Ligue 1 - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Lorient - 2. dubna 2023   13:00

Lille
13' Cabella (Ang. Gomes) • 89' Žegrova (Ang. Gomes) • 90+1' Žegrova
3:1
(1:0)
Lorient
77' I. Koné  (Le Bris)
Lille
Chevalier – Weah (82. Žegrova), Fonte, Alexsandro, Gudmundsson – André, Ang. Gomes – Únás (30. Bayo), Cabella (75. B. Diakité), J. Bamba – David.
Costil – Baleba, Martin, Ramet, Virginius, Yoro.
Lorient
Mannone – Ponceau (67. Aouchiche), Meïté, Tálbí, Le Goff – Abergel (C) – Faivre (74. S. Diarra), Cathline (74. I. Koné), Makengo, Le Bris – Dieng (84. Yongwa).
Pollersbeck – Bellon, Doucouré, Kari, Wackers.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 8:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:9.
Ve druhé půli jsme dlouho čekali na nějaký zajímavý moment. Lille kontrolovalo zápas a své vedení, přesto přišlo vyrovnání. Ibrahima Koné se zničehonic dostal do zakončení a prostřelil brankáře Chevaliera. Krátce poté byl za druhou žlutou kartu vyloučen Laurent Abergel. Lille v závěru proti deseti tlačilo a nakonec i rozhodlo. O dva góly se v závěru postaral střídající Edon Žegrova. Nejprve zakroutil míč na zadní tyč a poté prostřelil Mannoneho i na přední tyč.
Domácí tedy slaví výhru 3:1 a posouvají se na 5. místo, Lorient zůstává osmý. Lille příští týden zavítá na hřiště Angers, Lorient doma přivítá Marseille.
90+4'
90+4'
Hráči Lille už dohrávají zápas s míčem na kopačkách.
90+1'
Lille právě vstřelilo branku!
Tak tohle střídání Fonsecovi vyšlo! EDON ŽEGROVA se dostal s míčem až do vápna, vystřelil na přední tyč a opět rozvlnil síť"
89'
EDON ŽEGROVA krásnou technickou střelou rozhoduje! Kosovský reprezentant se dostal k míči na pravé straně vápna a míč zakroutil přesně na vzdálenější tyč, od které se míč odráží do sítě.
88'
Diarra mířil sám na Chevaliera, ale míč si ukopl příliš daleko a domácí brankář jeho útok zastavil.
86'
Aouchicheův centr proletěl přes celé vápno, aniž by ho někdo dokázal zasáhnout.
85'
Benjamin André obdržel žlutou kartu za faul na Yongwu.
84'
Střídání v týmu Lorient:
odchází Bamba Dieng, přichází Darlin Yongwa.
83'
Podstatná část druhého poločasu nic zajímavého nepřinesla, ale v posledních minutách se vývoj utkání naprosto změnil.
82'
Střídání v týmu Lille:
odchází Timothy Weah, přichází Edon Žegrova.
81'
To je neuvěřitelné, co Jonathan Bamba teď dokázal neproměnit! Ocitl se sám před téměr prázdnou bránou na zadní tyči. Ze vzdálenosti nějakých pěti metrů však přepálil branku.
81'
Angel Gomes trefil pouze zeď. Poté se k němu míč odrazil, tak to zkusil znovu, ale nedokázal ho dobře trefit.
79'
Laurent Abergel dohrál! Za skluz na Davida obdržel druhou žlutou kartu a musí odejít do kabin. Lille má navíc k dispozici slibný přímý kop.
77'
Lorient právě vstřelil branku!
Prakticky z ničeho a s velkým štěstím hosté vyrovnávají! Le Bris poslal míč dopředu na IBRAHIMU KONÉHO, ke kterému se po souboji s Alexsandrem odrazil míč a prostřelil Chevaliera mezi nohama.
77'
Adil Aouchiche rozehrál přímý kop z levé strany na zadní tyč, ale Chevalier vyskočil nejvýš a chytil míč do rukavic.
76'
Koné se hned zapojil do kombinace a před vápnem předal míč Makengovi, tomu však balón utekl.
75'
odchází Rémy Cabella, přichází Bafodé Diakité.
74'
odchází Yoann Cathline a Romain Faivre, přichází Ibrahima Koné a Stéphane Diarra.
72'
Cathline se po Makengově přihrávce dostal až do vápna, ale byl z něj vytlačen. Poté mohl v akci pokračovat Faivre, ale míč ztratil.
69'
Domácí kombinují na své polovině a mají zápas pod kontrolou.
67'
odchází Julien Ponceau, přichází Adil Aouchiche.
67'
Cathline znovu u míče. Tentokrát volil střelu z velké dálky, ale hodně minul.
66'
Cathline tlačil míč do vápna, ale nenašel nikoho v bílém. Lorient stále dnes ještě nevystřelil na bránu.
63'
Ani tento rohový kop se nepovedl, Bamo Meïté byl opět pozorný.
62'
Domácí vybojovali rohový kop, který opět rozehrál střelec gólu Cabella. K balónu se tlačil Alexsandro, ale hostující obrana byla pozorn. Meité dostal míč za brankovou čáru a roh se bude opakovat.
60'
Hru obou týmů kazí hodně nepřesností. Po dlouhé době se někdo dostal do šance, konkrétně domácí Gudmundsson, který střelou z dálky těsně minul bránu.
58'
Matengo pěknou kolmicí našel ve vápně Le Goffa, ten se snažil vrátit míč pod sebe, ale přihrál jen soupeři.
55'
Rémy Cabella rozehrál přímý kop, ale jeho centr byl příliš krátký a odhlavičkoval ho hned první obránce.
54'
Bamo Meïté obdržel žlutou kartu za podražení.
53'
Timothy Weah zkusil štěstí z velké dálky, ale míč končí jen na tribuně za brankou.
52'
Jonathan David se snažil najít prostor ke střele, ale byl zdvojen a o míč přišel.
51'
Žlutou kartu obdržel Timothy Weah.
49'
Na druhé straně se Bamba dostal k hlavičce, ale míč netrefil ideálně a Mannone měl jednoduchou práci.
47'
Faivre donutil Alexsandra k odkopu do autu, hosté zůstávají u míče.
46'
Hned po pár vteřinách od začátku druhé půle obdržel žlutou kartu Angel Gomes
46'
V první půli zápasu dominovali hráči Lille. Velmi aktivní byl Rémy Cabella, který se ve 13. minutě dokázal gólově prosadit, když se trefil ke vzdálenější tyči Mannoneho branky. Mohl přidat i druhý gól, ale brankář Lorientu ho vychytal. Hosté směrem dopředu zatím nic neukázali, ale zápas ještě rozhodně není ztracený.
45+3'
45+2'
Jonathan David se ještě stihl dostat ke střele, ale mířil jen doprostřed brány, kde čekal Mannone.
45+1'
Laurent Abergel obdržel žlutou kartu za faul na Cabellu.
45'
Cabellův centr z rohu vyboxoval Mannone.
44'
Po faulu Dienga na Alexsandra měli domácí k dispozici přímý kop. Rozehrál ho Cabella, ale jeho centr nenašel nikoho v červeném. Bude z toho rohový kop.
42'
Weah přenesl míč na druhou stranu na Gudmundssona, ten předl míč pod sebe Gomesovi. Andre Gomes se odhodlal ke střele z velké dálky, ale Mannone krásným zákrokem míč vyškrábl na roh.
40'
Dieng se ocitl s míčem za obranou a chtěl si obhodit brankáře Chevaliera, ten ale kličku očekával a míč Diengovi sebral.
39'
Lorient směrem dopředu zatím nic nepředvedl. Faivre je na levé straně aktivní, ale nedaří se mu dostat míč do vápna.
38'
Dieng se ve vápně málem dostal k míči, ale skončil na zemi a žádá si penaltu. Rozhodčí však ukazuje, že pravidla nikdo neporušil.
37'
David se opět zapojil do kombinace a předal míč Weahovi, ten se však nacházel v ofsajdu.
35'
David hledal na levé straně Boyeho, ale Ponceau přihrávku zachytil.
33'
Faivre hledal na levém křídle Abergela, ten ale mezitím skončil po souboji s jedním z domácích na zemi. Hosté se teď zlobí, že rozhodčí neodpískal faul.
31'
Únás musel střídat kvůli zranění, což je velká nepříjemnost pro Lille. Alžírský reprezentant byl dnes velmi aktivní.
30'
odchází Adam Únás, přichází Mohamed Bayo.
28'
Cabella měl obrovskou šanci přidat svůj druhý gól! Ocitl se sám před Mannonem, ale brankář Lorientu ho vychytal. Následně se k míči ještě dostal David, ale nedokázal ho vrátit Cabellovi.
26'
Gomes zůstal na zemi po tvrdém faulu od Ponceaua. Už se však zvedá a ošetření nebude potřeba.
25'
Další skvělá kombinace Lille vedla ke střele. Tentokrát si Bamba narazil s Davidem a vyslal pěknou střelu, trefil však jen Mannoneho.
23'
Fonteho dlouhá přihrávka za obranu byla na Únáse moc dlouhá.
21'
Alexsandro se po rohu dostal k hlavičce, ale mířil nad bránu.
20'
Jonathan David se po narážečce s Cabellou dostal ke střele, ta byla ale zblokována na roh.
18'
Střelec gólu Cabella se teď dopustil útočného faulu na Tálbího a Lorient se vrací k míči.
17'
Další standartka Lorientu už byla nadějnější, Montassar Tálbí jen těsně nedoskočil na centr Faivreho z přímého kopu.
15'
Hosté rozehráli roh nepřesně a hráči Lille mohli vyrazit do protiútoku. Únás hledal dlouhou přihrávkou za obranu Davida, ale u míče byl dřív brankář Mannone.
13'
RÉMY CABELLA převzal ve vápně přihrávku od Angela Gomese, obhodil si míč kolem obránců a poslal ho ke vzdálenější tyči. Mannone neměl šanci zasáhnout a Lille vede 1:0!
11'
Domácí jsou i nadále aktivnější a volí útoky hlavně po levé straně. Tentokrát centroval do vápna Gudmundsson, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
10'
Další akce Lille končí útočným faulem Gomese na Dienga.
8'
Únás opět aktivní, tentokrát předal míč po zemi na hranici vápna Cabellovi, ten ale mířil vysoko nad bránu.
7'
Jonathan David poslal pěknou kolmici na Gomese, jehož střela však byla zblokována skluzujícím obráncem.
6'
Domácí opět útočí po levé straně. Únás nadvakrát dostal míč do vápna a našel Cabellu, ten si ale nedokázal míč zpracovat, než zasáhli obránci Lorientu.
4'
Gudmundsson obdržel přihrávku od Únáse, ale nacházel se v ofsajdu.
2'
Hosté začali aktivněji, ale Cathline se na levém křídle nedokázal prosadit proti dvěma obráncům a ztratil balón.
1'
Domácí nastoupili v tradičních červenomodrých dresech, hosté hrají v bílých.
1'

Lille OSC: Chevalier – Weah, Fonte, Alexsandro, Gudmundsson – André, Ang. Gomes – Únás, Cabella, J. Bamba – David.
Náhradníci: Costil – Baleba, Bayo, B. Diakité, Martin, Ramet, Virginius, Yoro, Žegrova.
Trenér: Paulo Fonseca

FC Lorient: Mannone – Ponceau, Meïté, Tálbí, Le Goff – Abergel (C) – Faivre, Cathline, Makengo, Le Bris – Dieng.
Náhradníci: Pollersbeck – Aouchiche, Bellon, S. Diarra, Doucouré, Kari, I. Koné, Wackers, Yongwa.
Trenér: Regis Le Bris.
Lorient

Také Lorient letos bojuje o evropské poháry, ale má k nim přece jen dál než Lille. Nachází se na 8. místě a na svého soupeře ztrácí 5 bodů. Minulé kolo si přivezli bod z Nice za remízu 1:1 a určitě by na ni rádi navázali i tento víkend.
Po odchodu Ouattary do Premier League ofenzívu týmu řídí Enzo Le Fee. Má na kontě 4 góly a 6 asistencí, ale od února se neprosadil.
Lille

Tým ze severu Francie se v tabulce nachází na 6. příčce a chce si zajistit účast v pohárech pro další sezónu. V posledních čtyřech zápas Lille neprohrálo a proti Lorientu bude favoritem, na domácím hřišti se mu navíc velmi daří.
Nejlepší střelec týmu a také celé Ligue 1 Jonathan David zažil povedenou reprezentační přestávku. Za Kanadu vstřelil 2 góly, na něž bude chtít navázat i v dresu Lille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.