P. Rajković – Gravillon, Faes, Abdulhamíd (C) – Matusiwa – Foket, Kebbal (76. Cassama), Munetsi (60. Valon Beriša), Konan – van Bergen (76. Donis), Ekitike (61. Koffi).
Nardi – Igor Silva, H. Mendes, Laporte, Jenz, Le Goff – Monconduit (70. Diarra), Lemoine (C) (87. Bourles), Abergel – Lauriente (70. Le Fée), Moffi (76. Grbic).
Dreyer – Bourles, Diarra, Grbic, Hergault, Fontaine, Le Fée, Loric, Petrot.

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z Ligue 1 někdy zase na počtenou!
Remeš hrála s Lorientem bez branek

Gól Huga Ekitikeho ze 7. minuty totiž sudí na základě VAR odvolal (důvodem byl ofsajd) a žádný další už na Stade Auguste-Delaune nepadl. V závěru sice mohl rozjásat tribuny Anastasios Donis, jenže kolenem se netrefil. Lorient je po nedohraném 6. kole sedmý, Remeš jedenáctá.
Držení míče: 42% : 58%.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:1.
Rohy: 5:6. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 12:14.
90+4'
90+3'
Vracející se Moreto Cassama doběhl Diarru a na saních mu odjel s míčem do autu.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut sledujeme počínání fotbalistů Remeše na útočné půlce.
90'
Žlutou kartu dostává Stéphane Diarra (Lorient).
89'
Anastasios Donis mohl rozhodnout o výhře Remeše! Valon Beriša mu narýsoval kolmici přímo před branku, kterou nabíhající hráč minul kolenem.
88'
Žlutou kartu dostává Laurent Abergel (Lorient).
87'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Redwan Bourles.
86'
Roh měla k dispozici i Remeš. Centr se točil směrem do branky, odkud ho vyhlavičkoval Houboulang Mendes. Akce pokračovala přihrávkou do uličky, kterou Moritz Jenz zavřel včas.
84'
Nakonec z toho byla série rohových kopů. Ani šťastná trojka ale Lorientu štěstí nepřinesla.
83'
Překažený centr znamená roh pro Lorient. Na penaltovém bodě se ještě postrkují Valon Beriša a Houboulang Mendes, které si rozhodčí volá k sobě.
82'
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Tentokrát se chtěl ukázat Anastasios Donis, ale Moritz Jenz to hlavičkou do náruče brankáře stihl dřív.
80'
Podobně jako na opačné straně Igoru Silvovi, který vydýchává po zbytečném třicetimetrovém sprintu.
79'
Po lajně rozběhnutý Thomas Foket se hlásil o přihrávku. A dostal ji. Jenže ta byla příliš prudká a domácímu hráči unikla do zámezí.
78'
Ozřejmuje se, že tento zápas bude o jednom gólu. Anebo o žádném. Strhne některý z týmů výsledek na svou stranu, nebo se v Remeši body rozdělí?
76'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Adrian Grbic.
76'
Po dvojnásobném střídání Oscara Garcii bude jednou střídat Christophe Pelissier.
76'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Ilan Kebbal, přichází Moreto Cassama.
76'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mitchell van Bergen, přichází Anastasios Donis.
75'
Držení míče: 43% : 37%.
75'
Žlutou kartu dostává Julien Laporte (Lorient).

Pro středního stopera je to nemilá zpráva.
74'
Po jeho výhozu a následné kombinaci dostal Ghislain Konan míč za obranu. Z bezprostřední blízkosti Nardiho neprostřelil, ale mrzet ho to nemusí, protože stál stejně v ofsajdu.
73'
Stéphane Diarra přesprintoval svého strážce a zleva odcentroval před branku. Predrag Rajković byl pozorný.
71'
Dvacet minut před koncem Remeš – Lorient stále 0:0. Nic na tom nezměnil ani rohový kop hostů, kteří si při náběhu pomohli nedovoleně.
70'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Enzo Le Fée.
70'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Stéphane Diarra.
69'
Žlutou kartu dostává Azor Matusiwa (Remeš).

Hráč působící jako spoj mezi obrannou a záložní řadou doplatil na skluz proti Jenzovi.
67'
A ještě jednou bude řeč o Mitchellu van Bergenovi. Mám milou povinnost vám oznámit, že již ošetřený nizozemský útočník se vrátil zpátky na plac.
66'
Musím se vám omluvit, o rohovém kopu jsem vás informoval mylně. Sudí místo něj nařídil odkop od branky, takže se Mitchell van Bergen dotkl míče před opuštěním hřiště jako poslední.
65'
Ouhá, Mitchell van Bergen si při svém předchozím samostatném sólu ublížil (nejspíš špatné došlápnutí) a v doprovodu týmových lékařů odkulhal do zámezí, kde bude pokračovat jeho další léčba.
64'
Na druhé straně dal o sobě vědět Mitchell van Bergen. Jeho drzý průnik do vápna tak tak zachytil obránce, od jehož kopačky se míč odrazil na rohový kop.
63'
Pěkná souhra na jeden dotek nabídla míč Vincentu Le Goffovi. Ten měl na levé straně spoustu času, ale vhodnou příležitost na centr i tak prováhal.
61'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Hugo Ekitike, přichází Ndri Koffi.
60'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Marshall Munetsi, přichází Valon Beriša.
60'
Držení míče: 44% : 56%.
58'
Tomu i dalšímu se Remeš ubránila a z vlastního území pokračuje rozehrou.
57'
Nejistě působil domácí gólman i při Monconduitově střele. Přestože ta letěla dobrých pětadvacet metrů a navíc mířila do přesného středu branky, tak ji Rajković překvapivě nepokryl, nýbrž vyrazil na roh.
55'
První příležitost ve druhém dějství měl na kopačce Igor Silva! Brazilský obránce ve službách Lorientu měl otevřenou celou pravou stranu, takže si míč posunul před sebe a s rozběhem ho napálil směr brána. Rajković měl s pokusem, který těsně před ním skočil, plné ruce práce.
53'
Když nevíš co s míčem, vystřel. Touto fotbalovou poučkou se zřejmě řídil Julien Laporte, ale nebylo to dobře. Tedy alespoň ne pro Lorient, který si připsal čárku do kolonky nepřesných střel.
51'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Terem Igobor Moffi je schopen ve hře pokračovat.
50'
Predrag Rajković se vydal proti nákopu, za kterým běžel Terem Igobor Moffi, a po balonu zasáhl i soupeře. Ten zůstává na hrací ploše otřesený.
49'
Remeš se vymotala ze soupeřova tlaku a po ose hřiště vyvezla míč přes půlící čáru.
47'
Domácí roztáhli hru doprava, kde dostal přihrávku Mitchell van Bergen. Okamžitě cpal míč před branku, ale tam nikoho v červeno-bílém dresu nenašel.
46'
Hosté na nic nečekali a hned při vstupu do druhé půle zahrozili centrem. Jeho strůjce Igor Silva hledal Moffiho, ten byl však ve vápně osamocený.
46'
Nezáživný poločas skončil bez gólů. Ten, který padl v 7. minutě, totiž sudí na základě VAR odvolali. Zdravě naštvaní domácí pak měli více ze hry, ale ta se postupem času vyrovnala. Škoda, že nebylo více střel, z nichž by pramenily šance. A hlavně teda góly – ty snad uvidíme po přestávce.
Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:0.
Rohy: 3:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:5.
45+1'
45+1'
Fabien Lemoine se v osobním souboji skácel k zemi a podle jeho rozhořčení byl trefen loktem do tváře. Rozhodčí však nic takového nepostřehl a o chvíli později ukončil první poločas.
45'
Všichni ti, kdo se podívali na světelnou tabuli, už vědí, že je před námi jednominutové nastavení.
43'
I hosté se ataku ubránili. Jenže následoval presink a Thomas Monconduit pod tlakem odkopl míč pouze do zámezí.
42'
Jenže netrvala dlouho. Míče se zmocnili hráči Remeše a v podobném duchu jako předtím soupeři ho vyvezli na útočnou polovinu.
41'
Až teď se hosté konečně odhodlali zrychlit hru nákopem na Igora Silvu. Ten v tísni vrátil míč z pravého křídla do středu a díky tomu může akce pokračovat.
40'
Ze strany Lorientu je to nicméně příliš opatrné, jako by se klub z regionu Bretaň bál zaútočit.
39'
Znovu se hosté posouvají dopředu pomocí autových vhazování. Jedno takové se za pravou lajnou chystá provést Igor Silva.
37'
Po Kebbalově faulu měli hosté k dispozici standardku z velké dálky. Ani velká vzdálenost však nezabránila hráči odcentrovat balon přímo před branku, kde spolehlivě zasáhl Predrag Rajković.
35'
Domácí pak rozehráli z klidu svého vápna a postupně se prokombinovali přes půlící čáru.
34'
Wout Faes ve spolupráci s gólmanem Rajkovićem zabránili Laurientemu v cestě za nákopem.
32'
O moc nezaostal ani Lorient. Houboulang Mendes přijal na pravé straně vápna průnikovou přihrávku, Predrag Rajković proti němu vyběhl a už tak ostrý střelecký úhel mu ještě více zmenšil.
31'
Po delší době šance! Ghislain Konan pálil křížem z levé strany a Paul Nardi měl co dělat, aby byl na zemi včas!
30'
Držení míče: 53% : 47%.
29'
A po odvráceném centru jsme viděli ještě jeden. Hugo Ekitike i tentokrát kopl balon přímo do ohně, jenže ten hosté okamžitě uhasili.
28'
Tak nikoliv, protože soupeř odkopl míč do autu. Po něm se domácí hnali do kontru, kdy si před šestnáctkou našteloval střelu Mitchell van Bergen. Jeho tečovaný pokus končí rohovým kopem.
27'
Zatím je to bez střely na branku, což je samozřejmě škoda. Uvidíme, zda se něco změní po útoku Lorientu.
25'
Na opačné straně hrozil Hugo Ekitike. Útočník Remeše pronikl na pravou stranu vápna, odkud hledal spoluhráče před brankou. I v tomto případě byla úspěšnější obrana.
24'
Výborné přenesení na pravou stranu, kde působí Fabien Lemoine. Ten vymyslel průnikovou přihrávku, jež skrz domácí defenzivu neprošla.
22'
Prostrkávačka mezi dva stopery domácím nevyšla a zrodil se rychlý brejk, při kterém stál Armand Lauriente proti trojnásobné přesile. Podle toho taky celá akce dopadla.
21'
V pokračující akci Remeš nedokázala zahrozit a na další možnost si po ztrátě míče bude muset počkat.
20'
Vincent Le Goff bránil u rohového praporku odcentrovat Foketovi, ten si proto musel pomoct zpětnou přihrávkou.
18'
O tom nás ostatně přesvědčil Marshall Munetsi, když vypálil po zpětné přihrávce. Škoda pro Remeš, že se jeho rána z dvaceti metrů neujala.
16'
I když tomu držení míče nenapovídá, aktivnějším týmem je beze sporu Remeš.
15'
Držení míče: 50% : 50%.
13'
Nardi chyboval při snaze vyboxovat míč z vápna! Balon se od jeho rukavic odrazil za jeho záda a brankář Lorientu měl velké štěstí, že byl u míče první stoper Laporte.
12'
Žlutou kartu dostává Marshall Munetsi (Remeš).

Střední záložník je potrestán za faul na Jenze, toho atakoval přímo před očima rozhodčího.
10'
Předchozí varování si hosté vzali k srdci a vzadu jsou daleko opatrnější.
9'
Jenže jak se záhy ukázalo, zaspal druhý asistent, jenž měl odmávat ofsajd. Ten následně odhalil až VAR, po jehož upozornění sudí Ben El Hadj gól odvolal.
7'
Reims právě vstřelilo branku! Hugo Ekitike dostal geniální padáček za nepozornou obranu a v samostatném nájezdu neselhal.
6'
Ještě před jeho provedením si sudí k sobě svolal postrkující se dvojičku. Následný centr hosté hravě odvrátili.
5'
Sledujeme tradičně opatrný úvod zápasu. Změnit to může rohový kop, jehož rozehrávku má na starosti Remeš.
4'
Fotbalisté Lorientu opět rozehráli ze svého území a stejně jako předtím ani nepřekročili středovou čáru.
3'
Útočná snažení jsou zatím neúspěšná. Své by o tom mohl vyprávět Mitchell van Bergen, který se ocitl v ofsajdu.
2'
Do dresů modré barvy oděni hosté první útok úspěšně odrazili a teď mohou z klidu vlastní poloviny rozvinout akci oni.
1'
Hlavní arbitr foukl do píšťalky a odstartoval tím duel mezi Remeší a Lorientem. Úvodní výkop měli k dispozici domácí, kteří nastoupili v červenobílých dresech.
1'
Hráči oficiálně nastupují na hřiště, kam je společně se svými asistenty vede Hakim Ben El Hadj.

Stade de Reims: P. Rajković – Gravillon, Faes, Abdulhamíd (C) – Matusiwa – Foket, Kebbal, Munetsi, Konan – van Bergen, Ekitike.
Náhradníci: Diouf – Valon Beriša, Cassama, Donis, F. Doucouré, Locko, Flips, Mbuku.

FC Lorient: Nardi – Igor Silva, H. Mendes, Laporte, Jenz, Le Goff – Monconduit, Lemoine (C), Abergel – Lauriente, Moffi.
Náhradníci: Dreyer – Bourles, Diarra, Grbic, Hergault, Fontaine, Le Fée, Loric, Petrot.

Rozhodčí: El Hadj – Pasqualotti, Benkemouche.
Dobrý den! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování zápasu Remeš – Lorient, který se odehraje v rámci 6. kola Ligue 1. Hráči už zahájili rozcvičku, a tak je nejvyšší čas představit vám je.
Jak to mezi oběma týmy vypadalo vloni?

06.02.2021: Lorient – Reims 1:0 (0:0)
17.10.2020: Reims – Lorient 1:3 (1:0)
FC Lorient

I Lorient v minulém kole pořádně slavil. Aby také ne, když před svými příznivci přemohl úřadujícího mistra z Lille. Hned na začátku poslal svůj tým do vedení Armand Laurienté, jenže soupeř ještě v první půli srovnal z penalty. Nerozhodný stav vydržel až do 87. minuty, kdy tři body Lorientu vystřelil Terem Moffi. Po druhé výhře v sezoně se klub z regionu Bretaň zhoupl do lepší poloviny tabulky.
Stade de Reims

Klub z Remeše půjde do souboje povzbuzen o první výhru v sezoně, kterou si před týdnem překvapivě připsal v Rennes. O vítězství 2:0 rozhodli svými premiérovými trefami v Ligue 1 Hugo Ekitike a Ndri Koffi. Tříbodový zisk katapultoval tým španělského kouče Oscara Garcíi z šestnáctého místa na desáté. A i díky výhodě domácího prostředí je Remeš pro nadcházející duel považována za mírného favorita.
Reims v 6. kole Ligue 1 přivítá na svém hřišti Lorient. Zápas tabulkových skoro sousedů začne 15 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.