Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Clermont Foot - 15. ledna 2023   15:00

Angers
80' Búfál (bin Tálib)
1:2
(0:1)
Clermont Foot
40' Rašani   • 47' Neto Borges  (Kyei)
Angers
Bernardoni – Abdoula. Bamba, Hountondji, Blažič, Al Milálí (23. Abdelli) – B. Mendy (59. Sima), bin Tálib – Capelle (C) (69. Rao-Lisoa), Hunou (59. Únáhí), Búfál – Salama.
Borne – Bahoya, Ousm. Camara II, Taïbi, Thioub.
Vernice – de Araujo, Evrard
Stade Raymond Kopa, Angers
Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Allevinah (87. Zifán), Magnin (C), Gastien, Neto Borges – Cháwí (87. Massolin), Rašani (73. Saračević) – Kyei (73. Andrić).
Djoco – Baiye, B. Diallo, Dossou, Ogier.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:12.
Přes snaživý výkon ve druhém poločase Angers prohrává jedenáctý ligový zápas v řadě do druhé poloviny sezony vstoupí se sedmibodovou ztrátou na záchranu. Naproti tomu Clermont zvítězil i ve třetím zápase roku 2023 a díky prohře Lyonu se Štrasburkem postoupil na krásnou osmou příčku. Hostující triumf se dnes zrodil mezi 40. a 50. minutou. Poločasovou přestávku orámovaly góly Rašaniho a Borgese. Po nich začali být hosté hodně pasivní a kvůli snížení Búfála pro ně byla závěrečná čtvrthodina ještě trochu nervózní. Angres svůj stín ale nepřekročilo a nepřipravilo si žádné další šance.
90+5'
90+4'
Seidu se tělem dostal před sprintujícího Abdelliho. Zavřel mu cestu vpřed a podle názoru rozhodčích si počínal čistě.
90+3'
Kouskování hry drobnými fauly se domácím také moc nehodí. Nyní ztratili čas kvůli přestupku Azzáedína Únáhího.
90+2'
S docházejícím časem Angers hru pochopitelně zjednodušuje. Dlouhé nákopy se však Simovi nedaří udržet.
90+1'
Rao-Lisoa vyslal vpřed Únáhího. Ten se nebojácně probíjel k brance, ale dvojblok postavený na okraji malého vápna už byl nad jeho síly.
89'
Seidu si jako poslední obránce dovolil drzou kličku. Sima ho při ní podkopl a moc dobře si je vědom, že fauloval.
88'
Od inkasovaného gólu Clermont brání mnohem výše. A na domácí mužstvo to platí, hra se převážně odvíjí daleko od Diawa.
87'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Mahdí Zifán.
87'
ze hřiště odchází Sajfeddín Cháwí, přichází Yanis Massolin.
86'
Vedle středového kruhu fauloval Saračević. O kus dál leží jeho spoluhráč Allevinah, což je důvod k přerušení.
84'
Angers jakoby znervóznělo a teď se nemůže pořádně usadit na polovině soupeře. Hountondjiho snadná přihrávka se dokonce odkutálela ke střídačkám.
82'
Klid na hostující kopačky mohl vrátit. Komnen Andrić. Blažić mu nezabránil ve střele z patnácti metrů. Ta každopádně letěla na střed brány a Bernardoni ji vyrazil.
80'
Angers právě vstřelilo branku!
Bouhazamův tým se v 80. minutě dočkal gólu a zadělal na pořádný nervák! Bin Tálibem kopnutou standardku v podřepu prodloužil SUFJÁN BÚFÁL a balon ladně zapadl k zadní tyči. Pozdě se k ní vracel Borges.
79'
Sufján Búfál zkoušel na pravé straně setřást Borgese, jenž zaplatil za svůj skluz žlutou kartou.
78'
Od konce nás dělí zhruba půlhodina. Angers nepolevuje v touze o vstřelení kontaktního gólu. Do šancí se přesto nedostává.
77'
Sima se v těsné blízkosti brankové čáry marně natahoval za centrem z pravého křídla. Jistější možná bylo nechat proletět míč na zadní tyč, kde byl připravený Abdelli.
76'
Stejně jako ve třicáté minutě prvního poločasu natáhl Sajfeddín Cháwí z dálky. V tomto případě to od něj letělo hodně mimo.
75'
Když už byl poslední tým Ligue 1 v pokutovém území tři na tři, tak se nepodařilo zpracovat přihrávku Salamy, a moment překvapení byl tatam.
74'
Domácí si vypresovali míč na útočné polovině, nicméně Búfálův „milióntý“ centr úspěch zase neslavil.
73'
ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Muhammed Cham Saračević.
73'
ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Komnen Andrić.
71'
Už je to trochu monotónní křeč. Angers ne a ne vyzrát na kompaktní blok Clermontu. Spousta přihrávek jde do stran a dozadu.
69'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Pierrick Capelle, přichází Lillian Rao-Lisoa.
69'
Kolmice na Salamu měla podobný výsledek. Diaw vyšel z branky a byl u jedoucího balonu nejdříve ze všech.
68'
Z Búfalovy kopačky vylétl hodně přetažený pas za obranu. Balon se snesl k Morymu Diawovi.
67'
Rašani si vychytrale počkal na faul bin Táliba. Na světě byla další standardka, která skončila na hlavě Blažiće.
66'
Teď už se Grejonh Kyei pohyboval ve svém přirozeném prostřední. Blažić ho ale zakřižoval a dal malou domů trochu vytuhlému Bernardonimu.
65'
Nesmělým hvizdem posoudil rozhodčí Vernice Simův faul na staženého forwarda Kyeiho.
64'
Balónů ze stran létá před Diawa více než slušný počet. Drtivá většina z nich ale své cíle nenachází a Clermont je spolehlivě odkopává.
63'
Držení míče: 56 % – 44 %.
62'
I hosté svou standardku prohospodařili. Zamýšlený nákop přeletěl Kyeiho, který ho asi měl vracet na střed.
61'
Hountondji šel pozdě do skluzu. Podťal nohy Cháwího a zbylou půlhodinu bude absolvovat se žlutou kartou.
60'
Nabíll bin Tálib obnovil hru mizerně koplou standardkou. Clermont si v obraně na chvíli odpočine.
59'
ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Azzáedín Únáhí.
59'
ze hřiště odchází Batista Mendy, přichází Abdallah Sima.
58'
Až na hrotového útočníka Kyeiho se hostující sestava smrskla do nízkého bloku. Muži v černobílých dresech jen složitě hledají volné místo.
57'
Clermont po druhém gólu přepnul do hodně pasivního módu. Kvůli příchozímu centru Búfála musel do vzduchu Diaw.
55'
Caufriez nepustil od postranní čáry Salamu. Ten mohl hrát jedině dozadu a Angers to zkusí přes levý kraj.
53'
Domácí přece jenom přidali na aktivitě. Z odvráceného centru Búfála pramenila další rána bin Táliba. Tento hezký volej se však do branky nevešel.
52'
Bin Tálibovu poskakují střelu z dobrých třiceti metrů Diaw u své levé tyče bez nervů pohltil.
51'
Salama se prosadil po levé straně, nicméně následná přihrávka projela skrz malý box bez jakéhokoliv dalšího doteku.
50'
Clermont má úplně jiné starosti. Pokud svůj náskok neztratí, posune se před Lyon už na osmé místo!
49'
Situace Angers je zase o něco kritičnější. Kvůli vedení Brestu nad Toulouse momentálně ztrácí na záchranu devět bodů.
47'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Wieteska ve snaze o zakončení hlavou jenom prodloužil rohový kop na pravý kraj. Kyei z něj nacentroval přes Blažiće a NETO BORGES vletu nechytatelně umístil hlavičku na zadní tyč.
46'
Do druhé půle vstoupily nezměněné základní sestavy. Na domácí lavičce si tak musí na šanci počkat například Abdallah Sima.
46'
Po nezajímavé půlhodině se tempo konečně začalo trochu zvedat. Ve čtyřicáté minutě se posunul i ukazatel skóre, když Kyeiho střelu dorazil do domácí branky Elba Rašani. V nastaveném čase bylo skoro vyrovnáno, leč střídajícímu imadu Abdellimu vzalo radost trefené břevno.
45+5'
45+4'
Hosté přistoupili k rozehrávce od Diawa dost kostrbatě. Opět je vysvobodil hvizd signalizující faul na Seidua.
45+3'
Ofenzivní aktivitu Angers se snažil udržet při životě Sufján Búfál. K velkému rozčarování publika mu ale byl odpískán faul na Cháwího.
45+2'
Zde to zavánělo vyrovnávajícím gólem! Z rohu bin Táliba vypadl míč ke střídajícímu Abdellimu a ten ho z bezprostřední blízkosti zvedl do břevna.
45+1'
Domácí se vykombinovali do křídla, jenže Bamba z něj našel pouze Wietesku. Pokračuje se rohovým kopem.
43'
Gastienovi vůbec nevyšel signál při standardní situaci. Allevinah se musel vynasnažit, aby získal aspoň aut.
42'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Pierrick Capelle).
40'
Poslední tým Ligue 1 je v pozici, kterou moc dobře zná – prohrává 0:1! Allevinah svou přihrávkou vytvořil situaci dva na jednoho. Cháwí předal míč doleva Kyeimu, jehož střelu Bernardoni ještě vytáhl na tyč, ovšem ELBA RAŠANI u brankové čáry přispěchal s dorážkou.
39'
Magnina Búfál obešel, ale další překážka v šedém dresu už byla nad jeho síly. Míč přesto zůstává domácím.
38'
Z pohledu Angers vše proběhlo v klidu. Hosté si při útočné standardce sami překáželi, když měli roztažený míč sklepnout na střed.
37'
Gastien byl držen Mendym. Rychlé rozehrání standardky mu u rozhodčího ale neprošlo, takže se situace bude opakovat.
36'
Rašani na křídle spolupracoval s Borgesem. Tomu překážel Hountondji a přepálil centr mimo hřiště.
34'
Další z centrů přistál u Hunoua, kterému Seidu odpálil balon na roh. Ten byl zahrávat na zadní tyč a opět na Hunoua, kterému tentokrát scházela výška k provedení hlavičky.
33'
Před domácí brankou bylo přelidněno. Kyei střílel spíše ze zoufalství a otřel míč o prvního obránce.
32'
Bamba zabojoval u koncové čáry a udělal na Caufriezovi rohový kop. Pod jedinou zaplněnou tribunou zvládl Diaw centr vyboxovat.
31'
Allevinah se protáhl mezi dvěma překážkami a posunul míč o kus vedle k Cháwímu, jenž se postaral aspoň o propagační ohrožení Paula Bernardoniho.
30'
Držení míče: 49 % – 51 %.
29'
Fanoušky nepotěšil ani Amine Salama. Ve společnosti Seidua si sám předkopl balon za levou autovou čáru.
28'
Výkon Angers zatím sráží neadresné centry ze stran. Diváci kvůli nim začínají být trochu nesví.
27'
Hosté aktivovali vyšší presink. Proto se hrálo přes Bernardoniho, který vrátil míč k půlící čáře.
26'
Clermont nevyužil standardní situace, kterou realizoval Cháwí. Ten vzápětí fauloval.
24'
Ve velkých bolestech je kvůli ostrému zákroku Wietesky Nabíll bin Tálib. Hlavní rozhodčí to překvapivě řeší bez karty.
23'
ze hřiště odchází Faríd Al Milálí, přichází Himad Abdelli.
23'
I v deseti se domácí pustili do útočení. Centr z levého křídla z hostujícího pohledu zakopával do bezpečí Wieteska.
22'
Na střídačce Angers se rychle strojí Abdelli. Signalizuje to jediné, Faríd Al Milálí pro dnešek dohrál.
21'
Faríd Al Milálí se po distribuci přihrávky zřítil k zemi a potřebuje ošetřit. Těžko říct, zda tam bylo nějaké dohrání od Rašaniho.
20'
Batista Mendy se rozběhl na pravé straně, jenže centr přetáhl až za pokutové území, kde stejně měl jen dva kolegy.
19'
Stále tomu chybí trochu zajímavější tempo. Po drobném faulu Gastiena budou domácí zase útočit do plných.
17'
Snaha o rychlý ťukes byla od Angers sympatická. Účinná ale nikoliv, míč odjel do zámezí.
16'
Domácí nejsou o moc přímočařejší. Ani nemohou, protože proti nim stojí zformovaný blok.
15'
Clermont se nikam nežene. Míč cirkuluje v jeho obraně.
13'
Další zdravotní přestávka. Salama se bolestivě potkal s Caufriezem a do akce musí oba realizační týmy.
12'
Domácí si v rozehrávce zbytečně zahrávali s ohněm. Pomalou přihrávku přes šířku hřiště ofenzivní hráči Clermontu skoro ukradli.
11'
Otřesený útočník na chvíli opustil hřiště. Pokračuje se míčem rozhodčích pro Clermont.
10'
Gastiena v pozici posledního obránce obral o balon Bamba. Borges nalevo ještě presoval, ale rozhodčí hru přerušil kvůli ležícímu Kyeimu.
8'
Borgesův centr byl sklepnut ke Kyeimu do ofsajdu, takže Bernardoniho zákrok proti nepříjemné hlavičce započítán nebude.
7'
Faríd Al Milálí se provinil faulem na Rašaniho. Místo nákopu k pokutovému území hrají hosté pomalu odzadu.
6'
Z Borgesova autu u křídla Clermont nic nevymyslel a místo toho musel dávat pozor na případný rychlý brejk.
5'
Přihrávka do křídla na Rašaniho byla hodně nepřesná. Hountondji si přesto nevěřil na konstruktivní rozvinutí protiakce a odpálil balon do autu.
4'
Za příjemně slunečného odpoledne se začíná velmi pozvolna. Oba týmy za sebou mají jen nesmělé ofenzivní pokusy.
2'
Zahajovací výkop měli hosté, kteří nastupují v šedých dresech. Fotbalisté Angers jsou v černobílé variaci barev.
1'

Angers SCO: Bernardoni – Abdoula. Bamba, Hountondji, Blažič, Al Milálí – B. Mendy, bin Tálib – Capelle (C), Hunou, Búfál – Salama.
Náhradníci: Borne – Abdelli, Bahoya, Ousm. Camara II, Únáhí, Sima, Rao-Lisoa, Taïbi, Thioub.
Trenér: Abdelaziz Bouhazama

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Allevinah, Magnin (C), Gastien, Neto Borges – Cháwí, Rašani – Kyei.
Náhradníci: Djoco – Andrić, Baiye, B. Diallo, Dossou, Massolin, Saračević, Zifán, Ogier.
Trenér: Pascal Gastien

Rozhodčí: Vernice – de Araujo, Evrard.
Vzájemné zápasy 2021/22

12.12.2021 Angers – Clermont 0:1
24.04.2022 Clermont – Angers 2:2.
Angers SCO

Domácí tým má za všech dvaceti účastníků Ligue 1 nejblíže sestupu do druhé ligy. Od osmnáctého září nezískal ani bod a na dně tabulky mu jich na záchranu chybí sedm. Po světovém šampionátu hráči Angers prohráli záchranářský souboj s Ajacciem a pak nestačili ani na Lorient a vedoucí PSG. Sebevědomí si hráči Angers zvedli aspoň v poháru, kde po penaltovém rozstřelu porazili svého ligového konkurenta ze Štrasburku. V lize je jejich nejproduktivnějším fotbalistou Sufján Búfál (3+3).

Ve skromném klubu z departmentu Puy-de-Dôme musí panovat s první polovinou sezony naprostá spokojenost. Clermont zdaleka nebojuje o záchranu a s bilancí 7-4-7 si lebedí na krásném devátém místě, kde má na sestupové pásmo bohatý náskok deseti bodů. V roce 2023 zvítězil Clermont v obou ligových duelech. Porazil Lyon i Rennes, takže ho až tak nemuselo mrzet pohárové selhání s amatérským týmem ze Štrasburku. Se čtyřmi góly vedou týmovou tabulku střelců Andrić a Saračević.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devatenáctého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Angers a Clermontem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.