Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Nice - 31. srpna 2022   21:00

Ukončeno
Lille
20' Bamba III (Yazıcı)
1:2
(1:2)
Nice
22' Delort   • 29' Pépé  
Lille
Sestavy:
Jardim – André, Bamba III, David, B. Diakité – Djaló, Fonte, Gomes, Ismaily (80. Gudmundsson) – Yazıcı (68. Bayo) – Žegrova (90. Virginius).
Náhradníci:
Chevalier – Alexsandro, Martin, Baleba, Yoro, Zedadka.
Rozhodčí
Stinat – Mouysset, Boudikian
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Nice
Sestavy:
Schmeichel – Atál, Bard, Dante, Delort (87. Brahimi), Pépé, Ramsey, Rosario, Thuram (90+2. Beka Beka), Todibo, Viti.
Náhradníci:
Boulhendi, Bulka – Belahyane, Ilie, Lotomba, An. Mendy, Nahounou.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:0. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:21.
Mužstvo Nice na pátý pokus vydřelo první výhru v sezoně a posunulo se před Monako na 15. příčku. Lille kleslo na místo osmé.
Poslední srpnový den byl pro Lille nešťastný. Domácí fotbalisté se dvěma penaltovými fauly připravili o vedení vystřelené Jonathanem Bambou. Už o dvě minuty později srovnal Delort a další kalich hořkosti dogám naservírovala jejich bývalá hvězda v osobě Nicolase Pépého. Zbývající hodina byla ve znamení masivního náporu Lille. Z kvantem střel ale Schmeichel většinou problém neměl a obrana v čele s nestárnoucím Dantem s vypětím veškeré energie uhájila náskok 2:1 až do konce.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Beka Beka nefauloval. Asi ho mlčení píšťalky překvapilo a v zárodku protiútoku míč lacino ztratil. V nejspíše poslední akci zpoza šestnáctky napřáhl Angel Gomes, pro Schmeichela to znamenalo další rutinní zákrok.
90+2'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Alexis Beka Beka.
90+2'
Schmeichel si netroufl sáhnout do stříleného centru Virginiuse. Ten nakonec prosvištěl podél brankové čáry do zámezí.
90'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Alan Virginius.
89'
Závěrečná fáze zápasu by měla Pépému vyhovovat. Otevírá se stále více možností na rychlé brejky. Jeden takový mu nyní dogy zastavili ještě před půlící čarou.
88'
Ve tvářích domácích hráčů začíná převládat frustrace z marného bušení do zavřených vrat. Naposledy si Schmeichel vychutnal centr Žegrovy.
87'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Billal Brahimi.
86'
Nicolas Pépé kopal standardku z pravé strany na Danteho. K úspěchu to nevedlo, v přerušené hře bude Nice konečně střídat.
85'
Gudmundsson nenechal projít centr Delorta. Na stejném místě šel Jonathan Bamba tvrdě do Atála a donutil sudího vytáhnout žlutou kartu.
85'
Schmeichel neohroženě stáhl sražený centr a nehodlá jen tak vrátit míč zpět do hry. Každá ušetřená sekunda má pro Nice cenu zlata.
84'
Domácí se připravili o zajímavý brejk pět proti třem. Přihrávka doleva Bambu zahnala natolik, že se muži v bílém mohli vrátit.
83'
Edon Žegrova využil menší kapsy k tomu, aby si našteloval míč na levačku. Ze střední vzdálenosti mířil na přední tyč, kde se včas objevil jistý Schmeichel.
81'
Čerstvý Gudmundsson se přihlásil o slovo intenzivním sprintem. Skluz Júsufa Atála nebyl načasován ideálně a proto byl ohodnocen žlutou kartou.
81'
Aaron Ramsey je hostům velmi platný. Nejdříve si vymodlil faul Jonathana Davida a nyní se aktivně zapojuje i do útočení v okolí vápna.
80'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Ismaily, přichází Gabriel Gudmundsson.
78'
Drobného přerušení využívají hráči obou týmů k hromadnému pitstopu u střídaček. Trocha vody a taktických pokynů přijde vhod.
77'
Jonathan Bamba měl mezi penaltou a malým vápnem dvě věže. Schmeichelovi pomohli stopeři.
76'
Rosario s Ramseym aspoň na pár desítek sekund ulevili svým obráncům. Navzdory několika pokusům však nevyrobili kloudnější centr z pravého křídla.
75'
Dante se věnoval Bayovi a příchozí centr od Bamby raději prodloužil na rohový kop. Ten kopal Gomes, ale v nejdůležitějších prostorech znovu řádil Dante.
74'
Bayo naznačil, že by jeho fyzické parametry mohly ofenzivě Lille pomoct. Další standardku dohrával na rohu malého vápna a Júsuf Atál měl plné tělo práce, aby ho při zakončení hlavou dostatečně vyvedl z rovnováhy.
73'
Melvin Bard doplatil na to, že rozhodčí nepřerušili hru v době, kdy byli na hřišti dva míče. Jeden z nich ztratil a pak hasil požár žlutým faulem na Žegrovu.
71'
Dante s Ramseym doprovodili míč do dostatečné vzdálenosti od vlastní branky, kam ho naopak cpal kosovský reprezentant Žegrova.
69'
Spalování šancí pokračuje! Hlavu schoval do dlaní také Djaló. V průběhu standardní situace se k němu odrazil míč a on ho bez větších příprav katapultoval nad břevno.
68'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Mohamed Bayo.
67'
I teď zůstaly Yazıcımu jen oči pro pláč. Když kontroloval míč na rohu vápna, tak se mu pod nohy učebnicově vrhl Atál.
65'
Žegrovou vyprodukovaný centr se ve vápně dlouho nezdržel. Na druhé straně byl zase zastaven aktivní Yazıcı.
64'
Těžké zpracování tělem a střela z half-voleje. Tohle už Bambovi dnes jednou vyšlo, nyní ale pálil z podobné situace nepřesně.
63'
José Fonte prodal zkušenosti v konfrontaci s nesrovnatelně rychlejším Pépém. Míč si pokryl tělem a došel si pro faul.
62'
Byl by to zázrak, kdyby defenziva Nice v nastoleném tempu vydržela s nulou až do konce. Lucien Favre musí hru svého týmu něčím pozvednout.
61'
Bamba posouval míč do běhu Yusufa Yazıcıho. Turek nebyl v dobrém úhlu a nenašel způsob k přehození vybíhajícího Schmeichela.
60'
Ani z tohoto mráčku pršet nebude. Gomesův nákop spadl za hrozen hráčů přímo do rukou dánského gólmana, který dlouho působil v anglickém Leicesteru.
59'
Benjamin André zasáhl ruku soupeře. Jako pomoc při bránění standardky si Schmeichel staví dvoučlennou zeď.
58'
Na branku Nice se už dobrých deset minut valí jeden útok za druhým. Hostům rozhodně neuškodí menší pauza způsobena Yazıcıho centrem do autu a odkopem od branky.
57'
Po Atálově zákroku na Bambu byla ponechána výhoda. Z té resultoval roh a centr Yazıcıho. Dlouhá hlavička až k brance nedoletěla. Ještě delší dorážka už ano, ale na Schmeichela zase čekal rutinní zásah.
56'
Gomesovi solidně sedla střela bez přípravy. Jen to umístění nebylo světoborné a Schmeichel situaci uprostřed branky pohlídal.
55'
Benjamin André naložil Atálovi. Šel mu do kotníku kolíky napřed a jen díky velké benevolenci sudího odešel bez karty.
54'
Schmeichel narychlo zanalyzoval trajektorii Bambovy finální přihrávky a skryl míč do svých rukavic.
53'
Znovu se balon ocitl na rohu pokutového území. Nyní byl ještě jednou centrován, ale zasekl se na perfektním Dantem.
52'
Fonteho držení neušlo pozornosti hlavního rozhodčího. Hráči Nice si však nedali jedinou přihrávku a už jsou zase pod tlakem.
51'
Yusuf Yazıcı nezakroutil střelu z rohu vápna k zadní tyči. Myšlenka to od tureckého legionáře ale byla dobrá.
50'
Jedna bolest z první půle ale přetrává – v hlavičkových soubojích před brankou Schmeichela dominuje Nice.
49'
Dogy se do soupeře silně zakously. Počáteční tlak jim nyní podpoří rohový kop v podání Angela Gomese.
48'
David šikovně přenesl hru na volnější pravý kraj. Žegrova si míč zase stáhl na střed, ale levačkou ho umístil až za vzdálenější tyč.
47'
Ani jeden z trenérů nevymyslel v pauze žádné střídání. Pokračuje se tedy v původních základních sestavách.
46'
Začal druhý poločas.
Stinatův poslední hvizd přehlušil pískot diváků, kteří v této chvíli nemají moc důvod k radosti. Zkraje 20. minuty to bylo přesně opačně, jenže Bambův gól během pár desítek sekund znehodnotily dva penaltové zákroky Lille. Z puntíku překonali Jardima Delort i Pépé, takže Nice jde do kabiny s dobrou nadějí na první výhru v sezoně.
45+1'
První poločas skončil.
44'
Bard se dostal do problémů nezdařeným odkopem. O pár sekund později ho vysvobodil hvizd, ještě předtím měl být v ofsajdu David.
43'
Ismaily nedostal optimální pas do levého křídla. Musel podstoupit souboj s Atálem, z něhož vyšel vítězně zadák Nice.
42'
Diakité několika dlouhými kroky přesunul míč na polovinu soupeře. Pak se mu ale v cestě objevil Thuram, raději se zastavil a dogy znovu útočí do plných.
41'
Aaron Ramsey rozjel standardku za ruku Andrého přihrávkou do strany. Směrem na bránu čechral balon až Bard, jenže domácí obrana byla v pozoru.
40'
Případná šance ze standardní situace zanikla ještě před jejím vznikem. Během letu centru došlo k útočnému faulu Bamby.
39'
Celá ekipa z Nice se nechala na dlouhé desítky vteřin zatlačit k vlastní brance. Defenzivní šichta bude pokračovat i po faulu Thurama.
37'
Zase to byl Dante, jenž odvracel přihrávku od zadní čáry směrem k Bambovi. Tomu šel míč hezky na pravačku, jenže zleva bránu přestřelil.
36'
Dante už poněkolikáté zafungoval jako magnet na centrovaný míč. Je to poprvé od gólu Bamby, co jsou dogy na návštěvě Schmeichelovy branky.
35'
Moc velká jistota při bránění Lille k vidění nebyla. Drobným zmatkům byl konec až s faulem na straně OGC.
34'
Delortovi hezky sedla rána z nějakých sedmadvaceti metrů. Teč ji lehce přizvedla a Ramsey proto pokračuje rohovým kopem.
33'
Júsuf Atál na vlastní pěst vyvážel míč na útočnou polovinu. Bez cizího zavinění ale ztratil balanc a dočkal se menšího posměchu z řad diváků.
31'
Domácí jsou otřeseni. Nenápadného pasu do šestnáctky si dlouho nevšímali. Bafodé Diakité ho odpaloval na roh za minutu dvanáct.
30'
Držení míče: 69 % – 31 %.
29'
Nice právě vstřelilo branku!
Místo Delorta na sebe vzal provedení penalty sám faulovaný NICOLAS PÉPÉ. Patrně mu spadl kámen ze srdce, když Jardin jeho střele doprostřed branky na poslední chvíli uhnul z cesty. Z gólu do sítě svého bývalého klubu, odkud se stěhoval do Arsenalu, se každopádně neraduje.
28'
Všemožné reklamace Lille nezabraly. VAR verdit sudích posvětil a hosté budou mít obří šanci na obrat.
27'
Během pár minut čeká na Nice druhá penalta! Pépé ukázal svou největší zbraň. Vyhnul se Fontemu a ve sprintu upaloval do vápna, kde mu Jardim podrazil pravou nohu.
26'
Moc pozdě po odehrání míče trefil Rosario Bambu. Z kapsy je poprvé tažena žlutá karta.
25'
Dante kraloval ve vlastním pokutovém území. Postaral se o příchozí centr a vrátil dogy do klidných vod na půlící čáře.
24'
Rozhodčí Stinat se zatím nenudí. Pracovní nástroj má neustále v permanenci, nyní postřehl faul divícího se Ramseyho.
22'
Nice právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltovou značku přichystal ANDY DELORT. Během delšího čekání se nenechal rozhodit ohlušujícím pískotem a sebevědomě zakončil ze svého pohledu do pravého dolního rohu. Jardim skákal opačně.
21'
Djaló šel na samotné hranici trestného území do skluzu, kterým seslal k zemi Ramseyho. Pá sekund po gólové radosti Lille je tady penalta na druhé straně.
20'
Lille právě vstřelilo branku!
Na začátku dvacáté minuty se dogy ujímají vedení! JONATHAN BAMBA si břichem zpracoval Yazıcıho diagonálu. Zleva rychle vystřelil a teč Todiba pomohla míči nechytatelně zapadnout k bližší tyči.
19'
Ze vzduchu Lille ani teď nezahrozilo. Vzhledem k tomu, že Atál posunul míč do autu, ale má k dobru rohový kop.
18'
Další hráč v nefotbalové poloze. Tentokrát má zaťaté zuby Andre Gomes, kterého konfrontoval Pablo Rosario.
17'
Povalený Bamba chtěl bleskově rozehrát. Jeho týmu to paradoxně uškodilo a chvíli se potýkal s protiútokem.
16'
Přesilovka Lille měla velmi krátkého trvání. Delort je zpět na svém místě, zatímco míč stále cirkuluje jen veprostřed hrací plochy.
15'
Kvůli ošetřování je hra na chvíli pozdržena. Po tvrdém nárazu do Andrého je Delort otřesen. Za nohu se předtím držel i David.
14'
Dante nenechal zpracovat míč Jonathana Davida. Vzápětí byl svědkem nedovoleného zákroku na Delorta.
13'
Na pravé straně z pohledu útočícího Lille byl prostor zavřený. Proto došlo na zařazení zpátečky a trpělivou souhru na půlce.
12'
Bamba nezvolil dobré řešení, když mu Yazıcı zprava přihrál na hranici vápna. Chtěl ještě kombinovat, ale tomu už hosté zabránili.
11'
Hráči Nice vzdušný prostor ovládli při obou centrech. Na třetí už dojit nemohlo, protože si faulem na Delorta vypomohl Yazıcı.
10'
Ismaily nabral solidní rychlost na levé lajně. Od míče ho oddělil až nedovolený zákrok Atála, takže Schmeichel bude čelit další standardce.
9'
Uničil tak Ramsey, ale veterán Dante se na přední tyči k hlavičce neprobil.
8'
V osmé minutě nadšení trochu opadlo, protože také hosté budou poprvé zahrávat standardku od rohového praporku.
6'
Nadějný úvod hráčů Lille okamžitě vtáhl do hry i diváky, kteří ve všední den dorazili na Stade Pierre-Mauroy v opravdu hojném počtu.
5'
Pokus Žegrovy byl zase sražen a proměnil se v rohový kop, který hostující jedenáctka precizně ubránila.
4'
První střela se mezi tyče nevešla. Po dvou zadovkách mířil vedle levé tyče Angel Gomes.
3'
Edon Žegrova ze všech sil vytahoval míč z obranné poloviny. U půlící čáry ho zklamal odpískaný faul na Pépého.
2'
Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v kompletně bílých dresech. Dogy jsou v červenomodré variaci.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Lille OSC: Jardim – André, Bamba III, David, B. Diakité – Djaló, Fonte, Gomes, Ismaily – Yazıcı – Žegrova.
Náhradníci: Chevalier – Alexsandro, Bayo, Gudmundsson, Martin, Baleba, Virginius, Yoro, Zedadka.
Trenér: Paulo Fonseca

OGC Nice: Schmeichel – Atál, Bard, Dante, Delort, Pépé, Ramsey, Rosario, Thuram, Todibo, Viti.
Náhradníci: Boulhendi, Bulka – Beka Beka, Belahyane, Brahimi, Ilie, Lotomba, An. Mendy, Nahounou.
Trenér: Lucien Favre

Rozhodčí: Stinat – Mouysset, Boudikian.
Vzájemné zápasy 2021/22

14.05.2022 Nice – Lille 1:3
14.08.2021 Lille – Nice 0:4.
Lille OSC

Dogy měly před rokem tragický nástup do sezony a brzy ztratily naději na větší úspech. Letos si na něco podobného daly pozor a po čtyřech kolech jsou na slušném šestém místě se ztrátou tří bodů na vedoucí trio PSG, Marseille a Lens. Lille má za sebou výhry 4:1 nad Auxerre a a 3:1 nad Ajacciem. Souboj s Nantes skončil remízou 1:1, zatímco konfrontace s PSG drtivou porážkou 1:7. Na devíti vstřelených gólech mají největší podíl dvougóloví David a Bamba.
OGC Nice

Soupeř Slovácka v Evropské konferenční lize podává na startu sezóny až šokující výkony. Po příchodech Beky, Vitiho, Schmeichela, Ramseyho a Pépého nevyhráli svěřenci Luciena Favreho ani v jednom kole a s dvěma body se krčí v sestupovém pásmu na 18. pozici. Po remízách s Toulouse a Štrasburkem fotbalisté Nice padli 0:1 s Clermontem a 0:3 s Marseille. V předchozích hodinách odešel Calvin Stengs hostovat do Antvertp. Do Salernitany šel na přestup obránce Flavius Daniliuc.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lille OSC a OGC Nice!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.
38.kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. Lille 38 24 11 3 64:23 83
2. Paris SG 38 26 4 8 86:28 82
3. Monaco 38 24 6 8 76:42 78
4. Lyon 38 22 10 6 81:43 76
5. Marseille 38 16 12 10 54:47 60
6. Rennais 38 16 10 12 52:40 58
7. Lens 38 15 12 11 55:54 57
8. Montpellier 38 14 12 12 60:62 54
9. Nice 38 15 7 16 50:53 52
10. Metz 38 12 11 15 44:48 47
11. St. Etienne 38 12 10 16 42:54 46
12. Bordeaux 38 13 6 19 42:56 45
13. Angers 38 12 8 18 40:58 44
14. Lorient 38 11 9 18 50:68 42
15. Reims 38 9 15 14 42:50 42
16. Štrasburk 38 11 9 18 49:58 42
17. Stade Brest 38 11 8 19 50:66 41
18. Nantes 38 9 13 16 47:55 40
19. Nîmes 38 9 8 21 40:71 35
20. Dijon 38 4 9 25 25:73 21
Články odjinud