Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Auxerre : Angers - 14. srpna 2022   15:00

Auxerre
5' Jeanvier (Jubal) • 10' Hountondji(vl.)
2:2
(2:1)
Angers
22' Diony  (Thioub) • 77' Salama  (Búfál)
Auxerre
Costil – Joly, Jubal, Jeanvier, Bernard – Hein (73. M'Changama), B. Touré (C), Sakhi, Autret (85. G. Perrin) – Charbonnier (46. Da Costa), Sinayoko.
Léon – Coeff, Ruiz-Atil, Dugimont, van Boto, Raveloson.
Ruddy Buquet
Stade de l'Abbé-Deschamps, Auxerre
Angers
Bernardoni – Šabanović, Hountondji, Blažič, S. Doumbia (C) (78. Šettí) – Ba. Mendy (70. Búfál), bin Tálib – Thioub (70. Salama), Únáhí (83. Bobichon), Hunou (70. Búfál) – Diony.
Ya. Fofana – Bamba I, Capelle, Abdelli, Taïbi.

Z mojí strany je to dnes vše. Děkuji za pozornost a těším se u dalších sportovních přenosů.
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:16.
Utkání je za námi. Druhý poločas nabídl dvě branky, avšak jen jednu regulérní. Domácí hráli od 57. minuty v oslabení, neboť druhou žlutou kartu vyfasoval Lassine Sinayoko, přesto dostali míč do sítě. V 65. minutě se trefil Gauthier Hein, jenže jeho gól sudí po konzultaci s videem odvolal, neboť mu předcházel faul. O jedinou platnou branku druhé půle se tak v 77. minutě postaral Amine Salama, který vyrovnal na konečných 2:2. Oba týmy tak dnes berou po jednom bodu.
90+6'
90+4'
Amine Salama se snažil z oblouku trefit skákavý míč, což se mu podařilo, bohužel pro něj ale kulatý nesmysl jen lízl, a to nestačilo ke zdárnému zakončení.
90+4'
Vše nasvědčuje tomu, že se dnes budou body dělit rovným dílem.
90+3'
Na hranici velkého vápna se do míče opřel Amine Salama, jehož tvrdou ránu obětavě zblokoval Julian Jeanvier.
90+2'
Amine Salama ve vápně přihrával mezi nohama bránícího hráče. Jeho pas ale nikoho v černém nenašel a míč je tak znovu v moci hráčů bílém.
90'
Fotbalovou parádu teď předvedl Da Costa, který svým laxním během nejdříve uspal obránce u levé postranní čáry a nakonec se efektní kličkou dostal až do zakončení. To však přišlo z příliš ostrého úhlu a Paul Bernardoni tak dokázal brance zabránit.
89'
Auxerre je zřejmě smířeno se ziskem bodu a při držení míče se nikam nežene.
87'
Paul Bernardoni ve vzdušném souboji v pokutovém území zboural Juliana Jeanviera, který leží na trávníku. Podle arbitra se však o faul nejednalo.
86'
Loïs Diony se na útočné polovině po fyzickém souboji válí po trávníku. Rozhodčí ale celou situaci nechal bez povšimnutí.
85'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Gaëtan Perrin.
85'
Amine Salama se z pravé strany proháčkoval až před gólmana, těsně před zakončením mu ale míč přímo z kopaček odkopl jeden z obránců.
84'
Z pravé strany centroval Halid Šabanović, na jeho přetažený míč se ale nikdo v černém neměl nejmenší šanci natáhnout.
83'
Střídání v týmu Angers SCO:
ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Antonin Bobichon.
82'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Halid Šabanović).
81'
Azzáedín Únáhí se drží za hlavu, protože při snaze o finální pas z hranice pokutového území trefil jen nohy před ním stojícího protihráče.
80'
Auxerre mělo k dispozici rohový kop, ze kterého však žádná šance na gól nevzešla.
79'
Adresátem dlouhého nakopávaného pasu byl zřejmě Nuno Da Costa, který ale neměl šanci nepřesný míč zpracovat.
78'
ze hřiště odchází Souleyman Doumbia, přichází Iljás Šettí.
77'
Angers právě vstřelilo branku! A je přeci jen vyrovnáno! Sufján Búfál z levého křídla vystřihl geniální střílený pas na zadní tyč, kde se zjevil nikým nehlídaný AMINE SALAMA, jenž gólově zakončil.
75'
Za dlouhým míčem z hloubi obranné poloviny spěchal Youssouf M'Changama, obránce byl však rychlejší.
73'
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Youssouf M'Changama.
72'
Volný kop z nadějné pozice zahrával Sufján Búfál, ale branku hodně minul.
70'
ze hřiště odchází Batista Mendy, přichází Sufján Búfál.
ze hřiště odchází Sada Thioub, přichází Amine Salama.
ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Sufján Búfál.
69'
Místo gólu žlutá karta, tu dostal Nuno Da Costa.
68'
Oslavy jsou zbytečné! Brance domácích předcházel faul, což nakonec po konzultaci s VAR uznal i rozhodčí.
65'
Auxerre právě vstřelilo branku! I v deseti to jde, Auxerre si bere zpět dvoubrankové vedení! Centr z pravé strany proskákal až na kopačky GAUTHIERA HEINA, který pumelicí rozvlnil síť.
64'
Nenápadný centr se z velkého vápna snažil hlavou uklidit do branky Adrien Hunou, jen těsně minul pravou tyč.
63'
Nuno Da Costa se z volného kopu navzdory velké vzdálenosti rozhodl zakončit. Jeho rána ale letěla přímo na gólmana.
62'
Žlutá karta pro tým Angers SCO (Azzáedín Únáhí).
61'
Hosté si předlouho přihrávali okolo poloviny hřiště, aby nakonec bezmyšlenkovitě nakopli, čehož využila obrana Auxerre a zmocnila se míče.
60'
Borci v černém už napadají velmi vysoko. Aby ne, je jich o jednoho víc a do konce utkání zbývá nějakých třicet, možná pětatřicet minut.
59'
Nuno Da Costa se v pokutovém území jako buldok hnal za míčem, aby nakonec spadl a dožadoval se penalty. Nebyla, což rozhodčí moc dobře viděl.
58'
Fanoušci i přesto vyprovodili svého nešťastníka Sinayoka potleskem.
57'
Lassine Sinayoko dnes dohrál! Za faul ve vzdušném souboji vyfasoval druhou žlutou kartu a v 57. minutě míří do sprch.
55'
Domácí si teď zhruba na půli hřiště několikrát nerozuměli a přehazovali si míč jako horký brambor. Měli velké štěstí, že o něj nepřišli.
54'
To byla tutovka! Střílený centr mohl do branky uklidit Loïs Diony, jenže v nejdůležitější moment ztratil rovnováhu. Vyrovnávací trefa se zatím nekoná.
54'
Účel světí prostředky. To si asi řekl Jubal a prostě jen odkopl míč od vlastní branky do bezpečí.
53'
Auxerre se po změně stran zatáhlo, což poznamenalo ráz celého zápasu.
52'
Možná trochu překvapivě se z velké vzdálenosti Sakhi rozhodl střílet. Branku každopádně o parník přestřelil.
51'
Další roh hostů končí nezdarem.
50'
Z levé postranní čáry poslal střílený centr Loïs Diony, ale nebezpečí alespoň na chvíli zažehnal dobrý skluz Jeanviera. Následuje rohový kop.
49'
Vypadalo to pěkně, ale asi to kluci v černém překombinovali. Na konci akce byl Halid Šabanović, jenž několikrát promarnil dobrou pozici pro střelu, takže nakonec musel zakončovat z příliš ostrého úhlu. Quentin Bernard neměl problém.
48'
Angers mělo k dispozici volný kop. Vysoký míč se hlavou snažil na branku usměrnit Adrien Hunou, avšak minul.
47'
Sada Thioub to měl na hranici velkého vápna těžké, neboť se před finální přihrávkou musel otáčet a krýt si míč tělem. Následný pas pak pochopitelně postrádal přesnost.
46'
Domácí začali poločas rozehrávkou až od vlastní branky. Jeden z obránců ale bezmyšlenkovitě napálil míč dopředu, čímž jej odevzdal soupeři.
46'
ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází Nuno Da Costa.
46'

Fauly: 4:6
První půle v Auxerre je minulostí! Zatím je k vidění parádní ofenzivní kopaná, která nabídla hned tři branky. Skóre otevřel už v 5. minutě Julian Jeanvier, jenž skóroval po rohovém kopu. Za pět minut už domácí vedli o dvě branky, do vlastní branky si totiž míč srazil Cédric Hountondji. Angers odpovědělo ve 22. minutě, když na 2:1 snížil Loïs Diony. Tento stav platí i na konci prvního poločasu.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+3'
45+2'
Loïs Diony místo střely z hranice vápna dlouho předlouho přešlapoval, čehož využili borci v bílém a odzbrojili jej.
45+1'
Roh hostí skončil jen protiútokem Auxerre, ani ten ale nadějným zakončením neskončil.
45'
Rychlý útok Angers zakončoval Loïs Diony, který vybojoval alespoň rohový kop.
44'
Domácí stavějí svůj obranný val poměrně vysoko, a přestože aktivně nenapadají, dělají velké potíže v rozehrávce Angers.
43'
Lassine Sinayoko si z levé strany navedl míč na osu, odkud vystřelil. Jeho rána z nadějné pozice na hranici velkého vápna ale branku vysoko přeletěla.
42'
Pěknou přihrávku za obranu dostal na levém křídle rozběhnutý Adrien Hunou. Ze souboje rameno na rameno s bránícím hráčem ale vyšel jako poražený.
41'
Vzápětí mělo Angers k dispozici další roh. Znovu však zafungovala dobře organizovaná domácí obrana, která má zatím ve vzduchu značnou převahu.
40'
Další rohový kop Angers se zařadil mezi ty nepovedené.
39'
Loïs Diony pozlobil obránce u levé postranní čáry, ale ani on neměl dostatek odvahy, aby šel sám do zakončení a raději vrátil míč obránců.
38'
Auxerre mělo k dispozici šanci na rychlý protiútok. Heinovi ale scházela rychlost, a tak se jen otočil a raději vrátil míč do bezpečí tak, aby o něj borci v bílém nepřišli. Jsou to přece oni, kteří vedou.
37'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Paul Joly).
36'
Z pravé strany z otočky centroval Hamza Sakhi, jenže v pokutovém území byl jen jeden hráč v bílém na výraznou černou převahu.
35'
Paul Bernardoni opět vyběhl daleko od vlastní branky. Tentokrát se snažil svým kolegům pomoci s rozehrávkou, jeho nákop ale skončil až v rukou strážce svatyně na druhé straně.
34'
Z pravé strany centroval Lassine Sinayoko. Jeho pohyby ale byly natolik čitelné, že si Paul Bernardoni v klidu vyběhl a schoval míč do rukavic.
33'
Z útočného fotbalu, který jsme sledovali v prvních pětadvaceti minutách, se pomalu stává spíše bitva plná faulů a tvrdých soubojů.
31'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Lassine Sinayoko).
30'
Na půli hřiště spadl Batista Mendy, byl lehce přidržen a sudí píská faul.
29'
Následný rohový kop domácích odvrátila bez problémů obrana Angers.
28'
Tak tohle mohla být pěkná kuriozitka! Na půli hřiště si Mathias Autret všiml příliš vyběhnutého gólmana a poslal míč na branku. Paul Bernardoni měl co dělat, aby padáček vytěsnil.
27'
Po zákroku u postranní čáry se teatrálně skácel k zemi Souleyman Doumbia. Kontakt tam byl, ale divadlo zahrál zbytečné.
26'
Exekuce volného kopu se ujal Hamza Sakhi, jenž posadil míč přímo na hlavu Jubala, který ale v ložené gólovce mířil příliš vysoko!
25'
Auxerre má k dispozici volný přímý kop z nadějné pozice.
24'
Zatím sledujeme pro oko diváka opravdu nádherné utkání plné nasazení a branek. Radost pohledět!
22'
Angers právě vstřelilo branku! Tak dnes jsou to skutečné gólové žně v podání obou celků! Sada Thioub narýsoval nádhernou přihrávku za obranu, kde si míč zpracoval LOÏS DIONY a pod gólmanem jej propasíroval do branky.
21'
Hosté se snad poprvé v dnešním utkání pokusili o rychlý útok, zakončení ale končí mimo. Benoît Costil bude vykopávat.
20'
Těžkou přihrávku do běhu dostal na pravém křídle Gauthier Hein, který se na míč sotva natáhl a ihned o něj přišel. Rychlý kontr soupeře ale stihl dobrým obranným zákrokem zažehnat.
19'
U míče jsou nyní mnohem více hráči Angers, kteří se postupným útokem snaží pomalu přibližovat brance soupeře.
18'
Hostům v kombinaci schází pohyb. Krásně to teď převedl Miha Blažič, jenž měl u levé postranní čáry dostatek prostoru pro pohyb vpřed, přesto však prakticky z místa jen odevzdal míč soupeři.
17'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Gaëtan Charbonnier).
16'
Tento roh se zařadil mezi ty nepovedené.
15'
Uvidíme první rohový kop pro Angers. Hosté se teď horko těžko přeci jen vrací do zápasu a srovnávají s Auxerre krok.
14'
Z pravé strany zkusil nacentrovat míč do ohně Halid Šabanović, jeho vysoký míč ale bez větších potíží odhlavičkovala domácí obrana.
13'
Znovu to byl Gaëtan Charbonnier, jenž z dobré střelecké pozice ještě hledal spoluhráče. Lassine Sinayoko už ale byl v příliš ostrém úhlu a nemohl tak efektivně zakončit.
12'
Gaëtan Charbonnier se snažil protancovat pokutovým územím až před brankáře, bohužel pro něj mu ale selhala finální přihrávka a jen tak odevzdal míč soupeři.
11'
Domácí fanoušci si první zápas od návratu do Ligue1 zatím užívají náramně. Decibely na stadionu stoupají.
10'
Auxerre právě vstřelilo branku! Další roh, další branka! Po nakrátko rozehraném rohovém kopu nacentroval do ohně míč Hein. Při snaze o zažehnání nebezpečí si ale kulatý nesmysl do vlastní sítě srazil CÉDRIC HOUNTONDJI.
9'
Uvidíme další roh pro domácí. Jeho exekuce se ujme Gauthier Hein.
8'
Auxerre mělo k dispozici rychlý kontr, ale hráči jej příliš zbrzdili.
7'
Batista Mendy spadl v pokutovém území a dožadoval se penalty. Sudí mu to ale nezbaštil a Mendy tak vyfasoval žlutou kartu za filmování.
6'
Hosté se snažili podržet míč na kopačkách a trochu se po inkasované brance uklidnit. Jejich rozehrávka je ale zatím plná nepřesností.
5'
Auxerre právě vstřelilo branku! Rohový kop vyšel domácím na jedničku, v takový start utkání v Auxerre snad ani nikdo nedoufal! Po rohovém kopu se míč zamotal v pokutovém území a jako první se do něj opřel JULIAN JEANVIER, jenž rozvlnil síť.
4'
Domácí mají k dispozici rohový kop.
3'
Tak tohle už vypadalo nebezpečně! Hamza Sakhi se šajtlí ze střední vzdálenosti opřel do míče a poslal jej jen těsně vedle pravé tyče.
2'
Mathias Autret si vzal na starosti exekuci volného kopu a ze střelecké pozice zkusil míč nacentrovat. Na jeho přetažený nákop ale nikdo v bílém neměl šanci dosáhnout. Paul Bernardoni bude vykopávat.
1'
Hlava nehlava běžel směrem na bránu Hamza Sakhi, který byl ve velké rychlosti zastaven faulem. Domácí mají k dispozici volný přímý kop z dobré pozice.
1'
Jako první se pokusili o založení útoku hráči Angers, jenže dobrým obranným zákrokem se u postranní čáry prezentoval Birama Touré.
1'
Domácí dnes nastupují v bílých dresech, zatímco hosté jsou oděni do černého.

AJ Auxerre: Costil – Joly, Jubal, Jeanvier, Bernard – Hein, B. Touré (C), Sakhi, Autret – Charbonnier, Sinayoko.
Náhradníci: Léon – Coeff, M'Changama, Ruiz-Atil, Dugimont, G. Perrin, van Boto, Raveloson, Da Costa.
Trenér: Jean-Marc Furlan

Angers SCO: Bernardoni – Šabanović, Hountondji, Blažič, S. Doumbia (C) – Ba. Mendy, bin Tálib – Thioub, Únáhí, Hunou – Diony.
Náhradníci: Ya. Fofana – Bamba I, Šettí, Capelle, Abdelli, Bobichon, Taïbi, Búfál, Salama.
Trenér: Gérald Baticle

Rozhodčí: Ruddy Buquet.
Angers SCO

Za to Angers potěšilo ve svém prvním soutěžním utkání letošní sezóny zejména fanoušky defenzivního fotbalu. Čtrnáctý tým minulého ročníku Ligue1 bral bod za domácí bezbrankovou remízu s Nantes. Angers se s Auxerre naposledy potkalo v roce 2015 a nikdy v historii s ním neprohrálo. Hostující fanoušci se jistě budou těšit zejména na letní posilu – Adrien Hunou v minulé sezóně nastřílel sedm branek v dresu Minnesoty v MLS.
AJ Auxerre

Nováček letošní sezony z Auxerre schytal hned v prvním zápase pořádnou nakládačku. Svěřenci kouče Jeana-Marca Furlana inkasovali na hřišti Lille dvě branky v prvních třech minutách a prohráli vysoko 4:1. Jediným střelcem Auxerre byl Gaetan Charbonnier, jenž byl střelecky aktivní i v minulé sezóně, když v Ligue2 nastřílel velmi slušných 17 branek. Domácí fanoušci tak jistě budou do francouzského veterána vkládat i v duelu proti Angers.
Vítám vás u textového přenosu z francouzské Ligue1, v rámci druhého kola se dnes utkají celky AJ Auxerre a Angers SCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.