Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Angers : Toulouse - 12. března 2023   15:00

0:2
(0:1)
Toulouse
37' Desler   • 46' Dallinga  (Dejaegere)
Angers
Bernardoni – Valery, Hountondji, Blažič, S. Doumbia – B. Mendy, Capelle (C), Abdelli (88. Bahoya Négoce) – Sima (64. Niane), Hunou (73. Salama), Al Milálí (88. Abdoula. Bamba).
Yah. Fofana – Ousm. Camara II, Khaled, Taïbi, Thioub.
Gaillouste – Debart, Evrard
Stade Raymond Kopa, Angers
Toulouse
Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Suazo (75. M. Diarra) – Spierings, van den Boomen – Abúchlál (75. Onaiwu), Dejaegere (C) (81. L. Costa), Ratão (46. Chaibi) – Dallinga (90+3. Birmančević).
Haug – Genreau, Kamanzi, Sierro.

Utkání 27. kola Ligue 1 mezi Angers a Toulouse skončilo očekávanou výhrou hostujícího celku. Ten se zhostil vedení v 37. minutě. Přihrávka z levé strany propadla na pravou stranu k úplně volnému Deslerovi, který z bezprostřední blízkosti propálil Bernardoniho. Ten se mu vyběhnutím snažil zmenšit střelecký úhel, leč nestačilo to. Necelou minutu po změně stran přišel druhý zásah. Hezkou kombinaci v pokutovém území zakončil nekompromisní přízemní ranou Dallinga. Druhý poločas měl oproti tomu prvnímu vysoké fotbalové parametry. K vidění byla ofenzivní podívaná s řadou zajímavých možností, leč další branka už nepadla. Toulouse tak ukončilo svou sérii tří porážek v řadě a polepšilo si v tabulce na jedenáctou příčku. Beznadějně poslední Angers naopak nebodovalo už počtvrté za sebou a od sestupu o patro níže ho zjevně může uchránit už jen zázrak.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:10.
90+10'
90+9'
Již plyne poslední minuta avizovaného nastavení. U balonu jsou na útočné polovině hráči Toulouse. Teď už je jisté, že si dnes odvezou domů na jihozápad Francie tři body.
90+7'
V závěru ještě jedna zajímavá možnost Angers. Jean-Matteo Bahoya Négoce přiklepl z levé strany merunu na hranici pokutového území, odkud střílel po zemi na střed branky Amine Salama. Maxime Dupé propustil balon mezi nohama za sebe, dostatečně ho ale zbrzdil, a tak ho vzápětí zachytil ještě před brankovou čárou.
90+6'
Yan Valery hledal zprava hezkým dloubákem na zadní tyči úplně volného Salamu. Tomu k zakončení hlavou chybělo jen pár decimetrů. Tohle mohl být kontaktní gól.
90+5'
Angers se povedlo odvrátit míč až k půlící čáře, odkud následuje domácí vhazování. Polovina nastaveného času už je minulostí.
90+4'
Teď se musí domácí fotbalisté bránit. Toulouse rozehraje rohový kop z pravé strany. A spěchat s jeho rozehrávkou evidentně (a logicky) nebude.
90+3'
Střídání v týmu Toulouse FC:
ze hřiště odchází Thijs Dallinga, přichází Veljko Birmančević.
90+2'
Ibrahima Niane prodloužil vzdušný nákop hlavou do vápna, kde operoval osamocený Amine Salama. Ten zkoušel zády k brankáři patičku – zřejmě i s vědomím, že je v jasném ofsajdu. Balon zamířil kousek vedle bližší pravé tyče.
90'
Pomalu již čekáme na avizované nastavení, které bude zřejmě hodně dlouhé.
89'
Amine Salama zažehl tryskové motory a pláchl po pravém křídle. Poté předložil kolmou přihrávku na zadní tyč úplně volnému Souleymanu Doumbiovi, tomu ale scházel krok k lepšímu zakončení. Míc nezasáhl vůbec čistě.
88'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Faríd Al Milálí, přichází Abdoulaye Bamba.
88'
ze hřiště odchází Himad Abdelli, přichází Jean-Matteo Bahoya Négoce.
86'
Hra pokračuje. Míč drží na svých kopačkách fotbalisté Toulouse, kteří dnes zřejmě ukončí svou sérii tří ligových porážek v řadě. To Angers zřejmě nebude bodovat už počtvrté za sebou.
85'
Pětadvacetiletý alžírský útočník byl po střele dohrán protihráčem a potřebuje drobné ošetření. Za stavu 0:2 ho určitě nelze podezírat ze záměrného zdržování hry.
84'
Paul Bernardoni založil hbitým výhozem rychlou ofenzivní akci Angers. Na jejím konci byl po kolmici z levé strany střílející Faríd Al Milálí. Z dobré pozice ale branku přestřelil.
83'
Domácí teď naprosto zbytečně odehráli míč na rohový kop. Paul Bernardoni si po něm připsal rutinní zákrok proti technické střele zpoza pokutového území. Jejím autorem byl Stijn Spierings.
82'
Himad Abdelli potáhl za dres Mikkela Deslera, který se ochotně poroučel na trávník. Je pískáno ve prospěch Toulouse.
81'
Toulouse rozehrálo roh z levé strany. Před malým vápnem vznikly menší zmatky. O chvíli později byl v ofsajdovém postavení přistižen Ado Onaiwu.
81'
ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Logan Costa.
80'
Jenže Angers dnes po standardních situacích nebezpečné není. Hostům se znovu velmi rychle podařilo vyvézt míč do klidných vod, resp. na polovinu soupeře.
79'
Stijn Spierings chtěl odehrát míč do zámezí o Farída Al Milálího. Balon se vrátil k němu a zamířil za brankovou čáru, takže je z toho nakonec roh.
78'
Snaha teď fotbalistům v černo-bílých dresech upřít nelze. Toulouse se zatáhlo a bude se v závěru zjevně soustředit na poctivé bránění pohodlného dvoubrankového náskoku.
76'
Čerstvý Amine Salama využil na levé straně své rychlosti a dostal se téměř až ke střele. Na poslední chvíli se mu čistým skluzem vrhnul pod nohy Rasmus Nicolaisen.
75'
ze hřiště odchází Gabriel Suazo, přichází Moussa Diarra.
75'
ze hřiště odchází Zakarjá Abúchlál, přichází Ado Onaiwu.
74'
Pierrick Capelle rozehrál centrem z pravé strany další rohový kop Angers. K nepřesnému zakončení hlavou se dostal Cédric Hountondji, jenž mířil nad horní tyč.
73'
ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Amine Salama.
71'
Angers rozhodně nic nebalí. Domácí v posledních minutách ožili. Aktuálně tak sledujeme poměrně ofenzivní podívanou, která je do závěrečné pasáže zápasu rozhodně příslibem zajímavé kopané.
70'
Souleyman Doumbia nabral rychlost na levé straně a nakonec se dostal až do zakončení. Jeho křižná rána bodlem zamířila kousek za vzdálenější pravou tyč.
69'
Verdikt je na světě. Penalta se k nelibosti domácích fotbalistů i příznivců kopat nebude. Rozehrávat bude od své branky Maxime Dupé.
68'
Následoval rohový kop Angers, po němž přišly momenty vzrušení. Po kontaktu s Anthonym Rouaultem upadl v pokutovém území Faríd Al Milálí a domácí si žádali penaltu. Ta odpískána nebyla, rozhodčí se ale ještě radí s kolegou u videa.
67'
Teprve nyní se mohli otřeseného Mikkela Deslera zmocnit zdravotníci. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
66'
Celá akce Angers nakonec vyrezultovala hezkou střelou Pierricka Capellea. Ten si zpracoval míč na prsou a tvrdou ranou k pravé tyčce pořádně protáhl Maxima Dupého.
65'
Mikkel Desler schytal při Doumbiově pokusu o centr z levé strany nepříjemný zásah balonem do hlavy – někam do oblasti levého ucha. Hostující bek se skácel k zemi a fotbalisté Toulouse mohutně avizovali, že se má přerušit hra. To se nestalo.
64'
Angers mělo k dispozici přímý kop. Míč si vzal na starost Miha Blažič. Spolu se zdí překopl také branku, byť ne zase o tolik.
64'
ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Ibrahima Niane.
63'
Vše tedy skončilo pouze rohovým kopem z pravé strany. Z toho takříkajíc nezapršelo. Krátce poté je dán prostor ke střídání na domácí straně.
62'
Velká šance Toulouse po rychlém přečíslení. Jak Zakarjá Abúchlál, tak i Fares Chaibi si vylámali při svých střelách zuby na blocích protihráčů. První pokus vyrážel sám Paul Bernardoni. To zavánělo gólem.
61'
Paul Bernardoni vyrážel nepříjemnou ránu, kterou se prezentoval Zakarjá Abúchlál. I kdyby se tak nestalo, gól by neplatil, neboť zakončení přišlo po pasu do ofsajdu.
60'
Slibnější pasáž Angers, které teď drží míč na polovině soupeře. Fanoušci, včetně těch dětských, se snaží ještě své miláčky vybudit.
58'
Ani po tomto rohovém kopu se fotbalisté Toulouse do zakončení nedostali. Domácí hru naopak přenesli až k protější brance. Souleyman Doumbia se kličkou zbavil protihráče, pak ale střílel do jiného.
57'
Kratší centr z pravé strany chtěl odkopnout Souleyman Doumbia. Balon mu sjel po noze a nabral opačnou faleš. Trochu komická situace, je z toho další roh.
56'
Rozběhnutý Mikkel Desler posílal na bližší tyč střílenou přihrávku. Obrana Angers odvracela na rohový kop.
55'
Zápas může konečně pokračovat. Troufám si říci, že jednociferný počet minut během nastaveného času čekat rozhodně nebudeme moct.
53'
Aha! Vypadá to na problém se sítí domácí branky. Ta zřejmě byla na jednom místě dýmovnicí propálena, a tak je v tuto chvíli uvazována provizorně.
52'
Pierre Gaillouste si k sobě povolal oba kapitány a vysvětlil jim aktuální situaci. Nehraje se už přes pět minut.
50'
Stále se čeká. Již nyní lze očekávat dlouhé závěrečné nastavení. Hostující kapitán Brecht Dejaegere mezitím přijímá u střídačky pokyny trenéra Montaniera. Ten může být s průběžným skóre na výsost spokojen.
48'
Aktuálně se už nějakou dobu nehraje. Hrací plochu zasypaly neutichající dělbuchy. Hlavní arbitr již diskutuje s pořadateli.
46'
Toulouse právě vstřelilo branku!
Hosté hned na konci úvodní minuty druhé půle přidávají další zásah! Hezkou kombinaci v pokutovém území zakončil nekompromisní přízemní ranou THIJS DALLINGA. Jestliže se v kabině Angers spřádaly plány na obrat, dostaly rychle zasvé.
46'
ze hřiště odchází Rafael Ratão, přichází Fares Chaibi.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
Trápící se Angers prohrává po prvním dějství s Toulouse 0:1. Hosté byli dle očekávání častěji na míči, první velkou šanci měli ale domácí. Ve 24. minutě střílel po křižném centru levačkou z voleje Capelle. Jeho rána zamířila jen těsně vedle bližší tyče. Toulouse si svou první možnost vypracovalo až deset minut před pauzou. Po zpětné pobídce Ratãa střílel z hranice malého vápna bez přípravy k levé tyči Dejaegere. O radost ho připravil Bernardoni, který jeho pokus reflexivně vyrazil nohou. Jen o minutu později už ale stejný muž kapituloval. Propadnutého míče se v šestnáctce zmocnil rozběhnutý a zcela osamocený Mikkel Desler, který Bernardoniho zvládl z bezprostřední blízkosti propálit.
45+2'
45+2'
Jeho centr byl Mikkelem Deslerem prodloužen za hranici pokutového území. Následně sudí Gaillouste k nelibosti fanoušků foukl do píšťalky a ukončil poločas.
45+1'
Domácí v závěru poločasu získali po rychlé akci po pravé straně ještě jeden rohový kop. Rozehraje ho Pierrick Capelle.
45'
Angers neupouští od taktiky nakopávaných míčů. Jenže s jedním hráčem na hrotu moc šancí na úspěch nemá. Směrem do druhého poločasu to bude chtít určitě změnu.
44'
Souleyman Doumbia nasadil k odvážnému individuálnímu průniku. Po dobrém obranném zákroku jednoho z hostů o míč přišel.
42'
Čas rychle kvapí. Sedmačtyřicetiletý Alexandre Dujeux bude mít jistě svým svěřencům o přestávce co říci. Takto se o záchranu, byť jen už teoretickou, rozhodně nehraje.
39'
Brecht Dejaegere vlétl do souboje s Souleymanem Doumbiou jako velká voda. Je pískáno, hrát mohou domácí.
37'
Teď už jdou hosté přeci jen do vedení! Přihrávka z levé strany propadla na pravou stranu k úplně volnému MIKKELU DESLEROVI, který z bezprostřední blízkosti propálil Paula Bernardoniho. Ten se mu vyběhnutím snažil zmenšit střelecký úhel, leč nestačilo to.
36'
Rafael Ratão se uvolnil na levé straně a našel zpětnou přihrávkou těsně před hranicí malého vápna Brechta Dejaegereho, jehož okamžitou přízemní střelu k levé tyči vykopl Paul Bernardoni reflexivním zákrokem nohou. Tohle byla první velká možnost Toulouse!
35'
Do konce poločasu schází závěrečných deset minut. Zatím nám toho oba týmy příliš nepředvedly. Připomínám, že na podzim přineslo jejich poslední vzájemné měření sil pět branek. Toulouse doma vyhrálo těsně 3:2.
33'
Prudký střílený centr z pravé strany vyrazil na malém vápně Maxime Dupé. Chvíli poté si navedl míč na střelu z hranice šestnáctky rozběhnutý Faríd Al Milálí. Jeho levačka se stočila nad břevno. Hezký pokus, Maxime Dupé nicméně dráhu střely kontroloval.
32'
Teď už to hlavní arbitr Gaillouste Rafaelu Ratãovi po dalším faulu na pravém křídle sečetl a udělil hostujícímu útočníkovi žlutou kartu. Další standardka pro Angers.
32'
Zasahovat nakonec hostující brankář nemusel. Přímý kop byl před malým vápnem zachycen a odvrácen mimo šestnáctku. Angers nicméně zůstává u míče.
31'
Faríd Al Milálí je již v péči lékařů. Maxime Dupé si mezitím pečlivě staví zeď. Angers má k dispozici standardku z hodně zajímavé pozice.
30'
Faríd Al Milálí byl těsně před hranicí pokutového území podkopnut zezadu Rafaelem Ratãem. Po několika kotrmelcích zůstává domácí útočník ležet na trávníku.
29'
Balon drží už nějakou dobu Toulouse. V této statistice ostatně vede v procentech 72 ku 28. Že by ale musel Paul Bernardoni řešit mezi tyčemi nějaký problém, to tedy zatím ne.
27'
Domácí rozehráli roh nakrátko. Následoval skákavý přízemní centr, který nikým nezasažen doskotačil až do rukavic Maxima Dupého.
26'
Abdallah Sima je často při útočných akcích Angers jako osamocený voják v poli. Přesto teď dokázal vybojovat pro svůj celek rohový kop z pravé strany.
24'
První vážnější možnost dosavadního průběhu zápasu. Po křižném centru z pravé strany střílel Pierrick Capelle levačkou z levé strany pokutového území z voleje. Jeho tvrdý pokus lízl boční síť.
23'
Na centrovaný míč z pravé strany si v pokutovém území naskočil nejvýše Thijs Dallinga. Jeho hlavička nicméně zamířila poměrně dost nad branku.
21'
Maxime Dupé musel po delší době zasahovat. Angers podniklo dvě akce po pravé straně pokutového území. Ta první skončila nepřesnou přihrávkou na střed. Chvíli poté vyslal Faríd Al Milálí střílenou přihrávku na malé vápno, kde ji lapil hostující brankář.
20'
Anthony Rouault přižduchl na polovině hřiště zezadu k zemi Adriena Hunoua. Chvíli tak může hrát s balonem Angers, které se k němu dostává čím dál více jen sporadicky.
19'
Zakarjá Abúchlál se snažil procpat do šestnáctky vzdušný balon. Jeho záměr byl tečován a poté odvrácen domácí obranou.
17'
Českým fanouškům dobře známý Abdallah Sima spěchal za nákopem na pravém okraji hřiště. Proti přesile protihráčů to měl ale s nulovou podporou spoluhráčů složité a o balon přišel.
15'
Gabriel Suazo hledal průnikovou přihrávkou Rafaela Ratãa, ten byl ale v ofsajdu. Rozehrávky se ujme Paul Bernardoni.
14'
Domácí fotbalisté teď doslova odevzdávají balony soupeři. Když už se zdá, že se Angers přesune dopředu, přijde vždy mizerná přihrávka, kterou je celý zárodek akce zničen.
13'
Po krátkém přiťuknutí míče zleva se do pokutového území vřítil rozběhnutý Rafael Ratão. Balon si ale ukopl do zámezí. Na střelu ze zajímavé pozice nedošlo.
12'
Toulouse získalo na konci jedenácté minuty svůj první rohový kop. Centrem z levé strany ho rozehrál Branco van den Boomen. Nepříjemný balon proskotačil nikým nezasažen pokutovým územím až do zámezí.
10'
Batista Mendy posunul míč na pravé křídlo a zdálo se, že Angers zahrozí centrem do šestnáctky. Všemu ale předcházel úder loktem prvně jmenovaného do tváře Stijna Spieringse, a tak bylo se zpožděním pískáno.
9'
Toulouse se rýsovalo zajímavé přečíslení tří proti dvěma, celá akce byla ale po přenesení hry na levou stranu hodně zbrzděna, a tak z ní nic nebylo.
7'
Zakarjá Abúchlál si v rychlostním souboji se Souleymanem Doumbiou pomohl nejprve držením a poté skluzem. Je pískáno ve prospěch Angers.
6'
Hostům se daří čím dál častěji pobývat s míčem na polovině soupeře. Do hry Angers se navíc začínají vkrádat nepřesnosti. Ty je ostatně straší po celý průběh sezony.
4'
Rychlá akce Toulouse po pravém křídle skončila zblokovanou přihrávkou do pokutového území, o kterou se pokoušel Branco van den Boomen.
3'
Balon zamířil od Mikkela Deslera za postranní čáru. Angers má k dispozici autové vhazování a možnost přesunout se na útočnou polovinu.
2'
Angers získalo hned v úvodu zápasu rohový kop. Maxime Dupé centrovaný balon z pravé strany nadvakrát zpacifikoval.
1'
Domácí nastoupili do zápasu v pruhovaných černo-bílých dresech. Hosté z Toulouse hrají v bílých.
1'

Angers SCO: Bernardoni – Valery, Hountondji, Blažič, S. Doumbia – B. Mendy, Capelle (C), Abdelli – Sima, Hunou, Al Milálí.
Náhradníci: Yah. Fofana – Abdoula. Bamba, Ousm. Camara II, Niane, Khaled, Salama, Taïbi, Thioub, Bahoya Négoce.
Trenér: Alexandre Dujeux

Toulouse FC: Dupé – Desler, Rouault, Nicolaisen, Suazo – Spierings, van den Boomen – Abúchlál, Dejaegere (C), Ratão – Dallinga.
Náhradníci: Haug – Birmančević, L. Costa, M. Diarra, Genreau, Chaibi, Kamanzi, Onaiwu, Sierro.
Trenér: Philippe Montanier

Rozhodčí: Gaillouste – Debart, Evrard.
Poslední vzájemné utkání vyhrálo 16. října loňského roku na domácím stadionu poměrem 3:2 Toulouse. Angers tehdy porazilo na čtvrtý pokus poprvé od roku 2018. Uvidíme, kdo se bude v souboji dvou trápících se celků radovat tentokrát.
Toulouse je na tom o poznání lépe. V tabulce se nachází s 32 body v jejím poklidném středu, konkrétně na dvanácté pozici. Ani tomuto klubu se ovšem v posledních týdnech vůbec nedaří, když z posledních pěti kol bodoval jen jedinkrát a momentálně se veze na vlně tří porážek za sebou. Ta poslední přišla před týdnem doma s tabulkovým sousedem z Clermontu, který zvítězil nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jinak jsou ale zápasy Toulouse bohaté na góly, o čemž svědčí skóre 41:46. Nejlepším týmovým kanonýrem je s devíti brankami dvaadvacetiletý nizozemský forvard Thijs Dallinga,
Angers je v tabulce suverénně na posledním dvacátém místě. Pouhá dvě sezonní vítězství a hned dvacet porážek se odráží na chabém zisku deseti bodů. Pro ilustraci – předposlední Troyes jich má na kontě dvojnásobek. Nepřekvapí zřejmě ani informace o tom, že Angers je týmem s nejhorší obranou. Ta inkasovala za 26 zápasů už 58 branek. Aktuálně táhne klub ze západu Francie sérii čtyř porážek v řadě. Naposledy schytal před týdnem debakl 0:5 na hřišti třináctého Montpellieru. Nejlepším střelcem Angers je s pouhými čtyřmi letošními zásahy devětadvacetiletý marocký útočník Sofiane Boufal.
Hezké nedělní odpoledne. Francouzská Ligue 1 Uber Eats má dnes na programu celkem sedm zápasů svého 27. kola. V tomto textovém přenosu se podrobněji zaměříme na souboj mezi týmy Angers SCO a Toulouse FC. Roli papírových favoritů budou zastávat fotbalisté hostujícího mužstva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.