Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Lyon - 3. října 2021   21:00

St. Etienne
90+5' Chazrí
1:1
(0:1)
Lyon
41' Aouar  (Paquetá)
St. Etienne
Green – Moukoudi, Kolodziejczak, Youssouf, Trauco – M. Camara, Neyou (65. Hamouma) – Bouanga (89. Krasso), Nordin (65. Douath), Chazrí – Boudebouz (78. Aouchiche).
Bajič – Aouchiche, Dioussé, Douath, Hamouma, Krasso, Nade, Ramírez, Sow.
F. Letexier (Francie)
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Lyon
A. Lopes – Dubois, J. Boateng (68. Denayer), Diomande, Henrique – Caqueret, Guimarães (88. Mendes) – Shaqiri (76. Pollersbeck), Aouar (88. Gusto), Toko Ekambi – Paquetá.
Pollersbeck – Da Silva, Denayer, Gusto, Cherki, Kadewere, Keita, Lukeba, Mendes.

Dnes je dohráno, děkuji vám za přízeň, přeji dobrou noc, úspěšně vkročte do nového týdne a mějte se hezky.
Na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 9:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 14:10.
Hosté začali druhou půli lépe, když skórovali, ale branka nebyla správně pro ofsajd uznána. Postupně se Lyon stával spíše pasivním a toho domácí tým využil, hnal se za srovnáním, byl lepší i aktivnější, po Lopesově špatném vyběhnutí hrál navíc přesilovku, ale vyrovnání ne a ne přijít, v kritické chvíli pomohlo novému hostujícímu brankáři břevno. Vypadalo to, že Lyon těsné vedení uhájí, ale přišla situace v nastaveném čase, kdy Jason Denayer zahrál rukou a z pokutového kopu vyrovnal Vahbí Chazrí, který si gól zasloužil. A zasloužená je i celková remíza.
90+9'
90+8'
Domácí budou po faulu ještě rozehrávat, už se hraje víc, než bylo původně v plánu.
90+7'
V útoku však Lyon, který drží balón daleko od své svatyně a zřejmě by si jeho hráči přáli dohrát utkání v klidu při nerozhodném stavu.
90+6'
Společně s hráči přiběhl na trávník oslavit vyrovnávací gól jeden z fanoušků a pořadatelská služba měla plné nohy práce jej dostihnout. Těžko říct, zda si dotyčný uvědomuje, že okrádá svůj tým o čas, neboť domácí sebrali rychle míč ke středovému kruhu. Bod jim nejspíš nestačí.
90+5'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno a to zcela zaslouženě. VAHBÍ CHAZRÍ si vybral pravý dolní roh soupeřovy svatyně, zatímco Julian Pollersbeck zvolil opačnou stranu.
90+4'
Je to tak, Saint-Étienne je za svoji aktivitu odměněno penaltou, Jason Denayer navíc za svoji hru rukou inkasuje žlutou kartu.
90+3'
Rozhodčí konzultuje situaci s VAR a je možné, že uvidíme pokutový kop. Jen z hráčů Lyonu možná zahrál rukou.
90+2'
Odvrácený míč letí do zámezí a následuje roh domácího mužstva.
90+1'
Žlutou kartu dostává Karl Toko Ekambi (Olympique Lyon).
90+1'
Nastavuje se ještě dlouhých sedm minut.
90'
Adil Aouchiche zatočil svoji střelu přímo do rukavic gólmana Lyonu. Ten opět neměl moc těžkou robotu.
89'
Saint-Étienne musí začít od své brány, základní hrací doba za chvíli skončí.
89'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Jean-Philippe Krasso.
88'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Thiago Mendes.
88'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Malo Gusto.
87'
Lyon zdržuje čas, jak jen to jde. Na travnaté ploše zůstává ležet Sinaly Diomande.
86'
Hodně slabá střela jednoho z domácích z dálky šla přímo do náruče hostujícího gólmana, který neměl moc práce.
85'
Lyon se dlouho do velkého vápna soupeře nedostal a ač to nyní vypadalo nadějně, o míč ještě před vstupem přišel.
83'
Za bránou Lyonu zapálili domácí fans v kotli světlice a používají pyrotechniku, dva hráči Saint-Étienne za nimi přiběhli a zkoušeli jim domluvit. Zda to pomohlo ukáže čas.
81'
Zelený tým si přihrává u středové lajny a hledá cestu k bráně Lyonu, čas se mu pomalu krátí.
79'
Domácí cítí šanci. Miguel Ángel Trauco to zkusil z dálky a pořádně protáhl Juliana Pollersbecka, kterému se ale povedlo míč vyškrábnou nad břevno.
78'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Adil Aouchiche.
77'
Domácí byli blizoučko vyrovnání, Zaydou Youssouf však netrefil z úrovně pokutového kopu míč úplně ideálně, adresoval jej do země, od které se míč odrazil do břevna, od něj zpět do země a do vzduchu, pak jej sebral nový muž v bráně Lyonu.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Xherdan Shaqiri, přichází Julian Pollersbeck.
74'
Červenou kartu dostává Anthony Lopes (Olympique Lyon).
73'
Anthony Lopes vyběhl proti míči, ten sice vyrazil i s přispěním obličeje, avšak balónu se zmocnil znovu soupeř a nabíhal na prázdnou bránu. Měl to z ostrého úhlu, rozhodl se pro centr, který obrána Lyonu odvrátila, ale rozhodčí jde kontrovat video, neboť brankář hostů jednoznačně zahrál rukou mimo pokutové území.
71'
Skrumáž v pokutovém území Lyonu, domácí si v něm ale nedokázali dobře přihrát a do šance se tak nedostali.
70'
Bruno Guimarães poslal z pravého křídla nadýchaný míč do pokutového území, kam naběhl Lucas Paquetá, jenž se sice dostal k hlavičce, ale míč poslal vysoko nad.
68'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Jason Denayer.
67'
Rozehrávka málem překvapila Lopese, tomu se v poslední chvíli povedlo míč vyrazit znovu na roh.
67'
Rohový kop bude rozehrávat domácí celek.
65'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Lucas Douath.
65'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Romain Hamouma.
64'
Karl Toko Ekambi na příliš vysoký míč nedosáhl a do zakončení se nedostal.
62'
Arnaud Nordin střílel z ostrého úhlu, míč tečoval do boční sítě obránce Henrique.
60'
Lyon si přihrává na útočné straně a v klidu vyčkává na správný moment.
58'
Yvan Neyou se po ataku protihráče těžce zvedá z trávníku, dlouho na něm ale ležet nechce, přeci je jeho tým dohání manko.
57'
Lyon si v útoku moc dobře nepřihrál a míč poslal pouze gólmanovi.
56'
Denis Bouanga běžel zcela sám na brankáře, ale přízemní střelou jej překonat nedokázal. Anthony Lopes se otřepal z předchozího ataku a míč vyrazil, poté odehráli míč do bezpečí jeho spohráči.
54'
Vahbí Chazrí se protihráči ihned omluvil, rozhodně to nebyl úmysl, jako od Stephena Hunta, který v roce 2006 prorazil lebku Petru Čechovi.
53'
Anthony Lopes inkasoval nepříjemný, ale zároveň nezaviněný zásah kopačkou do hlavy od Chazrího a zůstává ležet na trávníku.
52'
Xherdan Shaqiri se snažil tvrdou střelou propálit hráče před sebou, ale to se mu nepovedlo.
51'
Hosté si vynutili faul, soupeř rozehraje z velmi výhodného místa přímý kop.
49'
Mahdi Camara adresoval přihrávku vzduchem do pokutového území, kde hlavou tečoval balón Vahbí Chazrí, ale těsně minul vzdálenější tyč. Teď byli domácí blízko vyrovnání.
47'
Lyon dává třetí gól, ale podruhé mu není uznán. Karl Toko Ekambi zakončil hlavou do prázdné domácí brány, ale jeho spoluhráč, který centroval z pravého křídla před bránu, stál předtím v ofsajdu, takže tady je vše zcela dle pravidel.
46'
Viděli jsem velmi slušný první poločas s šancemi na obou stranách. Spokojenější mohou zatím být domácí, kteří díky jedné proměněné možnosti v závěru úvodní půle vedou. Náskok mohli ještě navýšit, ale další branka jim po zásahu VAR byla odebrána, stejně se tak dělo i na straně domácího mužstva ve 34. minutě. Rozhodně si žádný z brankářů na nudu stěžovat nemůže a pokud bude i druhých pětačtyřicet minut takových, máme se na co těšit.
45+4'
45+4'
Žlutou kartu dostává Léo Dubois (Olympique Lyon).
Žlutou kartu dostává Mahdi Camara (AS Saint-Étienne).
45+4'
Emoce planou na hrací ploše, znovu jde do akce VAR, tentokrát po faulu jednoho z domácích fotbalistů. Rozhodčí se radí, zda má udělit kartu a případně jaké barvy.
45+3'
Vahbí Chazrí si nepohlídal postavení a chytil se do ofsajdové pasti.
45+2'
Domácí spěchají dopředu, o míč ale na útočné polovině přichází.
45+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
44'
Tak pozor, vše je jinak. Rozhodčí nakonec gól neuznává, takže v tomto případě je to 1:1, co se neuznaných branek po zásahu VAR týče.
44'
Lyonu se povedlo skórovat podruhé, ale rozhodčí ještě situaci kontroluje s VAR.
43'
Hráči v bílých dresech jsou po vstřelené brance aktivnější a jdou si za dalším gólem.
41'
Lyon právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení. HOUSSEM AOUAR naběhl do pokutového území a zamířil po zemi přesně do vzdálenějšího dolního rohu, kam strážce domácí svatyně nemohl dosáhnout.
41'
Vahbí Chazrí pálil tvrdě z pravé strany, ale jeden z obránců do dráhy vložil svoji nohu a zastoupil svého gólmana.
39'
Hra nyní probíhá u středové lajny, domácí vhazují aut.
38'
Střelu z velké dálky domácí gólman dobře viděl a míč lehce uklidil do své náruče. Celkem snadná práce.
36'
Obrovská šance Lyonu. Na centr z levé strany si naběhl před bránou nepohlídaný Houssem Aouar, jeho zakončení hlavou však excelentně vyrazil levačkou Etienne Green.
34'
Ani VAR verdikt nezměnil a pokračuje se za bezbrankového stavu.
34'
Rozhodčí se ještě radí s videem.
33'
Saint-Étienne se dostalo do přečíslení tři na dva, po pěkné kombinaci se povedlo Chazrímu zamířil do opuštěné brány, ale rozhodčí pro ofsajd gól neuznává.
32'
Žlutou kartu dostává Arnaud Nordin (AS Saint-Étienne).
31'
Také na druhé straně je pískán faul a v tomto případě se už žlutit bude, třebaže se to domácímu publiku vůbec nelíbí.
30'
Žlutá karta ale udělena není, domácí rozehrávají ze své poloviny.
29'
Zaydou Youssouf se s bolestivou grimasou svíjí na trávníku po ataku Xherdana Shaqiriho.
27'
Domácí raději zvolili malou domů, rozehrává jejich brankář.
25'
Domácí teď měli štěstí. Etienne Green vyrazil balón levačkou do spoluhráče před sebou, málem z toho byl vlastenec, ale míč se odrazil přesně do gólmanovy náruče.
24'
Houssem Aouar nejprve pálil jen do protihráče, která na to se jeho tým provinil ofsajdem.
23'
Domácí si však špatně přihrály, pas z levého křídla jen projel pokutovým územím a to bylo vše.
22'
Lyon přišel na útočné polovině o balón a musí rychle zpátky.
21'
Vahbí Chazrí se dostával do další možnosti, ale v rozhodujícím momentu uklouzl a nestačil tak pořádně zakončit.
20'
Na druhé straně se do šance dostával Vahbí Chazrí, který by zakončoval sám před prázdnou bránou, v poslední chvíli mu míč ukopl jeden z obránců Lyonu.
18'
Velká šance hostů, Houssem Aouar se v pokutovém území dostal ke střele z bezprostřední blízkosti, ovšem Etienne Green perfektním zákrokem vyrazil míč na roh.
16'
Na stadionu nyní nepanují nejpříznivější podmínky. Silně se rozpršelo.
15'
Chazrí vyvezl míč do tří čtvrtin hřiště a následně byl sražen k zemi. Vstal a stěžoval si u rozhodčího. Ten jeho žádost o odpískání faulu ale zamítl. Chazrí se tak svalil k zemi kterou nyní neopouští.
14'
Saint-Étienne stále méně drží míč. Lyon naopak utahuje šrouby a už přes dvě minuty obývá útočnou polovinu.
12'
A další nebezpečná situace ve vápnu domácího týmu! Lucas Paquetá také pálil zevnitř šestnáctky, ale taktéž ho vyblokoval domácí hráč.
11'
Lyon se zase dostal do velké šance. Houssem Aouar ale úspěšný nebyl, protože jeho střelu z vápna zablokoval dobíhající obránce.
10'
Nyní se domácí nečekaně dostali do velké šance! Nordin nejprve vypálil velmi nebezpečnou střelu, kterou Lopes vyrazil. Míč dostal na hlavičku Chazrí, jenž mohl zakončovat do prázdné svatyně, ale napálili jen tyčku.
9'
Kamerunský internacionál Neyou otestoval poprvé připravenost gólmana Lyonu Lopese. Ten měl ale lehký zákrok na úrovni tyčky.
8'
St.-Étienne se zatím k míči na útočné polovině moc nedostává. Kolodziejczak nyní fauloval protihráče, takže mu následně musel přenechat míč.
6'
Na druhou stranu do vápna míč vyvezl Neyou. Nacentroval taky na úroveň penalty, ale míč tam odrazili domácí fotbalisté.
5'
Po levém křídle sprintoval Henrique, který nakonec i z vápna pálil. Green jeho střílený centr ale vytáhl. Zatím to vypadá, jako by obrana St.-Étienne neexistovala.
4'
Dubois se dostal na pravé křídlo a centroval do běhu na Paquetú. Ten se ale k míči nedostal, protože ho do rukou chytil brankář Green.
3'
První míč už je v síti! Paquetá s Aouarem se dostali do vápna, překvapili obránce soupeře a po dvou nahrávkách dostali míč do branky! Vlaječka pomezního je ale nahoře, takže gól neplatí.
2'
Utkání už je v plném proudu. St.-Étienne dnes kope v klasické zelené variantě. Hostující Lyon oblékl bílé dresy.
1'
OLYMPIQUE LYON

Forma Lyonu není úplně oslnivá, ale aspoň se tým drží nadosah pohárových příček. Na Vedoucí PSG už ale ztrácí dvanáct bodů, což je za prvních osm kol velká ztráta. Má tedy na kontě přesně dvanáct bodů za osm zápasů, ze kterých tři vyhrál a dvakrát se v jeho zápase zrodila remíza. Tým vstřelil třináct branek a dvanáct jich obdržel.

Forma: R – V – P – V – V

Poslední zápasy:
Lyon – Lorient 1:1
Lyon – Troyes 3:1
PSG -Lyon 2:1
AS SAINT-ÉTIENNE

Saint-Étienne je zatím v Ligue 1 katastrofální. Vždyť se nachází až na samotném chvostu tabulky se třemi body, a to za tři remízy z osmi zápasů. Za osm zápasů tým zvládl vstřelit jen sedm branek, přičemž jich o deset víc inkasoval. V posledních pěti zápasech pětkrát prohrál. Letos nebude myslet na poháry, ale právě na záchranu a měl by začít už nyní.

Forma: P – P – P – P – P

St.-Étienne – Nice 0:3
Monako – St.-Étienne 3:1
St.-Étienne – Bordeaux 1:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.