Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Marseille - 9. dubna 2023   20:45

0:0
(0:0)
Lorient
Mannone – Yongwa, Meïté, Tálbí, Le Goff (C) – Ponceau – Faivre, Aouchiche (74. S. Diarra), Makengo, Cathline – Dieng (83. I. Koné).
Pollersbeck – Kroupi, Wackers, Pelon, Innocent, Kari, Doucouré.
W. Delajod – M. Berchebru, H. Ocak
Stade Yves Allainmat - Le Moustoir (Lorient).
Marseille
López – Gigot (82. Mbemba), Balerdi, Kolašinac (90+1. Bailly) – Clauss, Rongier (C), Veretout, Tavares – Ünder, Guendouzi (81. Malinovskyj) – Sánchez (82. Oliveira).
Blanco – Kaboré, Elmaz, Payet, Mughe.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:18.
Je konec, dobojováno a vítěze tento mač nemá. Ani druhé dějství nepřineslo žádný gól, hosté byli aktivnějším týmem, snažili se strhnout vedení na svou stranu, ale to se jim nepovedlo. Na druhou stranu mohou být rádi, že sami neinkasovali, i domácí byli nebezpeční, avšak oba gólmani se dnes činili a zápas končí zřejmě zaslouženou remízou.
90+5'
90+3'
Zmíněný střelec se o chvíli později dožadoval faulu na útočné polovině, není mu však vyhověno.
90+2'
Ibrahima Koné střílel levačkou prudce po zemi z levé strany na bližší tyč, Pau López však rychlým zásahem balón lapil a podržel v závěru svůj tým.
90+1'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Eric Bailly.
90'
Hosté si rohový kop nevybojovali, rozehrávat bude Vito Mannone a je jasné, že nikam nepospíchá.
89'
Pau López musel hodně rychle z brány, dokonce až ven z pokutového území, aby skluzem odehrál volný balón do bezpečí.
87'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Leonardo Balerdi). Hostující fotbalista fauloval Yongwu.
84'
Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Ruslan Malinovskyj). Ukrajinský hráč se tedy hned zapsal do statistik, ač ne tak, jak by si přál.
83'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Ibrahima Koné.
82'
ze hřiště odchází Samuel Gigot, přichází Chancel Mbemba.
82'
ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Vitor Oliveira.
81'
ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Ruslan Malinovskyj.
80'
Vito Mannone zneškodnil střelu protihráče zblízka, míč se poté odrazil od hráče Marseille do zámezí a domácí se hodně rozčilují, že je nařízen roh a ne odkop.
79'
Ofsajd a v něm chycený domácí celek.
77'
Bamba Dieng je dalším z domácích fotbalistů, který zůstává na trávníku. V tomto případě však střídání není nutné.
74'
ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Stéphane Diarra.
73'
Adil Aouchiche dostal křeč a zůstává ležet na trávníku, zatím nebylo k vidění jediné střídání. To možná přijde vzápětí.
72'
Další zblokovaný pokus hostů, v tomto případě střílel Nuno Tavares.
70'
Vito Mannone uklidňuje situaci a balón chytá ze vzduchu do rukavic.
70'
Jeden z hráčů si zpracoval míč u hranice vápna, svou následnou ránu však adresoval jen do protihráče.
69'
Modrý tým z tlaku těží další rohový kop.
68'
Cengiz Ünder se málem dostal ke střele v pokutovém území, v rozhodujícím momentu o balón přišel.
66'
Hosté se dožadovali druhého rohu, je však nařízen odkop od brány.
65'
Nuno Tavares střílel před vápnem Lorientu do protihráče, od kterého se míč odrazil vysoko nad bránu.
64'
Dlouhý centr na vzdálenější tyč byla práce pro gólmana hostů, jenž v tomto případě zasáhl snadno.
63'
Slušná šance domácích, jeden z hráčů pálil z otočky ze svého pohledu na levou stranu, Pau López však rychle skočil a balón vyrazil do zámezí. Tohle byla hodně dobrá možnost.
62'
Kombinace nyní hostujícímu mužstvu příliš nevyšla, hra se otáčí.
59'
Následný roh nepřinesl žádné nebezpečí, míč putuje na polovinu Marseille.
58'
Hosté se málem dostali do velké šance, přihrávku před bránu v poslední chvíli skluzem zblokoval jeden z domácích fotbalistů.
57'
Romain Faivre fauloval Jordana Veretouta, útočná akce domácích tím končí.
56'
Domácí nyní překazili kombinaci Marseille a vyráží do brejku.
54'
Nepřesná a příliš prudká přihrávka hostů putuje za brankovou lajnu, Vito Mannone se postará o rozehrávku.
51'
Adil Aouchiche střílel před hranicí vápna pravačkou po zemi vedle bližší tyče.
51'
Další odražený útok Marseille a dopředu může snad vůbec poprvé domácí mančaft.
50'
Hosté vstoupili do druhé půle aktivněji a domácí obrana má nyní hodně práce.
47'
Cengiz Ünder obdržel přihrávku na střed, svůj následný nepřesný střelecký pokus však adresoval daleko do zámezí.
46'
První půle gól nenabídla, mnoho šancí k vidění nebylo, přesto se mohly oba celky dostat do vedení, větší gólovku měli hosté v úvodu střetnutí, využít ji však nedokázali. Dočkáme se aspoň jedné branky ve druhém dějství nebo bezgólový stav zůstane do závěrečného hvizdu?
45+1'
45'
Karta se obrací a kombinaci mezi sebou předvádí hráči Marseille.
44'
Hráči Lorientu kombinují u středové lajny, první půle se chýlí k závěru, ač nastavovat se ještě něco musí.
43'
Domácí málem zahrozili, jeden z hráčů si nabíhal za obranu Marseille, míč k němu však nedoletěl.
42'
Samuel Gigot, jenž nakonec zůstal na hrací ploše, si nezpracoval přihrávku u postranní čáry, míč mu za ni uniká.
40'
Další zblokovaná rána hostů, střílel Nuno Tavares, jenž trefil záda protihráče a míč letí do zámezí. Následuje rohový kop.
39'
Bamo Meïté zastoupil brankáře a prudkou ránu Balerdiho zblokoval dobrým obranným zákrokem.
38'
Julien Ponceau poslal hodně tvrdým zákrokem k zemi Alexise Sáncheze, klidně mohl výt potrestán žlutou kartou.
36'
Na druhé straně střílel levačkou jeden z hostů vysoko nad bránu. Možná trochu ukvapený pokus.
35'
Domácí chvíli pobyli v pokutovém území, ale už musí rychle zpátky.
34'
Darlin Yongwa byl poslán k zemi nedovoleně a Lorient může zahrozit rozehrávkou z levého křídla.
32'
Alexis Sánchez ustál souboj o míče, následně střílel v pádu, ovšem nijak nebezpečně a Vito Mannone si poradil.
30'
Cengiz Ünder si zpracoval míč rukou, navíc se do zakončení poté ani nedostal.
28'
Jeho protějšek měl těžší práci, po malé domů musel před dobíhajícím protihráčem hodně rychle odkopávat balón do bezpečí v podobě autu.
26'
Pau López pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, se kterou příliš nepospíchá.
24'
Darlin Yongwa se snažil prokličkovat do zakončení, v pokutovém území upadl, avšak tentokrát ani domácí neprotestovali, když hlavní arbitr faul neodpískal.
22'
Nepřesný centr na druhé straně letí ke gólmanovi Lorientu, jenž má snadnou práci.
21'
Romain Faivre byl blízko otevření gólového účtu, jeho přízemní střelu však Pau López stačil rychlým pádem na trávník lapit.
20'
Vzápětí je pískán faul, Sead Kolašinac se provinil nedovoleným zákrokem, kartu nevidí.
19'
Romain Faivre byl od míče čistě odstaven, ten mu utekl za brankovou lajnu a rozehrávat od brány tak bude Pau López.
17'
Vypadá to, že bude nutné střídání, krátce po čtvrt hodině hry zápasu.
16'
Samuel Gigot skončil na trávníku s bolestivou grimasou u pravé postranní čáry u pokutového území Lorientu, ani zde se faul nepíská.
14'
Na druhé straně střílel velmi dobře pravačkou jeden z hráčů Lorientu, Pau López však uklidil míč do náruče. Neměl tolik práce, jako jeho protějšek.
12'
Cengiz Ünder si zpracoval křižnou přihrávku do vápna, jeho následnou dělovku do horní části domácí brány fantasticky vyrazil Vito Mannone, který se musel pořádně natáhnout. Už to málem bylo 0:1.
11'
Hosté zabránili útočné snaze soupeře zakopnutím míče do zámezí.
10'
Ani Darlin Yongwa se faulu u levé hranice vápna nedovolal, domácí se hodně zlobí.
8'
Hráči Marseille přenesli hru od středové lajny až ke svému brankáři, který pomáhá s rozehrávkou.
6'
Domácí se dostávali do slušné možnosti, Romain Faivre nabíhal osamocen na brankáře, ovšem těsně před zakončením skončil na trávníku. Penalta to ale není.
3'
Hosté drží míč na své polovině a kombinují mezi sebou.
1'

FC Lorient: Mannone – Yongwa, Meïté, Tálbí, Le Goff (C) – Ponceau – Faivre, Aouchiche, Makengo, Cathline – Dieng.
Náhradníci: Pollersbeck – Kroupi, Wackers, Pelon, Innocent, Kari, S. Diarra, I. Koné, Doucouré.
Trenér: R. Le Bris.

Olympique Marseille: López – Gigot, Balerdi, Kolašinac – Clauss, Rongier (C), Veretout, Tavares – Ünder, Guendouzi – Sánchez.
Náhradníci: Blanco – Bailly, Kaboré, Elmaz, Mbemba, Payet, Malinovskyj, Oliveira, Mughe.
Trenér: I. Tudor.

Rozhodčí: W. Delajod – M. Berchebru, H. Ocak.
Posledních pět vzájemných zápasů

Marseille – Lorient 3:1
Lorient – Marseille 0:3
Marseille – Lorient 4:1
Marseille – Lorient 3:2
Lorient – Marseille 0:1

Lorient porazil na svém hřišti Marseille naposledy 27. dubna 2012, kdy zvítězil těsně 2:1.
Marseille

Hosté drží bronzový stupeň s rovnými šedesáti body, na druhý Lens ztrácí tři body, na vedoucí PSG pak bodů šest. Mimo svůj stadion se jim daří vůbec nejvíc z celé ligy, ze čtrnácti mačů si přivezli pětatřicet bodů, když prohráli v jediném případě, dvakrát brali bod za remízu a jedenáctkrát se radovali z výhry, k tomu přidali osmadvacet vstřelených a jen deset inkasovaných branek. Je pravda, že poslední tři utkání mimo svůj stadion vyhráli vždy jen o gól.
S dvanácti góly je nejlepší mezi střelci týmu Alexis Sanchez z Chile, v současnosti zraněný.
Lorient

Domácí tým se nachází v přesném středu tabulky s 44 body. Na svém hřišti odehrál čtrnáct klání a vybojoval čtyřiadvacet bodů díky sedmi vítězstvím a třem remízám, vstřelil jednadvacet branek a o šest méně jich inkasoval. Poslední domácí duel jeho hráči zvládli, když porazili Troyes 2:0.
Portugalec Dango Ouattara je se šesti zásahy v čele tabulky střelců mužstva.
Dobrý den, sedmi zápasy dnes bude zakončeno 30. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu souboj celků ze středu a vrchu tabulky, jsou to Lorient a Olympique Marseille. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.