Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Troyes : Nice - 17. října 2021   13:00

Troyes
4' M. Baldé (Biancone)
1:0
(1:0)
Troyes
Gallon – El Hajjam (27. Rami), Giraudon /C/, Salmier – Biancone, Kouamé, Chavalerin, Koné (46. Kaboré) – Ripart (78. Domingues), Baldé (63. Dingomé) – Touzghar (78. Suk).
Renot – Palmer-Brown, Chambost, Chadli.
Hamel – Grosbost, Aube
Stade de l'Aube, Troyes
7925 diváků
Nice
Benítez – Atál, Todibo, Dante /C/, Kamara – Búdawí (57. Gouiri), Rosario (81. Schneiderlin), Lemina (57. Thuram), Stengs (72. Guessand) – Delort, Dolberg (72. Claude-Maurice).
Bulka – Daniliuc, Lotomba, Da Cunha.

Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 10:20.
Gól Baldého ze čtvrté minuty stačí nováčkovi k druhému vítězství v sezóně, které nečekaně slaví nad třetím Nice. V podprůměrném utkání plném faulů a nepřesností si favorizovaní hosté nevytvořili za celý zápas žádnou vyloženou šanci.
90+3'
90+3'
Nice se dostalo na dostřel, ale už spíše ze zoufalství pálí vysoko nad břevno z otočky Júsuf Atál.
90+2'
Dnešní utkání sleduje 7925 diváků.
90+1'
Rozhodčí Hamel nastaví tři minuty.
90'
Domácím se nepodařilo procpat míč do šestnáctky a brejk Nice zastavují v zárodku taktickým faulem.
90'
Centr z pravé strany se o hruď jednoho z bránících hráčů odráží za čáru a je z něj roh pro Troyes.
89'
Celek z Riviéry zbytečnými fauly kouskuje hru, což domácím náramně vyhovuje.
86'
Ani další trestný kop po Schneiderlinově faulu u postranní čáry nováček nedokázal využít.
84'
Rozehrávka po zemi však byla pomalá a čitelná, fotbalisté Nice se zmocňují míče.
83'
Todibo marně vysvětluje rozhodčímu, že jeho zákrok na Bianconeho nebyl faulem. Krátký roh kope Troyes.
81'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Pablo Rosario, po opakované kontrole kolíků může do hřiště na druhý pokus Morgan Schneiderlin.
80'
Žlutou kartu dostává Alexis Claude-Maurice (OGC Nice).
79'
Suk Hjun-čun zachytil rozehrávku Nice a rozhodl se pro samostatné zakončení, šajtlí však nadělil míči rotaci ven z brány.
78'
ESTAC Troyes mění dva ofenzivní hráče: trávník opouštějí Yoann Touzghar a Renaud Ripart, přicházejí Suk Hjun-čun a Brandon Domingues.
76'
Yoann Touzghar nasadil ke sprintu po levém křídle, přízemní centr však nedokázal adresovat spoluhráčům. Až u protější lajny ho zachytil Xavier Chavalerin, jenž vzápětí o míč přišel.
75'
Hosté obehrávají území Troyes, hráči v růžovém vystihli rozehrávku a zakopávají přes celé hřiště k Benítezovi.
73'
Žlutou kartu dostává Giulian Biancone (ESTAC Troyes).
72'
Další dvě změny provedlo OGC Nice: ze hřiště odcházejí Calvin Stengs a Kasper Dolberg, přicházejí Evann Guessand a Alexis Claude-Maurice.
71'
Dolbergovi nevyšlo na malém vápně zpracování, lehce podklouznul a už mu domácí míč ukopli.
67'
Akci Troyes zastavuje zdvižený praporek pomezního sudího.
64'
Yoann Touzghar pálí z plného běhu uvnitř šestnáctky k tyči, pozorný Benítez byl na místě včas.
63'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Tristan Dingomé.
60'
Střídající Gouiri zakončil po křížné přihrávce do běhu z první přes obránce, ale také přesně doprostřed brány, kde čekal připravený Gallon.
59'
Hráči Nice se hlásili o další roh, ale po odrazu z klubka těl to bude jen odkop od brány.
58'
Dolbergovu tvrdou střelou zpoza šestnáctky Gallon s námahou vytěsnil na roh.
57'
Dvojnásobné střídání v mužstvu OGC Nice: ze hřiště odcházejí Hišám Búdawí a Mario Lemina, nastupují Amine Gouiri a Khéphren Thuram.
56'
Pablo Rosário podrazil Riparta a rozhodčí uklidňuje vášně na obě strany.
54'
Domácí Ripart se hněvá na rozhodčího za neodpískaný faul a na zemi praštil dlaní do trávníku.
52'
Nováček nevyužil druhý rohový kop v utkání.
50'
Renaud Ripart sklepl podrážkou Dolbergův centrovaný míč z pravého křídla a Walter Benítez jeho vynalézavé zakončení likviduje reflexivně na čáře.
48'
Z šaten se vrátili s větší chutí domácí, kteří zatím svou kombinaci nedovedli do zakončení.
46'
Střídání v týmu ESTAC Troyes: do druhé půle nenastoupil Youssouf Koné, na jeho místo přichází Issa Kaboré.
46'
Tvrdý a nečistě vedený boj se spoustou přerušení a ošetřování přinesl jen jeden gólový okamžik, hned z první akce zápasu zakončil skvělou akci Riparta s Bianconem domácí Baldé. Třetí Nice sice zhruba po 20 minutách převzalo iniciativu, ale šanci si nevypracovalo a zatím na půdě nováčka zůstává za očekáváním.

Statistiky první půle:
Držení míče 41% – 59%, střely na bránu 1:1, střely mimo 1:3, rohy 1:2, fauly 5:8, ofsajdy 1:0.
45+5'
45+4'
Delort si pomohl rukama, když se snažil protlačit k míči přes Koného. Ten zůstává ležet v domácí šestnáctce
45+2'
Třetí tým tabulky se ještě snaží s poločasovým výsledkem něco udělat, kombinací proti zataženému bloku Troyes však zatím hledá cestu marně.
45+1'
Tak nakonec sudí s nastavením docela šetří a přidává navzdory mnoha dlouhým ošetřováním jen čtyři minuty.
45'
Před očekávaným delším nastavením se hra přelévá mezi šestnáctkami.
42'
Gallon zasahuje proti hlavičce zblízka, ovšem ani nemusel, protože sudí píská útočný faul Nice.
41'
Souboj o rohový kop vyhráli ve svém vápně domácí, hned při přechodu do protiútoku však Baldé bezohledně zboural Kamaru a píská se proti Troyes.
40'
Dolberg zvedal křížnou střelu z úhlu pod břevno, Gallon raději konečky prstů pojistil na roh.
39'
Bianconeho centr umístil krásnou patičkou do sítě Touzghar, ale radost fanoušků i hráčů Troyes dlouho netrvala. Nahrávající hráč si nabíhal z ofsajdu a po zásahu VAR rozhodčí gól odvolává.
37'
Žlutou kartu ukazuje rozhodčí Hamel také domácímu trenérovi Laurentu Batllesovi.
36'
Žlutou kartu dostává Rominigue Kouamé (ESTAC Troyes).
35'
Kouamé došlápl Kamaru, opět se místo fotbalu řeší ošetřování a maséři budou patřit k mužům s největším počtem naběhaných metrů...
30'
Kamara vysunul na pravé křídlo Leminu, jehož centr si stahuje do rukavic Gauthier Gallon.
29'
A právě střídající bývalý hráč AC Milán, Sevilly či Marseille, kterého nováček získal po vypršení smlouvy z Boavisty Porto, odhlavičkoval nákop do šestnáctky. Lemina odraženým míčem nastřelil smolně vlastního spoluhráče.
27'
Z dosavadního průběhu zápasu se možná třetina nehrála kvůli různým ošetřováním. Také teď mají práci zdravotníci Troyes a ukazují na lavičku, že to nepůjde. Ouaid El Hajjam odchází ze hřiště, kde ho nahradí nová akvizice Troyes, veterán Adil Rami.
25'
Hišám Búdawí netrefil ve vápně ideálně Delortův centr, míč se odráží od trávníku do výšky.
23'
Po střetu u postranní čáry se svíjí na zemi a drží za krk El Hajjam, ale ošetřen musí být za čarou. Rozhodčí na zákroku neviděl nic závadného.
20'
Hlavičkový souboj sice vyhrál Andy Delort, ale míč poslal několik metrů vedle domácí brány.
19'
Hned z protiútoku vybojovali roh fotbalisté Nice. Dolbergův centr z pravého křídla sklepl za čáru domácí El Hajjam.
19'
Rozhodčí Hamel si však po rohu všiml ve skrumáži ruky jednoho z útočících hráčů.
18'
Bianconeho tvrdá střela bez přípravy byla sražena na roh.
17'
Baldé a po něm Biancone poslali střílené centry tam a zpět malým vápnem, nikdo z hráčů v růžovém se neprotlačil k zakončení.
17'
Trestný kop Troyes z asi 23 metrů hostující obrana vyhlavičkovala.
15'
Zdá se, že dánský fotbalista bude v pořádku, i když se mu po střetu s ramenem protihráče spustila krev z nosu.
12'
Po krátkém okamžiku míří na hrací plochu zdravotníci Nice ke zraněnému Dolbergovi a znovu se nehraje.
11'
Troyes rozehrává po zhruba půldruhé minutě, kdy se nehrálo kvůli ošetřování Kouamého uprostřed hřiště.
9'
Do Koného centru vletěl ve výskoku Ripart, od jeho těla se však míč odráží vedle pravé tyče.
6'
Hostům je pískán faul na brankáře, po krátkém ošetření vykopává Gauthier Gallon přes celé hřiště až za brankovou čáru.
4'
Troyes právě vstřelilo branku!
Po oťukávacím úvodu udeřili domácí z první akce. Ripart uvolnil nádhernou patičkou Bianconeho a jeho centr umístil nekompromisně pod břevno zpoza malého vápna MAMA BALDÉ.
1'
Domácí fotbalisté hrají v růžových dresech, hosté v bílých.
1'

ESTAC Troyes: Gallon – El Hajjam, Giraudon (C), Salmier – Biancone, Kouamé, Chavalerin, Koné – Ripart, Baldé – Touzghar.
Náhradníci: Renot – Palmer-Brown, Dingomé, Chambost, Domingues, Chadli, Kaboré, Suk, Rami.

OGC Nice: Benítez – Atál, Todibo, Dante (C), Kamara – Búdawí, Rosario, Lemina, Stengs – Delort, Dolberg.
Náhradníci: Bulka – Daniliuc, Lotomba, Schneiderlin, Thuram, Claude-Maurice, Gouiri, Guessand, Da Cunha.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Aube.
Vzájemné zápasy
Nice je ligovou stálicí, zatímco Troyes se vždy jednou za čas objeví v lize na roční stáž. Naposledy se utkaly před čtyřmi lety, kdy v obou duelech zvítězily hostující celky. Na Apríla 2018 si Nice přivezlo od Seiny výhru 2:0.
OGC Nice
Naopak na Riviéře jsou zatím fanoušci navýsost spokojeni, Nice se drží na skvělém třetím místě a ještě má odložený zápas k dobru, takže se může dostat i před druhé Lens. V posledních dvou zápasech v Saint-Étienne (3:0) a doma s Brestem (2:1) bodovalo naplno.
V ligovém kádru má Nice pouhé dva Francouze. Klubovou tabulku střelců vede Amine Gouiri (5) před Kasperem Dolbergem (3).
ESTAC Troyes
Poslední čtyři účasti Troyes v nejvyšší soutěži skončily vždy sestupem (2007, 2013, 2016 a 2018) a ani letos to s klubem, který má stejného majitele jako slavný Manchester City, nevypadá příliš růžově. Po devíti odehraných kolech má jen jedno vítězství a pouze skóre ho dělí od barážové osmnácté příčky. Před reprezentační přestávkou neuspěli fotbalisté Troyes na hřišti Nantes. Góly z 58. a 69. minuty prohráli 0:2.
Nejlepšími střelci jsou s pouhými dvěma zásahy Xavier Chavalerin a Yoann Touzghar.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.