Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Monaco  - 19. září 2021   13:00

Nice
51' Delort (Gouiri) • 74' Búdawí (Delort)
2:2
(0:1)
Monaco
39' Golovin  (G. Martins) • 77' Ben Yedder
Nice
Benítez – Lotomba (57. Atál), Todibo, Dante (C), Bard – Búdawí, Rosario (89. Thuram), Lemina, Stengs (89. Daniliuc) – Gouiri, Dolberg (15. Delort).
Letexier – Rahmouni, Mugnier
Allianz Riviera, Nice
Monaco
Nübel – Maripán (82. Pavlović), Disasi (73. Diatta), Badiashile, Caio Henrique – Y. Fofana, Tchouaméni – Sidibé, Golovin (72. Diop), G. Martins (62. Volland) – Ben Yedder (C) (82. Boadu).
Majecki – Aguilar, Boadu, Diatta, Diop, Jean Lucas, Matazo, Pavlović, Volland.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:1. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:12.
Nice zůstává bez porážky v popředí tabulky, zatímco Monako zůstává po šesti odehraných zápasech na jediné výhře až třinácté.
Je konec. Derby mezi Nice a Monakem končí remízou, se kterou asi nebude spokojena ani jedna strana. Zprvu měli náskok hosté, kteří ale přešli po gólu Golovina do dost pasivního módu. Delort po změně stran vyrovnal a Búdawí dokonce skóre otočil. Stav 2:1 však vydržel jen krátce. Stengs zavinil penaltu a tu proměnil Ben Yedder. Hned vzápětí se „desítka“ kopala i na opačné straně, ale Gouri možnost na rozhodnutí zahodil.
90+8'
90+7'
Hosté spolehlivě odhlavičkovali příchozí centr na Barda. Navazující akce na levé straně rovněž nepřinesla nic, co by mohlo změnit remízový stav.
90+6'
Andy Delort za cenu bolestivého nakopnutí od Diopa získal na pravém konci hřiště rohový kop. Bude to asi poslední podobná standardní situace.
90+5'
Dante zkontroloval cestu míče za koncovou čáru. Zpátky do hry ho bude uvádět Benítez, který dnes byl poprvé v ligové sezóně překonán.
90+4'
Na domácích je znát, že se nechtějí smířit s remízou. Daniliucův vybojovaný centr však skončil v moci monackých fotbalistů.
90+3'
Nedávno příchozí Thuram není úplně fit. Snad popáté je dnes na trávníku realizační tým Nice.
90+2'
V závěru zápasu má sudí Letexier opravdu dost práce. Za podražení Thurama udělil žlutou kartu také Sidibému.
90+1'
Amine Gouri se marně snažit prodrat přes Badiashilea, na kterém se u levého okraje velkého vápna vyfauloval.
90'
Na digitální tabuli čtvrtého rozhodčího svítí informace o sedmiminutovém nastavení! Je to docela dost, pár konzultací s videem tolik času rozhodně nezabralo.
89'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pablo Rosario, přichází Khéphren Thuram.
89'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Flavius Daniliuc.
88'
Sofiane Diop se po svém nástupu na trávník ještě neměl příležitost ukázat. Teď o sobě dal vědět žlutým faulem na Atála bezprostředně poté, co od něj inkasoval housle.
87'
Zkušený stoper Dante dohrál Vollanda a ve zbývajících minutách zápasu si bude muset dát pozor na potenciální druhou žlutou kartu.
86'
Napodruhé Boadu nebezpečný nebyl. Na levém křídle si v souboji s Todinem předkopl míč do zámezí.
84'
Krátce po příchodu se Boadu uvedl velkou šancí, která ztroskotala na zákroku Waltera Beníteze. Nizozemský útočník se po nákopu odpoutal od svého strážce, ale před argentinským gólmanem selhal.
82'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Myron Boadu.
82'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Guillermo Maripán, přichází Strahinja Pavlović.
82'
Amine Gouiri měl tu nejlepší možnou příležitost ke vstřelené svého pátého gólu v sezóně. Skutek se ale nestal, střela z penaltového puntíku letěla mimo bránu!
81'
Žlutou kartu dostává Benoît Badiashile (AS Monaco FC).
80'
Ruka ve vápně potvrzena, během pár desítek vteřin uvidíme penaltu i v podání Nice!
79'
Sudí se půjde na možnou ruku osobně podívat k monitoru, což většinou předchází neřízení pokutového kopu.
78'
Penaltu by chtěli také domácí. Delort a spol si myslí, že Badiashile zablokoval střelu z voleje rukou. Opět jde do akce video.
77'
Monaco právě vstřelilo branku!
Nice se radovalo z vedení jen krátce. Na penaltovou značku si míč postavil WISSAM BEN YEDDER a vzhledem k tomu, že Benítez skákal na špatnou stranu, jednoduše vyrovnal na 2:2.
77'
Původní výrok je potvrzen. Walter Benítez si ve druhé půli víceméně nesáhl na míč a teď bude čelit pokutovému kopu.
76'
Ben Yedder si musí na exekuci penalty počkat. Hlavní arbitr Letexier totiž komunikuje se svými kolegy u videa.
75'
Henrique si na hraně vápna nezpracoval míč ideálně. Dostal se ale do kontaktu se Stengsem a rozhodčí bez váhání nařizuje pokutový kop pro Monako!
74'
Nice právě vstřelilo branku!
Amine Gouiri rychlým tempem prošel otevřeným středem až před vápno. Tam nabídl míč Delortovi, jenž si zase všiml plně zapomenutého HIŠÁMA BÚDAWÍHO a ten si dal záležet na střele k bližší tyči.
73'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Axel Disasi, přichází Krépin Diatta.
72'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Sofiane Diop.
71'
Před závěrečnou dvacetiminutovkou dává hlavní rozhodčí oběma týmům trochu času na osvěžení. V Nice panuje při nedělním odpoledne velmi teplé počasí.
70'
Teď je to od Monaka dost laxní bránění. Opět to byl Delort, který se natáhl pro vysoký centr a protáhl Nübela, jenž se vyšponoval k horní tyči.
69'
Delort se solidně opřel do odraženého míče. Do rány se vrhl jeden z hostů a dal Nice roh, z něhož nebylo vůbec nic. Středně vysoký centr propadl do autu na druhé straně.
68'
Znovu se hosté nedostali daleko za půlící čáru a ve zformovaném bloku řešili centr Atála. Tentokrát se vše odehrálo v klidu.
67'
Trochu se opakuje první poločas. Monako se v něm rozjíždělo velmi pomalu. Platí to i po změně stran, Nice má navrch a usiluje o obrat ve skóre.
66'
Zprava kopal pro změnu Amine Gouiri. Kousek za bližší tyčkou nebezpečně prudce hlavičkoval Rosario, ale Nübel pomohl Monaku výborným reflexivním zákrokem.
65'
Stengsova levačka kroutila centr směrem od brány, kde se míč opět odrazil za zadní čáru, takže se standardka bude opakovat z druhé strany.
64'
Disasi hlavou daroval domácím rohový kop. Atálův centr působil neškodně.
63'
Júsuf Atál ustál setkání s Henriquem, jenže když se přes něj probil do vápna, tak prohrál souboj s gravitací.
62'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Kevin Volland.
60'
Další práce pro realizační tým Nice. Tentokrát má problémy Lemina. Byl to právě on, kdo schytal do zad tvrdou ránu Badiashilea.
59'
Domácí po standardce nedostali míč do úplného bezpečí. Z osmnácti metrů se do balonu opřel Badiashile, ale sražená rána ke změně stavu zdaleka nepřispěla.
58'
Atál sotva přišel na hřiště a už vyfasoval žlutou kartu za špatně provedený skluz na Alexandra Golovina.
57'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Júsuf Atál.
56'
Asi bude muset dojít k druhé vynucené změně na straně Nice. Lotomba si něco udělal při nahrávce na vlastní polovině, kdy nebyl nikým atakován.
55'
Mimo hru zůstává ležet Jordan Lotomba. Hráči zakopli míč do autu, aby se o něj mohl postarat zdravotnický tým Nice.
54'
Gelson Martins těsně nepřijal Fofanovu přihrávku k hranici velkého vápna. Míč končí v moci Waltera Beníteze.
53'
Maripán si došel pro faul na vlastní polovině, kde si Disasi, Badiashile a další vyměňují novou várku přihrávek na jistotu.
51'
Na konci jednapadesáté minuty je srovnáno na 1:1! Bardův míč za obranu našel Gouiriho, který zleva odcentroval na ANDYHO DELORTA a ten při hlavičce využil toho, že s ním žádný z obránců nešel do souboje. Je to jeho první gól po přestupu z Montpellieru.
49'
Nice nenapadalo, ale po zisku míče stejně mohlo rychle vyrazit vstříc Nübelovi. Ten přinucen zasahovat ale nebyl, Stengs pálil levačkou hodně nad.
48'
Hišám Búdawí zkusil štěstí z dálky, ale placírkou minul ze svého pohledu levou tyč Nübelovy brány.
47'
Christophe Galtier ani Niko Kovač nevyužili přestávku ke změnám v sestavě. Jediným střídáním tedy zůstává příchod Delorta za zraněného Dolberga.
46'
Lokální derby působilo v první půli dosti ospalým dojmem, což ještě umocňovaly liduprázdné ochozy. Nice mělo lepší úvod, ale po nějakých pětadvaceti minutách přenechalo taktovku hostům. Monako mělo pár náznaků a v 39. minutě poprvé hnulo s bezbrankovým skóre. Hezkou týmovou souhru dokončil ruský reprezentant Alexandr Golovin.
45+2'
45+2'
Disasi nedovoleně odstrčil Delorta. Domácím to moc nepomohlo, naopak se museli vracet s protiútokem, který si Monačané pokazili špatnou nahrávkou k Martinsovi.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
A nestane se tak ani v nejbližších vteřinách, protože Lemina spáchal faul na Djibrila Sidibého.
44'
Už je to dlouho, co Nice předvedlo nějakou kloudnější akci. Ani teď se pořádně nemůže dostat skrz střed hřiště.
42'
Ben Yedder se neprokousal k rychle hranému míči ze středu hřiště. Benítez si pomohl vysvobozujícím odkopem do bezpečí.
41'
Mario Lemina to hodně přehnal s razancí nákopu k opuštěnému levém kraji. Vhazovat tam budou hráči Monaka.
39'
Velmi rychlá kombinace směřující do pokutového území končí prvním gólem! Ben Yedder převzal míč od Fofany a hned ho adresoval před rozběhnutého Martinse. Ten měl zase dobrý přehled o pozici ALEXANDRA GOLOVINA a přihrávkou zprava mu nachystal stoprocentní gólovku.
37'
Gelson Martins se neprosadil přes veterána Danteho. Na stejném místě pak obraně pomohl Sidibém faulovaný Delort.
36'
Lotombovu přihrávku podél pravé autové čáry hosté vystihli. Náběh Búdawího přišel vniveč.
35'
Nepřesné přenesení hry na Melvina Barda. Bude se kopat od branky Alexandera Nübela.
34'
Monako nalezlo na domácí rozehrávku. Golovin nakonec fauloval a červenočerní mají trochu více klidu na opuštění obranné poloviny.
33'
Youssouf Fofana chtěl roztáhnout hru na Golovina, který jeho myšlenku absolutně nepochopil. Výsledkem je vhazování Jordana Lotomby.
32'
Fotbalisté Nice si nechali velké rozestupy a dost ulehčili hostům cestu do pokutového území. Monačané to tam až do finále nedotáhli, střely Ben Yeddera a Golovina neprošly.
30'
Další šance na vyniknutí pro Golovina. Z jeho centru zakončil Disasi akrobaticky, ale zároveň hodně mimo.
29'
Dante odhlavičkoval balon pouze na Tchouaméniho, jehož střela končí tečí Rosaria a rohovým kopem.
28'
Golovin byl zahnán na levý kraj. Netroufl si odcentrovat a raději přihrál dozadu na Henriqueho, jenž to zkouší středem.
27'
Todibo se provinil u postranní čáry a také Monako dostalo k dispozici standardní situaci. Ben Yedder sklepával přetažený centr Golovina k brance a Benítez se musel notně natáhnout, aby vyrazil balon před Disasim. Vše končí odkopem Todiba.
26'
Na střelu to bylo hodně daleko. Gouri se po rozehrávce od Stengse posunul o několik metrů blíže, ale hodně nepovedenou ranou Nübela nevystrašil.
25'
Čtyřgólový Amine Gouiri si vynutil faul, ze kterého resultuje standardka pro domácí výběr.
24'
Monačané v úvodu zápasu potvrzují, že se v těchto dnech a týdnech nenachází v ideálním rozpoložení. Benítez zatím nemusel řešit vůbec nic.
23'
Vděčný zákrok pro Nübela, na kterého to z trochu zbytečně velké dálky zkoušel Delort. Předcházel tomu dobrý zisk uprostřed hřiště od Rosaria.
22'
Golovin udělal na Todibovi rohový kop. Míč při něm proletěl těsně nad hlavami všech mužů ve vápně.
21'
Delort byl v jasném ofsajdu, který pomezní rozhodčí odmával hodně pozdě.
20'
Dante se objevil v dráze centru, který v první moment nebezpečně odrazil za sebe, nicméně tam nebyl připraven nikdo na dorážku.
19'
Calvin Stengs vzorně ubránil Henriqueho, nicméně domácí opět ztratili balon ještě před půlící čarou.
18'
Dante se při rozehrávce dostal pod tlak, při kterém zakopl míč do zámezí ještě na vlastní třetině hřiště.
17'
Odkop od branky Waltera Beníteze.
15'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází zraněný Kasper Dolberg, přichází Andy Delort.
14'
První šance pro Nice. Gouiri ji vytvořil pro Calvina Stengse, nicméně jeden z obránců těsně před Nübelem srazil balon na nevyužitý roh.
13'
Faul na Barda přinesl další rozehrávku z domácí obrany. Rovněž nákop Danteho mimo nabíhajícího Stengse.
12'
Benízez neměl problém ani s nákopem Tchouaméniho, který letěl mimo dosah všech jeho spoluhráčů.
11'
Realita je ale úplně jiná. Po přihrávce dozadu se balon pohybuje v bezpečné vzdálenosti od obou gólmanů.
10'
Drobný faul na Fofanu může hostům pomoct k tomu, aby nějakým způsobem zahrozili ze standardní situace.
9'
Walter Benítez včas přečetl kolmici na Martinse a byl u balonu jako první.
8'
Monako se ještě ani jednou nepřiblížilo brance Beníteze. Teď za to mohla nepřesnost brazilského krajního beka Caia Henriqueho.
7'
Axel Disasi nepustil k nakopu Búdawího a doprovodil míč za zadní čáru. Je to opravdu opatrný úvod zápasu.
6'
Vypadá to, že Dolberg bude moci minimálně pár minut pokračovat. Trenéru Galtierovi se hodně ulevilo.
5'
Dánský útočník se asi zranil bez kontaktu s protihráčem. Spíše šlo o špatné došlápnutí při vedení balónu.
4'
Kasper Dolberg se drží za pravé koleno a hned v úvodu střetnutí zřejmě bude muset podstoupit ošetření.
3'
Derby de la Côte d'Azur bude také dnes postrádat jakoukoliv atmosféru. Kvůli nedávným výtržnostem musí Nice hrát před prázdnými ochozy.
2'
Zahajovací výkop obstarali hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Nice je v kombinaci bílé a červené.
1'

OGC Nice: Benítez – Lotomba, Todibo, Dante (C), Bard – Búdawí, Rosario, Lemina, Stengs – Gouiri, Dolberg.
Náhradníci: Bulka – Atál, Daniliuc, Delort, Guessand, Kluivert, Kamara, Schneiderlin, Thuram.

AS Monaco FC: Nübel – Maripán, Disasi, Badiashile, Caio Henrique – Y. Fofana, Tchouaméni – Sidibé, Golovin, G. Martins – Ben Yedder (C).
Náhradníci: Majecki – Aguilar, Boadu, Diatta, Diop, Jean Lucas, Matazo, Pavlović, Volland.

AS Monaco FC

Výkony hostujícího klubu jsou v posledních letech jako na houpačce. V těchto týdnech se Monako nachází na negativní vlně, protože v pěti kolech posbíralo jen čtyři body a s těmi se nachází až na šestnáctém místě, pouhý bod nad sestupovým pásmem. Zmíněnou výhru svěřenci trenéra Kovače ukořistili na hřišti nováčka z Troyes. Po reprezentační pauze na ni ale nenavázali, doma hráli s Marseille 0:2. Monačané zatím dali v Ligue 1 jen tři góly. Dvakrát se trefil Diop a jednou Martins. Chuť si částečně spravili ve čtvrtek při výhře 1:0 nad Štýrským Hradcem v Evropské lize.
OGC Nice

Domácí tým drží v Ligue 1 přinejmenším jeden primát. Jako jediný v této sezóně ještě neinkasoval a s jedním zápasem k dobru díky tomu bojuje o nejvyšší příčky. To i navzdory tomu, že mu byl kvůli výtržnostem fanoušků při zneplatněném zápase s Marseille odebrán jeden bod. Za tři výhry a jednu remízu jich má Nice devět, což před nedělními zápasy stačilo na průběžné páté místo. Minulý týden se Nice představilo na hřišti Nantes a odvezlo si výhru 2:0. Jednou trefou se na tom podílel i Amine Gouiri, který je s čtyřmi zásahy nejproduktivnějším hráčem OGC.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu šestého kola francouzské Ligue 1. Od třinácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Nice a Monakem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.