Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Paris SG - 21. srpna 2022   20:45

55' Bamba III
1:7
(0:4)
Paris SG
1' Mbappé  (Messi) • 28' Messi  (N. Mendes) • 39' Hakimí  (Neymar) • 44' Neymar  (Messi) • 53' Neymar  (Hakimí) • 66' Mbappé  (Neymar) • 87' Mbappé  (Neymar)
Lille
Jardim – B. Diakité, Fonte (C), Alexsandro (70. Djaló), Ismaily – André (58. Martin), Gomes – Gudmundsson (58. Virginius), Yazıcı (58. Žegrova), Bamba III – David.
Chevalier, Jakubech – Baleba, Yoro, Zedadka.
Turpin – Gringore, Danos
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Paris SG
Donnarumma – Ramos (81. Danilo Pereira), Marquinhos (C), Kimpembe – Hakimí (81. Mukiele), Verratti (63. Sanches), Vitinha (84. Paredes), N. Mendes (63. Bernat) – Mbappé, Messi, Neymar.
Rico – A. Diallo, Ekitike, Sarabia.

S konstatováním, že Paris Saint-Germain překvapivě vysoko přehrála Lille, se loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera, nebo dobrou noc.
Ve šlágru třetího kola Ligue 1 Uber Eats přejelo PSG rozdílem dvou tříd Lille. V souboji posledních dvou mistrů francouzské nejvyšší soutěže, se tak zrodil nečekaný výsledek. Ovšem trojice Kylian Mbappé – Neymar – Lionel Messi, se zápase hodně bavila a předvedla svou extratřídu. První zmiňovaný dokonce vsítil hattrick, když jej započal už po osmi vteřinách hry. Lille si připravilo také několik střelecký pokusů, ale chyběla jim větší kvalita, a tak prohrává 1:7.
90'
89'
Střetnutí se blíží ke svému konci a už se nějakou dobu dohrává. Alan Virginius si na levé straně vápna přehodil míč na pravou nohu, ale následně zamířil jen doprostřed branky, kde byl připravený Gianluigi Donnarumma.
87'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Sedmý balon v síti domácího celku, který by na trávní nejraději vhodil ručník! Neymar vysunul na levé straně KYLIANA MBAPPÉHO, který doslova zamotal soupeře. Zakončení francouzského mladíka pak zamířilo k první tyči – 1:7! Asistence: Neymar.
86'
Edon Žegrova přešel před dvojici soupeřů, ale následně ho skluzem zastavil Leandro Paredes. Jenomže hlavní rozhodčí se vrátil k předchozímu zákroku a přisoudil míč Lille.
85'
Na levé straně měl hodně prostoru Juan Bernat, jenž viděl před branku nabíhajícího Nordia Mukielea, který byl atakován, a tak balon netrefil Akce PSG trvala dál a Lionel Messi přihrával na hranici vápna. Jenomže Leandro Paredes také míč netrefil.
84'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC:
ze hřiště odchází Vitinha, přichází Leandro Paredes.
83'
Jonathan David (Lille) chtěl pomoci obraně, když mu unikal Neymar. Kanadský útočník tak Brazilce zatáhl za rameno, za což si vykoledoval žlutou kartu.
82'
Domácí celek se rychle prokombinoval středem a mířil do otevřené obrany. Na pravé straně se nacházel Edon Žegrova, jehož snažení mířilo hodně vedle vzdálenější tyče.
81'
ze hřiště odchází Sergio Ramos, přichází Danilo Pereira.
ze hřiště odchází Ašraf Hakimí, přichází Nordi Mukiele.
80'
Obránci Paris Saint-Germain si několikrát vyměnili balon před vlastní šestnáctkou. Až po chvíli přišel pomalý přechod na útočnou polovinu. Jenomže Lionel Messi následně nedal přesnou nahrávku.
79'
V posledních minutách ztratilo utkání tempo a spíše se kombinuje ve středu hrací plochu. Je jasné, že hráči v červených dresech chtějí alespoň upravit nepříznivé skóre.
78'
Na pravé straně se kolem soupeře protáhl Vitinha, který následně čekal, kdo se mu nabídne. A tak jej soupeře úspěšně atakoval, Lille bude mít další šanci k útoku.
77'
Z levé strany odcentroval střídající Alan Virginius, který je velmi aktivní. Po hlavičce se natahoval Jonathan David, avšak stoper Marquinhos byl důslednější a akci soupeře překazil.
75'
Neymar obloučkem hledal Kyliana Mbappého nebo Lionela Messiho. Ovšem míč mu po kopačce sjel a zamířil do náruče domácího gólmana.
75'
Centr od rohového praporku mířil do malého vápna, kam se sice hnal také Presnel Kimpembe. Ovšem ve vzduchu tentokrát vládne Léo Jardim.
74'
O vítězi střetnutí je dávno rozhodnuté, otázkou je, jaké skóre bude na konci zápasu. PSG znovu kombinovalo v šestnáctce soupeře a vybojovalo rohový kop.
73'
Na druhé straně před branku pronikal Alan Virginius, který už se chystal ke střele. Jenomže pod nohy se mu skluzem vrhnul Marquinhos, jenž navíc vybojoval odkop od brány.
72'
Kylian Mbappé přihrával k penaltovému puntíku, kde Neymar prsy přihrával pod sebe. Halfvolejem se prezentoval Lionel Messi, jemuž střelecký pokus vůbec nesedl.
71'
Hned mezi trojici soupeřů se řítil Alan Virginius, který se snažil projít do pokutového území. Stopku mu ale vystavila dvojice Sergio Ramos – Marquinhos.
70'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Alexsandro, přichází Tiago Djaló.
69'
Střelou přes obránce se prezentoval Jonathan Bamba, jehož zakončení bylo nepřesné. Od branky tak bude odkopávat Gianluigi Donnarumma.
66'
Čtyřikrát si Neymar a Kylian Mbappé vyměnili balon. Brazilec následně posunul míč na levou stranu šestnáctky, odkud tvrdou ránu k první tyči vyslal právě KYLIAN MBAPPÉ. Léo Jardim se za zakončením pouze ohlédl a především pro něj je to další krutá rána – 1:6. Asistence: Neymar.
65'
Do konce zápasu schází zhruba pětadvacet minut plus natavení Aktuálně jsou u balonu hráči v červených dresech, kteří se snaží vsítit druhou trefu v utkání.
64'
Renato Sanches byl zpátky v Lille přivítán obrovským aplausem, ačkoliv už nastupuje v dresu soupeře. Vraťme se na trávník, kde byl k vidění centr před branku, kde vládne ve vzduchu Léo Jardim.
63'
ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Renato Sanches.
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází Juan Bernat.
62'
Na hranici vápna se nacházel Marquinhos, který už mohl vystřelit, ale přihrával ještě doprava. Ovšem centr z kopačky Ašrafa Hakimího nepřešel přes prvního bránícího hráče.
61'
Hráči v šedivých dresech opět kombinují na útočné polovině, kde si rychle vyměňují míč. Zatím se před PSG prostory neotevírají, a tak balon míří zpátky mezi obránce.
59'
Ačkoliv Lille prohrává rozdílem třídy, tak domácí fanoušci své hráče dál hlasitě podporují. Hraje se stále před skvělou diváckou kulisou.
58'
ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Jonas Martin.
58'
ze hřiště odchází Gabriel Gudmundsson, přichází Alan Virginius.
ze hřiště odchází Yusuf Yazıcı, přichází Edon Žegrova.
58'
Na centr od rohového praporku si na první tyči naskočil Marquinhos, jehož hlavička mířila do branky. Ovšem Léo Jardim předvedl další parádní zákrok, když míč znovu vytáhl mimo prostor tří tyčí.
57'
Kolmou přihrávku na levou stranu šestnáctky vyslal Kylian Mbappé a okamžitou střelou se prezentoval Lionel Messi, jenž mířil na zadní tyčku. Po balonu se úspěšně natáhl Léo Jardim, jenž pokus vyrazil na roh.
55'
Lille právě vstřelilo branku!
Hráči v červených dresech se dočkali alespoň čestného zásahu! Ismaily přihrával před branku, odkud na dvakrát JONATHAN BAMBA překonal Gianluigia Donnarummu. Italský brankář první střelu vyrazil před sebe, ale na následnou dorážku už neměl nárok – 1:5!
53'
Hostující celek nemá stále dost a chce dávat další branky! Pověstného "bůra" vsítil Brazilec NEYMAR. Ašraf Hakimí přihrával na Kyliana Mbappého, který naznačil, že bude střílet, ale pustil míč za sebe, kde už byl pouze Neymar. Jeho pokus pak zapadl přesně k pravé tyči – 0:5! Asistence: Ašraf Hakimí.
51'
Při pohledu na hrací plochu to vypadá, že ani jedno z mužstev nestřídalo. Domácí fanoušci jsou jistě zvědaví, zda nastoupí jejich bývalý hráč Renato Sanches, který už hraje za Paris Saint-Germain.
50'
Neymar posouval balon proti noze a za šestnáctku. Střeleckým pokusem se prezentoval Vitinha, jehož zakončení letělo pouze nad branku.
49'
Hostující celek znovu kombinuje na útočné polovině a trochu mi připadá, že se snaží uspat soupeře. Hráči v červených dresech jsou zatím velmi pozorní.
48'
Neymar roztáhl hru na levou stranu, odkud centroval na zadní tyčku Lionel Messi. Po balonu se marně natahoval Kylian Mbappé, jemuž míč utekl mimo hrací plochu.
47'
Na středu hrací plochy se nacházel Yusuf Yazıcı, jenž natáhl ke střele zpoza pokutového území. Tureckému hráči zakončení nesedlo a balon tak letěl na pravou stranu.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který rozehráli hráči v červených dresech. Rozhodčí po chvilce hru přerušil, avšak balon po krátké diskuzi přisoudil domácímu mužstvu, které kombinovalo.
46'
Ačkoliv Lille donutilo hostujícího brankáře snad k pěti zákroků, tak branku nevsítilo. To na druhé straně góly padaly, jelikož kvalita PSG je obrovská. Hvězdní hráči Paris Saint-Germain se dnešním zápasem baví a prosadili se hned čtyřikrát. Branky postupně vsítili Kylian Mbappé, Lionel Messi, Ašraf Hakimí a Neymar. Trenéra Lille tak o poločasové přestávce nečeká nic snadného, jelikož jeho hráči budou psychicky zlomení. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas.
45+2'
45+1'
Domácí celek rozehrával standardní situaci, ale balon na první tyči netrefil Jonathan David. A tak se k hlavičce dostal až před brankou Bafodé Diakité, jemuž zakončení nesedlo, a tak jej odvrátil Presnel Kimpembe.
44'
Marco Verratti zachytil nepřesnou přihrávku soupeře a posunul míč na argentinskou superstar. Lionel Messi pak se štěstím procedil balon na NEYMARA, jenž trefil skákající míč tak, že jej poslal do bližšího spodního rohu brány – 0:4. Asistence: Lionel Messi.
43'
Jsme v závěru poločasu a výsledek hovoří celkem jasně pro PSG. Hostující celek těží s výborného útoku, a tak už se třikrát radovalo z gólu.
41'
Zpoza vápna se napřáhl Angel Gomes, jehož pumelici zastavil hlavou Marquinhos. Akce Lille pokračovala dále, avšak skončila po ofsajdu. Rohodčí pak šel ještě zkontrolovat stav brazilského stopera.
39'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Benjamin André).
39'
Další pěkná kombinace úřadujícího mistra francouzské nejvyšší soutěže! Neymar posunul balon na pravou stranu šestnáctky, kde byl v náběhu AŠRAF HAKIMÍ. Krajní obránce PSG pak podél brankáře zamířil přesně k zadní tyči – 0:3! Asistence: Neymar.
38'
A znovu dobrá práce na levé straně, jenomže Lille schází větší kvalita. Zakončením na zadní tyčku se prezentoval Ismaily, jehož pokus po zemi schoval do rukavic Gianluigi Donnarumma.
37'
Kolem dvou soupeřů se na levou stranu vápna protáhl Jonathan David, jehož pumelice mířila na první tyčku. Hostující brankář byl dobře postavený a míč vyrazil na rohový kop.
36'
Benjamin André našel před šestnáctkou Jonathana Davida, který se musel kolem soupeře nejprve otočit. Kanadský útočník pak vyslal slabou střelu k pravé tyči, avšak Gianluigi Donnarumma musel vytáhnout už čtvrtý zákrok.
35'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Sergio Ramos (PSG), který vystoupil proti Jonathanu Bambovi, jehož poslal k zemi. Rozhodčí vytahuje velmi přísnou žlutou kartu.
34'
Paris Saint-Germain se snaží soupeře vylákat z bloku, což se nepovedlo, ovšem hosté se dostali k dalšímu zakončení. Z pravé strany přihrával před branku Ašraf Hakimí, po jehož přihrávce se natahoval Kylian Mbappé, jenž z jedné nemířil přesně.
33'
Neymar prohrál hlavičkový souboj s Bafodém Diakitém, který si pomohl rukou. Ovšem rozhodčí celou situaci pustil a Lille dává přihrávku až k vlastnímu brankáři.
32'
Po centru od pravé postranní lajny našel Lionel Messi na první tyči osamoceného Marquinhose. Brazilský stoper zamířil jen k centimetry vedle branky!
31'
Kylian Mbappé přihrával na pravou stranu, odkud Lionel Messi hledal nadýchaným centrem Neymara. Ovšem obrana v červených dresech míč odvrátila na rohový kop.
30'
Třicet minut hry je minulostí a Paris Saint-Germain už vede o dvě trefy. Tentokrát favorit zápasu kombinuje kolem středové čáry a příliš nikam nespěchá.
28'
Ofenzivní síla PSG znovu úřaduje a stav zápasu se opět mění! LIONEL MESSI přihrál na levou stranu, odkud mu Nuno Mendes balon vrátil. Odstoupená argentinská superhvězda pak přesně po zemi zamířila do pravého spodního rohu branky – 0:2! Asistence: Nuno Mendes.
27'
Gianluigi Donnarumma dostal nepříjemnou přihrávku od spoluhráče a navíc neměl komu přihrát. Hostující brankář celou situaci zvládl s grácií.
26'
Další luxusní přihrávku za obranu vymyslel Neymar, který viděl francouzského spoluhráče. Kylian Mbappé udělal brankáři dlouhou kličku a měl před sebou prázdnou branku. Ovšem v těžké pozici zamířil o kousíček vedle.
25'
Ofenzivní trio Paris Saint-Germain napadalo rozehrávku soupeře. Domácí obránci si poradili a Lille vyrazilo do akce. Jenomže osobní souboj neustál Jonathan David.
23'
Balon šel po ose Neymar – Kylian Mbappé – Lionel Messi. Poslední jmenovaný přihrával na pravou stranu, odkud Ašraf Hakimí hledal spoluhráče před brankou. Jenomže opět byl výborně postavený obránce José Fonte.
22'
Kylian Mbappé vyslal přihrávku na nabíhajícího Neymara, který už mířil sám na brankáře. Ovšem na zelený pažit se položil Alexsandro, jenž skluzem Brazilce zastavil.
21'
Domácí mužstvo často hledá Jonathana Davida, který to má v útoku velmi těžké. Tentokrát jeho cestu zastavil kapitán Marquinhos, který byl dobře postavený.
20'
Kolmou přihrávku za obranu posílal Angel Gomes a v náběhu se nacházel Jonathan David. Jenomže Gianluigi Donnarumma byl opět pozorný a vystartoval z branky včas.
19'
Ofenzivní síla hostujícího mužstva je obrovská, navíc teď ji vypomohl dobrým pohybem Ašraf Hakimí. Krajní obránce už mířil do šestnáctky, ale soupeř mu vypíchl míč, kterého se navíc chopil Léo Jardim.
17'
Celek z Paříže mohl jít do dvoubrankového vedení, ovšem byla odhalená ofsajdová situace. Neymar obloučkem našel Kyliana Mbappého, který byl tak v metrovém ofsajdu. Francouzský mladík nevystřelil a našel Lea Messiho, který udělal kličku brankáři a vsítil branku. V tom okamžiku šel praporek asistenta rozhodčího nad hlavu.
16'
Před šestnáctkou zabojoval Nuno Mendes, z jehož zaujetí mohl těžit Kylian Mbappé. Francouzský mladík se ale utopil v kličkách na levé straně vápna, kde jej výborně stínoval José Fonte.
15'
Hlavičkáři Lille se přesunuli před branku soupeře, ovšem Angel Gomes posílal centr na zadní tyčku, Jenomže z branky vystartoval Gianluigi Donnarumma, jenž si balon stáhl ze vzduchu.
14'
Hráči v červených dresech kombinují na útočné polovině, ovšem obrana PSG je dobře postavená a přesouvá se s přihrávkami. Po chvíli si balon pokryl Jonathan David, jehož nedovoleným způsobem zastavil Marco Verratti.
13'
Yusuf Yazıcı posunul balon na levou stranu, odkud Jonathan Bamba přihrával do vápna, kde se v náběhu nacházel Jonathan David. Toho atakoval Ašraf Hakimí a získal odkop od branky.
12'
Ve středovém kruhu se balonu zmocnil Kylian Mbappé, jemuž už se za obranu rozebíhal Neymar. Jenomže Lille zastavila míč a otočilo kormidlem hry. Zpoza vápna znovu vystřelil Jonathan Bamba, avšak Gianluigi Donnarumma byl i tentokrát úspěšný.
11'
Domácí obránci si dávali přednost, kdo rozehraje a do nepříjemné pozice se tak dostal Alexsandro. Tomu do přihrávky sáhl Kylian Mbappé, ovšem míč se znovu odrazil k hráčům v červených dresech.
10'
Deset minut hry je minulostí a sledujeme vyrovnanou partii. Ovšem Lille si nepohlídalo rozehrávku zápasu, a snad od desáté vteřiny prohrává, když se prosadil Kylian Mbappé.
9'
Jonathan Bamba centroval před branku, kde už se pohyboval Jonathan David. Ovšem akrobaticky zastavil letící balon Marquinhos, který tak zažehnal nepříjemnosti.
8'
Kylian Mbappé přihrával na levou stranu šestnáctky, kde měl hodně prostoru Neymar. Jenomže brazilská hvězda se nezorientovala a z dobré pozice zamířila hodně nepřesně.
7'
V úvodu zápasu je Jonathan Bamba velmi aktivní, tentokrát se nabízel na levé straně. Jenomže si nepohlídal ofsajdové postavení, a tak akce domácího mužstva skončila.
6'
Marquinhos neměl dopředu komu přihrát, a tak otočil na Presnela Kimpembea. Ovšem toho dostal jen pod tlak a Lille vystartovalo do protiakci. Tu zakončoval Jonathan Bamba, jenž znovu mířil jen na brankáře.
5'
Lille do dnešního souboje nastoupilo v červených dresech, naopak Paris Saint-Germain hraje v šedivé sadě. Vraťme se na trávník, kde se po otočení prezentoval pokusem Jonathan Bamba. Ovšem mířil jen doprostřed branky, kde byl připravený Gianluigi Donnarumma.
4'
Hostující celek se ze situace dostal a přenesl hru na levou stranu. Ovšem Nuno Mendes nenašel Kyliana Mbappého. Lille pak otočilo kormidlem hry, avšak Marquinhos si pomohl nedovoleným zákrokem.
3'
Domácí mužstvo se hnalo do akce, ovšem Jonathan David se nacházel v ofsajdovém postavení. Paris Saint-Germain započala kombinaci na vlastní polovině, kde je soupeřem dobře napadaná.
1'
Jenom pár vteřin uteklo od úvodního hvizdu a skóre zápasu se hned mění! Lionel Messi poslal nadýchaný centr za obranu, kam si naběhl také KYLIAN MBAPPÉ. Talentovaný ofenzivní hráč pak přehodil domácího brankáře a otevřel skóre! Asistence: Lionel Messi.
1'
Rozhodčí obě základní jedenáctky přivedli na zelený pažit a vypadá to, že Stade Pierre-Mauroy je velmi dobře zaplněné, možná i vyprodané. Za malou chvíli startuje šlágr třetího kola Ligue 1 Uber Eats.
Trio Kylian Mbappé, Neymar a Lionel Messi mělo v posledních dnech, možná týdnech, velké rozepře. Ovšem v minulém týdnu bylo na koberečku u vedení klubu a dnes společně nastupuje v útočné trojici. Jedná se tak asi o nejsilnější útok na světe. Dovede Paris Saint-Germain k vítězství?

Lille OSC: Jardim – B. Diakité, Fonte (C), Alexsandro, Ismaily – André, Gomes – Gudmundsson, Yazıcı, Bamba III – David.
Náhradníci: Chevalier, Jakubech – Djaló, Martin, Baleba, Yoro, Virginius, Zedadka, Žegrova.
Trenér: Paulo Fonseca

Paris Saint-Germain FC: Donnarumma – Ramos, Marquinhos (C), Kimpembe – Hakimí, Verratti, Vitinha, N. Mendes – Mbappé, Messi, Neymar.
Náhradníci: Rico – Bernat, A. Diallo, Danilo Pereira, Ekitike, Mukiele, Paredes, Sanches, Sarabia.
Trenér: Christophe Galtier

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos.
Ještě jednou vás vítám u dnešního souboje, který startuje zhruba za čtyřicet minut. Oba celky představily sestavy, a tak si je za pár okamžiků odtajníme. Doufejme, že nás čeká velmi atraktivní střetnutí.
Souboj mezi Lille a PSG se odehraje v neděli od 20 hodin 45 minut. Favoritem utkání bude jistě PSG, ovšem Lille má svou kvalitu a na vlastním hřišti bude chtít favorita zaskočit. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit kvalitním fotbalem.
V úvodních dvou kolech Lille posbíralo čtyři body, když nejprve porazilo Auxerre a následně remizovalo na půdě Nantes. Domácí mužstvo opět střelecky táhne dvaadvacetiletý kanadský útočník Jonathan David, jenž už se prosadil dvakrát. OSC udělalo před sezonou několik změn, asi největšími ztrátami budou Onana Amadou, který odešel do anglického Evertonu a Sanches Renato, jehož uvidíme právě v dresu Paris Saint-Germain. V týmu aktuálního mistra to hodně vře, jelikož jsou rozpory mezi největšími hvězdami. Ovšem přesto PSG má plný počet bodů, když porazilo Clermont a Montpellier. Oběma soupeřům pařížský celek nasázel pět gólů. Navíc je jediným týmem, jenž může mít po třech kolech plný počet bodů.
Vítám všechny fotbalové nadšence, u třetího kola Ligue 1 Uber Eats. V něm se potkají poslední dva mistři francouzské ligy, takže uvidíme souboj mezi Lille OSC a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.