Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Montpellier - 7. listopadu 2021   17:00

0:1
(0:0)
Montpellier
81' Mollet
Nice
Benítez – Bard, Todibo, Dante (C), Atál (59. Lotomba) – Kamara (46. Claude-Maurice), Lemina (67. Rosario), Thuram (90. Stengs), Da Cunha (68. Dolberg) – Gouiri, Delort.
Antony Gautier
Allianz Riviera, Nice
Montpellier
Omlin (C) – Ristić, M. Sakho, Esteve (90+4. Souquet), Sambia – Chotard, Ferri – Mavididi (82. Makouana), Wahi, Mollet – Germain.
Bertaud – Cozza, Delaye, Gioacchini, Makouana, Souquet, Suárez.

Mockrát Vám děkuji za pozornost, doufám, že se uvidíme po reprezentační pauze u dalšího ligového kola nejvyšší francouzské soutěže. S přáním hezkého večera, Vojtěch Adamek.
Dnešní vyrovnanou partii nakonec, s velkým překvapením, vyhrávají hostující fotbalisté. Domácí sice byli po celé utkání lepším celkem, ale byli to právě hosté, konkrétně Florent Mollet, kdo si vytvořil brankovou příležitost a dokázal ji chladnokrevně proměnit. Tohle je samozřejmě velká ztráta pro domácí celek, jelikož je v ligové tabulce přeskočilo Lens a dotáhla se i Marseille. Pro hosty naopak skvělé tři body, které na konci ročníku budou mít cennu zlata.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Maxime Esteve, přichází Arnaud Souquet.
90+3'
Dolberg byl poslán k zemi hostujícím gólmanem, domácí příznivci se dožadují pokutového kopu, dle mého názoru byl tento zákrok čistý.
90+2'
Fotbalisté domácího Nice se i nadále snaží dostat do vápna svého soupeře, dělá jim ovšem velké problémy překonat bránicí val hostujícího celku.
90+1'
Calvin Stengs se okamžitě prezentoval dalekonosnou ránou, jeho střelecý pokus ovšem končí několik metrů nad brankou Montpellieru.
90'
Sudí nastavuje 4 minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Calvin Stengs.
89'
Domácí fotbalisté mají k dispozici standartní situaci z velmi slibné vzdálenosti, k její exekuci se staví Thuram.
88'
Domácí fotbalisté zesilují tlak na branku svého soupeře, nyní se jim podařilo usadit na polovině soupeře a hledají skulinku v jeho obranné řadě.
87'
Na poslední chvíli dokázal zareagovat hostující Esteve, domácí fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
86'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval jeden z domácích hráčů, hostující Makouana rozhodně nebude spěchat zpátky na nohy.
85'
Domácí fotbalisté drží míč na svých kopačkách, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozhýbat obrannou řadu hostujícího družstva.
84'
Hostující fotbalisté se brání, co jim síly stačí, tohle bude pro ně hodně dlouhý závěr utkání.
83'
Po dalekonosné ráně Delorta, která končí v zámezí, bude mít na starost odkop od branky gólman Omlin, ten ovšem s rozehrávkou příliš nespěchá.
82'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Beni Makouana.
81'
Montpellier právě vstřelil branku!
Po centru z pravé strany hřiště se míč odrazil k hostujícímu FLORENTU MOLLETOVI, který bez větších problémů rozvlnil síť domácího Nice. Bez asistence
79'
Nyní se opět po delší době dostávají k míči hostující fotbalisté, ti kombinují na své vlastní polovině a vyčkávají na záváhání svého soupeře.
78'
Delort se pokusil o akrobatický kousek, jeho rána nůžkami končí pouze u bránicího obránce, který omylem zblokoval tuto exotickou střelu.
77'
Žlutou kartu dostává Melvin Bard (OGC Nice).
76'
Fotbalistům Nice se podařilo usadit na polovině svého soupeře, nyní se snaží roztáhnout bránicí řadu a nalézt v ní skulinku.
75'
Do velmi zajímavé příležitosti se mohl dostat domácí Dolberg, bohužel mu chyběl potřebný krok, aby dokázal ohrozit branku Omlina.
74'
I nadále domácí obléhají branku svého soupeře, nedaří se jim překonat bránicí val hostující celku, nutno podotknout, že hosté brání ukázkově.
73'
Fotbalisté domácího celku kombinují s míčem na polovině svého soupeře, snaží se vymyslet kulišárnu, pomocí které by se dostali do vedení.
72'
Mollet vsadil na razanci, jeho rána ovšem končí u prvního fotbalisty v obranné zdi domácího Nice.
71'
Hostující celek má na starosti další zajímavou standartku.
70'
Hostující fotbalisté drží míč ve své moci, snaží se pomocí krátkých přihrávek vyprovokovat domácí celek k nějaké fatální chybě.
69'
Tato přihrávka byla příliš dlouhá na to, aby ji dokázal domácí Thuram stihnout na hrací ploše, hostující gólman tak bude mít na starost odkop od branky.
68'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Lucas Da Cunha, přichází Kasper Dolberg.
67'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Pablo Rosario.
66'
Claude-Maurice se pokusil ohrozit branku hostujícího celku, jeho rána ovšem končí vedle pravé tyče, a proto bude mí na starost odkop od branky gólman Montpellieru.
65'
Mollet sice trefil branku soupeře, míč ovšem poslal přesně do míst, kde stál gólman Benítez.
64'
Hostující fotbalisté mají k dispozici ukázkovou standartní situaci pro zakončení, nyní by se jim hodil v týmu Lionel Messi.
63'
Žlutou kartu dostává Khéphren Thuram (OGC Nice).
62'
Po faulu jednoho z domácích hráčů budou mít hosté k dispozici standartní situaci ze slibné vzdálenosti.
61'
Dalekonosná rána Delorta končí daleko od branky hostujícího Omlina, ten nyní bude mít na starost odkop od branky.
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního klání, stav utkání je i nadále srovnaný.
59'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Jordan Lotomba.
58'
Tento rohový kop žádnou příležitost neposkytl, ze všech nejvýše dokázal vyskočit hostující Risić.
57'
Domácí fotbalisté mají k dispozici další rohový kop z pravé strany hřiště.
56'
Velká příležitost domácího celku, do šance se dokázal dostat Mario Lemina, jeho střela končí na horní tyči brankové konstrukce.
55'
Domácí fotbalisté amjí k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště.
54'
Dalekonosná rána domácího Lemina končí v zámezí, gólman soupeře bude mít na starost odkop od branky.
53'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, domácí jsou aktivnějším celkem v průběhu úvodních minut, nedaří se jim ovšem dostat do příležitosti, která by si říkala o vstřelení branky.
52'
Germain byl poslán k zemi bránicím obráncem, sudí okamžitě nařizuje standartku pro Montpellier.
51'
Nadáchaný centr z pravé strany hřiště končí v rukavicích hostujícího gólmana, ten s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
50'
Hostující fotbalisté se po delší době opět dostávají k míči, snaží se získat pár vteřin klidu, než opět začnou domácí agresivně napadat jejich rozehrávku.
49'
V úvodu druhého poločasu jsme byli svědky hned několika nedovolených zákroků, těžko říci, zda si týmy nastavily svou taktiku takovýmhle způsobem.
48'
Střelu Da Cunchy z velmi dobré vzdálenosti hravě chytá hostující gólman do svých rukavic.
47'
Domácí útočník Delort si počínal nedovoleně, sudí okamžitě píská útočný faul.
46'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Alexis Claude-Maurice.
46'
V prvním poločase utkání jsme žádnou branku zatím neviděli. Aktivněji působí jednoznačně domácí fotbalisté, kteří by rádi potvrdili roli favorita. Avšak se zatím nedostali do žádné příležitosti, který by nějak výrazně ohrozila branku chytajícího Omlina. Hosté v defenzivní činnosti působí velmi vyrovnaně, v té ofenzivní jsou naopak naprosto neviditelní.
45+3'
45+2'
V samotném závěru prvního poločasu se snažil dostat do palebné pozice Mavididi, bohužel si příliš pomáhal rukama, a proto sudí signalizuje útočný faul.
45+2'
Vypadá to, že Da Cuncha odejde po svých, uvidíme, zda příjde v druhém poločasu nějaké brzké střídání.
45+1'
Da Cuncha se svíjí v bolestech na hrací ploše, paradoxem je, že míč zakopli až fotbalisté hostujícího celku, byť tuto možnost měli i spoluhráči zmiňovaného hráče.
45'
Sudí nastavuje dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
44'
Ani jeden z celků není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře, i nadále jsou ovšem aktivnější domácí fotbalisté, kteří nyní kombinují s míčem u nohy.
43'
Dalekonosná rána Delorta nakonec nijak neohrozila branku hostujícího celku, alžírský útočník tuto akci zbytečně uspěchal.
42'
Tohle byla příliš dlouhá přihrávka na Da Cunchu, ten již nestihl zachytit míč na hrací ploše, a proto bude mít na starost odkop od branky Jonas Omlin.
41'
Hostující fotbalisté nyní drží míč na svých kopačkách, s rozehrávkou příliš nespěchají, spíše vyčkávají na zaváhání domácího celku.
40'
Domácí fotbalisté měli k dispozici standartní stiuaci ze slibné vzdálenosti, k hlavičce se dokázal protlačit Dante, jeho pokus ovšem nijak neohrozil branku Omlina.
39'
Fotbalisté Nice jsou i nadále aktivnější, jsou to oni, kdo určuje tempo utkání, přesto se jim nedaří dostat do nějaké gólové příležitosti.
38'
Ani pomocí tohoto rohového kopu se nepodařilo domácím fotbalistům otevřít gólový účet v dnešním klání.
37'
Centr Atála z levé strany hřiště dokázal srazit hostující Sakho na rohový kop.
36'
Standartka šanci nenabídla, navíc hrají hosté i nadále bez Wahiho, kterého ošetřovali kluboví lékaři.
35'
Wahi se ocitl v souboji s Dantem, sudí vyhodnotil zákrok Danteho jakožto nedovolený, a proto budou mít hosté k dispozici standartní situaci.
34'
Po delší době se k míči dostávají hostující fotbalisté, ti nyní kombinují na své vlastní polovině a hledají skulinku do vápna domácího Nice.
33'
Fotbalisté domácího Nice se i nadále tlačí do zakončení, nejsou schopni překonat bránicí val hostujícího Montpellieru.
32'
Atál byl poslán k zemi těsně před hranicí vápna Montpellieru, sudí Gautier tento zákrok nevyhodnotil jako nedovolený.
31'
Projektil domácího Thurama končí v zámezí, tato rána nijak výrazně neohrozila branku soupeře, jelikož gólman Omlin nemusel ani zasahovat.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, stav utkání je i nadále bez branek.
29'
Domácí fotbalisté se snaží zesílit tlak na branku Montpellieru, i nadále se jim nedaří vytvořit žádnou příležitost, která by otevřela gólový účet v dnešním utkání.
28'
Únik Wahiho si domácí stopeři s přehledem pohlídali, nyní se již míč nachází u gólmana Beníteze, který bude zakládat další útočnou akci Nice.
27'
V ofsajdovém postavení se ocitl domácí Thuram, sudí okamžitě zvedá praporek směrem nahoru.
26'
Rána Molleta končí několik metrů vedle branky Beníteze, tohle hostující fotbalista jistě nezamýšlel.
25'
Dante dokázal vyskočit ze všech nejvýše, jeho hlavička ovšem nijak neohrozila branku hostujícího Montpellieru.
24'
Bravurní zákrok předvedl hostující Omlin, následovat bude rohový kop z pravé strany hřiště, k jeho exekuci se staví Atál.
23'
Další skvělý obranný zákrok Sakha, tentokrát si poradil s dalekonosným centrem Lemina.
22'
Germain se dožadoval exekuce rohového kopu, pomezní byl ovšem jiného názoru, a proto bude mít odkop od branky na starost domácí brankář.
21'
Z rohového kopu nakonec nebylo nic, jelikož ze všech nejvýše dokázal vyskočit Sakho, který odhlavičkoval míč do bezpečí.
20'
Sambia odvrátil centr domácího celku, kteýr mířil do vápna Montpellieru, následovat bude ovšem rohový kop z pravé strany hřiště.
19'
Domácí celek má velké problémy s přechodem přes zahuštěný střed hřiště, uvidíme, zda to Nice začne zkoušet po kraji.
18'
Mavididi se rozhodl prověřit pozornost domácího gólmana, jeho rána velmi těsně míjí levou tyč branky Beníteze.
17'
Dalekonosná pokus Delorta končí v rukavicích hostujícího gólmana, ten okamžitě zakládá útočnou akci hostujícího celku.
16'
Hra se přelévá ze strany na stranu, přecejen o něco aktivněji působí zatím domácí fotbalisté, kteří si vytvořili příležitost v podobě rány Amina Gouirihio.
15'
Fotbalisté Montpellieru drží míč na vlastní polovině a pomocí krátkých přihrávek se snaží rozhýbat obrannou řadu Nice.
14'
Nyní se ovšem Dante prezentoval nepřesnou rozehrávkou, jeho přihrávky se zmocnil hostující Mollet, kteýr okamžitě zakládá útočnou akci Montpellieru.
13'
Nadýchaný centr z levé strany hřiště míříl do vápna Montpellieru, kde jej dokázal zpracovat Amine Gouiri, jeho následná rána ovšem mířila několik metrů nad branku Omlina.
12'
Dante si velmi zkušeně počkal na letící míč a pohodlně přehlavičkoval hostujícího Germaina.
11'
Ostrý zákrok Kamary dokázal zastavit unikajícího Mavididiho, domácí obránce měl velké štěstí, že se mu jeho skluz povedl provést dle pravidel.
10'
Hostující fotbalisté se po delší době dokázali dostat k poskakujícímu míči, momentálně kombinují na polovině sv ého soupeře.
9'
Da Cunha je již opět na nohou, hra tedy může pokračovat.
8'
Domácí Da Cunha se ocitl ležíc na trávníku, sudí Antony Gautier přerušuje hru a dává pokyn zdravotníkům.
7'
Na poslední chvíli dokázal zareagovat Esteve, který skvělým obranným zákrokem vystavil stopku unikajícímu Leminovi.
6'
Další střelecký pokus z řad fotbalistů Montpellieru končí v zámezí, míč do hry opět dostane svým odkopem domácí brankář.
5'
Domácím fotbalistům se nedaří nalézt skulinku v obranné řadě hostujícího celku, soupeře brání opravdu skvěle.
4'
Dalekonosná rána jednoho z hostujících fotbalistů končí v zámezí, odkop od branky bude mít na starost gólman Benítez.
3'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domácího Nice, Gouiri se nacházel v ofsajdovém postavení, rozehrávat tedy bude gólman Omlin.
2'
Hned v úvodu utkání se snažil přes levou stranu přejít domácí Atál, nakonec vybojoval první rohový kop v tomto klání.
1'
Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

OGC Nice: Benítez – Bard, Todibo, Dante (C), Atál – Kamara, Lemina, Thuram, Da Cunha – Gouiri, Delort.
Náhradníci: Bulka – Búdawí, Claude-Maurice, Daniliuc, Dolberg, Lotomba, Rosario, Schneiderlin, Stengs.

Montpellier HSC: Omlin (C) – Ristić, M. Sakho, Esteve, Sambia – Chotard, Ferri – Mavididi, Wahi, Mollet – Germain.
Náhradníci: Bertaud – Cozza, Delaye, Gioacchini, Makouana, Souquet, Suárez.

Rozhodčí: Antony Gautier.
Do dnešního utkání nenastoupí žádný Čech ani Slovák.
Vzájemná utkání v loňské sezóně:
Montpellier HSC : OGC Nice 3:1
OGC Nice : Montpellier HSC 3:1
MONTPELLIER HSC
11. místo, 12 zápasů, 16 bodů. skóre 20:19

Od hostujícího celku se rozhodně neočekává žádné atakování pohárových příček, ale rozhodně se budou snažit umístit v horní polovině ligové tabulky, což se jim zatím víceméně daří.

V posledním utkáním si dokázali poradit s rozjetým Nantes (2:0). Svou první branku v ligovém ročníku vstřelil teprve 18letý Elye Wahi, který je velkou budoucností franzcouského fotbalu.

Velkým pilířem hostujícího celku je kapitán Teji Savanier, na kterém je postavena hra Montpellieru v záložních řadách. Tento francouzský záložník tvoří hru a zároveň splní trenérovy požadavky směrem do defenzivy a to nejdůležitější, v očích svých spoluhráčů je lídrem, který táhne své mužstvo vpřed.
OGC NICE
2. místo, 12 zápasů, 23 bodů, skóre 23:9

Druhý nejlepší ofenzivní činnost a nejlepší defenzivní činnost v letošním ročníku Ligue 1. Tohle je slušná vizitka trenéra Christophera Galtiera, který v loňském ročníku dokázal vyhrát titul s Lille.

V minulém utkání si dokázali domácí poradit s Angers (2:1). Nice prohrávalo, ale dokázalo předvést skvělou otočku, zejména díky dvěma brankám Andyho Delorta, útočníka alžírského původu.

Vedle zmíněného Andyho Delorta je velkou hvězdičkou domácího celku Amine Gouiri, tento francouzský útočník má na svém kontě již šest branek a čtyři asistence navrch, jeho mládí z něj dělá velmi zajímavé zboží na přestupovém trhu.
Bonjour, zdravím všechny fanoušky francouzského fotbalu! Dnes se podíváme na 13. kolo Ligue 1, ve kterém se utká OGC Nice a Montpellier HSC. Zápasem Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.