Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Metz - 26. září 2021   15:00

Stade Brest
68' Faivre
1:2
(0:1)
Metz
26' de Préville  (L. Gueye) • 74' Centonze
Stade Brest
Bizot – Pierre-Gabriel (85. Faussurier), Chardonnet (C), Brassier, Uronen (46. Duverne) – Agoumé, Mbock – Honorat (85. Badji), Faivre (69. Le Douaron), Del Castillo (61. Cardona) – Mounié.
Delajod – Jeanne, Danos
Stade Francis-Le Blé, Brest (FRA)
Metz
Úkíddžá – Centonze, Kouyaté, Niakaté, Udol (C) – L. Gueye (69. Nguette), Sarr (72. B. Traoré), Maïga (89. Tchimbembé), Pajot, de Préville (72. Boulaya) – Niane.

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek víkendu. Na viděnou.
Brest pojede v dalším kole na hřiště třetího Nice. Méty budou hrát na stadionu čtvrtého Angers.
Méty se po premiérovém letošním triumfu dostaly v tabulce před svého soupeře na osmnáctou pozici. Brest klesl na devatenácté místo.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 16:16.
Souboj dvou týmů, které před tímto utkáním nepoznaly od začátku sezony příchuť vítězství, skončil lépe pro Méty. Ty byly po většinu zápasu pasivnějším a bránícím se týmem, Brestu ale udělily lekci z produktivity.

V prvním poločase dokázali hosté proměnit svou jedinou šanci. Gueye přihrával z pravé strany na střed vápna, odkud prostřelil Bizota Nicolas de Préville. Jinak to byli domácí, kdo byl v úvodním dějství jednoznačně aktivnější. Dobrou možnost měl třeba Del Castillo, jenž hlavičkoval těsně nad branku, či tradičně hodně viditelný Honorat, který jednou střílel do boční sítě a podruhé na bližší tyč, kde však číhal připravený Úkíddžá.

Brest byl lepším celkem i po změně stran a v 68. minutě si vysloužil pokutový kop. Ten přízemní střelou k pravé tyči proměnil Romain Faivre. Jenže nerozhodný stav vydržel pouhých šest minut. Centonzeho střelu vyslanou z hranice vápna tečoval mimo dosah vlastního brankáře nešťastník Duverne. Domácí ani přes závěrečný tlak už na vyrovnání nedosáhli.
90+5'
90+5'
Již běží poslední nastavená minuta. Brest drží balon na půlící čáře, kde je aktivně napadán.
90+4'
Jedna z posledních možností Brestu skončila odpískáním ofsajdu. Alexandr Úkíddžá zasahovat nemusel.
90+3'
Balon se pohodlně dokutálel až do rukou hostujícího brankáře. A asi nepřekvapí, že Alexandr Úkíddžá se svou následnou rozehrávkou nikterak nepospíchal.
90+2'
Méty podnikly výlet do otevřené domácí obrany. Ibrahima Niane nejprve upadl v pokutovém území, pak se ale vyškrábal na nohy a tváří v tvář střílel do před sebou stojícího Marca Bizota.
90+1'
Brest zahrával roh z pravé strany. Agoumého centr prodlužoval do zámezí Ibrahima Niane. Ten si poté chvíli poležel a nasbíral tak pro Méty další cenné vteřinky.
90+1'
Bude to pět minut.
90'
Pomalu končí poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik se rozhodčí Willy Delajod rozhodne nastavit.
89'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Warren Tchimbembé.
88'
Brendan Chardonnet inkasuje v závěru duelu žlutou kartu za faul na Boubacara Traorého.
87'
Brest kombinuje s balonem na útočné polovině. Když už se ale dostane do pokutového území, tak jedině vzduchem. A tam pravidelně kraluje Alexandr Úkíddžá.
86'
Hosté teď pomalu více polehávají na trávníku, než aby hráli. Inu není se co divit – v sázce je první letošní vítězství. Na to zatím oba celky čekají od začátku sezony marně.
85'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Ronaël Pierre-Gabriel, přichází Julien Faussurier.
85'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Youssouph Badji.
84'
Brestu se ve vzduchu absolutně nedaří. Také další centr zlikvidoval na přední tyči Alexandr Úkíddžá, jenž tentokrát vyboxovával merunu z pokutového území.
83'
Fabien Centonze odvrátil centrovaný balon na rohový kop z levé strany.
82'
Irvin Cardona faulován na útočné polovině Fabienem Centonzem, který dostal žlutou kartu. Aktéři zápasu se stěhují na hranici pokutového území Mét.
81'
Méty získaly po zblokované střele Nianeho z pravé strany rohový kop. Dobrým obranným zákrokem se prezentoval Jean-Kévin Duverne.
80'
Ronaël Pierre-Gabriel hledal průnikovou přihrávkou Irvina Cardonu, ten byl ale načapán v ofsajdu.
79'
Centrovaný balon si před dotírajícím Franckem Honoratem znovu sebral ze vzduchu Alexandr Úkíddžá.
78'
Brest měl na útočné polovině k dispozici autové vhazování. Krátce po něm dojde pro změnu na rohový kop.
77'
Na zem ulehl po šlapáku Jérémyho Le Douarona Habib Maïga. Rozhodčí dává pokyn k ošetření.
76'
Brest podnikl rychlou akci po levé straně hřiště. Vše skončilo ale pouze centrem, který si na okraji malého čtverce stáhl do rukavic Alexandr Úkíddžá.
74'
Méty právě vstřelily branku!
Nerozhodný stav nevydržel v Brestu dlouho. FABIEN CENTONZE vystřelil z hranice vápna po zemi a jeho ránu přizvedl smolnou tečí Jean-Kévin Duverne. Balon zaplaval a zapadl přesně do levého horního růžku branky.
72'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Pepe Sarr, přichází Boubacar Traoré.
72'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Nicolas de Préville, přichází Farid Boulaya.
70'
Hianga'a Mbock naskočil do zad Sarra a je z toho žlutá karta.
69'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Opa Nguette.
69'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Jérémy Le Douaron.
68'
Brest právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je ROMAIN FAIVRE. Balon umístil přízemní ranou k pravé tyči. Alexandr Úkíddžá vystihl směr, na míč ale nedosáhl.
67'
Marco Bizot rozehrál rychlý protiútok Brestu, na jehož konci byl faul Habiba Maïgy uvnitř pokutového území! Franck Honorat zajistil svému týmu možnost kopat penaltu.
66'
Hra se přesunula na protější konec hřiště. Nicolas de Préville odcentroval od rohového praporku a tečovaný balon prošel až na zadní tyč, kde Vincent Pajot mířil bez přípravy trestuhodně do rukavic Bizota.
65'
Steve Mounié lehce přistrčil u rohového praporku Sikoua Niakatého a ten se ochotně skácel k zemi. Domácí útočník se zlobí, kopat se ale bude od branky Mét.
64'
Méty zastavily útočnou akci domácího celku na hranici pokutového území. Následně dostaly balon k půlící čáře.
62'
Franck Honorat centroval z pravého okraje šestnáctky na zadní tyč. Balon doskotačil nikým nezasažen až do zámezí.
61'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Irvin Cardona.
60'
Brest vybojoval rohový kop z pravé strany. Po vráceném centru se do branky tlačil Franck Honorat, pískán byl ale jen ofenzivní faul.
59'
Vincent Pajot se šikovně prosmýkl mezi dvojicí protihráčů na levé straně vápna. Následnou přihrávkou ale nabíhajícího Ibrahima Nianeho nenašel.
58'
Lamine Gueye potáhl míč po pravé straně a odcentroval na hranici malého vápna, kde na poslední chvíli zasáhl Brendan Chardonnet.
57'
Centr z pravé strany byl domácí obranou vyhlavičkován z pokutového území.
56'
Méty se teď nezvykle dlouho usadily na útočné polovině. Nakonec z hostující snahy vzešel Duvernem zblokovaný centr, po němž bude následovat roh.
54'
Tentokrát byl faulovaným hráčem sám Pepe Sarr. Kromě faulů bohužel zatím není po změně stran příliš o čem referovat.
53'
Na trávníku Lucien Agoumé, jenž neustál souboj s Pepem Sarrem. Úvod druhé půle je kouskován častými fauly.
51'
Tentokrát se proti pravidlům provinil Lilian Brassier. Standardní situace pro Méty, na přímou střelu to ovšem není.
50'
Po Duverného centru z levé strany došlo v pokutovém území k další srážce. Tentokrát byl faulován Boubakar Kouyaté. Rozehrávat tak bude Alexandr Úkíddžá.
49'
Brendan Chardonnet se srazil s Nicolasem de Prévillem. Situace posouzena jako faul druhého jmenovaného.
48'
Na prudký centr z pravé strany si před malým vápnem nabíhal Romain Faivre. K zásahu balonu mu několik decimetrů chybělo.
46'
Ronaël Pierre-Gabriel vstoupil do druhého poločasu bleskovou žlutou kartou. Domácí bek si bude muset dávat na své další zákroky pozor.
46'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jere Uronen, přichází Jean-Kévin Duverne.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Méty vedou po úvodním poločase v Brestu 1:0, když dokázaly proměnit svou jedinou šanci. Gueye přihrával z pravé strany na střed vápna, odkud prostřelil Bizota Nicolas de Préville. Jinak to byli domácí, kdo byl v úvodním dějství jednoznačně aktivnější. Dobrou možnost měl třeba Del Castillo, jenž hlavičkoval těsně nad branku, či tradičně hodně viditelný Honorat, který jednou střílel do boční sítě a podruhé na bližší tyč, kde však číhal připravený Úkíddžá.
45+3'
45+2'
Momentálně se nehraje. Zdravotní problém má po Agoumého zákroku Fabien Centonze.
45+1'
Franck Honorat se uvolnil na pravé straně pokutového území. Jeho přízemní střelu na bližší tyč ale bezpečně lapil Alexandr Úkíddžá.
45+1'
Úvodní poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Po Honoratově centru z levé strany hlavičkoval Brendan Chardonnet slabě jen daleko vedle pravé tyče.
44'
Úvodní dějství pomalu spěje ke svému závěru. Brest opět narazil při pokusu o průnik do vápna. Nakonec si vynutil alespoň faul Maïgy. Standardní situace.
43'
Domácí celek má na kontě více než dvojnásobný počet přihrávek než Méty. Na držení míče je to 70 procent ku 30 ve prospěch Brestu.
41'
Domácí útočník je po likvidačním zákroku v péči lékařů. Zdá se, že bude moci v utkání pokračovat.
40'
Boubakar Kouyaté zastavil rychlý úprk Francka Honorata nevybíravým skluzem a vysloužil si žlutou kartu, které se naprosto nesmyslně diví.
39'
Dopadlo to opět neslavně. Romain Del Castillo centroval na zadní tyč, kde ale na jeho nepřesný pas nabíhající Steve Mounié neměl šanci dosáhnout.
38'
Pepe Sarr sundal skluzem nic netušícího Luciena Agoumého. Brest bude kopat standardku z dost podobné pozice jako před chvílí.
37'
Sledujeme stále stejný obrázek jako před úvodní brankou. Brest operuje s míčem neustále na útočné polovině. Méty pozorně brání vlastní šestnáctku.
36'
Dlouhé přípravy přišly vniveč. Míč si nakonec odkrokoval Hianga'a Mbock, pálil ale jen do nejblíže stojícího protihráče.
35'
Ještě dohady s rozhodčím, který zřejmě na konci poločasu něco nastaví. K balonu se staví hned trojice hráčů v červených dresech.
34'
Tentokrát už z toho přímý kop pro Brest skutečně bude. Steve Mounié schytal Pajotův nákop kopačkou do ruky.
32'
Domácí si nyní žádali standardku, pískán byl ale až následný faul na Nicolase de Prévilla. V ochozech to vře.
31'
Steve Mounié se teď nepochopil s Franckem Honoratem. Přihrávka druhého jmenovaného skončila v zámezí.
29'
Fanoušci Brestu jsou poněkud opařeni. Ještě aby ne – jejich miláčci byli v úvodu jasně lepším týmem. Poté přišla jedna akce naprosto nevýrazných Mét a rázem je vše jinak.
28'
Střelou zpoza vápna vyzkoušel své štěstí Steve Mounié. Našel ale jen poblíž stojícího protihráče.
26'
Méty jdou ze své první šance do vedení! Lamine Gueye potáhl balon po pravé straně a přihrál po zemi před malé vápno, odkud prostřelil Bizota NICOLAS DE PRÉVILLE. Brankář Brestu si na balon sáhl nohou, v cestě do sítě mu ale nezamezil.
25'
Momentálně se nehraje. Otřesen leží na trávníku Boubakar Kouyaté, který se nezaviněně srazil hlavou s Lucienem Agoumém.
24'
Méty se v této fázi zápasu pouze brání. Brest se snaží najít cestičku do pokutového území.
23'
Brestu se rýsovala dobrá možnost k zakončení. Honoratova přihrávka z levé strany šestnáctky ale adresáta před brankou nenašla. Balon zblokoval jen Sikou Niakaté.
22'
Alexandr Úkíddžá rozehrál. Míč se jen po pár vteřinách dokutálel až k Marcu Bizotovi. Oba brankáři se tak na dálku pěkně pozdravili.
20'
Akci Brestu vedenou po levé straně ukončil zdvižený praporek pomezního rozhodčího. V ofsajdu byl po Uronenově průnikové přihrávce přistižen Steve Mounié.
19'
Nicolas de Préville zatahal u půlící čáry za dres Luciena Agoumého. Rozhodčímu Delajodovi to neuniklo.
17'
Domácí znovu zahrozili! Franck Honorat se na pravé straně pokutového území zbavil kličkou Sikoua Niakatého, po zemi pak ale pálil pouze do boční sítě.
16'
Je za námi úvodní čtvrthodina zápasu. Aktivnějším týmem je rozhodně Brest, na němž je znát větší hladovost po vítězství. Méty zřejmě přijely hrát na brejky.
14'
Na zemi Ibrahima Niane, který posléze diskutoval s rozhodčím. Fanoušci Brestu reagovali mohutným pískotem.
13'
Tečovaný centr z pravé strany si stáhl do rukavic připravený brankář Alexandr Úkíddžá.
12'
Ronaël Pierre-Gabriel potáhl balon po pravé straně. Nakonec vybojoval pro své barvy autové vhazování.
11'
Teď se ale zrodila první velká možnost Brestu! Po centru z pravé strany si naběhl na hlavičku z hranice malého vápna Romain Del Castillo! Laxnost hostující obrany nepotrestal, balon umístil kousek nad horní tyč.
10'
Brest má k dispozici autové vhazování kousek od půlící čáry. Začátek zápasu je hodně opatrný.
9'
Ibrahima Niane přistižen v ofsajdovém postavení. Útočná akce Mét skončila hned ve svém zárodku.
8'
Ronaël Pierre-Gabriel řešil napadání hostujícího protihráče zpětnou přihrávkou k brankáři Bizotovi. Ten se zatím mezi tyčemi, stejně jako jeho protějšek Úkíddžá, nudí.
7'
Teď navíc prohrál Romain Faivre přetahovanou se Sikouem Niakatém u postranní čáry. Méty budou vhazovat.
6'
Brest má v úvodu zápasu územní převahu, do ohrožení hostující svatyně se ale zatím nedostal.
5'
Útočná akce Brestu definitivně skončila ofenzivním faulem na Fabiena Centonzeho, který upadl zhruba na hranici šestnáctky.
4'
Romain Faivre odcentroval po kombinaci se spoluhráčem z levé strany někam k penaltovému puntíku. Obrana hostů dostala míč ihned do bezpečí.
3'
Fotbalisté Brestu nastoupili k utkání v červených dresech. Hosté z Mét hrají v černých.
2'
Tentokrát byl faulován Lamine Gueye. Hned od úvodu se nehraje takříkajíc v rukavičkách.
1'
Romain Del Castillo přišlápl nohu Fabienu Centonzemu, který se jen velmi stěží zvedá z trávníku.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Brassier, Uronen – Agoumé, Mbock – Honorat, Faivre, Del Castillo – Mounié.
Náhradníci: Larsonneur – Badji, Bain, Belkebla, Cardona, Duverne, Faussurier, Le Douaron, Magnetti.

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Kouyaté, Niakaté, Udol (C) – L. Gueye, Sarr, Maïga, Pajot, de Préville – Niane.
Náhradníci: Caillard – Alakouch, Bassi, Boulaya, Mbengue, Nguette, Tchimbembé, B. Traoré, Yade.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Danos.
V loňském ročníku se vždy radoval tým, který hrál zrovna venku. Na podzim to byl Brest, který zvítězil na stadionu soupeře 2:0. Na konci letošního ledna pak Méty porážku oplácely v poměru 4:2.
Méty jsou na tom po sedmi kolech ještě hůře. Také ony jsou jedním ze tří týmů, které v tomto ročníku Ligue 1 ještě neokusily příchuť vítězství. Na kontě má klub tři body za tři remízy a je na předposledním devatenáctém místě. Aktuálně táhnou Méty nelichotivou sérii tří porážek v řadě, v minulém kole ale nečekaně potrápily giganta z PSG. Favorit a lídr soutěže byl velice blízko tomu, aby letos poprvé ztratil body. Výhru vystřelil partě okolo hvězdného Argentince Messiho Hakimi až ve čtvrté minutě nastavení. Jediným hráčem Mét, který se letos prosadil více než jednou, je pětadvacetiletý dvougólový obránce Fabien Centonze.
Brest nevstoupil do letošního ročníku vůbec dobře. Po sedmi odehraných zápasech stále čeká na první vítězství. Na kontě má tým při negativním skóre 8:14 čtyři body za stejný počet nerozhodných výsledků, což stačí na průběžné osmnácté místo. Naposledy Brest před čtyřmi dny prohrál 1:3 v Nantes. Na soupisce má klub dva dvougólové střelce – čtyřiadvacetiletého útočníka Irvina Cardonu a jeho o rok mladšího kolegu Jeremyho Le Douarona.
Hezké nedělní odpoledne. Francouzská Ligue 1 Uber Eats má dnes na programu šest zápasů 8. kola. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy Stade Brestois 29 a FC Méty. Mírnými papírovými favority budou vzhledem k domácímu prostředí fotbalisté Brestu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.