Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Monaco  - 22. dubna 2023   21:00

Lens
9' Openda  • 16' Openda (Machado) • 56' Thomasson (Openda)
3:0
(2:0)
Lens
Samba – Gradit, Danso, Medina – Frankowski (88. Le Cardinal), Onana (88. Poręba), S. Fofana /C/, Machado (77. Haidara) – Sotoca, Openda (90+1. Buksa), Thomasson (77. Fulgini).
Leca – Boura, Costa, Claude-Maurice.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stade Bollaert-Delelis, Lens
38 223 diváků
Monaco
Nübel – Campos, Disasi, Maripán, Henrique – Diatta (69. Diop), Y. Fofana, Camara (88. Matazo), Jakobs – Ben Yedder /C/ (77. Boadu), Volland (77. Minamino).
Didillon – Matsima, Aguilar, Akliouche, Ben Seghir.

Klíčová bitva severu s jihem o medaile a Ligu mistrů měla jednoznačný průběh. Fotbalisté Lens rozstříleli Monaco 3:0, když na vítězství založili hned v úvodu utkání, kdy během sedmi minut dvakrát zakončil Machadovy akce zblízka do sítě Openda. Domácí měli ještě celou řadu dalších šancí, trefili břevno, jeden gól jim odvolal VAR a nakonec po přestávce upravil skóre do konečné podoby Thomasson po nezištné Opendově přihrávce. Lens se tak čtvrtému Monaku vzdálilo na pět bodů.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:14.
90+6'
90+5'
Matazo posílal za obranný šik Lens vršovický dloubák, Campos ho však již nezasáhl uvnitř hřiště.
90+3'
Buksa se probíjel k míči nedovoleně přes Henriqueho. Přímý kop z vlastní poloviny pro Monaco.
90+1'
Diopova křížná střela po zemi letí vedle brány Lens.
90+1'
Střídání v týmu Racing Club de Lens:
za velkého potlesku opouští hřiště dvougólový Loïs Openda, nahradí ho již třetí polský fotbalista v červenožlutém dresu Adam Buksa.
89'
Gradit to nakonec rozchodil, zřejmě ho bolí prsty na nohou, ale zapojuje se do hry.
88'
Ve stejném čase dvakrát střídá Racing Lens:
ze hřiště odchází Jean Emile Onana, přichází Łukasz Poręba,
ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Julien Le Cardinal.
88'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Mohamed Camara, přichází Eliot Matazo.
87'
Boadu lehce přišlápl Gradita, který je ošetřován na trávníku a lékař ukazuje, že bude potřeba střídat.
86'
Monaco touží aspoň po čestném úspěchu. Minamino sklepával míč v šestnáctce Boaduovi, dříve u něj však byli obránci v červenožlutých dresech.
84'
Po rohu hlavičkoval vysoko nad břevno střídající Boadu.
83'
Danso vložil nohu do střely Minaminovi, kterého vyslal do brejku výbornou průnikovkou Youssouf Fofana.
80'
A znovu se do útoku vrhlo Lens, Sotoca zpoza šestnáctky nedostal svůj projektil obrannou hrází.
79'
Také hostující náhradník Minamimo se mohl okamžitě zapsat mezi střelce, Dansa prostřelil jesličkami, ale pokus po zemi byl příliš slabý, aby nadělal vrásky brankáři Sambovi.
78'
Przemysław Frankowski unikl po pravé straně a připravil plochým centrem skvělou pozici Haidarovi, který mohl prvním dotykem na hřišti zvýšit, jenže nesrovnal končetiny a halfvolejem zblízka přestřelil.
77'
Dvakrát střídá zároveň také AS Monaco:
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Myron Boadu,
ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Takumi Minamino.
77'
Střídání v týmu Racing Lens:
ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Massadio Haidara,
ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Angelo Fulgini.
75'
Knížecí klub zažívá jednoznačně nejlepší pasáž zápasu. Youssouf Fofana vyslal do uličky za obranu Diopa, který v další obrovské šanci zakončuje po rychlé kličce brankáři pár decimetrů od šibenice.
74'
Mohamed Camara vyslal pěkně falšovanou střelu z dálky, která skočila o trávník do náruče domácího gólmana.
73'
Lens se ubránilo i třetímu rohu soupeře.
72'
Největší šance Monaka hodně připomínala první gól zápasu v opačném gardu. Caio Henrique poslal lehce získaný míč před bránu úplně volnému Wissamu Ben Yedderovi, jenže ten zblízka nastřelil jen Sambovy nohy.
71'
Thomasson pročísl hostující obranu a pěkně přihrál pod sebe úplně volnému Seku Fofanovi, jenže ten napoprvé zakončil jen do protihráče a dorážku umístil vedle brány.
69'
Až v závěrečné čtvrtině proběhlo první střídání zápasu. V mužstvu AS Monaco ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Edan Diop.
68'
Žlutá karta pro AS Monaco (Wissam Ben Yedder). Zezadu poslal hostující kapitán k zemi unikajícího Gradita.
68'
Dnešní utkání sleduje 38 223 diváků.
65'
Hosté nic nevytěžili ani z druhého rohového kopu z pravé strany.
63'
Po srážce s vlastním brankářem byl ošetřován Danso, je naštěstí v pořádku a hra pokračuje.
61'
Premiérový roh hostům nevyšel. Centr Caia Henriqueho si Brice Samba bez potíží stáhl do rukavic.
61'
Jakobsův centr v pádu odhlavičkoval na roh domácí Gradit.
59'
Za rozhodnutého stavu se hráči Lens baví fotbalem, drží míč a prodlužují sérii krátkých přihrávek.
56'
Lens právě vstřelilo branku!
Loïs Openda naběhl na Machadovu skvělou kolmici, vyhnul se Maripánovi a mohl se z úhlu sám pokusit o hattrick, místo toho však dal pod sebe nezištnou přihrávku, kterou umístil ADRIEN THOMASSON obstřelem na zadní tyč a teď se již může radovat naplno.
54'
Sotocovu křížnou přihrávku zachytává do náruče Nübel, zatímco nabíhajícímu Opendovi chyběl krok.
53'
Do středu lenského kotle v sektoru za bránou posílá míč levačkou z vrcholu velkého vápna Machado.
51'
Ofsajd je máván i na druhé straně při protiútoku hostů.
49'
Hráči Lens se po trestném kopu jen chvilku radovali z třetího gólu.
ADRIEN THOMASSON dostal míč do sítě z ofsajdu a po zásahu VAR branka neplatí.
48'
Openda pronikal z pravé strany, celkem dvakrát se k němu míč vrátil po přízemním centru do zahuštěného prostoru, ale ani druhý, ani třetí pokus o prostrčení míče neměl úspěch.
46'
Trestný kop z 35 metrů poslal obloučkem do domácího vápna Volland, tam si ovšem poradil Seko Fofana.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 67% – 33%, střely na bránu 7:1, střely mimo 5:1, rohy 2:0, fauly 2:7, ofsajdy 0:0.
V klíčovém duelu o bronzovou příčku a Ligu mistrů Lens odskakuje v živé tabulce Monaku na pět bodů. Domácí svého soupeře přehrávají rozdílem třídy a zaslouženě vedou 2:0, když během sedmi minut v úvodu utkání využil Machadovy přihrávky dvakrát zblízka Openda.
45+3'
45+2'
V šestnáctce klečí sražený Seko Fofana, ale přestože Diattův zákrok vyhlížel hodně podezřele, penalta se nepíská a ani zoufale prosebný pohled domácího hráče sudího nepřiměl ke změně názoru.
44'
Seko Fofana se opřel do míče v plné rychlosti 20 metrů od brány a hosty zachránilo od třetí pohromy břevno za překonaným Nübelem!
43'
Uprostřed hřiště zatáhl Volland za dres Onanu.
42'
Lens se okamžitě prezentuje protiútokem, Frankowski však tentokrát neměl ani trochu seřízená mířidla.
41'
Vůbec poprvé musel zasahovat o chvilku později brankář Samba, u tyče zpacifikoval skákavý pokus Jakobse z velkého vápna.
41'
Dlouhý nákop před domácí bránou promáchl Diatta, následně Gradit uklízí míč skluzem z malého vápna.
39'
Seko Fofana střílel technicky placírkou metr vedle monacké brány a orazítkoval sloup za ní.
38'
Thomasson se vložil hlavou do Machadova křížného pasu a posílá míč překvapivě do sítě, jenže pouze do té boční.
37'
Volland se uvolnil a dostal přihrávku do brejku od Youssoufa Fofany, centruje však jen do rukavic zatím prakticky nezaměstnaného Brice Samby.
36'
Camara zajel ostře do domácího Gradita, Lens rozehrává z půlky hřiště.
35'
Těžko říct, jestli teď Onana skutečně chtěl ze středového kruhu přehodit Nübela, který nestál až tak daleko z brány a jeho dalekonosnému obloučku jen nastavil náruč.
33'
První náznak příležitosti Monaka. Důrazný Youssouf Fofana přešel přes dva hráče a po rychlé kličce pálil z mírného úhlu do boční sítě.
32'
Dým se až na jedno místo rozptýlil, sudí nechává pokračovat.
30'
Rozhodčí Letexier přerušil hru kvůli dýmovnicím na hřišti a volá si hlavního pořadatele.
29'
Domácí fotbalisté si v poklidu přihrávali na vlastní polovině, hosté nedokáží podržet občasně vybojovaný míč a jen běhají v bloku po hřišti.
27'
Vanderson Campos nasadil jesličky Facundu Medinovi, ale to byl jen malý dílčí úspěch pro jinak zcela bezzubé Monaco.
25'
Przemysław Frankowski odcentroval od rohového praporku na Kevina Dansa, který hlavičkuje poměrně slabě a přímo do brankáře.
25'
Před jeho rozehráním ještě rozhodčí uklidňuje Diattu a Dansa, kteří se pošťuchovali před bránou.
24'
Thomasson zatáhl míč po křídle a předal pod sebe Frankowskému, jehož centr byl sražen na roh.
22'
Žlutá karta pro AS Monaco (Guillermo Maripán). Jak jinak než za faul na Opendu.
19'
Openda je prozatím v pořádku a může se v dalším průběhu hnát za hattrickem.
18'
Střelec dvou gólů je vsedě ošetřován přímo na trávníku. Philippa Clémenta, svého bývalého trenéra ze společného působení v Bruggách, dnes zatím hodně zarmoutil.
16'
Deiver Machado stál i u zrodu druhého gólu rozjetého domácího mužstva a tentokrát si již připíše i platnou asistenci. Jeho skvělý centr z levého křídla napálil z voleje neomylně pod břevno zase LOÏS OPENDA.
14'
Lens je při chuti, z podobného místa střílel Seko Fofana, avšak jen doprostřed brány.
13'
Florian Sotoca přestřelil výstavní placírkou zpoza šestnáctky jen o vlásek břevno monacké brány.
10'
Oslavy ještě museli domácí odložit, ale VAR potvrzuje, že nešlo o ofsajd a branka platí!
9'
Po obrovské chybě Vandersona Campose v rozehrávce se míč odrazil od Machadovy nohy, na ofsajdové hraně číhal před bránou LOÏS OPENDA a okamžitě z úhlu vypálil. Nübel míč jednou rukou ztlumil a skluzem ho odklidil z brankové čáry Maripán, jenže důrazný Openda se dostal k dorážce a ta již končí v síti.
8'
A právě rumunský křídelník vybojovaný roh i zakončil, od přední tyče ovšem hlavičkuje výrazně nad břevno.
8'
Sotoca nadvakrát centroval přes Henriqueho, posléze se míč odráží o trávník na první rohový kop Lens.
5'
Nepřesnosti v domácí ofenzívě pokračují, kope se od monacké brány.
3'
Machadova kolmice na Thomassona nebyla přesná, hru může zklidnit obrana Monaka.
1'
Hned v první minutě rozběhl přímočarou akci domácí Openda, tečovaná střela z velkého vápna míří do Nübelových rukavic.
1'
Čestný výkop obstaral mistr světa z roku 1998 Christian Karembeu.
Domácí budou hrát ve žluto-červených dresech, hosté oblékli úbory v barvě lila.

Racing Lens: Samba – Gradit, Danso, Medina – Frankowski, Onana, S. Fofana (C), Machado – Thomasson, Sotoca, Openda.
Náhradníci: Leca – Le Cardinal, Poręba, Boura, Fulgini, Costa, Claude-Maurice, Buksa, Haidara.
Trenér: Haise

AS Monaco: Nübel – Campos, Disasi, Maripán, Henrique – Diatta, Camara, Y. Fofana, Jakobs – Ben Yedder (C), Volland.
Náhradníci: Didillon – Matsima, Aguilar, Matazo, Akliouche, Diop, Minamino, Boadu, Ben Seghir.
Trenér: Clément

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
Vzájemné zápasy

Na podzim Lens potvrdilo, že se mu v Monaku náramně daří, vítězství 4:1 bylo třetí v řadě (loni 2:0 a předloni 3:0). Platí to ale částečně i opačně, v posledních sedmi zápasech se ani jednou neradovali z vítězství domácí.
AS Monaco

Knížecí celek naopak v minulém kole hladce přehrál Lorient 3:1, když hosté jen snižovali v závěru z penalty. Kdyby předtím neztratil dvoubrankové vedení v Nantes, mohl být s třetím Lens bodově nastejno. Venku je Monaco neporažené devět zápasů. Na bronzové příčce skončilo loni i předloni a s bramborovou se nechce spokojit ani letos. Pro potíže s kolenem je stále nejistý start útočníka Embola.

Střelci: 23 – Ben Yedder, 14 – Embolo, 7 – Golovin.
Racing Lens

Předtím sedm zápasů neporažené Lens v Paříži potopil červenou kartou hned v 19. minutě Abdul Samed, v oslabení pak inkasovalo tři branky během devíti minut a po porážce 1:3 opustilo druhou příčku. Klíčovou třetí, zaručující předkolo Ligy mistrů, drží červenožlutí jen o dva body před Monakem a čeká je tak dnes klíčový duel jara.
Třízápasový trest za červenou kartu si začne odpykávat Abdul Samed, lehčí zranění vyřadilo z tréninku Saïda.

Střelci: 15 – Openda, 7 – Sotoca, 6 – Fofana, Saïd.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.