Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Štrasburk - 9. října 2022   15:00

Angers
11' Hunou (Búfál) • 87' Blažič
2:3
(1:2)
Štrasburk
7' Gameiro  (Bellegarde) • 34' Blažič (vl.)  • 59' H. Diallo
Angers
Yah. Fofana – Valery (87. Bamba), Hountondji, Blažič, S. Doumbia – Únáhí (67. Abdelli), Ba. Mendy (67. Amadou), bin Tálib (C), Búfál – Sima (67. Salama), Hunou.
Bernardoni – Šettí, Al Milálí, Thioub, Capelle.
Clement Turpin
Stade Raymond Kopa, Angers
Štrasburk
Sels – Djiku (C), L. Perrin, Le Marchand – Dagba (76. Pierre-Gabriel), I. Sissoko (76. H. Diarra), Prcić, Bellegarde, Delaine (81. D. Liénard) – Gameiro (46. Thomasson), H. Diallo.
Kawašima – Fila, Doukouré, Jean, Aholou.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 16:14.
Utkání je u konce, trápící se Štrasburk vybojoval v Angers tři body, které pro něj v současné situaci mají cenu zlata. Ve druhé půli nejdříve vystřelil klid na domácí kopačky Habib Diallo, který využil obrovské chyby domácího gólmana. V 87. minutě dokázal ještě snížit Miha Blažič, nicméně na nic víc už se domácí nezmohli.
90+5'
90+5'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Ronaël Pierre-Gabriel).
90+3'
Z hrany velkého vápna zakončoval Himad Abdelli, trefil ale jen blok.
90+2'
Angers mělo k dispozici ještě rohový kop, který ale zlikvidoval Matz Sels, když se vyhoupl proti centru a schoval jej do rukavic.
90+1'
Matz Sels teď zachránil svůj tým, když zastavil střelu Souleymana Doumbii, který byl na levé straně pokutového území úplně osamocen!
87'
Angers právě vstřelilo branku! Z volného kopu letěl do vápna vysoký míč, který přímo na kopačku MIHY BLAŽIČE sklepl Sufján Búfál. Obránce Angers už jen doklepl míč do branky a dal svůj druhý gól v zápase, avšak první do té správné branky.
87'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Yan Valery, přichází Abdoulaye Bamba.
86'
Yan Valery se na pravé straně pokoušel něco vymyslet, prudký pas do vápna mu ale nevyšel a připadl do moci Štrasburských.
85'
Na pravé straně měl spoustu místa Ronaël Pierre-Gabriel, k postupu dopředu jej ale nevyužil. Naopak, vrátil míč zpět na svoji polovinu.
83'
Štrasburští kombinují okolo poloviny hřiště, kde soupeře na míč vůbec nepouštějí. Vše nasvědčuje tomu, že si dnes hosté dokráčejí pro tři body.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Dimitri Liénard.
79'
Himad Abdelli se k míči snažil dostat tak moc, až fauloval. Domácí si samozřejmě s rozehrávkou volného kopu na vlastní polovině dají načas. Čas jim hraje do karet.
78'
Sufján Búfál zkusil prolomit ledy vysokým míčem do ohně. Ten se ale nikomu v černém nepodařilo zpracovat.
76'
ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Ronaël Pierre-Gabriel,
ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Habib Diarra.
75'
Teď to z dálky zkusil Miha Blažič, nicméně jeho pokus mířil přímo do náruče gólmana.
73'
Štrasburk se viditelně zatáhl, což značně poznamenává tempo zápasu. To opadlo, protože útoky Angers jsou vedeny do zahuštěné obrany a mají jen pramalou šanci na úspěch.
72'
Angers se po dalším tečovaném zakončení dostalo alespoň k rohovému kopu. Ten mířil na bližší tyč, nicméně obrana jej v klidu odkopla pryč.
71'
Z hranice pokutového území vypálil Himad Abdelli, který ale rozvlnil jen vnější síť.
70'
Sufján Búfál se sám dostal až do pokutového území. Při samotném zakončení už ale byl dosti rozhozen a jeho přízemní střelu k zadní tyči dokázal Matz Sels zlikvidovat.
69'
Štrasburk se znovu vydal do otevřené domácí obrany, na centr z levé strany se natahoval Colin Dagba, nicméně nedokázal efektivně zakončit.
68'
Na přetažený míč se v pokutovém území natahoval Diallo, který by však k úspěšnému zakončení potřeboval o pár centimetrů delší nohy.
67'
ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Himad Abdelli,
ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Amine Salama,
ze hřiště odchází Batista Mendy, přichází Ibrahim Amadou.
65'
Exekuce dalšího rohového kopu se ujal Jean-Ricner Bellegarde, zakončení, které přišlo, bylo ale zbytečné. Předcházel mu útočný faul Alexandera Djikua.
64'
Habib Diallo si po neškodné srážce ochotně poležel na trávníku. Jeho záměr je jasný, neboť Štrasburk vede 1:3.
63'
Domácí už napadají soupeřovu rozehrávku velmi vysoko, z čehož vyplynul i útočný faul, který jejich snahu o zisk míče zhatil.
62'
Na pravé straně byl velmi dobře rozběhnutý Colin Dagba, jehož centr proskákal celou šestnáctkou, ale nikdo v bílém na něj nedosáhl.
61'
Angers se snaží bezhlavě útočit, nicméně jejich snaha vede jen k dalším nepřesnostem. V poslední půlhodince to domácí budou mít už velmi těžké.
59'
Štrasburk právě vstřelil branku! A je to o dva góly! Obrovská minela brankáře Fofany znamená snadnou branku pro hosty. Fofanovi vypadl zdánlivě neškodný vysoký míč z rukavic přímo na kopačky HABIBA DIALLA, který už měl práci jednoduchou a míč jen přiťuknul za záda již bezmocného brankáře.
57'
Jean-Ricner Bellegarde z pravé strany hledal přízemním pasem někoho na zadní tyči. Míč se nakonec stáčel směrem do branky, takže se přihrávka takřka stala střelou. Nakonec ale minula zadní tyč.
55'
Volný kop od pravé postranní čáry rozehrál Sanjin Prcić centrem na zadní tyč, který ale obrana bez větších potíží odvrátila.
54'
Následný rohový kop ale už žádné nebezpečí nepřinesl.
53'
Po centru z rohového kopu hlavičkoval Batista Mendy, jehož pokus obránci odvrátili jen na další roh.
52'
Dobrý obranný zákrok předvedl Maxime Le Marchand, jenž hlavou odvrátil centr z pravé strany. Následuje rohový kop.
51'
Štrasburské zakončení ztečovala domácí obrana do zámezí. Po následném autovém vhazování přišel útočný faul a na míči tak jsou znovu domácí.
49'
Domácí jsou zatím ve druhé půli mnohem aktivnější. Nyní si už pár desítek sekund ale jen přihrávají na vlastní polovině.
48'
Za dlouhým míčem se na levém křídle hnal Sufján Búfál, avšak sprinterský souboj s bránícím hráčem nakonec těsně prohrál.
47'
Na levé straně měl spoustu místa dobře rozběhnutý Adrien Hunou, nicméně skluz jednoho z bránících hráčů jej čistě odzbrojil.
46'
Výkop druhé půle mají na starosti hosté.
46'
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Adrien Thomasson.
46'
Ofenzivně laděná první půle nabídla hned tři branky a spoustu dalších nadějných příležitostí. Vždy vedli hosté, kteří šli do vedení už v 7. minutě, když z první zakončoval Gameiro. Angers se už za 4 minuty podařilo vyrovnat, avšak ve 33. minutě šel Štrasburk do vedení znovu. Po rohovém kopu totiž do vlastní sítě usměrnil míč obránce domácích Miha Blažič. Stav 1:2 platí i na konci prvního poločasu.
Druhý poločas začne přibližně v 16:00.
45'
43'
Teď už to hosté překombinovali. Několikrát mohli střílet z nadějných pozic, když se k tomuto aktu odhodlal až Diallo. Ten měl ale z všech pozic tu nejhorší a podle toho i vypadala jeho slaboučká střela.
42'
Obrovskou šanci měl Kévin Gameiro, který byl adresátem přetaženého centru na pravou stranu pokutového území. Další ze svých skvělých zákroků vytáhl Fofana, když prudkou ránu vytěsnil nad břevno.
40'
Azzáedín Únáhí si z pravé strany naváděl míč na osu. Když už ale byl v nadějné pozici, zakončit nedokázal a jen míč sklepl zpět k postranní čáře.
38'
Další pokus o dlouhý míč za obranu mají na svědomí hosté. Yahia Fofana ale situaci dobře přečetl a proti balónu si včas vyběhl.
36'
Na útočné polovině se na chvíli usadili domácí, avšak vše překazil špatnou přihrávkou Azzáedín Únáhí. Ten při snaze vysunout útok za obranu jen odevzdal míč na kopačky soupeře.
34'
Štrasburk právě vstřelil branku! Na situaci po rohovém kopu byl už krátký i Fofana! Obránce MIHA BLAŽIČ při snaze odvrátit nebezpečí nešťastně hlavičkoval tak, že míč tečoval do vlastní branky mimo dosah svého brankáře.
33'
Skvěle kopnutý volný kop! Míč v pokutovém území skočil přesně na kopačku Perrina, který takřka z malého vápna nedal, protože Yahia Fofana vytáhl úžasný zákrok!
32'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Batista Mendy).
31'
V posledních pár minutách z nabídnuté hry bolí oči. Spousta nepřesností vede k faulům, rozehrávky následných volných kopů vedou k dalším faulům a takhle pořád dokola.
29'
Exekuce rohového kopu se ujal Jean-Ricner Bellegarde, avšak z této standartní situace žádné nebezpečí nevzešlo.
28'
Skvělý obranný zákrok vytáhl Valery, když na rohový kop odvrátil míč směřující na volného hráče k zadní tyči.
27'
Z velké dálky se do míče opřel Nabíll bin Tálib, jeho nenápadná střela pak proletěla jen těsně kolem pravé tyče.
26'
Pravá strana, to je kancelář Yana Valeryho. Tentokrát se díky jeho iniciativě dostal míč do šestnáctky, kde z bezprostřední blízkosti zakončoval Azzáedín Únáhí, nicméně gólman stihl dobře vykrýt úhel.
25'
Souleyman Doumbia se na levém křídle krásně zbavil obránce a prošel až na hranu šestnáctky, odkud střílel. Z dobré pozice mu ale rána nesedla a letěla daleko od bližší tyče.
24'
Volný kop od pravé postranní čáry rozehrál centrem na zadní tyč Yan Valery, nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal kulatý nesmysl uklidit do branky.
22'
Hosté si chvíli posílali míč okolo pokutového území, když tlak ukončil Prcić, jenž dostal míč do druhé vlny a ze střední vzdálenosti střílel. Jeho ránu ale někdo v černém dresu zblokoval.
21'
Jean-Ricner Bellegarde byl ve středovém kruhu tvrdě zastaven Mendym. Rozhodčí píská faul.
20'
Angers viditelně přidalo, právě domácí teď diktují tempo zápasu. Znovu střílel velmi aktivní Búfal, nicméně nebezpečnost tohoto zakončení se s tím z před pár okamžiků nedá srovnat.
19'
Co teď neproměnil Abdallah Sima! Búfal se po levé straně nádherně proháčkoval až do pokutového území a předložil míč přesně na kopačku Simy. Ten ale napálil míč přímo do gólmana!
18'
K odraženému míči se dostal Sufján Búfál, jenž ze střední vzdálenosti poslal míč přímo do náruče gólmana.
16'
Zatím sledujeme přehlídku vzdušných soubojů, které pramení zejména z častých nepřesností na obou stranách.
15'
Exslávistický Sima si teď při napadání počínal opravdu tvrdě, když necitlivě zajel do jednoho z rozehrávajících stoperů. Rozhodčí píská faul, kartu však neuděluje.
14'
Dlouhý a vysoký míč si v pokutovém území dobře zpracoval Habib Diallo. Pomezní arbitr však po poměrně dlouhém váhání zvedl praporek – ofsajd.
13'
Vyrovnávací branka trochu rozezněla i poloprázdné tribuny na stadionu.
11'
Angers právě vstřelilo branku! Tak zatím jsou to v Angers gólové hody, domácí srovnávají krok! Búfal si skákavý míč ani nezpracovával a z první jej poslal znamenitým pasem za obranu na nabíhajícího ADRIENA HUNOUA. Ten se zpracováním také příliš netrápil a bez přípravy napálil míč za Selsova záda.
10'
Po levé straně se pěkně uvolnil Sufján Búfál, nicméně prostoru, který se mu otevřel, nevyužil. Nakonec totiž jen vrátil míč zpět na své spoluhráče.
9'
Štrasburk je po první vstřelené brance aktivnější a jeho hráči si znovu posílají míč na útočné polovině.
7'
Štrasburk právě vstřelil branku! Rohový kop sice hostům dle představ nevyšel, nicméně míč se zase vrátil na jejich kopačky. Z pravé strany pak poslal nádherný centr Bellegarde a ještě krásněji zakončil KEVIN GAMEIRO, jehož rána z voleje rozvlnila síť!
6'
Uvidíme první rohový kop zápasu, ujmou se jej Štrasburští.
5'
Přerušit tlak Angers se pokusil Dagba, který svého soka obejmul a stáhl k zemi. To sudí samozřejmě posoudil jako faul.
4'
Yan Valery se u pravé postranní čáry pěkně zbavil aktivně napadajícího protihráče a vyslal přihrávku za obranu. Tu jeden z jeho spoluhráčů sklepl do druhé vlny a domácí i nadále zůstávají u míče.
3'
O něco podobného se teď pokusili i hosté, když průnikový pas z osy hřiště směřoval na Dialla, ani ten se ale na prudkou přihrávku nenatáhl a na míč si tak poprvé sáhl i Yahia Fofana.
2'
Z levé strany posílal vysoký pas za obranu Sufján Búfál, nicméně na jeho nákop nikdo ze spoluhráčů nereagoval a míč tak proskákal až za brankovou čáru. Matz Sels vykopává.
1'
Hosté se ale ihned po výkopu zmocnili míče a podél levé postranní čáry zapnul turbo Jean-Ricner Bellegarde. Kousek od čáry brankové byl ale od míče čistě odstaven.
1'
Úvodního výkopu se ujímají domácí, kteří nastupují v černých dresech. Štrasburk dnes oblékne bílé trikoty.
1'

Angers SCO: Yah. Fofana – Valery, Hountondji, Blažič, S. Doumbia – Únáhí, Ba. Mendy, bin Tálib (C), Búfál – Sima, Hunou.
Náhradníci: Bernardoni – Šettí, Amadou, Bamba, Al Milálí, Abdelli, Thioub, Capelle, Salama.
Trenér: Gérald Baticle

RC Štrasburk: Sels – Djiku (C), L. Perrin, Le Marchand – Dagba, I. Sissoko, Prcić, Bellegarde, Delaine – Gameiro, H. Diallo.
Náhradníci: Kawašima – Pierre-Gabriel, Fila, Doukouré, D. Liénard, H. Diarra, Thomasson, Jean, Aholou.
Trenér: Julien Stéphan

Rozhodčí: Clement Turpin.
RC Štrasburk

Štrasburk v minulé sezoně do posledních kol bojoval o evropské poháry. Letos se však celek z východu Francie trápí. Během devíti zápasů nevyhráli svěřenci trenéra Stéphana ani jednou a s pěti body se krčí až na předposlední 19. pozici. To od 6. týmu minulé sezony Ligue 1 určitě nikdo nečekal. Štrasburk se trápí hlavně v útoku, doposud totiž vstřelil jen 7 branek, což je druhé nejhorší číslo v rámci celé soutěže.

Naposledy se Štrasburští představili doma, kde přivítali Rennes, které si po výhře 1:3 odvezlo tři body. Nejlepším střelcem Štrasburku je senegalský útočník Habib Diallo, jenž zaznamenal 4 přesné zásahy. To je více než polovina všech štrasburských branek!
Angers SCO

Angers obhajují 14. místo z milé sezony, což je jim zatím vcelku daří. Svěřenci kouče Géralda Baticlea dokázali z devíti zápasů vytěžili 8 bodů, což je řadí na 15. místo. Barážová 17. pozice je však nebezpečně blízko, nachází se na ní Reims, které má jen o 3 body méně.

Angers naposledy na domácím trávníku přivítalo Marseille, které potvrdilo roli favorita a zvítězilo pohodlně 0:3. Nejlepším střelcem Angers je marocký záložník Sofiane Boufal, jenž ke svým třem trefám přidal i dvě asistence.
Zdravím všechny příznivce kvalitní francouzské kopané. Vítejte u utkání 10. kola Ligue 1 mezi celky Angers SCO a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.