Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Stade Brest - 2. října 2021   21:00

Nice
45' Todibo  • 61' Bard (Gouiri)
2:1
(1:0)
Stade Brest
90+2' Honorat  (Faivre)
Nice
Benítez – Lotomba (90+6. Daniliuc), Todibo, Dante (C), Bard (87. Da Cunha) – Stengs, Lemina, Rosario (79. Thuram), Kamara – Delort, Gouiri (78. Dolberg).
Nobre – Ribeiro, Brás
Allianz Riviera, Nice
Stade Brest
Bizot – Pierre-Gabriel (72. Faussurier), Chardonnet (C), Bain, Duverne – Cardona (46. Le Douaron), Belkebla (76. Magnetti), Agoumé (71. Mbock), Faivre, Honorat – Mounié (76. Badji).
Larsonneur – Badji, Faussurier, Le Douaron, Magnetti, Mbock, Saïd, Sow.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:12.
V rozehraném devátém kole se Nice posouvá na třetí příčku za PSG a Lens. Brest je stále bez výhry předposlední. Zítra ho ještě může přeskočit St. Étienne.
Je dobojováno. Nice svého soupeře celý zápas přehrávala a nebýt slabší produktivity, tak se v žádném případě nemusela obávat o výsledek až do skončení nastaveného času. Neškodnému Brestu dali góly Todibo a Bard. V koncovce se hosté zničehonic zmohli na snížení Honoratem, ale na vyrovnání už čas nezbyl. Jak už bylo nastíněno, tak úplná spokojenost na straně OGC panovat nebude. Nejen Delort se Stengsem měli kvantum neproměněných šancí.
90+7'
90+7'
Poslední nákop Chardonneta na Le Douarona. Nejspíše šlo o ofsajd, rozhodčí ještě jednou přiřkl balon do domácího držení.
90+6'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Flavius Daniliuc.
90+5'
Hianga'a Mbock bude dohrávat se žlutou kartu. Byla mu udělena za držení a tahání Khéprena Thurama.
90+4'
Stengs dnes skutečně nenazul střelecké kopačky! Delort k němu pustil Danteho nákop, jenže ze střední vzdálenosti vůbec netrefil prostor branky vybíhajícího Bizota.
90+2'
Brest právě vstřelil branku!
Jistý záblesk dramatické koncovky! Nepřesvědčivé hlavičky Danteho a Da Cunhy předcházely střele Faivreho. Ten se na hranici vápna ukopl, ale ve finále to bylo ku prospěchu věci, protože neplánovaně nahrál na gól FRANCKU HONORATOVI. Střela zleva zapadla do sítě přes bližší tyč.
90+1'
Walter Benítez dnes neměl prakticky žádnou práci. Teď si aspoň mohl užít drobné protažení od Huga Magnettiho.
90'
Možná až zbytečně dlouhé nastavení. Již delší dobu rozhodnutý zápas bude trvat dalších šest minut.
89'
Jordan Lotomba korunoval solidní výkon gólem, ze kterého se ale radoval jen pár vteřin. V momentě Da Cunhovy průnikovky se totiž nacházel v ofsajdu.
88'
Fotbalisté Nice malinko polevili. O něco více si tak balonu užívá hostující výprava, která by ráda alespoň čestný úspěch.
87'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Lucas Da Cunha.
86'
Andy Delort si nepohlídal hranici ofsajdu. V přerušené hře se bude muset hostující realizační tým podívat na ležícího Juliena Faussuriera.
85'
Zajímavý náznak Brestu. Jérémy Le Douaron přenášel balón přes šířku velkého vápna. Vlevo se z druhé vlny objevil Honorat, jenomže si nesrovnal nohy na střelu z voleje.
84'
Ke smůle volného Kamary se ozval hvizd píšťalky. Rozhodčí se chce osobně podívat na ležícího Le Douarona. Tomu dal co proto Melvin Bard.
82'
Poprvé se o slovo významněji přihlásil Kasper Dolberg. Nebyl ale v dobrém úhlu na střelu a zprava o nějaký půlmetr minul vzdálenější horní roh.
81'
Franck Honorat předpisově zastavil Lotombu. Hosté to zkusili zprava, ale starý mazák Dante nepovolil Le Douaronovi vstup do velkého vápna.
80'
Každou minutou se Brestu snižují naděje na nějaké zázračné vyrovnání. To se ve druhé půli ani náznakem nepřiblížilo. OGC má vše pod kontrolou.
79'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pablo Rosario, přichází Khéphren Thuram.
78'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Kasper Dolberg.
77'
Lotomba si odmítl čerstvého Magnettiho. Těžit z toho mohl Delort, ale ve změti hostujících nohou si palebnou pozici nevypracoval.
76'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Youssouph Badji.
76'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Hugo Magnetti.
75'
Delort vytvořil už několikátou šanci pro Stengse, když hrudí přeadresoval původní nahrávku Lotomby. Stengsův obstřel gólmana ale skončil vedle brány.
74'
Kamarovi se nezachtělo kupředu. Zařadil zpátečku a v tom ho posléze podpořil také Melvin Bard. Hra je zpátky uprostřed hřiště.
73'
Mario Lemina odnesl kolizi s Le Douaronem nějakou bolístkou na pravém koleni. Zpátky na nohy rozhodně nespěchá.
72'
Možná trochu zbytečný žlutý faul Rosaria, který rukou sáhl po nastartovaném Faivrem ještě hodně daleko od případné palebné zóny.
72'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Julien Faussurier.
71'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Hianga'a Mbock.
70'
V sedmdesáté minutě se urodil rohový kop. Gouiri centroval k bližší tyči, ale tam stál pouze obránce v dresu Brestu.
69'
Žádosti o penaltu za ruku Baina nebyly vyslyšeny. Domácí mohli skórovat jiným způsobem, ale Bizot svůj tým v šanci Gouriho podržel. Vše mu vypracovali Rosario a Delort.
68'
Delort si trošku překážel s ofenzivním parťákem Gourim. K centru ofenzivně laděného Lotomby si tedy nenašel cestu ani jeden z nich.
67'
Hassane Kamara téměř dokonale sladil centr levačkou s náběhem Delorta. Ten ale hlavičkoval v těžko koordinovaném letu a brána pro něj byla malá.
66'
Za tohoto stavu bude asi ještě častější jev domácí kombinace ve středu hřiště. Není důvod jakkoliv spěchat a bezhlavě útočit.
64'
Ukázáno bylo na středový kruh, což znamená štempl na platnost gólu. Vše se schyluje k domácím oslavám zasloužené výhry.
63'
Asi šlo o těsnou záležitost, protože zkoumání záznamu trvá už docela dlouho. Sudí Nobre i všichni ostatní netrpělivě čekají na definitivní verdikt.
62'
Dvojka z výsledkové tabule možná ještě zmizí. Rozhodčí kontrolují možný ofsajd Melvina Barda.
61'
Nice právě vstřelilo branku!
Nice hlásí úspěšné přiblížení k výhře! Delort si přivlastnil balón z tvrdého souboje. Pokračoval pasem na Gouiriho, který zleva naservíroval centr MELVINU BARDOVI a ten už to měl před Bizotovou brankou jednoduché.
61'
Gouiriho poblíž koncové čáry zradilo zpracování dlouhého pasu v podání Maria Leminy. Hrát se bude od třicetiletého gólmana Brestu.
60'
Držení míče: 72 % – 28 %.
60'
Andy Delort si hodně věřil z dobrých třiceti metrů. Bizot dopředu skákal ke své levé tyči a zapsal rutinní zákrok.
59'
Až na výjimky je to zaběhnutý scénář. Nice trpělivě rozehrává z obrany od půlící čáry. Přes kraje se pak často prokousává k centrům.
58'
Jérémy Le Douaron zaměstnal hned několik protivníků u boční lajny. Centr se mu ale nepovedl a zpátky do hry bude uvádět balon Walter Benítez.
56'
Bard vybojoval balon před střídačkami. Delort na něj navázal vysunutím Calvina Stengse, jehož prohoz gólmana skončil na horní tyči. Gouiri z nekomfortní dorážky rozvlnil vnější boční síť.
55'
Franck Honorat kvaltoval po levé lajně. Lotomba ale dobře načasoval vypíchnutí balónu a vše skončilo ještě daleko od Beníteze.
54'
Romain Faivre posílal bochánek k penaltové značcě. Domácí tam byli ve velké přesile a neponechali Beníteze ve štychu.
53'
Melvin Bard přes sebe nepustil střídajícího Le Douarona. Brest díky němu ukořistil alespoň výhodu rohového kopu.
52'
Andy Delort ucítil drobné zatažení Baina. Ochotně se skácel k zemi, ale portugalská ekipa rozhodčích přestupek proti pravidlům neviděla.
51'
Dénys Bain vyvážel míč od Bizota. Stengs mu to chtěl znepříjemnit, ale dopustil se nedovoleného zákroku.
50'
Nulové napadání od předních hráčů Brestu umožňuje domácímu týmu pohodlně kombinovat podél půlící čáry.
48'
Delort to dnes dostává výhradně na hlavu. V tomto případě bránu netrefil, navíc by se zřejmě našel jeho ofsajd.
47'
Domácí začali tam, kde první půli skončili. Marco Bizot se musel popasovat s jedovatým projektilem z nohy Gouiriho.
46'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jérémy Le Douaron.
46'
Nice podala v první půli suverénní výkon. S výjimkou jedné Mouniého šance Brestu víceméně nepůjčila balon a sama dlouhodobě dobývala slušně organizovaný blok. Díky aktivitě Lotomby měl v úvodu dvě nebezpečné hlavičky Delort. Bizot obě zlikvidoval a na vedoucí gól si tak domácí museli počkat do 45. minuty, kdy otevřel skóre Jean-Clair Todibo. Mezitím ještě zahodil jednu velkou šanci z bezprostřední blízkosti Calvin Stengs.
45'
45'
Gól do šatny pro červenočerné barvy! Mario Lemina ustál důrazný, ale Bain jeho pas do finální destinace nepustil. Přímo z rohu domácí nezahrozili. Z volného středu ještě nakopával Bard a jisté diskomunikace mezi Bainem a Bizotem využil JEAN-CLAIR TODIBO k naprosto jednoduché gólové střele zblízka.
44'
Čím méně domácí využívají Lotombu, tím méně jsou nebezpeční. Možná by se Nice měla vrátit taktice z úvodu zápasu, kdy Delort obdržel nejeden parádní centr.
43'
Calvinu Stengsovi nevyšla narážečka. Balón docestoval před Bizota, který jej rezolutně odpálil mimo hrací plochu.
42'
Steve Mounié sklepával Faivreho centr do předbrankové lokality. Objevil pouze Danteho, navíc se měl dopustit útočného faulu.
41'
Trochu váhání ze strany rozhodčích. Nakonec byl písknut faul na Bardem drženého Romaina Faivreho. Brest má standardku z pravého kraje.
40'
Stengs spálil velkou šanci poté, co ho na zadní tyči našel Hassane Kamara. V náběhu ale nenatočil nohu do takového úhlu, aby zblízka nasměroval balon dovnitř brány.
39'
Rosario opět zafungoval jako zloděj míčů uprostřed hřiště. Nice bude hledat skulinku ve zformovaném bloku Brestu.
38'
Delort nepřesně narážel před Gouiriho. Hostům definitivně ulevil kapitán Chardonnet malou domů na nizozemského gólmana.
37'
Jakýsi úpadek domácího týmu dokreslila laciná ztráta Maria Leminy. Neadresná přihrávka končí odkopem od branky Marca Bizota.
36'
Kamara nahrával podél levé lajny, jenže i Gouiri vsadil jen na přihrávku dozadu. I proto Nice od sedmnácté minuty moc nezahrozilo.
35'
Jordan Lotomba si špičkově zpracoval dlouhý balón, ale na centr ze své kanceláře na pravém křídle si tentokráte netroufl.
34'
Lucien Agoumé na dlouhou vzdálenost hledal Mouniého. Ten ale byl ve složité situaci a byl rád, že aspoň sklepl míč k Benítezovi.
33'
Hosté sporadicky vystrčili růžky a hned z toho byla slibná příležitost k otevření skóre! Honorat ošálil Todiba a přihrávkou pod sebe vybídl ke střele Mouniého. Teč Danteho poslala míč těsně vedle brány.
32'
Kamara nevypustil souboj o vesměs ztracený míč. Dokonale tím překvapil Chardonneta, ale pak umístil centr do liduprázdné lokality před bránou.
31'
Lotomba byl vyhnán do hloubky. Přes Danteho se hra otočila doleva, ale Bardův centr ani nedoletěl do velkého vápna.
30'
Držení míče: 79 % – 21 %.
29'
Rosáriova hlava překazila tvorbu hostujícího protiútoku po levé straně. Hráč s osmičkou na zádech zatím hraje skvěle dozadu.
27'
Rozběhlý Jean-Kévin Duverne se vysmýkl z držení a z dálky posílal centr do vápna. Bard ho odklidil úplně mimo hrací plochu.
26'
Chardonnet se postaral snad o sedmý centr Lotomby. Nice ještě aktivovala vysoké napadání, z něhož hosté ve výhodě vybruslili.
25'
Steve Mounié spáchal ostrý skluz na Rosaria. Portugalští sudí vrací míč fotbalistům Nice, kteří do této chvíle naprosto dominují.
24'
Hodně vidět je také Calvin Stengs, který si nachystal míč na levačku. Z delší vzdálenosti ho ale poslal do Bizova koše.
23'
Lotomba si zatím dělá, co se mu zamane. Znovu kraloval na pravém křídle a už poněkolikáté vybídl Delorta, jenž tentokráte hlavičkoval vedle.
22'
Lotomba si narazil se Stengsem. Na okraji vápna si zasekl, ale Delort byl tentokrát hostující obranou ustrážen.
21'
Melvin Bard si úhybem doleva udělal více místa na centr, který se ale stal jednoduchou kořistí pro Marca Bizota.
20'
Delortovy plány kazí ofsajd.
19'
Stengs si udělal dvě zasekávačky. Tu druhou Belkebla nezachytil, a tak z hostujícího pohledu musel celou situaci hasit zákrok Bizota.
18'
Franck Honorat se rozhodl ulevit hostující defenzivě. Svůj samostatný výpad však nedokončil kompletní přihrávku na přikrytého Cardonu.
17'
Andy Delort si našel Lotombův centr a končíkem podruhé vážně ohrozil Bizota, jenž i v tomto případě bezchybně zasáhl skokem k levé tyči.
16'
Pablo Rosário roztáhl ke Kamarovi, který mu balon vracel místo toho, aby odcentroval. Asi to nebyl dobrý nápad, nizozemský záložník už byl čistě okraden.
15'
Nebyl to přesný nákop do středového kruhu. Steve Mounié neměl proti domácím hráčům žádnou šanci na jeho převzetí.
14'
Bard přenesl hru doprava, jenže Stengsovi se zachtělo ke zpětné přihrávce. Takže se míč zase vrátil k Melvinu Bardovi.
13'
Lotombou získaný Stengsův roh způsobil drobné zmatky mezi penaltou a malým vápnem. Brest se s vypětím všech sil vysvobodil.
12'
Marco Bizot zvládl první ostrou prověrku v podobě hlavičky Delorta z dobře kopnuté standardní situace.
11'
Dénys Bain zafungoval jako poslední instance. Ve vhodný okamžik vypíchl míč Gourimu, který už byl docela blízko hostující bráně.
10'
A ještě jednou povedený moment do obrany od nizozemského záložníka Rosaria. Po kratičké odmlce se zase blížíme brance Marca Bizota.
9'
Brejk hostů chtěl Cardona přesunout blíže k ose hřiště. Učebnicovým způsobem ho však okradl o balon Pablo Rosario.
8'
Irvin Cardona neodkopnul míč příliš daleko od vlastní šestnáctky. Nice tedy plynule pokračuje v souvislém počátečním náporu.
7'
Gouriho pobídka k zadní tyči byla pro Danteho nepřesná. Mounié si mohl dovolit pustit balon za zadní lajnu.
6'
Chardonnet zvládl nelehký skluz proti rozběhnutému Gourimu. Výpad OGC byl přetransformován do podoby druhého rohu.
5'
Calvin Stengs nějakou dobu vzdoroval na pravém křídle dvojnásobné přesile. Nepovedlo se mu však ukořistit ani rohový kop.
4'
Od Cardony šel balon na první domácí roh z dílny Gouiriho. Rušno příliš nebylo, to až o chvilku později, kdy zmatky ve vápně skončily faulem Stengse na Chardonneta.
3'
Andy Delort inkasoval od Baina slušnou pecku do hlavy. Hráčům Nice to usnadňuje přechod na polovinu soupeře.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v bílých, zatímco domácí v červenočerných dresech.
1'

OGC Nice: Benítez – Lotomba, Todibo, Dante (C), Bard – Stengs, Lemina, Rosario, Kamara – Delort, Gouiri.
Náhradníci: Bulka – Búdawí, Claude-Maurice, Da Cunha, Daniliuc, Dolberg, Guessand, Schneiderlin, Thuram.

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Bain, Duverne – Cardona, Belkebla, Agoumé, Faivre, Honorat – Mounié.
Náhradníci: Larsonneur – Badji, Faussurier, Le Douaron, Magnetti, Mbock, Saïd, Sow.

Rozhodčí: Nobre – Ribeiro, Brás.
Na první pohled všední ligový duel bude mít jednu velkou specialitu, řídit ho totiž budou rozhodčí z Portugalska. Tím hlavním bude António Nobre, jenž má za sebou 45 zápasů nejvyšší portugalské soutěže.
Vzájemné zápasy

09.05.2021 Nice – Brest 3:2
06.01.2021 Brest – Nice 2:0
21.02.2020 Nice – Brest 2:2
14.12.2019 Brest – Nice 0:0.
Stade Brestois 29

Hosty s velkou pravděpodobností znovu čeká boj o setrvání v nejvyšší soutěži, kterou v předchozím vydání zakončili na prvním nesestupovém sedmnáctém místě. V současnosti je Brest jedním z dvěma klubů, který v sezóně ještě nevyhrál. Na kontě má jen čtyři body za remízové výsledky s Lyonem, Rennes, Angers a Clermontem. Během předchozího týdne svěřenci hlavního kouče Zakariana prohráli na hřišti Nantes 1:3, doma pak nestačili ani na Méty v poměru 1:2. V tabulce nalezneme Brest až na devatenáctém místě, o bod je na tom hůře už jen trápící se St. Étienne. V lize Brest skóroval devětkrát, žádný z hráčů se přitom neprosadil více než dvakrát.
OGC Nice

Domácí klub přišel z disciplinárních důvodů o jeden bod, přesto je se zápasem k dobru na hezkém čtvrtém místě se ztrátou dvou bodů na druhou příčku. Zároveň se OGC musí koukat pod sebe, protože od dvanáctého Štrasburku je dělí jen tři body. Jediný zápas Nice prohrála před týdnem na hřišti sympaticky hrajícího Lorientu. Ve vloženém kole to ale hned napravila jasnou výhrou 3:0 na hřišti St. Étienne. Svěřenci trenéra Galtiera mají s třemi inkasovanými góly nejlepší obranu v lize. Ofenziva je druhá nejsilnější hned po PSG. Nejlepším střelcem je s pěti góly Amine Gouiri.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu devátého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Nice a Brestem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.