Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Reims - 31. srpna 2022   19:00

Angers
59' Búfál  • 67' Hunou (Búfál)
2:4
(0:2)
Reims
23' Munetsi  (Zeneli) • 45+1' Ito  (Cajuste) • 70' Balogun   • 90' Flips  (Balogun)
Angers
Bernardoni – Bamba I, Hountondji (77. Diony), Camara IV – Taïbi (46. Thioub) – Šabanović (46. Búfál), bin Tálib (C), Únáhí, S. Doumbia – Salama (64. Sima), Hunou (87. Abdelli).
Ya. Fofana – Blažič, Šettí, Capelle.
Pignard – Drouet, Coniglio
Stade Raymond Kopa, Angers
6 500 diváků
Reims
Pentz – Abdulhamíd (C), Agbadou, Gravillon – Locko, Cajuste, Munetsi, Busi – K. Doumbia (64. Adeline) – Zeneli (64. Balogun), Ito (69. Flips).
Penneteau – E. Touré, Mbuku, van Bergen, I. Diakité, Koeberle.

Stade Reims si připisuje těžce vydřené tři body za venkovní výhru 4:2!

Stade Reims sice vedlo po první půli 2:0, jenže neskutečnou pasivitou a příchodem nejlepšího hráče angers na hrací plochu Búfála bylo srovnáno na 2:2. Před vyrovnávací brankou vše zhoršil Cajuste, který se nechal hloupě vyloučit během půl minuty po dvou žlutých kartách.

Akce Baloguna skončila penlatou, kterou tentýž hráč proměnil a navíc oslabený tým z brejku v poslední minutě skóroval Flipsem.

Veškeré zajímavé momenty (a že jich nebylo málo) pro Vás připravil ve svých gifech kolega Jan Hochman. Všem čtenářům onlajnů přeji hezký večetŕ.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 9:15.
90+4'
90+3'
Poslední snaha o útok bíločerným nevyšla.
90+2'
Další snaha o brejk tří hráčů Stade Reims skončila faulem na Baloguna.
90+1'
Hráči Angers po inkasování rozhodující branky mají problém i v početní převaze udržet míč před pokutovým území soupeře.
90'
Reims právě vstřelilo branku!
Přečíslení do otevřené obrany v početní převaze čtyři na dva skvěle využila předvším dvojice Balogun a zejména zakončujíc ALEXIS FLIPS – 2:4! Asistence: Folarin Balogun.
89'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Patrick Pentz) za zdržování hry při výkopu. O tuto kartu si již tento hráč velmi dlouho koledoval – již od sedmdesáté minuty hry.
88'
S velkou časovou prodlevou bylo odpískáno jasné držení bin Táliba na rychlejšího Flipse.
87'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Himad Abdelli.
86'
Thioub si sice rovnal míč na silnější nohu, ale i tak trefil pouze bránícího hráče.
85'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Sada Thioub) za nesportovní chování.
83'
Thioub u pravé postranní čáry neuspěl v osobním souboji jeden proti jednomu.
82'
Pokus Búfála z přímého kopu končí nad břevnem brankáře Pentze.
81'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Martin Adeline) za faul.
81'
Búfál kličkou před pokutovým územím zesměšnil špatně bránícího Adelineho, který ho následně jako pomstu poslal nedovoleně k zemi.
80'
Centr Thiouba dokázala obrana Stade Reims odehrát do bezpečí mimo pokutové území.
78'
Angers logicky posiluje ofenzívu a ze hry byl stažen dnes velmi chybující obránce Houtondji.
77'
ze hřiště odchází Cédric Hountondji, přichází Loïs Diony.
75'
Brankář Pentz se k rozehrání přímého kopu nemá přiměřenou rychlostí a koleduje si o žlutou kartu za zdržování hry.
73'
Pokutové kopy byly již viděny ve dvou provedeních.
72'
Utkání je poslední dobou plné tvrdých soubojů. A opět toto utkání těchto dvou soupeřů splnilo tradici a byla k vidění červená karta. Přičemž nemusí zůstat pouze u jendé.
70'
Autorem branky z pokutového kopu je FOLARIN BALOGUN, který s přehledem proměnil penaltu a vrací vedení Stade Reims 2:3!
69'
Souboj Hotoundiho proti Balogunovi byl posouzen jako nedovolený – pokutový kop pro Stade Reims!
69'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Džunja Ito, přichází Alexis Flips.
68'
Trenér Óscar García uviděl červenou kartu!
67'
Angers právě vstřelilo branku!
Centr Búfála z přímého kopu do sítě hlavou přesně umístil ADRIEN HUNOU a vyrovnává – 2:2! Asistence: Sufján Búfál.
65'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Stade de Reims (Jens Cajuste).
65'
A o půl minuty později předvedl Cajuste před pokutovým územím další stupiditu v podobě faulu na soupeře a bude po zásluze vyloučen!
65'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Jens Cajuste).
65'
Ve středu hřiště Cajuste brutálně fauloval Únáhího.
64'
ze hřiště odchází Amine Salama, přichází Abdallah Sima.

ze hřiště odchází Kamory Doumbia, přichází Martin Adeline.
ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Folarin Balogun.
63'
Velmi tvrdý souboj svedla na hranici pokutovéhop území dvojice Doumbia vs. Hunou.
62'
Cajusteho ránu ze strany pokutového území skvěle vytáhl svou rukou brankář Bernardoni – rohový kop pro Stade Reims!
61'
Centrovaný míč zleva bere jistě do svých rukavic brankář Pentz.
60'
Stade Reims bylo po zásluze za svou pasivitu ve druhém poločase spravedlivě potrestáno.
59'
Autorem branky z pokutového kopu je SUFJÁN BÚFÁL, který poslal míč k levé tyči a s velkým štěstím se míč třepotá za zády brankáře Pentze jenž vystihl správný směr, ale na míč nedosáhl – 1:2!
58'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Maxime Busi) za faul.
57'
Búfál prošel přes dva bránící hráče a následně byl dle rozhodčího faulován v pokutovém území – pokutový kop pro Angers SCO!
55'
Salamova střela z dálky po narážečce se spoluhráčem byla velmi nepřesná a nepovedená.
54'
Více než dost nepřesností vidíme ve hře obou týmů rovnoměrně na střídačku.
52'
Po centru Doumbia se do míče opřel hlavou Amine Salama a trefuje břevno!
52'
Po přízemním pasu Thiouba skončila následná ztečovaná střela pouze u brankáře Pentze.
51'
Zeneli se jednomu souboji vyhnul po druhém se sice octl na zemi, ale ihned vstal, jelikož o faul nešlo.
50'
Dle očekává příchod Búfála přinesl větší kvalitu do hry hráčů Angers.
49'
Búfal sice prošel přes tři protihráče, ale míč nedokázal nasměřovat na čekajícího Doumbiu v pokutovém území před brankou Pentze.
48'
Křeč a velká nepřesnost zejména v ofenzívě trvá u hráčů Angers SCO i nadále na začátku druhého poločasu.
46'
Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Marshall Munetsi) za faul.
46'
Hunou byl ve středu hřiště nekompromisně sestřelen Munetsim a uvidíme následně první, žluté napomenutí v tomto utkání.
46'
ze hřiště odchází Waniss Taïbi, přichází Sada Thioub.
ze hřiště odchází Halid Šabanović, přichází Sufján Búfál.
46'

Fauly: 5:6
Po velmi špatném výkonu zalsouřženě prohrávají hráči Angers SCO se Stade Reims po první půli 0:2!

Aktivní Zeneli v jedneácté minutě neuspěl se svou střelou, ale o pár minut později připravil vedoucí branku pro Munetsiho.

Po další chybě obrany Angers (Hountodji, Camara) trestal neomylně v nastaveném čase japonský hráč Ito.
45+2'
45+1'
Cajusteho pas měl snažší pozici díky zaváhání Hountodjiho, Camara sice decentně strčil do zad unikajícího DŽUNJA ITO a ten tímto nebyl rozhozen a uspěl – 0:1! Asistence: Jens Cajuste.
44'
Zeneli neustále hrozí a zároveň i trápí defenzivní řady Angers SCO.
43'
Po centru z rohu vystřihl nůžky Cédric Hountondji, jehož pokus nebyl tak úspěšný jako třeba paráda v podání Ramíreze ze Slovanu Bratislava.
42'
Doumbia ukázal svou buldočí vůli a díky své snaze vytěžil rohový kop pro Angers.
41'
Nepřesný pas napravo opět vyvolává pískot fanoušků klubu vyznávajícího bíločerné barvy.
39'
Popkus o technický styl hry opravdu spíše houževnatým hráčům Angers SCO opravdu nesedí.
38'
Vzápětí Bernardoni musel opět likvidovat další střelecký pokus hráčů Stade Reims.
37'
Komorní atmosféru zápasu přeřušuje nesmělé pískání z ochozů, jako výraz s nespokojeností diváků s výkonem hráčů Angers.
36'
Střelecký pokus Munetsiho těsně minul branku střeženou brankářem Bernardonim.
35'
Stade Reims zatím s přehledem drží svůj jednogólový náskok.
34'
Ito a následně i Zeneli byli pro tuto chvíli ubráněni hráči Angers SCO.
33'
Rohový kop Angers byl na první pokus odehrán mimo pokutové území Stade Reims.
31'
Salama ani na dva pokusy nedokázal poslat míč přesně na své spoluhráče v pokutovém území.
30'
Hráči Angers si z bezvýznamných situací dokáží jednou či dvěmi přihrávkami neskutečně naložit a dostat se sami sebou pod tlak soupeře.
29'
Tvrdým zásahem Munetsiho do obličeje byl zastavem individuálně pronikající Únáhí.
28'
Poskytnutou výhodu pro Reims od hlavního rozhodčího pohřbil nepřesný a přetažený cnetr zprava.
27'
Bernardoni si včas vyběhl pro dlouhý nákop na hranici pokutového území.
26'
Až zásah brankáře Bernardoniho uklidňuje po inkasované brance velmi rozháranou hru Angers.
25'
Zeneli bombou z přímého kopu trefil pouze dvojčlennou zeď.
23'
Po chybě bránícího hráče skvělým pasem vyzval Zeneli ke skórování MARSHALLA MUNETSI, jenž svou velkou příležitost bezezbytku využil – 0:1! Asistence: Arbër Zeneli.
22'
Na hrací ploše zůstal ležet Bamba a proto byla hra vzápětí hlavním rozhodčím přerušena.
21'
Nepřesnou střelou s obrácenou falší než by bylo potřeba se prezentoval kapitán Abdulhamíd.
20'
Obě družstva se zatím mohou pochlubit kompaktní hrou především v defenzivních řadách.
19'
Gravillon nezastihl míč na hrací ploše, takže v útoku budou stále pokračovat hráči Angers SCO.
18'
Utěšenou střelu ze střední vzdálenosti vyslal Munetsi, byť minula prostor tří tyčí.
17'
V tuto chvíli byl odmáván ofsajd hráčům Angers SCO.
16'
Narážečka hráčů Stade Reims u levé postranní čáry byla díky zásahu protihráče neúspěšná.
15'
Po pěkné kombinaci svých spoluhráčů předvedl mizerné zakončení mimo branku soupeře ze střední vzdálenosti Azzedine Únáhí.
13'
V nepříznivém počasí zatím větší aktivitu na hřišti předvádá hráči Stade Reims.
11'
O chvíli později se skvělou dravostí prezentoval Arbër Zeneli, když vyhrál dva osobní souboje po sobě, druhý proti váhajícímu Hountodjim, ale jeho střela minula branku včetně ležícího brankáře Bernardoniho těsně kolem tyče!
10'
Parádní kolmici na Doumbiu v pokutovém území skvěle pozičně uhrál bránící Cédric Hountodji.
8'
Nepřesná kombinace hráčů v bíločervených dresech následně končí pouze sestřelením Doumbia z bezprostřední blízkosti.
7'
Zvednutý praporek asistenta rozhodčího značí pohotově ofsajdovou situaci hráčů Stade Reims.
6'
Doumbia si sice nejprve předkopl míč příliš před sebe, nicméně následně presinkem donutil Busiho k chybě – rohový kop pro Angers.
5'
Hráči Stade Reims operují s míčem na kopačkách v oblasti středového kruhu.
3'
Ošklivý faul ve středu hřiště předvedl Únáhí proti soupeři konkrétně Munetsimu.
2'
Po centru Nabíla bin Táliba z přímého kopu byl míč sražen v pokutovém území na rohový kop pro Angers SCO.
1'
Cajuste nebyl úspěšný při svém průniku a následně chvíli poté byl odpískán faul hráčů Stade Reims.
1'
Před utkáním dojde minutovým potleskem uctění Phillipe Wableho spojeného s týmem Angers SCO.
Angers SCO nastoupí v černých dresech, Stade de Reims bude hrát v bíločervených dresech.

Angers SCO: Bernardoni – Bamba I, Hountondji, Camara IV – Taïbi – Šabanović, bin Tálib (C), Únáhí, S. Doumbia – Salama, Hunou.
Náhradníci: Ya. Fofana – Blažič, Šettí, Abdelli, Capelle, Thioub, Búfál, Diony, Sima.
Trenér: Gérald Baticle

Stade de Reims: Pentz – Abdulhamíd (C), Agbadou, Gravillon – Locko, Cajuste, Munetsi, Busi – K. Doumbia – Zeneli, Ito.
Náhradníci: Penneteau – E. Touré, Mbuku, Adeline, van Bergen, Balogun, I. Diakité, Koeberle, Flips.
Trenér: Óscar García

Rozhodčí: Pignard – Drouet, Coniglio.
Předpokládané absence:

Angers SCO

Kalla, Eneme-Ella (oba nespecifikované zranění)
Khaled (poranění stehna)
Mendy (červená karta)
Abdellí (svalové zranění)

Stade de Reims

Foket, Guitane, Kebbal (všichni nespecifikované zranění)
Duparchy (zlomená čelist)
Lopy (červená karta)
Matusiwa (poranění třísel)
Sierhuis (poranění kolena)
Angers SCO také nemá zrovna nejlepší vstup do francouzské nejvyšší soutěže byť v obráceném gardu než soupeř. Remíza 0:0 v derby s FC Nantes a následně další plichta 2:2 na hřišti nováčka z Auxere nevěštili nic extra špatného. Porážka v dalším detby 1:3 se Stade Brestois a stejná prohra na hřišti ESTAC Troyes již velkým problémem jsou.
Stade de Reims vstoupilo do Ligue 1 opravdu katastrofálně. Od Marseille a následně i od Clermontu tento tým schytal hned čtyřgólové příděly. Poslední dv ěutkání skončilo remízou, což lze brát pro Stade Reims jako mírné plus, jelikož šlo o kvalitní Racing Štrasburk a Olympique Lyon.
Los pátého kola svedl dohromady dva týmy, jenž pravděpodobně budou bojovat o samotné přežití v Ligue 1 i pro další sezónu, dvojbodové Angers SCO (17) proti Stade de Reims (19).