Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ajaccio : Lorient - 4. září 2022   15:00

0:1
(0:0)
Lorient
51' D. Ouattara  (Le Fée)
Ajaccio
B. Leroy – I. Diallo (79. Cimignani), Gonzalez, Vidal, Youssouf – Nouri (C) (58. Bayala), Mangani, Laci (70. Marchetti), Spadanuda – El Idrissy (70. Moussiti-Oko), Botué (58. Túzghár).
Sollacaro – Coutadeur, Avinel, Alphonse.
Stinat – Mouysset, Boudikian
Stade François Coty, Ajaccio
Lorient
Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Bris (71. Innocent), Abergel (C), Le Fée – I. Koné (63. S. Diarra), Moffi (83. Yongwa), D. Ouattara (83. Doucouré).
Bartouche – Grbic, Meité, Ponceau, Matsima.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 16:12.
Je dobojováno. Druhá půle přinesla už o něco lepší fotbal, několik šancí a také jeden gól. Ten přišel už v 51. minutě, kdy se na útočnou polovinu po rychlé narážečce vysunul Dango Ouattara a z úhlu se mu povedlo překonat gómana Leroye. Ajaccio se pak samozřejmě pustilo za snahou o srovnání, jenže směrem kupředu to dnes nebylo ideální a vrcholem snažení byly dvě střely Vincenta Marchettiho doprostřed branky. Zápas tak skončil výsledkem 0:1, Ajaccio je po porážce s jedním bodem poslední, Lorientu patří s deseti body šestá příčka.
90+6'
90+5'
Hosté vybojovali míč na své půlce a poté následoval jen rázný odkop směrem k Leroyově brance.
90+4'
Ještě jedna žlutá karta pro domácí tým, za přehnanou bojovnost při snaze vybojovat míč ji dostal Mohamed Youssouf.
90+3'
Ne, domácím to dnes prostě v soubojích na hranici šestnáctky nejde, míče odskakují, či jsou střely zablokovány.
90+2'
Dlouhý pas k brance, zase se pískalo proti Ajacciu.
90+1'
Nedovolený zákrok domácích u půlky, Lorient teď s rozehrávkou rozhodně nebude pospíchat.
90'
Domácí Bayala si ve vápně našel trochu prostoru na zakončení, nebál se toho, jenže trefil pouze bránící val před sebou.
89'
Další rohový kop si už obrana Lorientu bez potíží ohlídala a hraje se u středové čáry. A to hostům v tuto chvíli bohatě stačí.
88'
Je tu druhý roh, ale už při rozehře to nevypadalo zle. Jenže při hlavičce z vápna šel míč do zad jednoho z hráčů Ajaccia...
87'
Hráči Ajaccia neustále buší na soupeřova vrata, nyní si vybojovali rohový kop.
86'
Sražený pokus hostů, míč je mimo hrací plochu a Loeroy bude rozehrávat dlouhým odkopem.
85'
Nakonec to na sebe vzal zase Marchetti, uvolnil se kousek za pokutovým územím, jenže i tato jeho střela skončila uprostřed branky v Mvogově náruči.
84'
Domácí útočí středem, jde to ale do plných. Tohle bude chtít nějakou překvapivou přihrávku.
83'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Darlin Yongwa.
83'
ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Siriné Ckene Doucouré.
82'
Protiakce Lorientu neměla dlouhého trvání, mával se totiž jasný ofsajd.
81'
Zpoza pokutového území vystřelil Vincent Marchetti, jeho rána spadla těsně před brankou, Mvogo si s ní ale dokázal poradit.
80'
Lorient nyní zcela rezignoval na útočení, oproti tomu domácí přidávají v závěru na tlaku.
79'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Ismael Diallo, přichází Yanis Cimignani.
78'
Diallo je ale v pořádku, nyní se blýskl proti Diarrovi a bezpečně odkopl směrem k půlce.
77'
Nakonec rozhodčí hru přerušil, ale ne z důvodu faulu, ale aby hráče zkontroloval. Hosté budou rozehrávat.
76'
Domácí Diallo byl tvrdě atakován u pomezní čáry, hra ale ještě chvíli pokračovala bez přerušení.
74'
Zase se nám trochu přitvrdilo, domácí Spadanuda se střetl s Diarrou a pískalo se proti Ajacciu.
72'
Krátký centr skončil u obrany Lorientu a hra se bleskově přesunula na opačnou stranu. Za míčem pospíchal Le Fée, toho ovšem dokázal Marchetti uhlídat a opět rozehrát na půlku hostů.
71'
Roh pro Ajaccio.
71'
ze hřiště odchází Theo Le Bris, přichází Bonke Innocent.
70'
ze hřiště odchází Mounaïm El Idrissy, přichází Bevic Moussiti-Oko.
70'
ze hřiště odchází Qazim Laci, přichází Vincent Marchetti.
69'
Odpískaný faul se nelíbil domácím divákům a na trávníku přistály nějaké předměty. No a to sudí okamžitě řešil s hlavním pořadatelem.
68'
Žlutou kartu za tento zákrok dostal Mounaïm El Idrissy.
68'
Po dalším centru zakončoval z úhlu Laci, jenže mu to vůbec nesedlo a míč skončil mimo šestnáctku. Domácí míč vrátili před Mvoga, ten pak ale ve vzdušném souboji schytal nepříjemný úder a okamžitě se pískalo.
66'
Ajaccio se probouzí a rázem tu máme tlak před hostující brankou.
64'
Pěknou individuální akci na levé straně předvedl domácí Diallo. Nejprve si obhodil soupeře, aby se dostal do vápna a pak se pokusil o technické zakončení na zadní tyč. Míč však poslal o poměrně velký kus vedle branky.
63'
ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Stéphane Diarra.
62'
Trochu podobná akce, jakou hosté předvedli při první brance. Ouattara ale tentokrát centroval a do lehce sraženého míče se pak opřel Kalulu. Z dobré pozice ale vystřelil vysoko nad.
61'
Přímák si nachystal Qazim Laci, se zdí ale překopl i branku Lorientu.
60'
Přímý kop pro Ajaccio, tohle by mohlo být i na přímou střelu. Faulu se dopustil Enzo Le Fée.
58'
ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Cyrille Bayala.
58'
ze hřiště odchází Kouamé Botué, přichází Júhán Túzghár.
58'
Na trávníku leží hostující Koné a ne vlastní vinou. Pískal se faul na jeho osobu.
56'
Velká aktivita je naopak k vidění na domácí lavičce, chystá se tam hned dvojnásobné střídání.
55'
Mvogo je zase u míče, nyní se chystá k rozehrávce po zemi. A nikam nepospíchá.
54'
Nepřesná akce Ajaccia po levém křídle, míč skončil v zámezí a hosté následný aut rozehráli na brankáře Mvoga.
53'
Vedoucí branka nalila hostům ještě více elánu do hry a už se zase snaží o přečíslení obrany Ajaccia.
51'
Lorient právě vstřelil branku!
Hostující tým jde do vedení a to po povedené akci. Ještě na vlastní polovině předvedli rychlou narážečku, přihrávku do prostoru dostal DANGO OUATTARA, zasprintoval pravou stranou a nakonec z úhlu nasadil Leroyovi jesličky – 0:1!
49'
Hra byla na druhé straně a Spadanuda se odvážně snažil vrátit takřka ztracený míč do hry. Skluzem sice přihrál na střed vápna, ovšem pouze k hráčům Lorientu.
48'
Centr hostů z pravého křídla, tohle ale byla pro brankáře Leroye lahůdka.
47'
Hned v úvodu druhého poločasu tu máme žlutou kartu na straně domácích, za faul u pomezní čáry ji dostal Oumar Gonzalez.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Je za námi první poločas, který nebyl zrovna reklamou na pěkný fotbal. Spíše se na obou stranách bojovalo, akce byly hlavně o odvrácených centrech a když už něco prošlo, byli oba gólmani na svých místech. Za hosty zahrozil Le Goff, za domácí tým v závěru Vidal. Gólu jsme se ovšem nedočkali, do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45+4'
45+3'
Hostující Kalulu byl v běžeckém souboji rychlejší než domácí Spadanuda a podařilo se mu odkopnout míč do zámezí.
45+2'
Domácí dostali v závěru půle možnost přímého kopu, z pravé strany jej rozehrál Mangani a i když se mu povedlo překonat zeď, tak ještě před brankou zaúřadovala obrana Lorientu a Mvogo byl nakonec bez práce.
44'
Konečně trochu fotbalovější moment. Po centru z levé strany si na míč naskakoval Vidal, jeho hlavička pak sice šla vedle, ale i tak hráči Lorientu pro jistotu odkopávali na autové vhazování.
43'
Pokračuje bojovně vedené utkání, faulů přibývá a také nervozity na hřišti i v hledišti.
41'
Domácí reklamovali faul Kalulua v pokutovém území, hlavní rozhodčí ale souboj o míč viděl jinak a odpískal útočný faul domácímu Spadanudovi.
39'
Docela se nám na trávníku přitvrzuje, nyní to na svou kůži pocítil při vzdušném souboji hostující Julien Laporte.
38'
Další žlutá karta, nyní na straně domácího celku. Za nedovolený zákrok ji dostal Riad Nouri.
37'
Domácí Mounaïm El Idrissy se snažil odcentrovat přes Tálbího, míč skončil za brankou. Hráč Ajaccia reklamoval roh, pomezní sudí však k jeho údivu ukázal na odkop od Mvogovy branky.
35'
Ibrahima Koné si nejprve od sudího vyslechl vážné kázání a poté od něj dostal i žlutou kartu.
34'
Hostující útoční Ibrahima Koné pospíchal za míčem, ve vápně se ale střetl s gólmanem Leroyem a nepříjemně jej atakoval. Brankář Ajaccia je nyní otřesen a potřebuje ošetření.
33'
Hostující Ouattara se snažil dostihnout rychlý pas za obranu, Diallo jej ale udržel na zádech a nechal míč doskákat do zámezí.
32'
Centr i na opačné straně, vše bylo ukončenou pohotovou rybičkou a hlavičkou pryč z pokutového území.
30'
Lorient začíná v posledních okamžicích přidávat na tempu a snaží se posílat před Leroye alespoň nějaké míče.
29'
Le Bris centroval z levé strany do šestnáctky Ajaccia, odvrácený pas se odrazil k Le Goffovi a ten zkusil pohotovou ránu z úhlu. Leroy ji zvládl reflexivně vyrazit před sebe.
28'
Není to zatím zrovna hvězdný fotbal, oba týmy se trápí i při jednoduché rozehrávce.
26'
Protiútok Ajaccia pokryl vracející se Enzo Le Fée a po rychlé otočce odkopl směrem k půlce.
25'
Už se zase pokračuje, dopředu zamířili na malou chvíli hráči Lorientu, jenže i tentokrát to skončilo ještě před případným zakončením.
23'
Rozhodčí na malou chvíli přerušil hru a hráčům obou týmů povolil krátkou přestávku na občerstvení.
22'
Další rohový kop pro Lorient, tentokrát letěl centr za pokutové území a tam se dobrým obranným zákrokem blýskl Botué.
20'
Druhý centr od rohového praporku našel Koného, jeho hlavička skončila vysoko nad břevnem a Ajaccio se může pro tuto chvíli uklidnit.
19'
Krátký centr nedolétl ani k první tyči, obrana Ajaccia odvracela na další rohový kop.
18'
Přímý kop i pro Lorient, po rozehře na pravou stranu přilétl před Leroye vysoký míč a obrana domácích raději uklidila na roh.
16'
A skutečně to byl nakopávaný míč směrem k vápnu, navíc lehce prodloužený, Vidal si ovšem už na začátku celé akce nabíhal v těsném ofsajdu.
15'
Je tu přímý kop pro Ajaccio, nic ale, z čeho by měla být přímá střela na branku.
13'
Nyní už zase hrozili domácí, Mohamed Youssouf měl trochu místa u pravé postranní čáry, centroval však přesně do rukavic gólmana Mvoga.
11'
No vida, už jsme se dočkali, střelu na Leroyovu bránu vyslal hostující Moffi. Šla přesně doprostřed, pro brankáře to tak byla snadná práce.
10'
Stále čekáme na první střelu na branku, zatím je to fotbal hraný mezi oběma šestnáctkami.
9'
Nevyšlo to ani Manganimu, jeho centr do pokutového území byl krátký a skončil u prvního bránícího hráče. Ten v poklidu odhlavičkoval.
8'
Celý výpad levým křídlem úspěchem neskončil. U zakončení byl opět Diallo, Mvogovu branku ale neohrozil.
7'
Ajaccio začíná přidávat na tempu, probudilo se i publikum. ismael Diallo vhazuje na levé straně.
6'
Hra se nám přesunula na opačnou stranu a dokonce tu byla i střela, ta však prolétla velký kus vedle Mvogovy branky.
5'
Theo Le Bris se dostal levým křídlem do pokutového území, snažil se následně odcentrovat, to už ale obrana Ajaccia odkopla.
4'
Od vlastní branky rozehrává Benjamin Leroy, poslal však míč pouze do autu. Hosté vhazují.
3'
Na trávníku leží dva hráči, po jednom z každého týmu, žádný faul se ale nepískal. Ajaccio pouze vhazuje.
2'
Domácí se pokoušeli o první útočný výpad, ten kousek za půlkou zastavil Terem Igobor Moffi.
1'

AC Ajaccio: B. Leroy – I. Diallo, Gonzalez, Vidal, Youssouf – Nouri (C), Mangani, Laci, Spadanuda – El Idrissy, Botué.
Náhradníci: Sollacaro – Coutadeur, Túzghár, Avinel, Marchetti, Alphonse, Cimignani, Moussiti-Oko, Bayala.
Trenér: Olivier Pantaloni

FC Lorient: Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Bris, Abergel (C), Le Fée – I. Koné, Moffi, D. Ouattara.
Náhradníci: Bartouche – Grbic, Meité, Innocent, Ponceau, S. Diarra, Yongwa, Matsima, Doucouré.
Trenér: Regis Le Bris

Rozhodčí: Stinat – Mouysset, Boudikian.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade François Coty začne v 15:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jeremy Stinat, kterému budou na pomezí asistovat Christophe Mouysset a François Boudikian.
FC Lorient

Hosté jsou na tom lépe, na sedmém místě mají sedm bodů, ale zase zápas k dobru. Naposledy se mužstvo představilo na půdě Lens a v duelu bohatém na góly na soupeře nestačilo. Domácí se dostali do dvoubrankového náskoku po gólech Sotoci a Saïda, ale tuto ztrátu dvěma góly smazal Teremas Moffi. Pak už ale skórovali pouze hráči Lens, jmenovitě Samed, Sotoca a Openda a skončilo to výsledkem 5:2

Odehrané zápasy

Rennes – Lorient 0:1
Toulouse – Lorient 2:2
Lorient – Clermont 2:1
Lens – Lorient 5:2
AC Ajaccio

Domácí tým je po pěti odehraných zápasech na posledním místě s pouhým jediným bodem. Ten Ajaccio vybojovalo ve druhém kole po remíze 0:0 doma proti Lens, poté ale třikrát v řadě prohrálo, postupně v Rennes, doma s Lille a naposledy na trávníku Montpellieru. V něm Ajaccio ani neskórovalo a po gólech Nordina a Wahiho padlo 0:2

Lyon – Ajaccio 2:1
Ajaccio – Lens 0:0
Rennes – Ajaccio 2:1
Ajaccio – Lille 1:3
Montpellier – Ajaccio 2:0
Dobré odpoledne u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 6. kola mezi týmy AC Ajaccio a FC Lorient.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.