Ligue 1 - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Marseille - 30. září 2022   21:00

0:3
(0:1)
Marseille
35' Clauss  (L. Suárez) • 50' L. Suárez  (Clauss) • 59' Gerson  (Clauss)
Angers
Fofana – Valery, Hountondji, Blažič, Doumbia – Mendy (75. Amadou), bin Tálib /C/ – Únáhí (75. Thioub), Hunou (75. Abdelli), Búfál (85. Capelle) – Sima (67. Salama).
Bernardoni – Šettí, Bamba, Al Milálí.
Hamel – Grosbost, Luczynski
Stade Raymond Kopa, Angers
18 850 diváků
Marseille
López – Mbemba, Gigot, Balerdi (75. Touré) – Kaboré, Guendouzi, Veretout, Clauss (75. Ünder) – Payet /C/ (67. Rongier), Gerson (67. Harít) – Suárez (85. Dieng).
Blanco – Bailly, Gueye, Sánchez.

Fotbalisté Marseille se v dnešní předehrávce vyšvihli do čela tabulky francouzské ligy o bod před Paříž, která má ovšem zápas k dobru. Domácí nepotrestali dva velké kiksy v jejich obraně a naopak hosté z první nebezpečné akce skórovali Claussem. Ten byl hlavním hrdinou mnohem otevřenější druhé půle, v níž připravil dva další góly Suárezovi a Gersonovi. Hráči Angers nedokázali v několika vyložených šancích vůbec trefit bránu a také Marseille proti nejhorší obraně ligy zahazovalo příležitosti, což si ale za stavu 0:3 mohlo dovolit.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 9:6. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:14.
90+2'
90+1'
Marseillané vyšachovali domácí obranu, která ale stačil uvnitř šestnáctky tečovat Ünderovu ránu na roh.
90'
Střídající Dieng si naběhl na skvělou Veretoutovu kolmici, tváří v tvář prostřelil i brankáře Fofanu, jenže výrazně ztlumený míč pak stačil uklidit slovinský stoper Blažič.
88'
Míč rozhodčího po krátké pauze na ošetření pro domácí.
85'
A jako vždy proběhnou střídání na obou stranách současně. V celku Olympique Marseille odchází Luis Javier Suárez, nahradí ho Bamba Dieng.
85'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Sufján Búfál, přichází Pierrick Capelle.
84'
Hosté pojímají závěr zápasu hodně lehkovážně. Jeden na jednoho postupoval Sada Thioub, křížnou střelu přes Veretouta zpoza rohu malého vápna však ani on nenasměroval mezi tyče.
82'
Doumbia vysunul do další šance skvělou uličkou Salamu, ten však i při druhé velké příležitosti selhal a s brankářem obstřelil i jeho levou tyč.
81'
Z pokutového oblouku přestřelil trestným kopem kromě zdi o zhruba metr i marseilleskou bránu Sufján Búfál. Tři zářezy z letošního ročníku tak dnes stále nerozšířil.
80'
Amine Salama měl na kopačce snížení, protáhl se zleva až těsně před brankáře, křížné střele z úhlu však nenadělil potřebný směr a míč dokonce zůstal ve hřišti.
79'
Angers vybojovalo rohový kop, Amadou se však k míči neprotlačil.
78'
Hráči Marseille v náročném programu za prakticky rozhodnutého stavu šetří síly a dlouze si přihrávají na vlastní polovině.
76'
Dnešní utkání sleduje 18 850 diváků.
75'
Dva hráče mění také Olympique Marseille:
hřiště opouštějí Leonardo Balerdi a hrdina večera Jonathan Clauss, přicházejí Isaak Touré a Cengiz Ünder.
75'
Mezi střídačkami to vypadá jako při atletické štafetě. V celku Angers SCO ze hřiště odcházejí Batista Mendy, Adrien Hunou a Azzáedín Únáhí, přicházejí debutant Ibrahim Amadou, Himad Abdelli a Sada Thioub.
73'
Rongier dostal pod tlak Mendyho, jenže míč mu sebral nedovoleným způsobem.
72'
Nákop na Salamu byl příliš prudký, volným krokem míří s míčem v ruce k odkopu od brány teď takřka nezaměstnaný Pau López.
70'
Poněkud hluchou pasáž hry přerušil útok Olympique Marseille, volný Kaboré však z pravého křídla našel jen dobře postaveného domácího Blažiče.
67'
Zároveň střídá Olympique Marseille a hned dvakrát:
odcházejí Dimitri Payet a Gerson da Silva, které nahradí Valentin Rongier a Amín Harít.
67'
ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Amine Salama.
65'
Kaboré technickou střelou trefuje jen prostředek brány a Fofanovu náruč.
65'
Tentokrát napřáhl zpoza velkého vápna po netradiční rozehrávce bin Tálib a z voleje pálil zase jen mezi diváky za bránou.
64'
Suárez odhlavičkoval balon od přední tyče a roh se bude opakovat.
64'
Búfál hezky dloubl míč před bránu Únáhímu, k tomu se však stáhl včas Balerdi a odkopl míč na roh.
62'
Zahrozili i domácí, když si na Doumbiův centr z první naběhl Hounou. Mířil však z voleje lehkým obloučkem pár metrů vedle brány.
61'
Mohlo to být 0:4, Gerson da Silva se v přečíslení zbavil Blažiče a přihrál na penaltovou značku úplně volnému Kaborému, který zakončil po zemi těsně vedle.
59'
Marseille právě vstřelilo branku!
Clauss zavezl míč do pokutového území, vyměnil si s Gigotem a našel GERSONA DA SILVU, který po chladnokrevném zpracování zavěsil k tyči.
57'
Nabíll bin Tálib napřáhl a poslal odraženým míčem po rohu pozdrav jednomu z diváků na tribuně.
56'
Búfálův centr vystihl hlavou Gigot a odehrál míč na rohový kop.
55'
Domácí se ještě nechtějí vzdát, Únáhí si vynutil faul na Gersonu da Silvovi.
52'
Faulu se u postranní čáry na útočné polovině dopustil Issa Kaboré.
50'
Clauss oplácí z rychlého brejku po hrubce domácího Valeryho gólovou přihrávku a LUIS JAVIER SUÁREZ již podruhé v krátké době sám před bránou nezaváhal.
47'
Suárez prováhal před bránou Angers dobrou střeleckou příležitost, musel jít do další kličky Doumbiovi a opožděný pokus mu zblokoval Blažič.
46'
Míč putoval rychle z nohy na nohu, Guendouzi uvolnil na levé křídlo Clausse, ten ovšem míří bez přípravy přímo do náruče domácího brankáře Fofany.
46'
Ani jeden z trenérů zatím nesáhl do sestav.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Statistiky první půle:
Držení míče 41% – 59%, střely na bránu 4:2, střely mimo 3:3, rohy 2:2, fauly 6:5, ofsajdy 1:0.
Fotbalisté Angers nedokázali v hustém dešti potrestat dvě velké chyby v rozehrávce Marseille a hned vzápětí po Hunouově zahozené šanci inkasovali, když akci přes celé hřiště zakončil o tyč Clauss. Do šaten se tak jdou trochu osušit s nejtěsnějším náskokem v zádech hráči druhého celku tabulky.
45'
45'
Payetův centr odkopl z voleje daleko do bezpečí Doumbia.
45'
Na sklonku řádné hrací doby prvního poločasu vybojoval Olympique Marseille ještě rohový kop.
43'
Kaborého centr proletěl celým pokutovým územím, na levém křídle zachytil míč Gigot, ale opět výborně zasáhl domácí obránce Mendy.
43'
Nábil bin Tálib zezadu zbytečně vrazil do Gersona da Silvy.
42'
Abdallah Sima střílel z plného běhu po zemi slabě doprostřed brány. López si snadno vylepšil statistiku zákroků.
41'
Payetova přihrávka zleva šla spoluhráčům za paty a vystihl ji vracející se Mendy.
37'
Domácí se snaží o okamžitou odpověď, Búfál však z 20 metrů mířil jen doprostřed brány.
35'
Ani ne půl minuty po promarněné šanci Angers udeřili hosté z přímočaré akce. Pět přihrávek od vlastního brankáře postupně dostalo míč k Luisi Suárezovi. Na jeho finální přihrávku si naběhl JONATHAN CLAUSS, naznačil Valerymu centr, utrhl se mu do strany a se štěstím zavěsil o tyč.
35'
Další chabá rozehrávka Marseille vedla k velké šanci Angers. Po chybě Kaborého byl sám proti brankáři Hunou, avšak z rohu malého vápna nezakončil vůbec přesně.
34'
Gigot vybojoval míč na bin Tálibovi, podle rozhodčího si ovšem počínal v rozporu s pravidly.
32'
Azzáedín Únáhí předvedl skvostný slalom přes dva hráče, nakonec mu ovšem skočil do stříleného centru Gigot a úspěšně ho zblokoval.
31'
Clauss chtěl sklepnout míč z první na Gigota, ten měl však k nepřesné přihrávce daleko.
30'
Rychlou narážečkou s Hounouem se dostal k centru z pravého křídla Valery, mířil však jen do připravené náruče Pau Lópeze.
29'
Sám marocký reprezentant překvapivě rychle rozehrál rohový kop, Adrien Hunou však zakončit nedokázal.
29'
Búfálův průnik zastavili hosté vypíchnutím na roh.
28'
Sima se neprotlačil k nakopávanému míči a domácí byli postupně zatlačeni až k vlastnímu brankáři.
26'
Přes Clausse a Gigota se k míči dostal Guendouzi a troufl si vystřelit ze střední vzdálenosti, byl to ovšem beznadějný pokus vysoko na tribunu.
25'
Hosté útočili proti zataženému bloku, přihrávku však vystihl Búfál a po malé domů se blýskl drzou kličkou proti Suárezovi brankář Fofana.
23'
Payeta domácí obrali o míč v šestnáctce, hostující útočník stál zády k bráně a zradilo ho první zpracování.
22'
Hra se uprostřed prvního poločasu přelévá od vápna k vápnu.
19'
Sufján Búfál si sám nejvíc ublížil při skluzu proti rozběhnutému Kaborému.
18'
Hrubku v rozehrávce Marseille využil k samostatnému nájezdu z levé strany Nabíll bin Tálib, při jeho tvrdé ráně zachránila hosty tyč!
16'
Payet nabídl míč Gersonovi, jehož střelu ztlumil tečí jeden z obránců a pro Fofanu to byl snadný zákrok.
15'
Sima vyvezl míč a ideálně nabil Búfálovi, jehož střelu z 18 metrů spolehlivě na čáře chytá López.
14'
Jordan Veretout přenesl plochým pasem míč na levé křídlo na volného Clausse, ten vracel zase přetažený centr napravo Kaborému. Toho ubránil Doumbia a fotbalista z Burkiny Faso neuspěl ani s pokusem nafilmovat penaltu.
13'
Marseille rozehrálo roh nakrátko, následný centr letěl jen na hlavu beninského obránce Angers Hountondjiho.
12'
Kaboré na dlouhou nohu zachytil křížný pas na pravé křídlo a stačil ve skluzu odcentrovat, o Doumbiu se míč odráží na roh.
11'
Nákop naslepo zachytává Valery a posouvá míč na bin Táliba. Přes Búfála dostal přihrávku Sima, jenže do metrového ofsajdu.
9'
První roh Angers odhlavičkovali hosté k Yanu Valerymu, kterému rána z voleje z velkého vápna nesedla a letí daleko od brány na tribunu.
7'
Přihrávka na Clausse se na podmáčeném trávníku sklouzla do zámezí a vhazují domácí.
7'
Búfálův centr se vůbec nepovedl, do kontru míří hráči z jihu Francie.
6'
Leonardo Balerdi strčil do zad domácího Hunoua a krátký roh rozehrají fotbalisté Angers.
5'
Po nepřesné dlouhé přihrávce hostů odkopává od své brány Fofana.
3'
Zatím se hraje jen uprostřed hřiště, domácí kapitán bin Tálib zaběhl s míčem do autu a vhazuje Marseille.
1'
V Angers na začátku zápasu hustě prší. Na mokrý trávník nastoupili domácí v černých a hosté v bleděmodrých dresech.
1'
Fotbalisty Marseille dnes vzhledem k trestu pro trenéra Igora Tudora povede z lavičky jeho chorvatský krajan a asistent Hari Vukas. Omezen je i počet fanoušků v sektoru hostů, kterých po opakovaných nepřístojnostech v Marseille mohlo dorazit pouze 500.

Angers SCO: Fofana – Valery, Hountondji, Blažič, Doumbia – Mendy, bin Tálib (C) – Únáhí, Hunou, Búfál – Sima.
Náhradníci: Bernardoni – Šettí, Bamba, Amadou, Al Milálí, Thioub, Capelle, Abdelli, Salama.
Trenér: Baticle.

Olympique Marseille: López – Mbemba, Gigot, Balerdi – Kaboré, Guendouzi, Veretout, Clauss – Payet (C), Gerson – Suárez.
Náhradníci: Blanco – Touré, Bailly, Harít, Gueye, Rongier, Dieng, Sánchez, Ünder.
Trenér: Vukas.

Rozhodčí: Hamel – Grosbost, Luczynski.
Vzájemné zápasy
Většina utkání těchto soupeřů za posledních pět let skončila nerozhodně, bilance je z pohledu Angers 1-6-3, 11:16.
Loni se v Angers hrálo bez branek, jarní odvetu v Marseille vyhrál Olympique vysoko 5:2.
Olympique Marseille bude favoritem zápasu. V Ligue 1 je neporažené, v osmi kolech jen dvakrát ztratilo body za remízy a s dvoubodovým odstupem pronásleduje vedoucí Paris St.Germain. Příležitost dotáhnout se na čelo nevyužili Marseillané minule doma proti Rennes, kdy nečekaně jen remizovali 1:1. Oba góly dal kuriózně Guendouzi – před přestávkou hlavičkoval do vlastní sítě, na začátku druhého poločasu již po rohovém kopu do správné brány.
Na rozdíl od domácí ligy se Marseille nedaří v Lize mistrů, kde je po dvou zápasech bez bodu a bez vstřeleného gólu poslední ve skupině.
Nejlepším střelcem je se 4 góly posila z Interu Milán, 33letý Alexis Sánchez. Olympique vstřelil letos 14 branek a z toho 12 daly letní posily.
Fotbalisté Angers po letním zemětřesení v kádru zažili dost mizerný vstup do sezóny. Před reprezentační přestávkou se ovšem sebrali, ke dvěma bodům z prvních šesti kol přidali těsná vítězství nad Montpellierem (2:1) a v Nice (1:0) a z pásma sestupu se vyhoupli na 14. místo.
Možná až do konce sezóny ale vyřadily přetržené křížové vazy na tréninku útočníka Dionyho, který dosud nechyběl na hřišti v žádném zápase a vstřelil dva góly. Naopak hrát může nejlepší střelec, třígólový marocký reprezentant Sufján Búfál. Jeho původní trest odvolací komise zrušila pro nesprávně udělenou kartu.
Příležitost by mohl potřetí v základu dostat exslávista Abdallah Sima, který zatím čeká na první vstřelenou branku po příchodu ze Stoke City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.