Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Rennais - 11. ledna 2023   19:00

Clermont Foot
32' Kyei (Cháwí) • 90+5' Gastien
2:1
(1:0)
Rennais
74' Kalimuendo  (Bourigeaud)
Diaw – Seidu, Wieteska (90. Ogier), Caufriez – Allevinah (79. Zifán), Gastien, Magnin (C), Neto Borges – Cháwí (90. Saračević), Rašani – Kyei (79. Andrić).
Djoco – Baiye, B. Diallo, Dossou, Massolin.
Turpin – Danos, Pagès
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Rennais
Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Theate, Truffert (75. Meling) – Tait (60. Majer), Bourigeaud, Ugochukwu – Gouiri (85. Wooh), Kalimuendo, Doku (60. D. Doué).
Alemdar – Assignon, G. Doué, Rodon, Sulemana.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:13.
Devátý Clermont se vzdálil sestupovému pásmu na jedenáct bodů a záchranářské starosti se ho ve druhé polovině sezony nejspíše týkat nebudou. Rennes zůstalo čtvrté, ale v nejbližších hodinách mu bude hrozit pád o jedno místo níže.
Deset dní po skalpu Lyonu si Clermont vyšlápl také na čtvrté Rennes! Kyei domácím vystřelil vedení v 32. minutě. Přes skvěle organizovanou obranu se hosté dostali až v 74. minutě, jenže místo toho, aby na vyrovnávající gól Kalimuenda navázali dalším tlakem, přišly dvě červené karty. Clermont dvojnásobnou přesilovku proměnil v páté minutě nastavení. Jako žolík zafungoval zkušený záložník Johan Gastien.
90+6'
90+5'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Rozdílový gól v páté nastavené minutě odstartoval v Clermontu nespoutanou radost! Mandandou vyraženou střelu Andriće ze čtrnácti metrů pohotově dorazil do sítě trenérův syn JOHAN GASTIEN.
90+4'
Borges roztáhl hru doleva, odkud nepřišel dostatečně kvalitní centr. Wooh bez problémů odkopl míč mimo pokutové území.
90+3'
Arthur Theate vystihl trajektorii Gastienovy přihrávky a jako bonus na sobě získal faul vysunutého stopera Caufrieze.
90+2'
Mandanda využil dlouhého prvního doteku Neta Borgese a na nějaký čas ukryl míč do své náruče. Další sekundy ukrojil polehávající Theate.
90'
Střídání v týmu Clermont Foot:
ze hřiště odchází Sajfeddín Cháwí, přichází Muhammed Cham Saračević.
90'
ze hřiště odchází Mateusz Wieteska, přichází Florent Ogier.
88'
Borgesův centr Andriće nenašel. Chorvatský útočník si odnesl ze souboje s obráncem zraněnou nohu a nejspíše bude zapotřebí další ošetřování.
87'
Hra je hodně rozháraná a Clermont se nemůže dostat do nějakého drtivého tlaku. Celkově svůj styl musí hodně změnit, do červených karet se věnoval výhradně bránění.
86'
K přímému kopu se těsně před velkým vápnem postavil Sajfeddín Cháwí. Razantní střela levačkou mu proletěla nad břevnem.
85'
Střídání v týmu Stade Rennes FC:
ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Christopher Wooh.
83'
Rennes bude bránit remízu v devíti lidech! Omariho držení unikajícího Andriće Turpin dodatečně posoudil jako červený faul.
81'
Videorozhodčí se k předešlému souboji pochopitelně vrátili a poslali Clémenta Turpina k obrazovce. Řešit se může jedině další vyloučení, protože Andrić ještě nebyl v pokutovém území.
80'
Čerstvý Andrić byl přidržován Omarim. Na hranici vápna spadl k zemi, ale hlavní rozhodčí Turpin na tom nic nekalého neviděl.
79'
ze hřiště odchází Grejonh Kyei, přichází Komnen Andrić.
79'
ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Mahdí Zifán.
77'
Benjamin Bourigeaud nešikovně zajel do Magnina a Rennes bude dohrávat poslední čtvrthodinu v oslabení.
75'
ze hřiště odchází Adrien Truffert, přichází Birger Meling.
74'
Rennes právě vstřelilo branku!
Necelých dvacet minut před koncem dosáhlo Rennes na vyrovnání! Jmenovitě ho vystřelil ARNAUD KALIMUENDO, jenž si odskočil od couvajících obránců a Bourigeaudovu přihrávku z pravého křídla prvním dotekem umístil za Diawa.
72'
Allevinah rezignoval na výpad po pravé straně. K sobě měl jenom Kyeiho a raději zařadil zpátečku, aby Clermont získal více času.
71'
Allevinahův houževnatý presink dopadl faulem na Trufferta. Hosté pomalu rozehrávají od vlastní branky.
70'
Rozruch nastal i na protější straně! Rašani zleva překročil hranu pokutového území. Dobře si mu naběhl Borges a toho zblízka vychytala Mandandova levá noha.
69'
První pořádná možnost Rennes! Seidu odhlavičkoval příchozí centr jen kousek před sebe a Gouiri z voleje dorážel těsně nad břevno.
68'
Kyei udržel těžký míč a umožnil Rašanimu zaútočit po volné levé straně. Kosovskému legionáři však ulétl závěrečný centr na Mandandu.
67'
Hosté sportovně vrátili balon domácím fotbalistům a sklidili za to uznalý potlesk neúplně vyprodaných ochozů.
66'
Mateusz Wieteska utržil od mladičkého Douého ránu do obličeje. Stejný problém jen o pár sekund dříve řešil Diaw.
65'
Truffert nahrál z levého okraje pokutového území pouze k Diawovi. Gólman Clermontu do této chvíle zaevidoval jen jeden zákrok, který navíc byl pouze propagační.
64'
Na programu byl i rohový kop. Zleva kroutil centr do předbrankového prostoru střídající Majer, ale Theate z něj neumístil hlavičku mezi tyče.
63'
Stadardní situaci Rennes zrealizoval Benjamin Bourigeaud. Traorého nepustil k hlavičce Kyei.
62'
Držen míče: 33 % – 67 %.
60'
ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Désiré Doué.
60'
ze hřiště odchází Flavien Tait, přichází Lovro Majer.
60'
Omari se vrátil do hry v pravý čas, protože byl zapotřebí kvůli likvidaci přízemního centru z nohy Neta Borgese.
59'
Po ošetření se stoper Omari velmi pomalu přesouvá do zámezí, kam ho podle pravidel nasměroval hlavní rozhodčí.
58'
Obraz hry zůstal po změně stran naprosto totožný. Rennes marně dobývá fungující obranu Clermontu a trenér Génésio proto ukázal na první várku náhradníků.
57'
Centr z produkce Kalimuenda domácí defenzivu také nezaměstnal. Přetažený balon letěl mimo dosah všech hráčů v bílém.
56'
Theate hezky otočil těžiště na pravý kraj, jenže Bourigeaůd následný centr zaplul do Diawovy náruče.
55'
Omari ubránil Magninův centr, na který měl zálusk Rašani. Nebude se kopat ani roh.
54'
Magnin se přihlásil o slovo střelou z jednadvaceti metrů. Do těla ji schytal dobře postavený Ugochukwu.
53'
Bourigeaud s Gouirim se společně propracovali do ojedinělého zakončení. Druhý z nich však o hodně minul ze svého pohledu pravý horní roh.
52'
Rennes aktivovali vyšší presink. Diaw se zbavoval míče pod tlakem a nakopl ho směrem k Truffertovi.
51'
Clermont zůstává v obraně skálopevný. V tomto případě Doku neprošel podél levé postranní čáry.
50'
Kalimeundo se nepotkal s nákopem kopírující osu hřiště. Ten se stal kořistí brankáře Diawa.
49'
V nefotbalové poloze na chvíli zůstal Kalimuendo, kterému se po obličeji prošla ruka Caufrieze. Žádný faul se nepískal.
48'
Hosté se nastěhovali k pokutovému území, nicméně jim stále chybí kvalitní finální přihrávka, z níž by šlo pomýšlet na zakončení.
47'
Minimálně na startu druhé půle pokračují původní základní jedenáctky. V případě Rennes je to trochu překvapivé.
46'
Nízké držení míče nebylo pro Clermont na škodu. V pevném bloku vymazalo ze hřiště veškerou ofenzivu Rennes a ve 32. minutě mu ještě navíc zasadilo gólový úder z brejku Grejoha Kyeiho. Bruno Génésio bude mít o pauze svým hráčům hodně co říct. A dost možná sáhne i ke změnám, protože Gouiri, Kalimuendo a Doku nemají svůj den.
45+3'
45+3'
Seidu lépe ustál osobní souboj nepustil do pokutového území Gouiriho, který na to reagoval nedovoleným zákrokem na Caufrieze.
45+2'
Podrážděný Bourigeaud zatáhl za rameno rozběhnutého Seidua a jako první si prohlédl od sudího Turpina žlutou kartu.
44'
Doku neobešel Borgese a naopak ho při vyvážení míče směrem k brance Rennes zezadu fauloval.
43'
Za levou ruku se po střetu s Ugochukwem drží Kyei. Autor dosud jediné trefy si zažádal o zásah doktorů.
42'
Domácí se neprokombinovali zahuštěným středem. Jejich defenzivní val bude čelit dalšímu kolotoči přihrávek hráčů Rennes.
40'
Ugochukwu dal Gouirimu přihrávku do špeku. K potěše obecenstva tentokrát bude házet Borges.
39'
Caufiez neomylně odvrátil střílenou přihrávku Bourigeauda. Hostující ekipa se musí spokojit s autem.
38'
Ofenzivní trio Rennes je zatím neviditelné. Doku se připomněl pouze sporným faulem na Allevinaha, který si do něj sám naběhl.
37'
U několika desítek lidí v sektoru pro hostující fanoušky byste hledali dobrou náladu marně. Jeden z adeptů na postup do Ligy mistrů zatím hraje hodně pod své možnosti.
36'
Kalimuendo si dal první dotek do složité pozice. Hned měl proti sobě dva hráče a přes ty balon na Diawa neprocedil.
35'
Rašaniho hosté přibrzdili. Kosovana trefil míč do ruky a po následné přihrávce doleva na Borgese se ozval hvizd.
34'
Kyei si všiml vysokého postavení Mandandy. Skoro z půlky hřiště ale přehodil kromě zkušeného brankáře i celou brankovou konstrukci.
32'
Cháwí neztrácel čas a prvním dotekem zkusil vysunout za obranu GREJOHA KYEIHO. Poslední bek Omari na balon nedosáhl a útočník Clermontu běžel sám na bránu. S klidem udělal kličku Mandandovi a zleva pohodlně zakončoval do opuštěné sítě.
31'
Tentokrát nebyl v souladu s pravidly zákrok na Rašaniho. Clermont nezkoušel nákop vpřed a začíná hezky pěkně z obrany.
30'
Držení míče: 33 % – 67 %.
29'
Bourigeaud přihrál do ruky předním stojící soupeře. Rennes pokračuje v poklidné kombinaci na půlce.
27'
Gouri se do hry moc nedostává. Teď se to moc nezměnilo, protože na pravé straně byl proti přesile bez šance.
26'
Hamari Traoré potřeboval ošetření. Za postranní čarou už ale je zpátky na nohou a během pár sekund se bude hlásit o návrat.
25'
Traoré neustál souboj s Kyeim, který si tentokrát převzal přihrávku z půlky. V otevřené obraně se ale krapet unáhlil a nepřipraveným half-volejem bránu minul.
24'
Borges svým centrem na stadionu jenom přisvítil. Balon padal k zemi dlouho a Kyei byl včas obklíčen.
23'
Truffert obral o balon Allevinaha. U vlastního vápna vymýšlel trochu riskantní kombinaci, ovšem Theate to pod tlakem zvládl.
22'
Tak jsem to trochu přivolal, i když Arthur Theate z více než třiceti metrů přidělal Diawovi jen minimální starosti.
21'
Máme za sebou prvních dvacet minut. Rennes začalo dominovat v držení míče, ale vystřelit s ním ještě nedokázalo.
20'
Cháwí to vzal na krátko s Allevinahem. Na kraji to ale překombinovali a prvně jmenovaný nakonec odcentroval do rukou Mandandy.
19'
Allevinah vytloukl Truffertovy bloky a na Clermont čeká výhoda rohového kopu.
18'
Turpin se šel osobně podívat na obrazovku. Penaltu ale nenařídil, protože si Caufriez nastřelil ruku sám.
17'
Hosté reklamovali ruku Caufrieze uvnitř pokutového území. Té se míč podle všeho dotkl a teď bude řada na videorozhodčích.
16'
Dokův pas do kapsy za obranu Truffert nevyužil. Přihrávkou do druhé vlny nenašel nikoho jiného ve službách Rennes.
15'
A zase starý známý obrázek, kdy si Theata s Omarim vyměňují spoustu nic neřešících přihrávek.
14'
Bourigeaud zrychlil hru společně s Traorém, na jehož centr z prvního doteku ale lépe reagovali beci Clermontu.
13'
Diaw sebral neadresný nákop. Balon pak přes půl hřiště adresoval Kyeimu, jenže ten ho v souboji s obráncem nezkrotil.
12'
Zatím je to od hostů hodně pomalé. Balon neustále cirkuluje v zadních řadách a nikomu se moc nechce jít do odvážnějších kousků.
11'
Grejonh Kyei fauloval v konfrontaci s Taitem a hosté budou mít zase prostor na rozvinutí postupné akce.
10'
Hamari Traoré nestihl přihrávku do křídla. S míčem byl za zadní čarou a nařízen je odkop od branky Moryho Diawa.
9'
Rennes zatím domácí fotbalisty moc neprověřilo. Teď delší dobu kontroluje balon kolem půlící čáry.
7'
Cháwí kroutil centr směrem od branky. Hostující hlavičkáři si poradili a autor této standardky pak dostal míč do ofsajdu.
6'
Rozhodčí trochu překážel postupnému útoku Clermontu. Míč domácím zůstal a Rašani s ním získal roh.
5'
Bores schytal tvrdý faul Traorého. Vzhledem k tomu, že se stále hrají první minuty, vystačil si sudí Turpin se slovní domluvou.
4'
Theate zahrál před Kyeim na roh. Z toho bylo první zakončení, ale Mandanda se pro hlavu Wietesky pohodlně natáhl.
3'
Pod nově postavenou tribunou distribuoval první centr hostující kapitán Traoré. Defenziva Clermontu prudký míč vykopla do klidnějších vod.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Clermont je v červeném.
1'

Clermont Foot: Diaw – Seidu, Wieteska, Caufriez – Allevinah, Gastien, Magnin (C), Neto Borges – Cháwí, Rašani – Kyei.
Náhradníci: Djoco – Andrić, Baiye, B. Diallo, Dossou, Massolin, Saračević, Ogier, Zifán.
Trenér: Pascal Gastien

Stade Rennes FC: Mandanda – H. Traoré (C), Omari, Theate, Truffert – Tait, Bourigeaud, Ugochukwu – Gouiri, Kalimuendo, Doku.
Náhradníci: Alemdar – Assignon, D. Doué, G. Doué, Majer, Meling, Rodon, Sulemana, Wooh.
Trenér: Bruno Génésio

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pagès.
Vzájemné zápasy 2021/22

22.09.2021 Rennes – Clermont 6:0
23.01.2022 Clermont – Rennes 2:1.
Rennes v prvních čtyřech kolech jedinkrát vyhrálo, ale s koncem srpna započalo úchvatnou šňůru sedmnácti zápasů bez porážky, kde patří i šestice duelů v Evropské lize. Osudnou se týmu z Bretaně stala až pauza na světový šampionát. Při návratu na ligové trávníky prohrál 1:3 v Remeší, což druhého ledna odčinil výhrou 2:1 s Nice. Čtvrtý tým tabulky se na dnešek rozehrál v národním poháru. Mezi 32 nejlepších týmů postoupil výsledkem 2:1 nad druholigovým Bordeaux.
Clermont stejně jako ve své nováčkovské sezóně v úvodních kolech mile překvapoval. V půlce října ale nastal strmý pád a spolu s ním série šesti zápasů bez vítězství. Tu svěřenci kouče Gastiene nečekaně protrhli v první den roku 2023, kdy na venkovním hřišti okradli o všechny body Lyon a vrátili se na deváté místo Ligue 1. Další šok Clermont způsobil během uplynulého víkendu. Tentokrát ale negativní, protože v poháru vypadl na penalty s amatérským celkem Strasbourg Koenigshoffen.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola Ligue 1. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Clermontem a Rennes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.