Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Troyes - 22. srpna 2021   15:00

Štrasburk
77' Thomasson
1:1
(0:1)
Troyes
19' Touzghar  (Kouamé)
Štrasburk
Sels – Fila (63. Waris), Perrin, Sissoko, Caci, Liénard (C) – Thomasson, Prcić (63. Diallo), Bellegarde – Ajorque, Gameiro.
Kawašima – Seneya, Siby, Chahiri, Ahmed, Waris, Diallo, Diarra.
J. Brisard – B. Pages, A. Auger
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Troyes
Gallon – El Hajjam (87. Chadli), Giraudon (C), Salmier – Tardieu – Ripart (68. Azamoum), Kouamé, Chambost (72. Domingues), Biancone – Touzghar (72. Lumeka), M. Baldé (87. Kucharevič).

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 16:17.
Tak ani na třetí pokus si žádný z dnešních soupeřů nepřipíše první výhru sezóny. Ve druhém poločase byl jasně lepší domácí tým, který ale dlouho nemohl najít recept na soupeřovu obranu a brankáře, když se mu to konečně povedlo, gól nebyl pro ofsajd uznán. Jeho snaha ale přeci jen nakonec přinesla ovoce a srovnání na 1:1. Štrasburk se i nadále snažil, byl aktivní, ale kýžený druhý gól už nepřidal, hostující celek může být za bod nakonec i rád.
90+8'
90+8'
Míč tečoval hlavou jeden z hráčů Troyes, balón se odrazil od země do rukou Matze Selse.
90+8'
Tak i hosté mohou ještě zahrozit po rozehrávce z hranice velkého vápna soupeře.
90+7'
Zakroucený centr se snesl přímo do rukavic připraveného gólmana.
90+7'
Domácí si vynutili faul a rozehrávat budou z levé strany na soupeřově polovině.
90+5'
Brandon Domingues znovu u míče, opět se rozhodl pro střelu, ale v tomto případě se trochu unáhlil a balón adresoval daleko vedle brány. Přitom mu na pravé straně nabíhal volný spoluhráč.
90+4'
Po faulu budou rozehrávat hostující fotbalisté a je jasné, že nikam nepospíchají.
90+3'
Brandon Domingues se v šestnáctce domácího celku dostal k odraženému balónu, svoji následnou ránu ale poslal pouze do protihráče před sebou. Kdyby míč prošel, byl by to gól.
90+3'
Gauthier Gallon si vyběhl k pravé straně pokutového území pro balón a rychle jej sebral do rukou.
90+2'
Troyes se málem dostalo do šance, jeho hráči však pokazili finální přihrávku a míč tak doputoval pouze k brankáři.
90+1'
Přesně jak jsem předpokládal, vzhledem k neustálému válení hostujících hráčů se nastavuje ještě osm minut.
90'
Útočná akce se mu ale moc nepovedla, soupeř odvrací balón do bezpečí.
89'
Štrasburk není s bodem spokojen a nadále se snaží v závěru strhnout vedení na svoji stranu.
87'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Oualid El Hajjam, přichází Nassim Chadli.
87'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Mykola Kucharevič.
86'
Gauthier Gallon leží na trávníku a drží se za hlavu, hra je přerušena. Po základní hrací době se bude zřejmě ještě dost minut nastavovat.
84'
Zakroucený centr byl příliš vysoký, žádný z hráčů Štrasburku na něj nedokázal dosáhnout.
84'
Habib Diallo si vynutil faul a jeho tým rozehraje volný kop nedaleko soupeřovy brány.
82'
Domácí jsou nadále velmi aktivní a dělají soupeři nemalé problémy. Ten prakticky míč jen odkopává do bezpečí.
80'
Obrat byl málem dokonán, jeden z hráčů v modrém dresu si vyskočil na centr a hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, leč mimo tři tyče.
79'
Rozhodčí opět konzultoval situaci s videem, ale vše je v pořádku.
77'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Teď už se domácí radují a zřejmě zaslouženě. Nejprve se směrem na bránu vydal Habib Diallo, ovšem před ním brankář hostů míč vyrazil, o dorážku se na hranici pokutového území snažil Kévin Gameiro, avšak byl faulován, ale jako třetí doběhl k balónu nepohlídaný ADRIEN THOMASSON, kterému se už povedlo zamířit do opuštěné svatyně.
76'
Teď byli domácí hodně blízko. Kévin Gameiro si zpracoval kolmou přihrávku na střed a pálil do horní části soupeřovy brány, avšak těsně ji minul.
75'
Žlutou kartu dostává Majeed Waris (RC Štrasburk) a to za filmování. V tomto případě zcela správné rozhodnutí.
74'
Gauthier Gallon musel vyběhnout ven z pokutového území a skluzem odehrát volný míč rychle do bezpečí.
73'
Domácí reklamovali ruku v pokutovém území, hra pokračuje a Štrasburk má tlak.
72'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Dylan Chambost, přichází Brandon Domingues.
72'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Yoann Touzghar, přichází Levi Lumeka.
71'
A hosté znovu natahují čas, jeden z hráčů si vyžádal opět ošetření.
71'
Kévin Gameiro hledal přízemní přihrávkou nabíhajícího spoluhráče, skluzem ale odvrátil míč do bezpečí jeden ze soupeřů.
70'
Dlouhý odkop domácího hostujícího brankáře končí až u jeho kolegy v protější bráně.
69'
Přetahovaná o míč u středové lajny vyzněla lépe pro hostující tým, který bude vhazovat.
68'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Renaud Ripart, přichází Karim Azamoum.
67'
Špatná souhra domácích a míč končí v zámezí. Rozehrávat bude Gauthier Gallon.
65'
Přihrávka z pravé strany projela pokutovým územím Troyes, žádný z hráčů v modrém dresu se ale k míči nedostal včas, aby jej tečoval do brány.
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Habib Diallo.
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Karol Fila, přichází Majeed Waris.
62'
Oualid El Hajjam se válí na trávníku a na nohy se mu moc nechce. Nakolik je jeho stav opravdový se můžeme jen domýšlet.
61'
Ludovic Ajorque byl při snaze zakončit faulován v pokutovém území, ale hlavní arbitr penaltu nepíská. Tak to je hodně zajímavé, protože tohle faul byl.
58'
Dimitri Liénard se snažil přihrávkou z levé strany poslat do šance spoluhráče, ale k tomu balón nedoputoval, Gauthier Gallon zastavil míč včas.
56'
Kévin Gameiro naběhl do útoku, přihrál spoluhráči, který stál v těsném ofsajdu, a jenže vracel míč Sissokovi, který tvrdou ranou pod břevno nedal brankáři šanci. Gól sice hezký, ale správně neuznaný.
55'
Domácímu týmu se povedlo vyrovnat, když krásnou ranou pod břevno se prezentoval jeden z hráčů, avšak gól není pro ofsajd uznán. Rozhodčí se ještě radí s videem.
54'
Domácí se pomalými krůčky dostali až do šestnáctky soupeře, po přihrávce z pravého křídla zůstal míč na chvíli volný, ale žádnému z hráčů Štrasburku se nepovedlo jej poslat do brány.
52'
Hvizd hlavního arbitra zastavuje útočnou snahu modrých, Anthony Caci si při zpracování balónu pomohl rukou.
51'
Karol Fila byl nepříjemně atakován soupeřem, karta z toho ale v tomto případě není.
50'
Rominigue Kouamé byl při svém průniku faulován, jeho tým bude rozehrávat od středové lajny.
48'
Florian Tardieu zůstává na trávníku a je ošetřován.
48'
Giulian Biancone skluzem odehrál nebezpečnou přihrávku na roh, jeho tým je od začátku druhého dějství pod tlakem.
47'
Domácí teď příliš nevyšla souhra, ale u míče zůstávají i nadále.
46'
Hosté vstoupili do zápasu aktivněji a byli za to odměněni vedoucím gólem. Svůj stav mohli poté i navýšit, ale zároveň byli domácí blízko tomu, aby vyrovnali. Nestalo se však už ani jedno, skóre se do pauzy už neměnilo a Troyes tak drží těsný náskok. Povede se mu ho uhájit?
45+3'
45+2'
Hosté drží v závěru první půle míč daleko od své svatyně a vyčkávají na konec.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Balón nyní pro změnu končí u Selse, jenž rozehrává pro změnu na krátko.
44'
Gauthier Gallon chytá balón do rukou a zakládá rychlý brejk svého mužstva.
43'
A máme tu další žlutou kartu, kterou za faul na soupeře vidí Lucas Perrin (RC Štrasburk).
41'
V posledních minutách se spíše fauluje a moc šancí k vidění není.
39'
Žlutou kartu dostává Karol Fila (RC Štrasburk), který skluzem počastoval Renauda Riparta.
38'
Gauthier Gallon teď bude po ofsajdu domácímu mužstva v klidu rozehrávat z levého křídla.
35'
Žlutou kartu dostává Giulian Biancone (ESTAC Troyes) za faul na Liénarda.
35'
Po rozehrávce rohového kopu střílel z voleje úplně volný Yoann Touzghar, druhý gól ale nepřidal, na správném místě stál Matz Sels, jenž balón vyrazil do bezpečí. Výborný zásah.
34'
Nejprve střílel Renaud Ripart, ovšem jen do protihráče. Akce však pokračovala a k další střele se dostal jeden z jeho spoluhráčů, ovšem jeho pokus byl sražen vedle brány.
32'
Dlouhý nákop domácího mužstva letí opět k brankáři hostů, ten v klidu bere balón do rukou.
30'
Málem bylo srovnáno, Jean-Ricner Bellegarde poslal míč vzduchem na levou stranu pokutového vápna, kde skluzem zakončoval ve skluzu Lucas Perrin, ovšem Gauthier Gallon předvedl skvělý zákrok a balón vyrazil.
29'
Několikrát tečovaný míč doputoval k brankáři hostů, je z toho nakonec roh pro domácí tým, neboť dle mínění pomezního arbitra už předtím skončil balón za postranní čárou.
27'
Adrien Thomasson byl faulován u postranní lajny na polovině Troyes, jeho tým bude odtud rozehrávat.
26'
Ludovic Ajorque chtěl vyrazit dopředu, nakonec si to ale rozmyslel, uklidnil hru a míč poslal svým spoluhráčům vzadu.
25'
Příliš prudkou přihrávku nedokázal Sanjin Prcić doběhnout, míč mu utíká do zámezí.
23'
Rozhodčí ještě kontroloval s VAR jednu situaci, která zaváněla penaltou pro domácí, dle videa bylo vše v pořádku.
22'
Jenže po mizerné rozehrávce přišlo málem vyrovnání, Ludovic Ajorque dostal dobrou přihrávku a střílel z levé strany, Gauthier Gallon však výtečným zásahem dokázal balón vyrazit.
21'
Troyes drží míč i nadále, jeho hráči si přihrávají na své straně.
19'
Troyes právě vstřelilo branku!
Teď už se hosté radují a to zaslouženě. Kouamé načasoval parádní pas pro svého spoluhráče, YOANN TOUZGHAR naběhl s míčem před bránu, Ibrahima Sissoko jej od něj nedokázal odstavit, a střelou do vzdálenějšího rohu brány překonal vyběhnutého brankáře.
18'
Krátce na to si špatně přihráli hosté a míč po jejich odkopu končí jen v autu.
17'
Domácím souhra na jeden dotek vůbec nevyšla, u míče soupeř.
16'
Adrien Thomasson dokázal přejít přes obránce, v pokutovém území ale těsně před zakončením o míč přeci jen přišel. Následuje roh.
14'
Pěknou kombinaci na druhé straně zakončil střelou bez přípravy v pokutovém území Dylan Chambost, mířil ale vysoko nad.
13'
V pokutovém území upadl Jean-Ricner Bellegarde, rozhodčí byl ale hodně blízko a hned ukázal, že pískat nebude.
11'
Dobrá šance domácích, Kévin Gameiro běžel sám na brankáře, ale byl příliš pomalý a obránce jej stihl doběhnout. Přesto stačil ještě hráč Štrasburku zakončit, leč jen do vyběhnutého brankáře.
10'
Chvíli byla hra přerušena, neboť na trávníku zůstal ležet jeden z hostů, ale už se hraje dál.
8'
Kévin Gameiro na druhé straně střílel zblízka příliš vysoko nad.
7'
Renaud Ripart načasoval parádní pas před bránu, k míči doběhl Yoann Touzghar, který skluzem mířil do horní části brány, avšak domácí gólman druhým fantastickým zásahem podržel svůj tým a míč vyškrábl na roh.
7'
Hosté po krátkém útočení přenesli hru zpět na svoji stranu.
5'
Domácí teď dostali soupeře pod mírný tlak, ale po faulu musí míč odevzdat.
3'
První velká šance zápasu. Mama Baldé si naběhl na centr na střed velkého vápna a tvrdou ranou z voleje mířil na bližší tyč, Matz Sels ale včas skočil a balón stačil vyrazit.
1'

RC Štrasburk: Sels – Fila, Perrin, Sissoko, Caci, Liénard (C) – Thomasson, Prcić, Bellegarde – Ajorque, Gameiro.
Náhradníci: Kawašima – Seneya, Siby, Chahiri, Ahmed, Waris, Diallo, Diarra.

ESTAC Troyes: Gallon – El Hajjam, Giraudon (C), Salmier – Tardieu – Ripart, Kouamé, Chambost, Biancone – Touzghar, M. Baldé.
Náhradníci: Moulin – Banhie-Zoukrou, Lumeka, Azamoum, F. Krastev, Domingues, Bombo, Kucharevič, Chadli.

Rozhodčí: J. Brisard – B. Pages, A. Auger.

Troyes

Také hosté se už stihli se silným PSG utkat a to v prvním zápase nové sezóny. I oni s ním sehráli velmi vyrovnaný duel, dokonce se dostali po devíti minutách do vedení, avšak soupeř ještě v první půlce stav dvěma slepenými góly otočil a těsný náskok uhájil až do závěrečného hvizdu. K druhému duelu zajížděli fotbalisté Troyes na trávník Clermontu, kde prohráli 0:2, když obě branky inkasovali ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Nutno dodat, že od 33. minuty hráli v oslabení, když byl po druhé žluté vyloučen Kabore.
Štrasburk

Domácí tým v úvodním kole narazil doma na Angers, po vyrovnaném a bezbrankovém prvním poločase začaly v tom druhém padat góly, celkem dva a oba do sítě domácího mužstva. Následně sehráli jeho hráči pěknou partaj na hřišti PSG, kde prohrávali v poločase už 3:0, ale ve druhém dějství se jim povedlo snížit na rozdíl jediného gólu, ovšem poslední slovo měl přeci jen největší favorit na titul, který gólem v 86. minut pečetil svou výhru 4:2.
Sedmi zápasy dnes bude zakončeno 3. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. V tomto přenosu budeme sledovat souboj týmů, kterým zatím po dvou zápasech svítí na kontě nula a které jsou na posledních dvou místech tabulky, Štrasburku a Troyes. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.