Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Auxerre : Lorient - 16. září 2022   21:00

51' Hein
1:3
(0:3)
Lorient
15' D. Ouattara  (Ponceau) • 36' Moffi  (Tálbí) • 44' Le Fée
Auxerre
Costil – Joly, Jubal, Coeff, Mensah – B. Touré (C) – G. Perrin (61. Da Costa), Sakhi (86. Raveloson), Hein (61. Sinayoko), Autret (86. M'Changama) – Niang (79. Dugimont).
Léon – Bain, Bernard, Pereira.
Buquet – Courbet, Luczynski.
Stade de l'Abbé-Deschamps (Auxerre)
Lorient
Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Abergel (C), Ponceau (72. Innocent) – S. Diarra (75. Le Bris), Le Fée, D. Ouattara – Moffi (73. I. Koné).
Mannone – Matsima, Yongwa, Aouchiche, Grbic, Cathline.

To je ode mě vše, dobrou noc.
Čtvrtá po sobě jdoucí výhra Lorientu znamená posun na třetí místo tabulky, počtvrté v řadě poražené Auxerre může naopak klesnout ze čtrnácté pozice.
Fotbalisté Auxerre potřebovali v předehrávce 8. kola po třech prohrách zabrat, už po prvním dějství ale museli své cíle přehodnotit. Ligoví nováčci se s Lorientem trápili, po pětačtyřiceti minutách prohrávali už 0:3. První gól dal v 15. minutě Dango Ouattara, na jeho trefu navázal o dvacet minut později Terem Igobor Moffi a před pauzou se s posvěcením VAR prosadil z dorážky Enzo Le Fée. Není proto divu, že domácí fanoušci nebyli s výkonem svých oblíbenců spokojeni.

Teprve po přestávce jim svou trefou zlepšil náladu Gauthier Hein. A za stavu 1:3 to vypadalo veseleji. Jenže místo šancí na kontaktní gól tu byly šance na odskok, Moffi ani Diarra však neuspěli. Závěr sice mohl zdramatizovat střídající Sinayoko, ale ani on svou příležitost nevyužil.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:2.
Rohy: 9:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:10.
90+5'
90+2'
Lassine Sinayoko selhal v tutovce! Střídající Afričan zůstal v rohu malého vápna úplně sám, brankáře zkusil překonat střelou na zadní tyč, jenže v krkolomné pozici trefil svoji kopačku! Tohle už je za strany Auxerre beznaděj...
90+1'
Kontaktní trefa mohla přijít třeba po rohovém kopu, jenže to by Lorienští museli usnout na vavřínech.
88'
Youssouf M'Changama si stavěl míč ke standardce ze střední distance. Z nabízených variant rozehrávky nakonec zvolil přímou střelu, která se od bránící zdi odrazila nazpátek.
86'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Hamza Sakhi, přichází Rayan Raveloson.
86'
ze hřiště odchází Mathias Autret, přichází Youssouf M'Changama.
85'
Sólista Le Bris vybojoval pro Lorient roh. Recept na zorganizovanou defenzivu Auxerre hosté nenašli.
83'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Rémy Dugimont).

36letý veterán přišel na hřiště ukázat, že v něm stále něco je. Ale možná právě kvůli svému věku byl v souboji příliš pozdě a místo míče trefil soupeřovu nohu.
82'
Po něm fotbalisté Auxerre na útočné polovině rozehráli populární bago, bylo ovšem znát, že styl tiki-taka jim příliš nesedí.
81'
Laurent Abergel se postavil do cesty Sakhimu, což hlavní arbitr vyhodnotil jako faul.
79'
ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází o dekádu zkušenější Rémy Dugimont.
78'
Zdánlivě ztracený míč si před hranicí vápna našel M'Baye Niang a pravačkou zamířil na levou tyč. Yvon Mvogo byl na zemi v pravou chvíli.
77'
To snad ne. Lassine Sinayoko chtěl vypálit z voleje, jenže balon netrefil a je všem jenom pro smích. Na takové úrovni by se mu to stávat nemělo.
76'
Držení míče: 58% : 42%.
75'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Stéphane Diarra, přichází Theo Le Bris.
75'
Čtvrt hodiny před koncem Auxerre v atraktivním zápase prohrává s Lorientem 1:3.
75'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Birama Touré).
73'
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Ibrahima Koné.
72'
ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Bonke Innocent.
71'
Auxerre potom ubránilo roh. A na řadě jsou střídání.
70'
Dva zajímavé momenty na obou stranách hřiště! Velice pěkně to ve vápně udělal Nuno Da Costa, jednoho soupeře obešel, o druhého zakopl a domácí pak marně žádali penaltu. Při brejku všem utekl Stéphane Diarra, z úhlu zakončil na přední tyč a Benoît Costil zasáhl možná i s přispěním brankové konstrukce!
69'
Po soubojích u půlící čáry se zatoulal míč ke střídačkám, zpět do hry ho vhodí Gideon Mensah.
68'
Na střelu si domácí fotbalisté netroufli. Místo toho zvolili rozehrávku nakrátko s obléháním pokutového území. A nutno říct, že neúspěšným.
67'
Míč získal až Nuno Da Costa. Za jeho zády na něj nepříjemně dotíral Enzo Le Fée, nakonec je z toho faul a standardka pro Auxerre ze střední vzdálenosti.
65'
Kombinace na malém prostoru teď zdobí Lorient. Napadat rozehrávku se vydal M'Baye Niang, ale soupeři ho uběhali.
63'
Po něm kdosi z hráčů Auxerre svou hlavičkou přisvítil a všichni napjatě čekali, kam vysoký míč dopadne. Nakonec to bylo na horní síť branky.
62'
Hosté odvrátili centr na rohový kop. Přetažený pas směřoval na zadní tyč, tam se balon otřel o bránícího hráče a zamířil za branku. Uvidíme tedy další roh.
61'
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Lassine Sinayoko.
61'
ze hřiště odchází Gaëtan Perrin, přichází Nuno Da Costa.
61'
59'
Žlutá karta pro tým FC Lorient (Gédéon Kalulu).

Protestující Gédéon Kalulu to přehnal se slovníkem, což sudí vyhodnotil jako nesportovní chování.
58'
Gideon Mensah poblíž střídaček odhodil soupeře jako nějaký cár papíru a může být rád, že za svůj zákrok neobdržel žlutou kartu.
56'
Ani ve druhé půli to není žádná nuda. Další šanci měl Terem Igobor Moffi, a musím říct, že pořádnou! Kanonýr Lorientu měl před sebou volný výhled na branku, zkusil proto obstřel gólmana po jeho pravé ruce, jenže spolu s ním obstřelil i zařízení.
54'
Hosté nechtějí připustit žádné drama. Proto zpoza vápna napřáhl Enzo Le Fée, hradbu před sebou postavených těl však neprostřelil.
52'
VAR ještě zkoumal možný ofsajd, k porušení pravidla č. 11 však na rozdíl od situace předtím nedošlo.
51'
Auxerre právě vstřelilo branku!
No vida, domácí se probudili! Sakhiho přízemní ránu Yvon Mvogo neudržel, vyražený balon doběhl GAUTHIER HEIN a z metru neměl problém doklepnout ho do brány – 1:3.
49'
Auxerre dostalo po standardce čtvrtý gól, a i když kvůli ofsajdu nebyl uznán, z hlediště se ozývá pískot. Zklamaným střelcem je dorážející Dango Ouattara.
47'
V souboji s Perrinem uklouzl Julien Laporte a těžce se zvedá. Ošetření přesto není potřeba.
46'
Překvapivě žádné změny se v kádru Auxerre neudály, ve hře pokračuje všech jedenáct hráčů. To je, panečku, důvěra!
46'
Auxerre chtělo po třech prohrách vyhrát, po úvodním dějství ale musí svůj cíl přehodnotit. Nováček Ligue 1 se s Lorientem trápí, prohrává už 0:3. První gól dal v 15. minutě Dango Ouattara, na jeho trefu navázal o dvacet minut později Terem Igobor Moffi a před pauzou se s posvěcením VAR prosadil z dorážky Enzo Le Fée. Domácí fanoušci nejsou s výkonem svých oblíbenců spokojeni a stejně tak to má určitě i trenér. Jaké personální změny Jean-Marc Furlan přichystá?
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:1.
Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 2:3.
45+2'
45+2'
Útočný faul zastavuje Lorient. Zdá se, že Benoît Costil v prvním dějství naposledy vykopne.
44'
Lorient právě vstřelil branku!
Gól nakonec platí a Lorient vede v Auxerre před koncem poločasu o tři góly! ENZO LE FÉE se raduje a celý tým s ním. Hraniční situace vyzněla těsně v jeho prospěch. Prvotní domněnka asistenta rozhodčího byla mylná, o ofsajd se nejednalo.
43'
Nebo že by jo? Rozhodne VAR.
42'
Benoît Costil bravurně vychytal hráče zakončujícího z bezprostřední blízkosti, Enzo Le Fée se sice prosadil z dorážky, ale gól pro ofsajd neplatí.
40'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Gideon Mensah).

Aby toho nebylo málo, tak Gideon Mensah zatáhl za dres Diarru, čímž si vysloužil první žlutý trest. Pro levého beka je to nepříjemná záležitost.
38'
Auxerre je po druhém inkasovaném gólu pod ještě větším tlakem. Takový poločas si nováček Ligue 1 rozhodně nepřál.
36'
Podobná situace jako před prvním gólem. I tady domácí ubránili standardku, v následné rozehře se však dostatečně nesoustředili. Le Goffův pas zleva na zadní tyč vrátil Tálbí ve vzduchu před branku, kde parádní hlavičkovanou dokončil TEREM IGOBOR MOFFI – 0:2.
35'
Gaetan Perrin a Gédéon Kalulu v souboji muž proti muži. Od domácího fotbalisty se míč odrazil do zámezí, takže nás čeká chvilka klidu.
33'
Lorient po delší době v útoku. Enzo Le Fée otálel se zakončením, a tak za něj odpovědnost převzal Dango Ouattara. Před vápnem vypálil do spodní části branky, Benoît Costil si připsal rutinní zákrok.
32'
Zanedlouho poté už domácí získali míč čestným způsobem. Po opatrné rozehrávce ho nakopli dopředu, kde Perrina přehlavičkoval pravý bek Kalulu.
31'
30'
Kombinace ale vázla, což vyústilo ve ztrátu míče. Při snaze ho dostat zpět Paul Joly fauloval.
29'
Hra u střídaček, v držení míče je tým Auxerre.
27'
Hned z další akce získalo Auxerre roh. Sakhiho centr, jak se vzápětí ukázalo, byl zbytečný, protože v houfu hráčů viděl rozhodčí útočný faul.
26'
Tohle nebyl vůbec špatný náběh! Domácí se posunuli vpřed a na přihrávku proti noze si naběhl Gauthier Hein. Z hranice vápna zakončil po zemi, Yvon Mvogo ohnul svoje záda včas.
25'
Po krátkém vzrušení je na hřišti opět klid. Lorient sotva přelezl polovinu, už o míč přišel. Auxerre teď zakládá novou akci od vlastního brankáře.
24'
Nakonec ne dva, ale hned tři rohy v krátkém časovém sledu zahrávali hráči Auxerre. Zdánlivě nebezpečnou situaci pokaždé vyřešila lorientská obrana.
23'
Na ten si naskočil Birama Touré, jeho hlavičkový pokus srazili hosté mimo branku. Je tady šance na reparát.
22'
Vracející se Gédéon Kalulu zezadu jemně postrčil Autreta, nakonec je z toho rohový kop pro Auxerre.
21'
Teprve teď se domácí fotbalisté na delší čas zmocnili míče a vyvezli ho přes středový kruh.
20'
Lorient je po vstřelené brance aktivnější a vytrvale zaměstnává soupeřovu obranu.
18'
Dango Ouattara pospíchal za dalším gólem, Benoît Costil vyběhl z branky, útočníkovi se riskantně vrhl pod nohy a tak tak odehrál míč dřív.
16'
Držení míče: 50% : 50%.
15'
Zmíněnou standardku domácí ubránili, ale nepohlídali si situaci po ní. U penaltového puntíku stojící DANGO OUATTARA počkal na zpětnou přihrávku, aby po zemi dopravil míč do levého kouta branky. Tam Benoît Costil nemohl být včas a kapituloval – 0:1.
14'
Tam získali míč hosté a roztáhli hru doleva. Po faulu na Abergela kopne standardku Enzo Le Fée.
13'
Výborná příprava defenzivy Auxerre nic takového nedovolila. Po ubráněném rohu domácí přenesli hru do blízkosti středového kruhu.
12'
Kaluluův centr zneškodnil Alexandre Coeff hlavou za cenu rohového kopu. Udeří z něj Lorient?
11'
Ano. A nejen to. Kousek před šestnáctkou převzal balon Hamza Sakhi a srovnal si ho na střelu, ta proletěla necelý metr kolem pravé tyče.
10'
Nikoliv. Lorient svého soupeře postupně vytlačil až za půlící čáru, domácí si při rozehrávce pomohli i brankářem. Vyjde jim přechod do útoku?
9'
Autret svojí pravačkou zatočil centr do branky, odkud Yvon Mvogo vyboxoval ven. Domácí Auxerre pokračuje v útoku. Najde palebnou pozici?
8'
Rozehrávka nakrátko s následným centrem se vůbec nepovedla, z protiútoku pak také roh pro Auxerre. To už by mohlo dopadnout lépe.
7'
Hned z dalšího tažení získali hosté roh.
6'
Hraje se nahoru-dolů. Na hranici vápna zakončil z voleje Terem Igobor Moffi, pokus nigérijského fotbalisty se stočil směrem od branky.
5'
Na Mensahův centr nastavil kopačku Mathias Autret a míči dal správný směr. Yvon Mvogo v lorientské bráně byl na změnu směru připravený.
4'
Na opačné straně převzal Terem Igobor Moffi přihrávku do uličky a už to vypadalo, že se bude řítit sám na gólmana. V poslední okamžik zasáhl skluzem Alexandre Coeff.
2'
M'Baye Niang se uvnitř pokutového území pokusil vystřihnout nůžky, balon však netrefil vůbec ideálně, a tak celá situace vypadala spíše směšně.
1'

AJ Auxerre: Costil – Joly, Jubal, Coeff, Mensah – B. Touré (C) – G. Perrin, Sakhi, Hein, Autret – Niang.
Náhradníci: Léon – Bain, Bernard, Da Costa, M'Changama, Dugimont, Raveloson, Pereira, Sinayoko.
Trenér: Jean-Marc Furlan.

FC Lorient: Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Abergel (C), Ponceau – S. Diarra, Le Fée, D. Ouattara – Moffi.
Náhradníci: Mannone – Matsima, Yongwa, Aouchiche, Grbic, Cathline, Le Bris, I. Koné, Innocent.
Trenér: Regis Le Bris.

Rozhodčí: Buquet – Courbet, Luczynski.
V páteční večer by měl největší pozornost na sebe upřít Terem Moffi, nigerijský útočník má z posledních pěti utkání průměr jedné trefy na zápas. To v Auxerre nespoléhají na nikoho konkrétního a raději sází na stmelenou partu, která může dokázat i víc než postup z druhé ligy. Nicméně pro letošek je důležitá záchrana.
Pokud Lorient v Auxerre vyhraje a zároveň Lens zaváhá v Nantes, dotáhne se na vedoucí tandem PSG, Marseille. Výhoda domácího prostředí ale dost často bývá silnou oporou. A před vlastním publikem se hráči Auxerre chtějí předvést. Je třeba jednou pro vždy ukončit špatnou sérii. K tomu se Lorient jeví jako ideální soupeř. Pominu-li poslední vzájemný zápas a podívám se dál do historie, uvidím, že oba soci často hrají vyrovnanou partii. V posledních jedenácti letech se potkali sedmkrát a hned čtyřikrát z toho byla remíza.
Auxerre a Lorient si to spolu rozdají v předehrávce 8. kola Ligue 1. Oba týmy se přitom nacházejí v rozdíleném rozpoložení. Zatímco domácí třikrát v řadě prohráli a klesli na čtrnácté místo, hosté zapsali tři po sobě jdoucí výhry, které je vynesli až na čtvrtou pozici. A může být ještě líp!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.