úřadujícím šampionům z Lille. Tým z jižního pobřeží Francie se tak aktuálně nachází na sedmém místě. Vzhledem k absenci fanoušků by pro domácí mohl být dnešní zápas poměrně náročný.
Zdravím všechny milovníky fotbalu! V rámci 4. kola francouzské Ligue 1 se proti sobě dnes utkají OGC Nice a Girondins Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.