Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Štrasburk - 5. prosince 2021   17:00

0:3
(0:1)
Štrasburk
21' Ajorque  (Sissoko) • 82' Diallo  (Bellegarde) • 84' Thomasson  (Diallo)
Nice
Benítez (C) – Lotomba (46. Atál), Todibo, Daniliuc (46. Dante), Bard (64. Thuram) – Stengs (70. Gouiri), Lemina, Rosario, Kluivert – Dolberg, Delort (86. Guessand).
Bulka – Dante, Schneiderlin, Gouiri, Thuram, Atál, Guessand, Búdawí, Da Cunha.
Pignard – Benkemouche, Drouet
Allianz Riviera, Nice
Štrasburk
Sels – Guilbert, Perrin, Nyamsi, Djiku (C), Caci – Thomasson (89. Liénard), Bellegarde, Sissoko (63. Prcić) – Diallo, Ajorque (73. Gameiro).
Kawašima – Fila, Waris, Gameiro, Liénard, Prcić, Sahi, Gilbert, Kandil.

Ode mě je to pro dnešní utkání vše. Děkuji vám za pozornost a budu se na vás těšit u některého z dalších zápasů. Hezký večer!
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:5.
Střely mimo: 4:6.
Rohy: 9:4.
Ofsajdy: 2:3.
Fauly: 9:14.
Dnešní utkání mezi Nice a Štrasburkem končí vítězstvím hostů 3:0!
Do druhého poločasu šli domácí se dvěma změnami v sestavě, jenže ani přes zajímavé šance gól nevstřelili. V 62. minutě si na brankáři Matzu Selsovi zuby vylámal Kasper Dolberg, který šel do akce jeden na jednoho. Hosté se podruhé v utkání radovali v 82. minutě, když se patičkou prosadil Habib Diallo. Stejný hráč byl jako asistent také u třetího gólu, když Adrien Thomasson fantastickým způsobem přeloboval gólmana Nice.
Závěr zápasu už se dohrával v klidném tempu. Štrasburk si tak připisuje velmi cenné tři body a v tabulce se posouvá na šesté místo, těsně pod hranici boje o evropské poháry. Nice se i po dnešním zápase udržela na čtvrté pozici Ligue 1, na záda jí ale dýchá se stejným počtem bodů Lens.
90+3'
90+3'
Justin Kluivert míč napálil opravdu příliš vysoko, míč mohl skončit odhadem v patnácté řadě tribuny.
90+1'
Rozhodčí nastavuje druhý poločas o tři minuty.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Dimitri Liénard.
89'
Zápas už se z pochopitelných důvodů jen dohrává.
86'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Evann Guessand.
84'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Teď už nemůže být o vítězi dnešního duelu pochyb! Habib Diallo přihrávkou našel ADRIENA THOMASSONA, který elegantně přeloboval brankáře Beníteze. Asistence: Habib Diallo.
84'
Je o vítězi dnešního klání definitivně rozhodnuto, nebo dokážou fotbalisté Nice ještě zápas zkomplikovat?
82'
2:0 pro Štrasburk! Po pěkné týmové kombinaci se k zakončení dostal HABIB DIALLO a povedenou patičkou míč poslal do sítě. Asistence: Jean-Ricner Bellegarde.
80'
Již podruhé v dnešním zápase šli hráči Nice do akce dva na jednoho, ani tentokrát z toho ale není gól! Amine Gouiri ve velké šanci trefil pouze hráče soupeře.
78'
Obrana Racing Clubu ale zatím funguje na jedničku, málokterý míč se dostane až k brankáři Selsovi.
77'
Po faulu mají domácí výhodu přímého kopu.
75'
Adrien Thomasson po skluzu hráče Nice ve vápně padá k zemi, ale rozhodčí faul nepíská.
73'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Kévin Gameiro.
73'
Amine Gouiri zůstává po zákroku jednoho z protihráčů ležet ve vápně.
71'
Nice se teď tlačí za vyrovnáním, ani rohový kop, ani následná hlavička Danteho ale brankáře Selse nepřekvapila.
70'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Calvin Stengs, přichází Amine Gouiri.
69'
K rozehrávce přímého kopu se postavil Frederich Guilbert. Zkušený obránce zprava obstřelil zeď, ale nakonec trefil jen boční síť branky. Dobrý pokus.
68'
K rozehrání volného kopu bude moci dojít až za malou chvíli poté, co byl ošetřen Adrien Thomasson.
66'
Po faula Youcefa Atala bude mít Štrasburk pěknou pozici pro rozehrání přímého kopu ze samotné hranice vápna.
66'
Žlutou kartu dostává Júsuf Atál (OGC Nice).
64'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Khéphren Thuram.
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Sanjin Prcić.
63'
Pro Melvina Barda už dnešní zápas definitivně končí – právě pro něj míří zdravotníci s nosítky.
62'
Kasper Dolberg z levé strany vápna vyslal na branku z velkého úhlu nepříjemnou střelu, gólman Sels skvěle zasahuje!
61'
A je tomu opravdu tak, francouzský obránce už je zpět na hrací ploše.
60'
Zdá se, že Bard bude schopen v zápase přeci jen pokračovat.
59'
Melvin Bard po zákroku protihráče leží na zemi a Dante signalizuje, že bude potřeba okamžité střídání.
57'
Domácí se snaží vyrovnat, ale zatím se nedostali k výraznějšímu ohrožení branky.
56'
Ibrahima Sissoko srazil Youcefa Atala k zemi a je mu odpískán nedovolený zákrok.
54'
Adrien Thomasson přihrávkou našel Habiba Dialla, jenže ten byl v postavení mimo hru.
53'
Youcef Atal podrazil Anthonyho Caciho, žlutou kartu ale za svůj tvrdý zákrok nevidí.
50'
Rohový kop Nice, který rozehrál Calvin Stengs jeho spoluhráči nevyužili.
49'
Adrienu Thomassonovi střela z dálky vůbec nesedla, míč odletěl až na tribunu.
49'
Zdá se, že Lemina bude moci v utkání pokračovat.
48'
Mario Lemina zůstává po předchozím souboji ležet na trávníku, jsou u něj zdravotníci.
47'
Žlutou kartu dostává Jean-Ricner Bellegarde (RC Štrasburk).
46'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Flavius Daniliuc, přichází Dante.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Júsuf Atál.
46'
Hráči obou týmů už jsou zpátky na trávníku, druhý poločas bude moci za malou chvíli začít.
Po prvním poločase dnešního utkání mezi Nice a Štrasburkem hosté vedou 1:0!
Právě Štrasburk byl během úvodních 25 minut lepším celkem a slavit mohl už ve 21. minutě, kdy se po přihrávce Ibrahimy Sissoka trefil do pravého dolního rohu branky Ludovic Ajorque.
Domácí fotbalisté se ale nevzdali a postupně zlepšovali svůj výkon. Jenže ve 38. minutě se po zákroku Jeana-Claira Todiba pískala penalta. Pokutový kop byl ale nakonec po konzultaci s videoasistentem odvolán. Nice měla od té doby ještě několik zajímavých příležitostí, největší tutovku spálil v samotném závěru poločasu Andy Delort, který tváří v tvář brankáři selhal.
45+4'
45+3'
Žlutou kartu dostává Ludovic Ajorque (RC Štrasburk) za surové podražení zezadu, které schytal Melvin Bard.
45+1'
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
45+1'
Žlutou kartu dostává Andy Delort (OGC Nice).
45'
Tomu se říká spálená tutovka! Hráči Nice šli do akce dva na jednoho, Justin Kluivert poslal Andyho Delorta přihrávkou do běhu před osamělého brankáře. Jenže Alžířan míčem trefil právě jen připraveného Matze Selse.
43'
Na dlouhý centr do vápna si vyskočil Andy Delort. Jeho hlavičkový pokus ale neměl dostatečnou razanci a brankář Matz Sels si s ním bez problému poradil.
41'
A je rozhodnuto – penalta se kopat nebude!
41'
Sudí Pignard si jde situaci prohlédnout k obrazovce.
39'
Celou situaci sudí ještě konzultuje s videoasistentem.
38'
Jean-Clair Todibo ve vápně podrazil Habiba Dialla a rozhodčí má jasno – penalta pro Štrasburk!
36'
Rozehrávky přímého kopu se ujal Justin Kluivert. Nizozemský útočník ale míč napálil jen do zdi.
35'
Žlutou kartu dostává Ibrahima Sissoko (RC Štrasburk).
35'
Kasper Dolberg těsně před hranicí vápna po souboji s Ibrahimou Sissokem padá a sudí píská faul.
34'
Roh v podání Justina Kluiverta nebyl úspěšný.
33'
Vcelku povedenou kombinační hru domácích zastavila pozorná obrana a bude se kopat roh. OGC i nadále čeká na první střelu, která by směřovala na branku.
30'
Justin Kluivert se na hranici velkého vápna opřel do míče, ale jeho ránu zblokoval jeden z obránců.
29'
Hráči Nice trpělivě kombinovali na útočné polovině, jenže kvůli nepovedené přihrávce přišli o míč.
26'
Po 25 minutách se dá konstatovat, že Racing Club dosavadnímu průběhu duelu dominuje. Svého soupeře hosté nepustili k jediné střele, sami jich vyprodukovali už osm.
21'
A máme tu první gól dnešního zápasu! Právem se prosazují hosté. Ibrahima Sissoko vyslal přihrávku do běhu na LUDOVICA AJORQUEHO, který míč neomylně posílá do pravého dolního rohu branky. Asistence: Ibrahima Sissoko
19'
Další šance Štrasburku a opět u ní byl Habib Diallo, který si pár metrů před brankářem naběhl na centr a zakončoval. Jeden z domácích fotbalistů ho ale nenechal v klidu a Diallo tak vysoko přestřelil.
18'
Andy Delort padá ve vápně. Alžírský útočník signalizuje, že byl k zemi poslán nedovoleně, ale rozhodčí hru nechává plynout dál.
17'
Ani napodruhé se hostům nepodařilo z rohu ohrozit bránu.
16'
Další roh pro Štrasburk rozehraje Jean-Ricner Bellegarde.
14'
Štrasburk je v posledních minutách aktivnějším týmem a žene se za prvním gólem zápasu.
12'
Hlavičkový pokus Habiba Dialla končí daleko vedle levé tyče.
9'
První velkou šanci měli na kopačkách hosté! Ludovic Ajorque našel dobrou přihrávkou osamoceného Ibrahimu Sissoka, který ale prudkou střelou trefil jen brankáře!
8'
Útočnou akci Nice zastavuje ofsajd.
8'
V úvodních minutách je k vidění útočný fotbal na obou stranách hřiště.
7'
Adrien Thomasson se dostal k odraženému míči ve vápně, jeho střela ale mířila opravdu vysoko a brankář Walter Benítez tak zůstal bez práce.
6'
Mario Lemina skluzem trefil nohy Habiba Dialla a hlavní rozhodčí píská faul.
5'
Kasper Dolberg se pokusil přihrávkou do běhu najít spoluhráče, jenže pas byl zablokován.
4'
Nice se dostala přes půlicí čáru a kombinuje na polovině soupeře.
3'
Centr od rohového praporku byl ale příliš krátký a obrana soupeře ho snadno zastavuje.
3'
První rohový kop utkání vybojovali hráči Štrasburku.
2'
Nepovedený nákop jednoho z hostujích fotbalistů skončil mimo hrací plochu, Nice bude vhazovat.
2'
Nice dnes nastupuje v tradičních černočervených dresech, Štrasburk zápas odehraje v modré sadě.
1'

OGC Nice: Benítez (C) – Lotomba, Todibo, Daniliuc, Bard – Stengs, Lemina, Rosario, Kluivert – Dolberg, Delort.
Náhradníci: Bulka – Dante, Schneiderlin, Gouiri, Thuram, Atál, Guessand, Búdawí, Da Cunha.
Trenér: Christophe Galtier

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Perrin, Nyamsi, Djiku (C), Caci – Thomasson, Bellegarde, Sissoko – Diallo, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Fila, Waris, Gameiro, Liénard, Prcić, Sahi, Gilbert, Kandil.
Trenér: Julien Stéphan

Rozhodčí: Pignard – Benkemouche, Drouet.
Poslední vzájemné ligové utkání:

16. 5. 2021 – Nice – Štrasburk 0:2

Branky: 2. Ajorque, 66. Ajorque (Guilbert)

OGC Nice: Benitez – Atal (80. Lotomba), Todibo, Saliba, Kamara – Schneiderlin (C, 73. Daniliuc) – Rony Lopes (74. Sellouki), Claude-Maurice (39. Thuram), Boudaoui, Gouiri (81. Ndoye) – Dolberg

RC Štrasburk: Kawashima – Guilbert, Kone, Mitrović (C), Djiku, Caci – Thomasson, Aholou (77. Sissoko), Lienard – Diallo (39. Bellegarde), Ajorque
RC Štrasburk (8. místo, 6 – 5 – 5, skóre 31:22, 23 bodů)

Fotbalisté Štrasburku se aktuálně nachází na klidném osmém místě tabulky, vítězství v dnešním utkání by je ale katapultovalo zpět do boje o evropské poháry. Po slabším vstupu do nového ročníku se výkony RC zlepšují, v posledních pěti utkáních je tým ze severovýchodu Francie neporažen (3-2-0). Obzvlášť duel proti Bordeaux byl pro fotbalového fanouška potěšením – přestřelka v 16. kole nabídla hned sedm gólů (5:2 pro Štrasburk). Hosté se v útoku mohou spolehnout na Ludovica Ajorqueho, který v 15 kláních vstřelil 8 gólů a přidal 3 asistence.

Posledních 5 utkání Štrasburku:

Štrasburk – Bordeaux 5:2
Monako – Štrasburk 1:1
Štrasburk – Reims 1:1
Nantes – Štrasburk 2:2
Štrasburk – Lorient 4:0
OGC Nice (4. místo, 8 – 4 – 4, skóre 25:12, 27 bodů)

Domácí celek zažívá velmi povedený vstup do sezony. Po 16 kolech se drží na 4. místě Ligue 1, které zajišťuje postup do skupinové fáze Evropské ligy. Z posledních pěti utkání ale Nice zvítězila pouze dvakrát a ztratila body například proti předposledním Métám (0:1). Tým těží z výkonů dvou útočných es – Amina Gouiriho (8+4) a Andyho Delorta (7+3). V dnešním duelu jsou domácí mírným favoritem.

Posledních 5 utkání Nice:

PSG – Nice 0:0
Nice – Méty 0:1
Clermont – Nice 1:2
Nice – Montpellier 0:1
Angers – Nice 1:2
Zdravím všechny milovníky fotbalu! V rámci 17. kola francouzské Ligue 1 se proti sobě dnes utkají OGC Nice a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.