Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Auxerre : Paris SG - 21. května 2023   20:45

Auxerre
51' Sinayoko (Da Costa)
1:2
(0:2)
Paris SG
6' Mbappé  (Ruiz) • 8' Mbappé  (Messi)
Auxerre
Radu – Zedadka, Raveloson, Jubal, I. Touré, Mensah – Sinayoko (86. G. Perrin), Bi. Touré (C), Massengo – Da Costa (86. Niang), Hein (86. S. Dembélé).
Léon – Jeanvier, M'Changama, Autret, Sakhi, Abline.
B. Bastien – A. Berthomieu, F. Gonçalves de Araujo
Stade de l'Abbé-Deschamps, Auxerre
Paris SG
Donnarumma – Marquinhos (C), Ramos, D. Pereira – Zaïre-Emery, Verratti, Ruiz (79. Sanches), Bernat – Messi, Mbappé – Ekitiké (55. Vitinha).
Rico, Letellier – Pembélé, Bitshiabu, Soler, Nhaga, Gharbi.

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:6.
A to bylo z toho zápasu vše, hlavní sudí vzápětí duel ukončuje. Domácím se povedlo v úvodu druhé půle sice snížit a zdramatizovat mač, další gól už ale diváci neviděli. Jak utkání začalo velmi svižně a během osmi minut byly k vidění hned dva góly, tak brankové hody se nakonec nekonaly. Auxerre podalo velmi slušný výkon, na bodový zisk to ovšem nestačilo.
90+6'
90+6'
A opět francouzský snajpr v šanci, tentokrát tečoval přihrávku z pravé strany těsně před brankářem mimo tři tyče.
90+5'
Hlavní arbitr se ještě radil s VAR, který potvrdil rozhodnutí.
90+3'
Kylianu Mbappému dnes prostě není přáno. Nyní se mu povedlo využít výborné přihrávky a dostat se do samostatného úniku, ze kterého překonal brankáře hostů střelou na vzdálenější tyč, jeho radost však utnul zdvižený praporek pomezního arbitra. Ofsajd.
90'
Siriki Dembélé střílel ze střední vzdálenosti levačkou přímo do míst, kde stál brankář favorita.
88'
Kylian Mbappé mohl jít sám na gólmana, ovšem přihrávka na něj byla zastavena domácími hráči.
86'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Siriki Dembélé.
86'
ze hřiště odchází Nuno Da Costa, přichází M'Baye Niang.
86'
ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Gaëtan Perrin.
86'
Snad vůbec poprvé v zápase leží na trávníku domácí fotbalista, a sice Jubal, zatím jediný držitel žluté karty, jenž se srazil s protihráčem.
84'
Nyní rozehráli rohový kop, Ionuț Radu však situaci vyřešil a letící míč schoval do rukou. Zaútočit tak může jeho tým.
82'
Hráči PSG si hodně dlouho mezi sebou pouze přihrávají a drží těsný náskok. Domácím fans se takový fotbal pochopitelně moc nelíbí.
79'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Renato Sanches.
78'
Hosté natahují hru, na trávníku zůstává ležet jeden z hráčů.
77'
Znovu se domácí dostávali do šance, tentokrát si obrana PSG poradila.
75'
Gauthier Hein byl blízko vyrovnání, když si v pokutovém území obehrál soupeře, ovšem jeho následnou tvrdou ránu dokázal Gianluigi Donnarumma vyrazit.
75'
Messiho střela bez přípravy byla zastavena dřív, než doputovala k domácímu gólmanovi.
73'
Kombinace na jeden dotek PSG nevyšla, míče se zmocnil domácí tým.
70'
Nuno Da Costa si nezpracoval centrovaný balón, na kluzkém povrchu navíc podklouzl a do šance se tak nedostal.
68'
Hosté nyní svou akci až překombinovali, avšak stejně jim byl odmáván ofsajd.
67'
Nuno Da Costa se snažil dostat k volnému míči, brankář hostů u něj byl ovšem dříve.
66'
Nepřesné kombinace jsou k vidění na obou stranách, čas hraje ve prospěch pařížského klubu.
64'
Gianluigi Donnarumma si vyběhl pro míč a ze vzduchu jej sebral do rukou.
64'
Kylian Mbappé v další šanci, střílel pouze do protihráče.
62'
Kylian Mbappé v situaci jeden na jednoho dokázal vystřelit, avšak příliš mimo a ani faulu se nedovolal.
60'
Nuno Da Costa si nedokázal zpracovat centr před pokutové území PSG, kdyby se mu to povedlo, mohla to být slušná možnost.
58'
Kylian Mbappé útočil na hattrick, ovšem sám před brankářem střílel jen do vyběhnutého strážce domácí svatyně.
57'
Hosté dlouho drží balón na kopačkách, ale dopředu se jim moc nechce.
55'
ze hřiště odchází Hugo Ekitiké, přichází Vitinha.
53'
Na trávníku zůstává ležet hráč PSG, hra je přerušena.
51'
Auxerre právě vstřelilo branku!
Domácí hned v úvodu druhé půle vykřesávají naději. LASSINE SINAYOKO naběhl s míčem do pokutového území a z levé strany poslal prudkou střelu levačkou do vzdálenějšího dolního rohu brány pod padajícího gólmana.
49'
Špatná kombinace domácích na útočné polovině znamená ztrátu balónu, jenž končí v autu.
48'
Ofsajd a znovu v něm chycen hostující celek.
46'
Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Jubal).
46'
Hosté zatím potvrzují roli favorita, díky dvěma využitým šancím vedou o dva zásahy, třebaže jejich náskok mohl být i vyšší. Na druhou stranu i domácí měli dobré příležitosti, v té největší zachránilo brankář PSG břevno.
45+3'
45+3'
Ještě jedna střela přišla v samém závěru, Lassine Sinayoko však poslal míč levačkou pouze do míst, kde stál připravený gólman PSG.
45+2'
Po faulu bude Auxerre rozehrávat ze své poloviny.
45+1'
Hosté se dožadovali dalšího rohu, ale správně je nařízen odkop od brány, Sergio Ramos se míče dotkl jako poslední, když jej hlavičkoval nad.
45'
Messi si na hranici vápna zpracoval přihrávku z levé strany, jeho následná střela levačkou byla tečována vysoko nad bránu.
43'
Nuno Da Costa na druhé straně mohl naplnit pořekadlo nedáš – dostaneš. Jeho pokus na bližší tyč však Gianluigi Donnarumma vyškrábl konečky prstů na roh.
42'
Mohlo to být o tři góly, jeden z hráčů PSG obdržel kolmý přízemní pas před odkrytou část brány Auxerre, trestuhodně se mu ale nepovedlo míč správně zasáhnout.
41'
Nyní už se faul píská, hosté budou rozehrávat kousek za středovou lajnou.
40'
Juan Bernat se těžce sbírá z trávníku, ze souboje o míč si odnesl nějaký šrám, ovšem faul to nebyl.
38'
Obrovská šance domácích na snížení, Rayan Raveloson se pořádně opřel do balónu, ovšem jeho dělovka skončila pouze na břevnu. Gianluigi Donnarumma máchl rukou do prázdná a branková konstrukce se div nárazem nezřítila k zemi.
37'
Marco Verratti hodně špatně centroval, přetažený míč letí do zámezí a z toho mráčku rozhodně nezaprší.
35'
Ionuț Radu musel ven z pokutového území, aby skluzem odehrál míč do autu, což bylo v tu chvíli nejlepší možné řešení.
33'
Zatím jediný střelec tohoto utkání Kylian Mbappé zůstává ležet na trávníku a žádá si ošetření.
31'
Nyní se argentinská hvězda dostala ke střele levačkou na bližší tyč, Ionuț Radu však rychlým pádem na zem balón zastavil včas.
30'
Messi si zpracoval přihrávku na střed, ale následnou skrumáží se mu nepovedlo projít a o míč přišel.
29'
Rayan Raveloson obranným skluzem zabránil centru, jeho tým bude čelit dalšímu rohu.
27'
První slušná možnost také na straně Auxerre, ránu pod horní tyč musel obrovitý Gianluigi Donnarumma vytáhnout na rohový kop.
25'
Byla tu další šance hostujícího celku, v hlavní roli byl Messi, jemuž se nejprve nepovedla střela a tak zkoušel centrovat z levé strany, ovšem v tomto případě byl jeho pokus zblokován do zámezí.
22'
Další ofsajdová past sklapla a opět se do ní chytil Mbappé.
20'
Hosté zahráli rukou a domácí tak rozehrávají od svého vápna, moc se jim to však nedaří.
17'
Gauthier Hein se nyní dostal k balónu na pravé hranici vápna, jeho prudká rána levačkou ale letí vysoko nad vzdálenější horní roh brány.
16'
Mbappého krátce na to zastavuje ofsajd.
16'
Gianluigi Donnarumma se po dlouhé době dostává k míči, když pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
14'
Skrumáž před bránou Auxerre, domácím se ale daří odkopnout míč do bezpečí.
13'
Domácí jsou jako opaření a nedokážou opustit svou obrannou polovinu, u míče stále hosté.
11'
Po Messiho přihrávce šel Kylian Mbappé prakticky sám na brankáře, místo rychlé střely volil přihrávku na pravou stranu volnému spoluhráči, která však byla zblokována na roh.
8'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku!
No a je tu další gól v síti Auxerre a opět je jeho strůjcem KYLIAN MBAPPÉ. Hugo Ekitiké mu přenechal kolmou přihrávku a nejlepší střelec ligy napálil míč před hranicí vápna k pravé tyči a do horní části brány. Ionuț Radu se natahoval marně.
8'
Hosté se dostávali do další šance, ovšem v tomto případě končí přetažený míč v zámezí.
6'
Na úvodní gól se dlouho čekat opravdu nemuselo. KYLIAN MBAPPÉ si zpracoval přihrávku, následovala série kliček, po kterých francouzský snajpr střílel z úrovně penalty do pravého horního rohu brány, kam se Ionuț Radu jen ohlédl.
4'
Hosté vyrazili do protiakce, dva hráči si nabíhali na přihrávku, ovšem ta byla v poslední chvíli tečována do bezpečí.
2'
Danilo Pereira zblokoval nebezpečnou přihrávku před bránu svého celku, čímž zabránil šanci Auxerre.
1'

AJ Auxerre: Radu – Zedadka, Raveloson, Jubal, I. Touré, Mensah – Sinayoko, Bi. Touré (C), Massengo – Da Costa, Hein.
Náhradníci: Léon – Jeanvier, M'Changama, G. Perrin, Autret, Niang, Sakhi, Abline, S. Dembélé.
Trenér: C. Pélissier.

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Marquinhos (C), Ramos, D. Pereira – Zaïre-Emery, Verratti, Ruiz, Bernat – Messi, Mbappé – Ekitiké.
Náhradníci: Rico, Letellier – Pembélé, Bitshiabu, Vitinha, Sanches, Soler, Nhaga, Gharbi.
Trenér: C. Galtier.

Rozhodčí: B. Bastien – A. Berthomieu, F. Gonçalves de Araujo.
Vzájemné zápasy

PSG dokázalo v lize vyhrát na hřišti dnešního soupeře naposledy 13. prosince 2008, kdy zvítězilo těsně 2:1.
PSG

To mančaft z hlavního města je v jiné pozici, v čele tabulky má slušný náskok před soupeři za sebou a směřuje za mistrovským titulem. Mimo svůj trávník hraje nejlépe ze všech celků, když si ze sedmnácti zápasů přivezl čtyřicet bodů za třináct výher a jednu remízu, vstřelil slušných jednačtyřicet gólů a jen třináct jich inkasoval. Venku prohrál naposledy 11. února, kdy nestačil na Monako, kterému podlehl 1:3.
Francouz Kylian Mbappé je s šestadvaceti brankami zdaleka nejlepším snajprem mužstva, na dálku svádí boj o trofej pro nejlepšího střelce ligy se svým krajanem Alexandrem Lacazettem z Lyonu, také on docílil šestadvaceti gólů.
Auxerre

Domácí tým bojuje na dálku s Nantes o udržení v nejvyšší soutěži. Na svém hřišti si ze sedmnácti zápasů odnesl dvaadvacet bodů za pět výher a sedm remíz, k tomu přidal šestnáct vstřelených a třiadvacet inkasovaných gólů. V pěti posledních duelech před svými fanoušky neprohrál, ovšem hned třikrát bral jen bod za remízu.
Senegalec M'Baye Niang a Nuno Da Costa z Kapverd jsou s pěti zásahy nejlepšími střelci mužstva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.