Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Nice - 9. ledna 2022   13:00

0:3
(0:1)
Nice
13' Dolberg  (Kluivert) • 79' Delort  (Gouiri) • 90+4' Gouiri  (Claude-Maurice)
Stade Brest
Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Duverne – Faivre, Agoumé, Lasne (76. Saïd), Honorat (89. Faussurier) – Le Douaron (76. Cardona), Mounié (89. Y. Badji).
Frappartová – Berchebru, Evrard
Nice
Benítez – Daniliuc, Todibo, Dante, Lotomba – Búdawí (69. Thuram), Rosario, Schneiderlin, Kluivert (69. Claude-Maurice) – Dolberg (59. Delort), Gouiri.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 14:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 5:0.
Je konec! Brest v druhé půli už neměl tak velkou převahu jako v té první, přesto měl několik šancí na skórování. To se mu však ani jednou nepovedlo, a tak přišly ještě dva tresty v samém závěru zápasu. Nejprve totiž obraně utekl Andy Delort, načež se ještě v samotném závěru nastavení prosadil Amine Gouiri. Nice tak potvrdilo roli favorita a odveze si z Brestu tři body, přestože hrálo od dvacáté minuty bez vyloučeného Schneiderlina.
90+5'
90+4'
Nice právě vstřelilo branku!
A hosté se prosazují ještě v samotném závěru! Na polovině hřiště dostal přihrávku AMINE GOUIRI, který ukiázal dobrou rychlost. Dostal se tak až do vápna a parádní ranou o tyč nedal gólmanovi ani tu nejmenší šanci.
90+3'
Přesto se Brest ještě dostal ke střeleckému pokusu. Walter Benítez ale mohl být naprosto v klidu. Dneska byl však právě on rozhodujícím mužem zápasu.
90+2'
Nice vyvezlo míč na polovinu hřiště. Tam sice došlo k zastavení jeho akce, jenže jen za cenu autu. Hosté se tak nadále mohou držet daleko od své brány.
90+1'
To se jeví jako celkem velké nastavení, ale přece jen jsme měli ve hře dvakrát video a proběhla nějaká střídání. O třech bodech je dnes ale rozhodnuto.
90'
Nastavovat se budou čtyři minuty!
89'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Youssouph Badji.

Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Julien Faussurier.
88'
Nice už dohrává dnešní zápas v naprosté pohodě. Svého soupeře k ničemu nepouští, naopak. Ještě samo hroz a snaží se o vstřelení další branky.
87'
Fotbalisté v černých dresech nám ještě zahrozili. Po rychlém kontru se ke krkolomnému zakončení dostal Khéphren Thuram, avšak bránu značně minul.
86'
Vzdušný souboj sice vyhrál hráč Nice, přesto se míč dostal až ke kopačce Brendana Chardonneta. ten vypálil z dvaceti metrů, ale mířil přesně doprostřed.
85'
Penalta z toho nakonec není. Hostující hráč sice byl trefen do lokte, ale ten měl u těla a nijak nerozšiřoval svou plochu. Následovat tedy bude rohový kop.
84'
Jeden z hráčů Brestu centroval před bránu a okamžitě si chtěl vykoledovat penaltu pro ruku. To se nyní řeší, a tak musíme počkat na verdikt od videa.
82'
Jean-Kévin Duverne sice měl místo na levé straně, jenže si nepohlídal ofsajdovou linii. Lajnový sudí toto viděl, a tak jednoduše přerušit hru musel.
81'
Gól platí!
80'
Ještě ale vše kontroluje video!
79'
Neskutečné, hosté se prosazují i v deseti lidech a nejspíše právě rozhodli o svém vítězství! Hodně otevřenou obranu využil Amine Gouiri, jenž posunul míč mez obránce. Přesně tam byl připravený ANDY DELORT, který střelou po zemi nedal gólmanovi šanci.
78'
Tentokrát domácí celek zkusil změnu, a tak jsme viděli centr z druhé strany. Ve vápně ale nikdo nebyl, a tak Walter Benítez neměl žádné potíže...
77'
Brest ti zkusil znovu po levé straně. Jean-Kévin Duverne chtěl poté vhodit dlouhý aut, jenže to se mu vůbec nepovedlo, a tak následovala ztráta míče.
76'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Rafiki Saïd.

Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Irvin Cardona.
75'
Tentokrát se Franck Honorat dostal až do vápna a přízemním pasem chtěl najít někoho před bránou. Zde zasáhla obrana hostí a bude z toho rohový kop.
74'
Nice už nějakou dobu hlavně odkopává balóny daleko od své brány. Čekají ho hodně těžké časy do konce duelu, domácí rozhodně budou chtít aspoň srovnat.
73'
Andy Delort předvedl hodně nebezpečný šlapák, a tak vidí zaslouženou žlutou kartu.
73'
Avšak ten žádné nebezpečí do obrany Nice nepřinesl. Pro míč si nejvýše vyskočil Walter Benítez, jenž má míč v bezpečí a pošle ho daleko od brány.
72'
Na trávníku zůstává ležet jeden z hostujících hráčů. Nakonec ale nepotřeboval žádné ošetření a Brest může rozehrát další z rohových kopů.
70'
Do konce utkání nám chybí posledních dvacet minut! Domácí celek nadále stahuje jednogólové manko. To se mu stále nedaří, a tak musí tlačit v ofenzivě.
69'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Khéphren Thuram.

Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Alexis Claude-Maurice.
68'
Flavius Daniliuc jen naznačil odkop a ještě se snažil něco s míčem vymyslet. To nebyla dobrá volba, jelikož domácí tak vybojovali autové vhazování.
67'
Ronaël Pierre-Gabriel chtěl vysunout spoluhráče po pravé straně, ale ten byl dobře bráněn. Míč se mu tak okamžitě vrátil a musí vymyslet něco jiného.
66'
Už se nám konečně hraje, ale domácímu celku se nepovedla dlouhá přihrávka. Na tu nikdo nemohl dosáhnout, a tak skončil míč mimo hrací plochu.
65'
Žlutou kartu dostává Jean-Clair Todibo (OGC Nice).
65'
Na hřišti vidíme po zákroku hostujícího hráče menší rozmíšku, do které se zapojili i střídající hráči. Nakonec z toho nic velkého nebylo a brzy se bude pokračovat.
64'
Viděli jsme hned tři rohové kopy během několika desítek sekund. Obrana hostí se zapotila hlavně při prvním a druhém, ten poslední už nebezpečný nebyl.
63'
Na rozehrávku se chvíli čekalo. Na starosti si jí vzal Franck Honorat, jenže tomu se rozehra nepovedla. Trefil jednočlennou zeď, a tak z toho bude roh.
62'
Franck Honorat tentokrát neměl dostatečnou rychlost, a tak jej Dante stihl obrat o míč. Přesto následoval faul hostů a domácí mají další standardní situaci.
60'
Už je za námi hodina hry a hostující celek nadále vede o jednu branku, která padla už ve třinácté minutě! Brest se sice snaží, ale vyrovnat se mu nedaří.
59'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Kasper Dolberg, přichází Andy Delort.
58'
Hráči v červených dresech aktivně napadali svého soupeře, načež navíc přišel faul hostujícího celku. Domácí mají možnost volného kopu na útočné půlce.
57'
Držení míče: 59% – 41%!
56'
Hostující gólman už viděl žlutou kartu, a to nejspíše za zdržování hry. To sice nebylo nijak velké, avšak stejně z toho je už třetí karta pro hostující celek.
55'
Žlutou kartu dostává Walter Benítez (OGC Nice).
55'
Paul Lasne si tentokrát hodně špatně zpracoval balón, který mu odskočil. Takto se k němu stihl vrátit jeden z hostí a o zajímavou šanci ho připravit.
54'
Paul Lasne dostal míč nabitý proti noze a vypálil tvrdou ránu z nějakých dvaadvaceti metrů. Střela mu sice sedla, jenže těsně minula horní tyč!
53'
Netrvalo to dlouho a domácí celek se k míči dostal zpět. Rozjet novou akci musel z obranné poloviny, ale přechod na dostřel branky mu netrval vůbec dlouho.
52'
Jenže vyrovnání z toho není ani tentokrát! Franck Honorat jen přeběhl balón, a tak mohl pálit Romain Faivre. Walter Benítez byl ale u své levé tyče včas a míč vyrazil!
51'
Jeden z domácích spadl po kontaktu s Dolbergem nedaleko vápna, dobrá šance pro Brest!
50'
Je za námi úvodních pět minut druhého poločasu, do kterého vstoupily oba týmy bez jakýchkoliv změn.
49'
Znovu jsme viděli lehký lob do malého vápna, avšak domácí hráč byl dobře bráněn hned dvěma soupeři. Míč se proto následně snesl do rukavic brankáře hostí.
48'
Asi není překvapením, že Brest má nadále více ze hry, přece jen už celkem dlouho hraje s jedním mužem v poli navíc. Gólově to ale ještě nedokázal předvést.
47'
A už nám začal i druhý poločas dnešního duelu! Jérémy Le Douaron vyzkoušel lehkou ránu. Ta mu ovšem nesedla a gólman hostí v pohodě chytá.
46'
Je za námi velmi zajímavý první poločas dnešního duelu, který nikoho nemohl ani trochu nudit. Už první minuty nabídly šance na obou stranách, a tak není divu, že jsme se brzy dočkali i první, a zatím poslední, branky. O tu se pěknou ranou zpoza vápna postaral Kasper Dolberg. Následně přišel velký tlak domácích, který byl ještě umocněn červenou kartou Morgana Schneiderlina, jenže nebezpečně dohrál svého soupeře a uviděl rovnou červený kartonek. Fantastický výkon v bráně ale dnes předvádí Walter Benítez a jen díky němu vede hostující tým stále o jednu branku.

Další poločas začne přibližně v 14:03.
45+3'
45+2'
Nice se snaží dohrát poločas okolo poloviny hřiště, což se mu celkem daří. Troufnu si tvrdit, že do šaten půjde za jednobrankového vedení hostující celek.
45+1'
Nastavovat se budou tři minuty!
45'
Navíc to mohlo být ještě o dvě branky! Domácí úplně propadli v obraně a Kasper Dolberg si naběhl mezi dva hráče. Následně pálil ve skluzu, ale jeho pokus byl přizvednut nad břevno!
44'
Fotbalisté v černých dresech si přihrávají mezi sebou na obranné polovině a Brest nijak aktivně nenapadá. Sice je celkem vysoko, ale nenapadá své soky.
43'
Nyní si bude moci Walter Benítez chvilku také oddychnout. Mohl po dlouhé době jen odkopávat balón od své brány, a tak ho poslal nejdále, co mohl.
42'
Hráči v červených dresech se snaží hlavně o centrované míče, což je dobrá taktika. Ve vzduchu jsou jasně lepší... Skvělý je ale dnes také brankář Nice.
41'
Walter Benítez je dnes prostě a jednoduše skvělý a bude těžké ho překonat! Tentokrát vyslal tvrdou hlavičku Lucien Agoumé, ale hostující gólman znovu předvedl fantastický zákrok a podržel svůj tým!
40'
Do konce prvního poločasu nám chybí posledních pět minut a hosté nadále vedou o jednu branku. Domácí ale tlačí svého soka, povede se jim ještě vyrovnat?
39'
Brest předvedl další akci po pravé straně a byla z toho dobrá možnost! Po centru se k hlavičce dostal Steve Mounié, avšak mířil těsně nad!
38'
Walter Benítez neměl komu přihrát ze svých obránců, a tak napálil balón až na polovinu hřiště. Tam došlo ke vzdušenému souboji, který vyhráli domácí.
37'
A znovu se fotbalisté v černých nedostali dále než na polovinu hřiště, odkud přišel vlastně jen odkop. Nice se ale zatím bez větších problémů brání.
36'
Držení míče: 54% – 46%!
35'
Hráči v červených dresech aktivně napadají své soupeře a nepouštějí je dále jak za polovinu hřiště. Přesto stále prohrávají o jeden přesný zásah.
34'
Tentokrát to zkusil Brest trochu jinak. Hostující gólman byl trochu vepředu, a tak ho chtěl zkusit překvapit. To se mu nepovedlo, brána byla minuta o velký kus.
33'
Domácí nyní měli výhodu rovnou dvou mužů při rohovém kopu. Christophe Hérelle se navíc dostal k hlavičce, ale ta byla přizvednuta nad horní tyč.
32'
Na hrací ploše zůstává ležet jeden z domácích hráčů, který dostal nepříjemnou bombu míčem do obličeje asi z metru. Nyní je proto ošetřovaný.
31'
Většina akcí domácího celku zatím vede po pravé straně, ale ani tentokrát nebyli úspěšní.
30'
Jean-Clair Todibo se snažil vyvést balón daleko od své brány. Při tom byl však několikrát potažen a dres, a tak hlavní rozhodčí dnešního duelu musela pískat.
29'
Romain Faivre se snaží vymyslet nějakou průnikovou přihrávku, jenže se mu nedaří nic vymyslet. Jeho spoluhráči zatím nejsou v dostatečném pohybu.
28'
Fotbalisté v červených dresech mají míč více na svých kopačkách, ale zatím nijak nebezpeční nejsou.
27'
Brest si vybojoval standardní situaci, po které vyzkoušel nůžky Christophe Hérelle. Nebyly sice úplně špatné, ale jeho pokus mířil celkem vysoko nad bránu.
25'
Justin Kluivert podkopl svého soupeře, který mu unikal a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
24'
Fotbalisté v červených dresech obklopují velké vápno svého soupeře, ale nemohou se dostat ke střele.
23'
Brest by nyní měl využít nabídnuté možnosti, když v posledních minutách jasně tlačil svého soupeře. Nyní má výhodu jednoho muže, dokáže brzy srovnat?
22'
Domácí hráč byl nějakou dobu ošetřován na hrací ploše, ale vypadá to, že bude schopen pokračovat.
20'
A tohle bude voda na mlýn pro hostující celek! Morgan Schneiderlin předvedl hodně nebezpečný skluz. Sice byl u míče o trochu dříve než soupeř, jenže následně ho hodně nepříjemně dojel na holeň a za svůj zákrok vidí rovnou červenou!
20'
A už je za námi dvacet minut hry, kdy tempo utkání musí zatím fanoušky bavit!
19'
Dante si nyní neporadil s celkem jednoduchou přihrávkou a míč se od něj jen odrazil mimo hrací plochu. Hosté jsou nyní opaření aktivitou domácích.
18'
Střely na branku: 2 – 2!
17'
No, hostující gólman se tedy v posledních momentech nenudí ani trochu a obrovsky drží svůj celek! Brest by si nyní rozhodně vyrovnání zasloužil.
16'
A nyní už mohlo být opravdu srovnáno! Steve Mounié dostal skvělý oblouček přesně na hlavičku, ale Walter Benítez vytáhl skvělý zákrok svou levou rukou!
15'
A šance i na druhé straně! Rána z dvaceti metrů byla sražena příhodně pro Stevea Mouniého, ovšem ten na míč v pádu nakonec o kousek nedosáhl.
13'
A hostující celek se ve třinácté minutě dostává jako první do vedením a to naprosto zaslouženě! KASPER DOLBERG dostal přihrávku na hranici vápna. Nijak se s tím nemazal a krásnou ranou k tyči rozvlnil síť za Bizotem poprvé.
12'
A znovu se domácí celek s míčem na kopačkách dlouho neudržel. Nyní se ale to samé dá říct i o hostech, kteří se provinili velmi nepřesnou přihrávkou.
11'
Amine Gouiri si naběhl s míčem na hranici šestnáctky, odkud chtěl mířit na zadní tyč. Dobře ho však stínoval Brendan Chardonnet, který jeho pokus zblokoval.
10'
Brest sice dnes jednou nebezpečně zahrozil, ale od té doby se nemůže dostat na dostřel hostující brány. Nice je zatím jasně lepším celkem na hřišti.
9'
Z toho Nice ale nijak nezahrozilo, a tak mohou jít dopředu fotbalisté Brestu. Ti nyní vybojovali autové vhazování na polovině a hosté se stihnout zformovat.
8'
Amine Gouiri šikovně prostrčil míč na Kaspera Dolberga, ale ten byl včas zakřižován. Pro hostující celek je z toho alespoň první rohový kop duelu.
7'
Hostující fotbalisté se znovu dostali dopředu, ale ani tentokrát nemířili mezi tři tyče. Marco Bizot tak bude znovu odkopávat od své vlastní svatyně.
6'
Nice zkoušelo další útočnou akci po levé straně, ale nijak úspěšné tentokrát nebylo. Domácí fotbalisté tak začínají novou akci od svého gólmana.
5'
Je za námi úvodních pět minut zápasu, ve kterých nesledujeme nijak špatnou podívanou. Snad se brzy dočkáme také prvních branky zápasu.
3'
Brest vybojoval standardní situaci a byla z toho velká možnost! Míč se snesl až k tyči, odkud přišla hlavička, kterou Walter Benítez skvěle vyrazil. Nakonec se ale ozvala píšťalka a je pískán ofsajd.
2'
Jinak je dobré si také říci, kdo hraje v jakých dresech. Domácí fotbalisté dnes nastupují v červených dresech, zatímco ti hostující zvolili dnes černou.
1'
A dnešní utkání nám právě odstartovalo! Marco Bizot už v první minutě musel na zem, ale pokus z pravé strany vápna se mu povedlo vytěsnit mimo bránu.
1'

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Duverne – Faivre, Agoumé, Lasne, Honorat – Le Douaron, Mounié.
Náhradníci: Larsonneur – Mbock, Brassier, Cardona, Uronen, Y. Badji, Magnetti, Faussurier, Saïd.

OGC Nice: Benítez – Daniliuc, Todibo, Dante, Lotomba – Búdawí, Rosario, Schneiderlin, Kluivert – Dolberg, Gouiri.
Náhradníci: Boulhendi, Bulka – J. Smith, Guessand, Thuram, Claude-Maurice, Da Cunha, Delort.

Rozhodčí: Frappartová – Berchebru, Evrard.
OGC Nice

Nice je v současné době na třetí pozici, po sobotním posledním zápase se ještě může propadnout na místo čtvrté. V současné době má ale na svém kontě třiatřicet bodů. Na suveréna v podobě PSG ztrácí po devatenácti zápasech už třináct bodů. Hostující celek z posledních tří utkání vyhrál dvakrát. Nejprve sice padl na svém hřišti se Štrasburkem, avšak následně přehrál Rennes a Lens.
Stade Brestois 29

Brest se drží v polovině tabulky. Blíže má ze své pozice spíše k pohárové Evropě, ale ani sestupující pozice nejsou nijak vzdálené. Domácí celek se drží na dvanáctém místě se ziskem pětadvaceti bodů. Na páté místo přitom ztrácí šest bodů. Z posledních tří duelů v rámci ligy vyhrál Brest právě jednou, když porazil Marseille. Následovala vysoká porážka s Montpellier a v posledním utkání z toho byla remíza v Troyes.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního utkání v rámci francouzské Ligue1! Spolu se podíváme na duel mezi Brestem a Nice, ten startuje v 13:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.