Ligue 1 - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Lyon - 14. května 2023   13:00

Clermont Foot
25' Kyei  • 65' Kyei (Zifán)
2:1
(1:1)
Lyon
23' Lacazette  (A. Sarr)
Diaw – Neto Borges, Caufriez, Ogier (C), Seidu – Magnin (78. Gonalons), Gastien – Rašani, Cháwí, Zifán (78. Allevinah) – Kyei (78. Andrić).
Margueron – Bela, S. Cissé, Konaté, Maurer, Saračević.
Lyon
Lopes – Lovren (44. T. Mendes), Lukeba, Diomande – Tolisso – Gusto (67. Kumbedi), Caqueret (77. Aouar), Cherki (77. M. Dembélé), Tagliafico – A. Sarr (67. Jeffinho), Lacazette (C).
Riou – Henrique, Lepenant.

Skončilo nám utkání, ve kterém domácí Clermont Foot dokázal porazit Olympique Lyon 2:1. V prvním poločase se za hosty trefil Lacazette, o dvě minuty z penalty vyrovnal Kyei. Stejný hráč se prosadil i ve druhém poločase. V samém závěru měl Lyon k dispozici pokutový kop, Lacazette ale neproměnil a všechny tři body tak zůstávají v Clermontu. Lyonu se tak oddalují Evropské poháry.
90+9'
90+8'
Domácí Rašani a hostující brankář Lopes se dostali do rozmíšky a oba dostávají od rozhodčího žlutou kartu.
90+7'
Lyon se snaží o závěrečný nápor, Clermont se snaží zápas jakkoliv dokopat a ukončit.
90+5'
Kapitán hostů neproměňuje pokutový kop! Velmi špatně zahraná situace, ležerně kopnuté a brankář Diaw si doslova vychutnal zákrok!
90+4'
Míč si staví samozřejmě kapitán Lacazette.
90+4'
Žlutá karta pro tým Clermont Foot (Komnen Andrić).
90+3'
Nešťastná chvíle pro domácí, Ogier hlavičkoval míč pouze do ruky svého spoluhráče, Andrić měl ruku očividně daleko od těla a tohle je samozřejmě penalta.
90+3'
Jeffinho byl faulovaný a vybojoval pro hosty standartní situaci, centr do vápna zasáhl ruku jednoho z domácích hráčů a je nařízena penalta pro Lyon!
90+2'
Útočný faul zastavuje šanci Clermontu a Lyon si může připravit jeden z posledních útoků v dnešním zápase.
90+1'
Clermont je na útočné polovině a nepůjčuje míč soupeři, tohle jim přesně vyhovuje.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 5 minut.
90'
Naplňuje se nám poslední minuta základní hrací doby, Clermont drží jednobrankové vedení a nic nenasvědčuje tomu, že by si nechal v závěru utkání utéct body.
89'
Hra pokračuje, Lyon brzdí laciné ztráty ve středu pole.
89'
Lyon bude mít autové vhazování poblíž vápna, hra je ale přerušena, neboť na trávníku po jednom ze soubojů zůstal ležet jeden z domácích hráčů.
88'
Hostům se nedaří, drželi se chvilku poblíž vápna soupeře, zakončit jim ale nikdo nedovolil.
87'
Lyon se nadechuje k závěrečnému náporu, vybojoval rohový kop.
86'
Mohlo být rozhodnuto, Clermont opět využil zaváhání soupeře a hnal se do šance, útočníci ale překombinovali celou situaci a Lopes zasahovat nemusel.
86'
Olympique kombinuje s míčem, Clermont pozorně brání a vyhlíží konec utkání.
85'
Další ošetření na straně domácích hra je na malou chvilku zastavena.
84'
Ztráta hostů a Clermont šel do rychlého protiútoku, na jehož konci byl Andrić, který ale střelou z velkého vápna branku přestřeluje.
83'
Lyon nepůsobí dobrým dojmem, s takovou hrou se určitě k vyrovnání nedostanou. Naopak Clermont je více živější.
82'
Clermont rozehrál standartní situaci nakrátko a míč doputoval až k brankáři. Domácí sbírají cenné vteřinky.
81'
Rychlý protiútok domácích, centr Neto Borgese skončil na hlavě obránce Lyonu, který posílá míč do zámezí. Clermont má k dispozici rohový kop.
80'
Lyonu se čas krátí, jejich soupeř působí svěže a komplikuje mu cestu za vyrovnáním.
79'
Na pozoru se nyní musel mít brankář domácích, když se ho snažil jeden z hráčů Lyonu překvapit z velkého úhlu. Dopadlo to dobře pro domácí a stav se nemění.
78'
Hned trojité střídání připravil i domácí trenér. Ze hřiště odstupuje Magnin, Zifán a Kyei, místo nich přichází Gonalons, Allevinah a Andrić.
77'
Dvojité střídání na straně Lyonu, trenér hostů posiluje útok. Ze hřiště odstupuje Cherki a Caqueret, místo nich na hřiště přichází Dembelé a Aouar.
76'
Na trávníku zůstává ležet autor dvou branek domácích Kyei a hra je přerušena. Útočník Clermontu už je v péči lékařů.
76'
Další velká šance Lyonu, který se ocitl v šestnáctce soupeře. Pokus Diomandeho byl ale na poslední chvíli zablokovaný.
75'
Nepřesnost ale zastavuje domácí útočné snažení a je to Lyon, který zakládá útočnou akci. Na vyrovnání, či dokonce otočení zápasu jim zbývá 15 minut + nastavení.
74'
Po menší pauze hra pokračuje, u míče Clermont na útočné polovině.
73'
První žlutá karta i na straně Lyonu, obdržel jí obránce Lukeba za ostrý faul.
72'
Hosté se dostali do zajímavé pozice, Lacazette to ale spolu s Cherkim překombinovali a do dobrého zakončení se nedostali.
71'
Lopes musel rychle vyběhnout, aby zažehnal rodící se nebezpečí.
70'
Posledních dvacet minut utkání, Lyon už nedominuje tak, jako v prvním poločase a Clermont zatím bojovným výkonem vede nad favoritem o jednu branku.
68'
Lacazette fauloval a jeho útočné snažení je zastaveno, Clermont bude rozehrávat na své polovině.
67'
Hostující trenér reaguje dvojitým střídáním. Ze hřiště odstupuje Gusto a Sarr, na jejich pozice přichází Kumbedi a Jeffinho.
66'
Velká nepříjemnost pro Lyon, který sice je o něco aktivnější, ale skórovat dovolil soupeře. Hosté jdou hned do útoku.
65'
Clermont Foot právě vstřelil branku! Domácí se dostávají do vedení! Clermont zůstal u míče, Zifán poslal skvělý míč do vápna, na který si naběhl GREJOHN KYEI, který hlavou posílá míč nechytatelně k tyči! – 2:1.
65'
Velká škoda pro domácí, kteří teď šli do dobré šance, finální přihrávka na Cháwího ale byla dlouhá.
64'
Tagliafico z levé strany neprošel do vápna, dává tak prostor domácímu brankáři, aby se zmocnil míče.
63'
Clermont nezůstal na polovině soupeře dlouho a opět se musí věnovat obranným povinnostem.
62'
Hosté se prokombinovali až do šestnáctky, Lacazette ale na míč nedosáhl a Clermont se zmocnil míče. Vydal se do rychlého protiútoku a Lopes si teď vyčítá se spoluhráčem celou situaci, kdy se nepohodli a vše se muselo řešit odkopem do zámezí.
61'
Lyon drží míč na svých kopačkách, daleko však od branky soupeře.
60'
Přetažený centr na zadní tyči našel Magnina, který ale nedostal míč zpátky do malého vápna.
59'
Clermont na poháry ztrácí devět bodů a tam je ta šance minimální. Ale stále je a přiblížit se k nim můžou teď, jelikož mají k dispozici rohový kop.
58'
Připomeňme si, že Lyon ztrácí na příčky zaručující poháry tři body. Hraje se ještě o dvanáct bodů a každá ztráta může zapříčinit to, že se Lyon podruhé v řadě nepodívá do Evropy.
57'
Sarr nestihl přihrávku, která šla na levou stranu a Diaw tak bude rozehrávat od své branky.
56'
Lyon uklidnil hru, drží míč na své polovině a hledá volný prostor pro založení útoku.
54'
Po klidném začátku druhého poločasu se nám hra rozjela a teď mohli do vedení domácí! Cháwí si naběhl na míč a z malého vápna tvrdou střelou pouze trefil dobře postaveného Lopese!
53'
Nyní bylo vše v rámci pravidel a opět byl v hlavní roli Lacazette, který se uvolnil v šestnáctce a jeho střela těsně minula prostor mezi třemi tyčemi! Brankář se jen ohlédl a tohle by neměl šanci chytit.
52'
Na druhé straně se do obrovské šance dostal Lacazette, kterého ale skvěle vychytal brankář Diaw. Vzrušení ale bylo na stadionu zbytečné, neboť útočník Lyonu stál v ofsajdovém postavení a případná branka by tak neplatila.
51'
Nebezpečný centr letěl do vápna Lyonu, obránci si ale poradili a nepustili soupeře k zakončení.
50'
Gusto ztratil míč, hosté se tak museli vracet. Sám Gusto fauloval protihráče a domácí mají k dispozici standartní situaci.
49'
Druhý poločas začínají hosté opatrně, vyčkávají na soupeře a nikam se nehrnou.
48'
O první vzrušení se ale postarali hosté, Cherki byl v ofsajdovém postavení a pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd.
47'
Clermont začíná druhý poločas s míčem na svých kopačkách, o poločase neproběhla žádná změna, takže krom zraněného Lovrena jsou základní sestavy stejné.
46'
Skončil první poločas 35. kola Ligue 1, ve kterém domácí Clermont Foot hraje s Olympique Lyon 1:1. Do vedení se dostali hosté, když se prosadil Lacazette. Vedení jim ale vydrželo dvě minuty, neboť se z pokutového kopu prosadil Kyei. Po zbytek utkání jsme viděli bojovné utkání, pár šancí na obou stranách, ale branku už ne. Uvidíme, co přinese druhý poločas.
45+3'
45+2'
Hra pokračuje, s domácím útočníkem to nevypadá špatně a bude pokračovat ve hře. Na míči Lyon, který má poslední šanci.
45+1'
Lyon nyní zakopává míč do zámezí, protože na hrací ploše zůstává ležet autor jediného domácího gólu Kyei.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 2 minuty.
45'
Blíží se konec prvního poločasu, Lyon drží míč na svých kopačkách a snaží se ještě do přestávky skórovat.
44'
Avizované střídání je tady, ze hřiště odstupuje zraněný Lovren, na jeho místo nastupuje Mendes.
43'
Hra pokračuje, na míči jsou domácí. Lovren ve hře pokračovat nebude a brzy dojde k prvnímu vynucenému střídání.
42'
Na hrací ploše zůstává ležet Lovren a už jsou u něj lékaři. Nevypadá to vůbec dobře a chorvatský stoper má problém dolní končetinou.
41'
Lyon kombinoval poblíž vápna, následně se ke střele dostal Tolisso, který ale vysoko přestřeluje.
40'
Po delší době se připomněl i Sarr, který dostal míč do šestnáctky a jeho tvrdá střela z pravé strany provětrala rukavice domácího brankáře, který si ale míč pohlídal a ukryl ho ve své náruči.
39'
Cherki byl nyní dohraný poblíž velkého vápna a jeho finální přihrávka nebyla přesná. Hosté si žádají standartní situaci, píšťalka sudího ale zůstává němá.
38'
Obránci Clermontu si pohlídali centrované míče do vápna a Lyon se k zakončení nedostal.
37'
Lyon teď dobře kombinoval, vybojoval alespoň roh.
36'
Rašani prováhal ideální příležitost k finální přihrávce a čistě byl obrán o míč. Následný útok Lyonu byl nepřesný a míč skončil v zámezí.
35'
Clermont vyslyšel nespokojenost svých fanoušků a začal hrát lépe, momentálně drží míč na svých kopačkách, uklidňuje hru a připravuje si útok.
34'
Rašani měl na hlavě gól na 2:1! Centr z kopačky Diomandeho byl výborný, jeho spoluhráč ale nedokázal ve skvělé pozici trefit prostor mezi třemi tyčemi.
33'
Lyon nyní podcenil situaci, pustil soupeře na svou polovinu a Clermont vybojoval rohový kop.
32'
Časté nepřesnosti na straně domácích se nelíbí ani domácím fanouškům, kteří to dávají najevo bučením.
31'
Clermont má v posledních minutách problém udržet míč déle na svých kopačkách.
30'
Obrovská šance Lyonu, Lacazette se řítil do zakončení, jeho pokus srazil skluzem Ogier, následně Zeffane! Velká obětavost domácích obránců znamená, že stav je stále nerozhodný.
29'
A vidíme první žlutou kartu utkání. Lacazette byl tvrdě faulovaný Ogierem a domácí kapitán vidí po zásluze žlutou kartu.
28'
Útočný faul ale zastavuje útočné snažení Lyonu, k míči se tak dostane Diaw, který bude odkopávat od své branky.
27'
Lyon to zvládl, nepustil soupeře do zakončení a budou to právě hráči hostů, kteří se pokusí ohrozit branku soupeře.
26'
Kdo si odskočil na stadioně v dvacáté druhé minutě na pivo, tak přišel o dvě branky. Utkání má spád a nyní se hnal Clermont do další akce, vybojoval alespoň roh.
25'
Clermont Foot právě vstřelil branku! Domácí srovnávají stav utkání. K pokutovému kopu se postavil GREJOHN KYEI, který poslal brankáře na druhou stranu a střelou k levé tyči překonává Lopese! – 1:1.
24'
A na stadionu v Clermontu může být srovnáno! Domácí budou zahrávat pokutový kop, protože Lukeba šel do souboje nešetrně a poslal protihráče k zemi!
23'
Lyon právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! Sarr našel na hranici vápna ALEXANDRA LACAZETTEHO, který si počínal zkušeně a prostřeluje brankáře soupeře! – 0:1.
22'
Na druhé straně se do šance řítil Neto Borges, jeho centr ale nenašel správného adresáta. Situace nicméně měla dohru, střela Cháwího ale neměla dostatečnou razanci.
21'
Lyon měl k dispozici rohový kop, celá akce ale končí na brankáři, který ukryl míč ve svých rukavicích.
20'
Clermont si koleduje! Mizerná rozehrávka brankáře a Lacazette šel z pravé strany sám na brankáře, ten ale i s přispěním obránce nedovolil útočníkovi soupeře vstřelit vedoucí branku!
19'
Cherki předvedl nyní dva nedovolené zákroky a hlavní rozhodčí mu důrazně vysvětluje, že takhle to dál nepůjde. Žlutá karta ale zatím nepřichází.
18'
Další šance Lyonu, Caqueret odvedl dobrou práci ve středu hřiště, následná střela prosvištěla vedle pravé tyče domácí branky.
17'
Velká chyba na straně Clermontu a hosté šli do přečíslení, střela ale byla zastavena obráncem a k brankáři tak nedošla.
16'
Gusto byl nyní v souboji pozdě a zastavuje soupeře za cenu faulu.
15'
Na obou stranách je i netradičně příliš nepřesností, ani jeden z týmů si neumí vytvořit souvislejší tlak.
14'
Pěkná kombinace Lyonu na levé straně, vše musel hasit Ogier, který na poslední chvíli poslal míč do zámezí.
13'
Útočný faul zastavuje snažení domácích, kteří nejsou zatím spokojeni s rozhodčím, který už po několikáté sporný zákrok rozhodl v jejich neprospěch.
12'
Nebezpečný centr do vápna nikdo z hostů nezasáhl.
11'
Magnin na levé straně fauloval protihráče a Lyon bude mít k dispozici standartní situaci.
10'
Ke střele se dostal na hranici vápna Tagliafico, jeho pokus po zemi ale těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.
9'
Od prvních minut vidíme i to, že si ani jeden z týmů nic zadarmo nedaruje.
8'
Lyon od prvních minut hodně vysoko presuje a to dělá soupeři problém. Dlouhý míč byl nepřesný a opět to jsou hosté, kdo bude vymýšlet.
7'
Nyní dal o sobě vědět i domácí brankář, který drží míč a bude se snažit o rozehrávku.
5'
Útočná akce z levé strany, Rašani poslal míč do vápna a v pozoru musel být brankář Lopes, který nadvakrát ukryl míč.
4'
Domácí tým se nechce zahanbit a i on se vydal do útoku, a vybojoval rohový kop.
3'
Hosté od úvodu velmi aktivní a napadají rozehrávku soupeře.
2'
Hosté rozehráli dnešní utkání a hned se hnali do zajímavé pozice, obrana ale nepřipustila drama.
1'

Clermont Foot: Diaw – Neto Borges, Caufriez, Ogier (C), Seidu – Magnin, Gastien – Rašani, Cháwí, Zifán – Kyei.
Náhradníci: Margueron – Allevinah, Andrić, Bela, S. Cissé, Gonalons, Konaté, Maurer, Saračević.

Olympique Lyon: Lopes – Lovren, Lukeba, Diomande – Tolisso – Gusto, Caqueret, Cherki, Tagliafico – A. Sarr, Lacazette (C).
Náhradníci: Riou – Aouar, M. Dembélé, Henrique, Jeffinho, Kumbedi, Lepenant, T. Mendes.
Vzájemné zápasy
Oba týmy se spolu v této sezóně utkaly na Nový Rok v rámci 17. kola. Lyon na domácí půdě nedokázal vstřelit branku a daroval soupeři všechny body.

Olympique Lyon 0:1 (0:0) Clermont Foot
Branky: 87. Muhammed Cham (pen.)

Co se týká minulé sezóny, tak Lyon doma remizoval 3:3. A zhruba před rokem se ligové utkání odehrálo i v Clermontu, kde Lyon dokázal vyhrát 2:1.
Taktéž tento tým se nachází v regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Aktuálně se Clermont nachází na 11. místě, na kterém mají při bilanci 14-8-12 a skóre 37:44 celkem 50 bodů. Clermont už je zachráněn díky aktuální formě, nicméně na Evropské poháry ztrácí devět bodů a vypadá to, že na ně nedosáhnou.

Clermont se dostal na konci sezóny do skvělé formy, naposledy prohráli na půdě Montpellieru 1:2, od té doby pětkrát po sobě zvítězili a až v posledním kole ztratili body, když pouze remizovali na půdě Auxerre 1:1. Clermont doma třikrát po sobě zvítězil (Ajaccio 2:1, Angers 2:1, Reims 1:0).

Clermont má doma bilanci 7-3-7 a se skórem 16:27 a 24 body je momentálně na 11. místě. Hodně tomu umístění pomohly tři výhry v řadě, jinak Clermont patřil mezi nejhorší týmy na domácí půdě.
Olympique Lyon
Tým z regionu Auvergne-Rhône-Alpes se momentálně nachází na 7. místě tabulky, na kterém má při bilanci 16-8-10 a skóre 57:41 celkem 56 bodů. Na páté místo, zaručující Evropské poháry, ztrácí Lyon tři body. Je tedy stále o co hrát a Olympique si nesmí dovolit klopýtnout, nebo jinak jim velmi hrozí podruhé za sebou neúčast v pohárech.

Lyonu se v posledních zápasech daří, poslední výjezd byl na půdu Štrasburku, kde dokázali vyhrát 2:1. Poslední zápas se uskutečnil v Lyonu, kde v bláznivém utkání zůstaly všechny body doma za výhru 5:4 proti Montpellieru.

Venkovní bilance Lyonu je 8-3-6 a se skórem 28:23 jim v tabulce venkovních zápasů patří čtvrtá pozice. Lyon odehrál v tomto roce deset venkovních zápasů v Ligue 1 a jejich bilance je 7-2-1, prohráli pouze na půdě Auxerre.
Francouzská Ligue 1 míří do svého finiše, zbývají odehrát poslední čtyři kola. Clermont Foot přivítá na domácí půdě Olympique Lyon a my Vám tento zápas v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.