Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Auxerre : Clermont Foot - 7. května 2023   15:00

Auxerre
37' I. Touré
1:1
(1:0)
Clermont Foot
54' Cháwí  (Neto Borges)
Auxerre
Radu – Jubal, I. Touré (73. Jeanvier), Mensah – Raveloson, Massengo (68. Sakhi), B. Touré (C), Zedadka – Hein (80. Sinayoko), Da Costa (80. G. Perrin) – Niang (68. Abline).
Léon – Autret, S. Dembélé, M'Changama.
Diaw – Seidu, Ogier (C), Caufriez – Allevinah (60. Zifán), Magnin, Gastien, Neto Borges – Cháwí (60. Saračević), Rašani (80. Bela) – Kyei (80. Andrić).
Margueron – S. Cissé, Konaté, Massolin, Maurer.

Clermont si díky své aktivitě v úvodu druhého poločasu odváží ze hřiště Auxerre bod za remízu 1:1. A troufám si říct, že zcela zasloužený. Byli jsme svědky vyrovnaného klání s řadou příležitostí na obou stranách, a tak je dělení bodů více než spravedlivé. Mrzí to hlavně domácí, kteří tedy stále nemají vyhráno a budou muset zabrat, aby se v nejvyšší francouzské soutěži udrželi.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 19:13.
90+4'
90+4'
Centrovaný míč si našel ve vápně domácí brankář Radu. Nic dalšího už se v utkání nestane.
90+3'
Muhammed Cham Saračević byl faulován na útočné polovině. Následuje přímý kop a poslední šance na skórování v tomto duelu.
90+2'
Gaëtan Perrin se zamotal do vlastních kliček, načež se dopustil faulu. Do konce utkání zbývá jedna minuta a hrát budou hostující fotbalisté.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehrají tři minuty.
90'
Přízemní centr Maximiliana Caufrieze z pravé strany byl zastaven prvním stojícím obráncem soupeře.
90'
Oba týmy se snaží o vstřelení rozhodující branky. Zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mělo některému z nich povést.
88'
První žlutou kartu tohoto utkání obdržel domácí Zedadka.
86'
Gideon Mensah neseřídil mířidla zrovna ideálně a z halfvoleje minul hostující bránu.
84'
Lassine Sinayoko dostihl přihrávku za obranu, v ten moment ale asistent rozhodčího vystřelil svůj praporek nad hlavu a odmával ofsajd.
83'
Vysoké napadání ze strany hostujícího celku přineslo úspěch. Fotbalisté Clermontu chvíli operovali v blízkosti šestnáctky soupeře, pak se ovšem Jérémie Bela dopustil útočného faulu.
80'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází Gaëtan Perrin,
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Lassine Sinayoko.

Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Jérémie Bela,
ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Komnen Andrić.
79'
Nuno Da Costa se snažil doslova prorazit zeď tvořenou obránci soupeře. Neúspěšně, míč putuje na kopačky Clermontu.
78'
Gauthier Hein si navedl míč na levačku a vyslal dalekonosnou ránu, která pořádně prověřila pozornost hostujícího gólmana.
76'
Nuno Da Costa se už hnal do šestnáctky, na její hranici ho ale čistým skluzem zastavil Florent Ogier.
74'
Johan Gastien hledal dlouhým nákopem jednoho ze spoluhráčů. Ten se nacházel v ofsajdovém postavení, a tak se do útočení vůbec nezapojil.
73'
ze hřiště odchází Isaak Touré, přichází Julian Jeanvier.
71'
Mahdí Zifán ztratil míč u postranní čáry, situaci však nevzdal. Po sérii sprintů vybojoval balón zpět na kopačky Clermontu.
70'
Matthis Abline se poprvé setkal s míčem. Pokusil se v šestnáctce obtočit kolem dvojice soupeřů, tento záměr mu ale nevyšel podle představ.
68'
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Matthis Abline,
ze hřiště odchází Han-Noah Massengo, přichází Hamza Sakhi.
66'
Ve vlastním pokutovém území upadl k zemi Isaak Touré. Zdravotníci zatím nejsou povoláni a myslím si, že k tomu ani nedojde.
63'
Průnikovka Johana Gastiena nebyla vůbec přesná. Díky náhodnému odrazu se však míč dostal zpět k hostujícím fotbalistům, ani pokračování akce nic zajímavějšího nepřineslo.
60'
ze hřiště odchází Sajfeddín Cháwí, přichází Muhammed Cham Saračević,
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Mahdí Zifán.
59'
Domácí hráč se ještě chvíli svíjel na hrací ploše. Když to vypadalo, že budou povoláni zdravotníci, rychle vyskočil zpět na nohy.
58'
M'Baye Niang upadl v pokutovém území. Domácí se dožadovali pokutového kopu, ten ale pravděpodobně odpískán nebude.
57'
Diawa zachránila tyč! Johan Gastien nesmyslně namazal Hanu-Noahu Massengovi, jehož ránu z ostrého úhlu zastavila až branková konstrukce.
56'
Prudký centr Gauthiera Heina odhlavičkoval jeden z hostujících obránců.
55'
Gólovou situaci ještě zkontroloval VAR, o ofsajd se ovšem nejednalo. Hra bude pokračovat rozehrou Auxerre ze středového kruhu.
54'
Clermont Foot právě vstřelil branku! Tlak hostujícího celku přináší ovoce. SAJFEDDÍN CHÁWI dostal parádní přihrávku od Neta Borgese na malé vápno, odkud bezpečně míč uklidil k pravé tyči.
53'
Na konci hezké kombinace stál Sajfeddín Cháwí, který ve vápně zakončoval z dosti krkolomné pozice. To se podepsalo i na kvalitě střely, která neměla šanci Radua překonat.
51'
Radu musel být v pozoru. Po stříleném centru zakončoval z voleje jeden z hostujících hráčů, na brankáře Auxerre ale nevyzrál.
50'
Grejonh Kyei si teď nerozuměl se svým spoluhráčem. Přihrávka z prvního dotyku adresáta nenašla.
49'
Radu byl pod tlakem, a tak mu nezbylo nic jiného, než míč odkopnout do středu hrací plochy.
47'
Han-Noah Massengo se rozhodl projít mezi dvěma soupeři, což se neukázalo jako nejlepší nápad. Obránce hostujícího celku ho o míč připravili.
46'
V prvním poločase se střídaly úseky, ve kterých měly jednotlivé týmy navrch. Oba celky měly taktéž k dispozici řadu šancí, využita ovšem byla jen jediná, a to na straně domácího Auxerre. Domácí si zásluhou Isaaka Tourého odnáší do kabin jednobrankový náskok.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+1'
45'
Nad rámec základní hrací doby se v prvním poločase odehraje jedna minuta.
45'
Gauthier Hein s míčem prokličkoval půlku hřiště, jenže poté byl obklíčen obránci soupeře. Rozhodl se pro přihrávku, jenže ta k jeho spoluhráči neprošla.
44'
Ionuț Radu pokazil odkop, míč skončil v autu. Rozehrávat bude hostující Clermont.
41'
Centr Johana Gastiena dokázal domácí obránce odvrátit jen na hlavu Yohanna Magnina, jehož pokus skončil vysoko nad.
38'
A mohlo to být o dva góly, to by ovšem musel M'Baye Niang zpřesnit mířidla. Jeho volej neměl příliš šancí na úspěch.
37'
Auxerre právě vstřelilo branku! Další jasná gólovka už končí brankou! ISSAK TOURÉ nejdříve zazmatkoval a nedokázal zpracovat přihrávku od Hana-Noaha Massengoa. To mu ovšem nemuselo vadit, neboť míč se odrazil k jeho spoluhráči, který balón znova vrátil k Tourému a ten se už nemýlil.
35'
Přímý volný kop domácího výběru vyústil v centr do šestnáctky, kde hostující hráči prokázali svůj důraz a nápor odrazili.
33'
Yohann Magnin byl faulován na polovině hřiště, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího.
32'
Auxerre bylo blízko vedoucímu gólu! Po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Jubal, jenže se mu nepodařilo překonat skvělého Diawa!
30'
Tu domácí rozehráli na krátko. Vzápětí centroval Rayan Raveloson jen do míst, kde operoval brankář Diaw.
29'
Maximiliano Caufriez v hlavičkovém souboji fauloval soupeře. Následuje standardní situaci Auxerre.
27'
Po úvodu utkání, kdy to byla jedna šance za druhou, se hra poměrně uklidnila. Trenéři možná jsou trochu spokojenější, diváka se ale příliš bavit nemůže.
25'
Ionuț Radu zariskoval. Klička napadajícímu soupeři mu nicméně vyšla skvěle.
24'
Po chvíli postupné kombinace jeden z hostujících obránců nakopl míč dopředu. Tam hledal rozběhnutého Neta Borgese, na toho byl ale centr příliš dlouhý.
22'
V posledních minutách je hra často přerušována, k vidění je řada faulů na obou stranách.
20'
Už to vypadalo, že se Gauthier Hein prožene kolem pravé lajny. Na poslední chvíli ho ale povedeným skluzem odstavil od míče obránce soupeře.
18'
Centr odvrátili obránci hostujícího celku do bezpečí. Kombinace Auxerre pokračuje.
17'
Standardní situaci si vyzkouší také fotbalisté v bílých dresech. Rozehrávat ji bude Gauthier Hein.
15'
Grejonh Kyei si nabíhal za obranu, při svém tažení ale poslal k zemi vracejícího se obránce Auxerre. Píská se útočný faul.
14'
Z něco nic zajímavějšího nevzešlo, přesto to jsou fotbalisté v modrých dresech, kteří zůstávají na míči.
13'
Clermont měl k dispozici standardní situaci. Tu rozehrál nakrátko, načež z otočky střílel Sajfeddín Cháwí. Jeho pokus byl sražen na rohový kop.
11'
První stoprocentní příležitost také na opačné straně hrací plochy. Han-Noah Massengo vyslal do vápna přízemní centr, který si našel na úrovni penaltového puntíku Gauthier Hein a z první zakončil. Jeho rána se mezi tři tyče nevměstnala.
9'
Domácí obrana pořádně hoří. Přečíslení Clermontu chtěl Sajfeddín Cháwí přetavit v přihrávku na volného spoluhráče, jenomže k tomu míč nedoputoval. Myslím si, že hostující záložník to měl jednoznačně vzít na sebe.
8'
Druhá gólovka Clermontu v dnešním zápase! Alidu Seidu prohodil v šestnáctce míč na svého spoluhráče, jenž z dobré pozice mířil k protější tyči. Tu minul.
7'
Zákrok nevypadal nikterak závažně. Těžko říct, co si hostující fotbalista při pádu přihodil.
6'
Po útočném faulu Hana-Noaha Massengoa zůstává Alidu Seidu ležet na hrací ploše. Dojde k ošetření.
5'
Akim Zedadka podskočil vysoký balón, ten se nicméně odrazil od soupeře přímo na jeho kopačky. S míčem nic nevymyslel, hrají hosté.
3'
Tak tohle si za rámeček Grejonh Kyei rozhodně nedá! Po parádní přihrávce za obranu se řítil sám na brankáře, toho ovšem svou naprosto otřesnou ránou nepřekonal.
1'
Chvíli po úvodním výkopu zahrozili hosté. Centrovaný míč z levé strany skončil v náruči brankáře Radua.
1'

AJ Auxerre: Radu – Jubal, I. Touré, Mensah – Raveloson, Massengo, B. Touré (C), Zedadka – Hein, Da Costa – Niang.
Náhradníci: Léon – Abline, Autret, S. Dembélé, Jeanvier, M'Changama, G. Perrin, Sakhi, Sinayoko.
Trenér: Christophe Pelissier

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Ogier (C), Caufriez – Allevinah, Magnin, Gastien, Neto Borges – Cháwí, Rašani – Kyei.
Náhradníci: Margueron – Andrić, Bela, S. Cissé, Konaté, Massolin, Maurer, Zifán, Saračević.
Trenér: Pascal Gastien.
AJ Auxerre
Domácí Auxerre je na tom o poznání hůře než Clermont. V tabulce nejvyšší francouzské soutěže mu patří 15. příčka s těsným náskokem pásmo sestupu. Sedmnácté Nantes totiž dělí od Auxerre jediný bod.

Fotbalisté Auxerre svou poslední ligovou výhru zapsali právě nad svým konkurentem z Nantes, když doma zvítězili 2:1, a navázali tak na vítězství nad Troyes (1:0) a Ajacciem (3:0). Pak doma remizovali s Lille 1:1 a prohráli v Marseille, kde přitom ještě v 74. minutě vedli 1:0.

Auxerre nutně potřebuje body a nemůže se ohlížet na to, s kým hraje. Povede se domácím fotbalistům překvapit Clermont?
Hostující Clermont se v tabulce Ligue 1 nachází přesně v její polovině, navíc se může pochlubit parádní formou. Po dvou prohrách v řadě se soupeři z Lens a Montpellier totiž fotbalisté Clermontu zabrali a zvítězili pětkrát v řadě!

Na útok k příčkám zajišťující účast v pohárové Evropě to sice nevypadá, ale klidný střed tabulky má pro svěřence trenéra Pascala Gastiena také svou cenu.

Úvodní vzájemný duel sezony na podzim zvládl lépe Clermont, který doma zvítězil 2:1, když o své výhře rozhodl zkraje druhé půle. Auxerre navíc mužstvo Clermontu podlehlo naposledy před více než čtyřmi lety ještě ve druhé nejvyšší soutěži.
Fotbalisté AJ Auxerre vyzvou na svém stadionu celek Clermont Foot. Jak si ve francouzské nejvyšší soutěži stojí oba týmy?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.