Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Nice - 30. října 2022   17:05

Lorient
18' D. Ouattara (Le Fée)
1:2
(1:0)
Nice
61' Atál  (Brahimi) • 70' Laborde  (Búdawí)
Lorient
Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Bris (71. Cathline), Le Fée (84. I. Koné), Innocent (84. Aouchiche), Ponceau (71. Boisgard), S. Diarra (60. Moffi) – D. Ouattara.
Mannone – Doucouré, Matsima, Yongwa.
Turpin – Gringore, Danos
Stade du Moustoir, Lorient
Nice
Schmeichel – Atál (62. Lotomba), Rosario, Dante, Bard – Búdawí (89. Bryan), Lemina (62. Ramsey), Todibo, Brahimi – Pépé (90+3. Thuram), Barkley (46. Laborde).
Boulhendi – Beka Beka, Ilie, Viti.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:7.
Je to už potřetí za sebou, co Lorient nezvítězil. V tabulce klesl za Rennes na čtvrté místo, kdežto Favreho Nice počtvrté za sebou neprohrálo a posunulo se na desátou příčku.
Lorient v první fázi zápasu hrozil z častých protiútoků. Z mnoha šancí vytěžil pouze jeden Ouattarův gól z rohového kopu, který ve finálním účtování nestačil ani na zisk jednoho bodu. Fotbalisté Nice se vzchopili a ve druhé půli se hrálo výhradně podle jejich not. Atál svým sólem vyrovnal a za dalších deset minut s pomocí obráncovy teče hostům vystřelil výhru Laborde. Domácí v koncovce porážku neodvrátili. Nejblíže tomu byl Aouchiche, kterého hlavou vychytal obránce Lotomba.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Khéphren Thuram.
90+1'
Lorientu se nedařilo odemknout prostory v přelidněné šestnáctce. Žádný profit nebyl ani z rohového kopu.
89'
ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Joe Bryan.
88'
Ani za tohle se Pépé pochválit nemůže. Z pravého rohu velkého vápna žalostně přestřelil branku, ve které Mvogo trochu zavrávoral.
87'
Pépé z posledních sil zabral a dostihl míč na křídle. Na pomoc mu přišel Búdawí, ale míč se do vápna stejně nepodíval.
86'
Ramsey, Bard a Dante profesorsky vycouvali z útočné poloviny. Do přípravné fáze se zapojuje také dánský gólman Schmeichel.
85'
Trochu otevřenější obrana Nice. Ouattara už byl z úhlu, takže na řadu přišla přihrávka na střed. Aouchiche pálil z první a už skoro slavil. Těsně před brankovou čáru vyhlavičkoval míč Lotomba.
84'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Bonke Innocent, přichází Adil Aouchiche.
84'
ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Ibrahima Koné.
84'
Střídající Cathline pozdravil Schmeichela vágním centrem z levého křídla.
83'
Domácí téměř vůbec nepresují. Todibo s Dantem a dalšími beky v naprostém klidu drží míč a ukrajují velkou porci času.
81'
Moffi si při obrátce nezpracoval přihrávku Ouattary. Dante po nejistém začátku zápasu v defenzivě Nice dominuje.
80'
Pépé dostal míč na prsa. U lajny si ho dal na zem a zahájil souvislou sérii přihrávek na jistotu.
79'
Lorientu se nedaří získat větší kontrolu nad zápasem. Střídající kanonýr Moffi si ještě pořádně nezahrál.
78'
Enzo Le Fée inkasoval ránu od Pépého. Asi ji schytal někam do zad. Návrat na nohy bude bolestivý.
77'
Na Mvoga to teď létá ze všech možných pozic. Od Búdawího byla koncovka zpoza vápna trochu unáhlená. Švýcarský gólman co nejrychleji rozehrává.
76'
Búdawí ponechal balon Pépému, jenž si ho pečlivě navedl na levačku. Ze střední vzdálenosti každopádně výrazně minul.
75'
Dante si hledal místo na hlavičku z rohového kopu. Moc mu ale nesedla a jeden z domácích balon z malého vápna vykopl.
74'
Ramseyho přenesení na pravý okraj vápna. Lotomba z jedničky sklepával, ale k útočníkům míč nedorazil.
73'
Hosté nic neponechávají náhodě. Pokračují v územní převaze a rádi by zápas co nejdříve definitivně rozhodli.
72'
Le Goffův centr nedopadl podle původních představ. Míč spadl na střechu Schmeichelovy branky.
71'
ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Quentin Boisgard.
71'
ze hřiště odchází Theo Le Bris, přichází Yoann Cathline.
70'
Nice právě vstřelilo branku!
Smolný okamžik pro Lorient, kterému v této chvíli vážně hrozí druhá prohra v sezoně. GAËTAN LABORDE si připravil míč na levou nohu. Z kroku vystřelil a Tálbího teč měla za následek přelobování Mvoga.
69'
Laborde převzal na křídle míč od Ramseyho. Povedeným centrem našel Pépého, ovšem Mvogo s jeho hlavičkou moc práce neměl.
67'
Rozkouskování hry teď více vyhovuje Lorientu, na který asi čeká krušná koncovka. Nice nevypadá, že by se s remízou spokojilo.
65'
S bolestivou grimasou se za levý kotník drží Bonke Innocent. Nejspíše se to neobejde bez zásahu doktorů.
64'
Držení míče: 42 % – 58 %.
62'
ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Jordan Lotomba.
62'
ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Aaron Ramsey.
61'
Rosário s Brahimim v přípravné fázi posunuli míč JÚSUFU ATÁLOVI, kterému dokonale vyšel individuální průnik. Při svém sólu vymazal ze hřiště čtyři obránce. Narovnal si balon na levačku a přesně ho vyslal k vzdálenější tyči.
61'
O nakopnutý míč ze standardky usiloval Ouattara. Absolvoval bolestivou srážku s hlavou Rosaria. Nic vážného by to být nemělo.
60'
ze hřiště odchází Stéphane Diarra, přichází Terem Igobor Moffi.
58'
Zase to domácí zkoušeli přes Diarru. Mario Lemina ho zezadu zatáhl za ruku a zinkasoval žlutou kartu.
58'
Le Fée svou asistenci z první půle nenapodobil. V pokutovém území dominovali hlavičkáři Nice.
57'
Innocent získal míč důrazným represinkem. Vpravo byl Diarra a udělal na Leminovi rohový kop.
56'
Další plusové body pro Danteho. Načetl si náběh Ouattary a získaný míč distribuoval do klidu k Schmeichelovi.
55'
Diarra patou nechal míč Kaluluovi. Ten pokračoval v kombinaci. O pár sekund později vystihl narážečku Dante.
53'
Brahimiho centr požadovaný efekt neměl. Vzápětí Atál postrčil míč před Leminu, ovšem nedůrazná střela na první tyč valných parametrů neměla.
52'
Jenom to zahučelo! Ponceau se nepotkal s výborně provedenou střílenou přihrávkou z pravého křídla. Servíroval ji Ouattara.
51'
Laborde vytloukl Laporteho bloky. Nic to nemění na přetrvávající převaze fotbalistů Nice, kteří se nehodlají smířit s porážkou.
50'
Napodruhé už Pépé z rychlé narážečky profitovat mohl. Technická střela levačkou však proletěla půlmetr nad břevnem.
49'
V první půli nevýraznému Pépému nevyšla narážečka s Labordem. Míč byl pomalý a ukradl si ho Innocent.
48'
Diarra postupoval na pravé straně. Přes dvojblok se ani nepokusil přihrát do vápna a raději zařadil zpátečku k půlící čáře na Laporteho.
47'
Bardem vytvořený centr se před brankou dlouho nezdržel. Nice navazuje kombinací daleko od Mvoga.
46'
ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Gaëtan Laborde.
46'
Obranu Nice nezastihl začátek zápasu v dobrém rozmaru. Domácí podnikali jeden rychlý kontr za druhým. Diarra své šance spaloval, nicméně z jednoho gólu se přece jenom radovat mohl. V osmnácté minutě z rohového kopu skóroval neúnavný hrot Ouattara. Zhruba od třicáté minuty už hosté svůj výkon zlepšili, ale kromě dvou chycených střel z úhlu moc možností ke smazání ztráty neměli.
45+1'
45'
Le Féé byl ze všech stran obklíčen. Míč zákonitě ztratil, nicméně Pablo Rosario ho po posunutí od Atála katapultoval střelou z jedné vysoko nad.
45'
Atál se zlobí na Brahimiho kvůli vzájemnému nepochopení. Přihrávka letící k pravé lajně zmizela v zámezí.
44'
Brahimi roztáhl hru k Bardovi. Ten se nehnal za centrem a vrátil míč o několik metrů dozadu. Už je z toho útok do plných.
43'
Z jednoho rohu dnes Lorient gól dal. V tomto případě se tak nestalo. Laporte neměl dostatečně komfortní pozici na hlavičkování.
42'
Kalulu vysouval na pravé straně Diarru. Přihrávku ze zadní čáry k Ouattarovi hosté nepustili.
40'
Dango Ouattara startoval za dalším nákopem z obrany. Todibo v rychlostním souboji obstál více než dobře. Míč skončil v autu.
39'
Todibem vytlačovaný Le Bris hledal před brankou Ponceaua. Toho zase předstoupil Dante a čistě balon vypíchl.
38'
Nice je bez míče mnohem obezřetnější. Lorient už nemá tolik možností k rychlým protiútokům.
36'
Diváci vycítili, že domácí fotbalisté potřebují výraznější podporu. Ze zaplněných ochozů zní skandovaný potlesk.
35'
Vznikající tlak Nice na pár desítek sekund utichne. Může za to ošetřování Bonkeho Innocenta.
34'
Júsuf Atál vyrazil do drzého průniku. Probíhající slalom přerušil vybíhající brankář Mvogo. Alžířan ještě zkoušel akrobaticky zakončit, ale míč poslal nad břevno.
33'
Pépé mylně očekával náběh Brahimiho podél levého kraje pokutového území. Kolmice tak připadla domácím.
32'
Ross Barkley se ani v tomto případě moc neblýskl. Centr si před houštinou těl suverénně stáhl Yvon Mvogo.
31'
Nice se pomalu zvedá. Na základě tečované střely Brahimiho bude mít k dispozici rohový kop.
30'
Držení míče: 41 % – 59 %.
29'
Strůjcem rohového kopu byl Barkley. Centr nepochopitelně tlačil na přední tyč, kde široko daleko neměl dostupného ani jednoho spoluhráče.
28'
Atál si hezky zpracoval míč na pravé části pokutového území. Mvogo střelu z úhlu vyrazil a na přední tyči zastavil i dorážku Pépého.
27'
Enzo Le Fée si šel pro faul uvnitř vápna. Podle Turpina spadl až moc ochotně.
26'
Ponceau ustál souboj s Leminou. Rozdal míč na kraj k Diarrovi a ten už celou akci zabrzdil. Nice už má kompaktní blok.
25'
Diarra se zadarmo získal k balonu na pravém křídle. Z úhlu šel na Schmeichela, ovšem ani napočtvrté jej neprostřelil. Volní spoluhráči se mu marně hlásili o přihrávku.
23'
Vincent Le Goff z hranice velkého vápna nevtěsnal míč pod horní tyčku.
22'
Další kolaps hostující obrany kvůli propadnutí Leminy ve středovém kruhu! Ouattara a Ponceau v brejku připravili loženku pro Diarru, jenž nepřetavil v gól ani svou třetí gólovku. Střelu zase umístil přímo do Schmeichela.
21'
Le Goff protáhl krok na levé straně. Ouattara jeho centr přeběhl a míč pokračoval do Schmeichelovy náruče.
20'
Bard přečetl pokus o vysunutí startujícího Le Brise u pravé autové čáry.
18'
Lorient právě vstřelil branku!
V osmnácté minutě už je Schmeichel překonán! Enzo Le Fée se pod to podepsal náramně provedeným rohem. DANGO OUATTARA se vyšplhal do vzduchu a bezchybně umístil hlavičku na zadní tyč.
17'
Roh pro Lorient.
16'
Atál na křídle prodal svou rychlost a perfektně načasovaným skluzem sebral míč z nohy Le Brise.
15'
Dango Ouattara se v náběhu pokusil roztrhat obranu. Todibo si jeho pohyb zkontroloval a vypomohl si malou domů.
14'
Obrana Nice rychlostně moc nestíhá. Schmeichel byl zase v práci, protože skákal do finální přihrávky Diarry.
13'
Le Goff vyhledal spolupráci s Le Brisem. Ten zase věděl o nehlídaném Diarrovi, který levačkou bez přípravy přestřelil.
11'
Lorient se v plném počtu stáhl do bloku a zatím v poklidu sleduje postupné obehrávání hostů.
10'
Ouattara vystartoval za nákopem z vlastní půlky. Ponceau po jeho nahrávce posouval balon na druhou tyč a Schmeichel musel předvést další reflexivní zákrok proti Diarrovi.
9'
Enzo Le Fée kroutil roh k okraji malého boxu. Čas na hlavičku tam měl Ponceau, ale Schmeichel mu ji rukama vyrazil.
8'
Kaluluovi došly možnosti, když stál vedle pokutového území Zavděk vzal rohovým kopem.
7'
Todibo zbrzdil brejk Ouattary. Po narážečce se spoluhráčem z dvaadvaceti metrů nepřesně pálil Le Fée.
5'
Ze zahuštěného středu vybruslil Ponceau. Domácí poprvé navštívili okolí velkého vápna a Le Goff ukázal divákům dlouhou střelu za vzdálenější tyč.
3'
Atál poskytl na malé vápno skvělý centr. Barkley úplně nepřečetl odskok míče a nekoordinovaným způsobem zakončil nad břevno.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v oranžových dresech. Nice je v bílém.
1'

FC Lorient: Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Le Bris, Le Fée, Innocent, Ponceau, S. Diarra – D. Ouattara.
Náhradníci: Mannone – Aouchiche, Boisgard, Cathline, Doucouré, I. Koné, Matsima, Moffi, Yongwa.
Trenér: Régis Le Bris

OGC Nice: Schmeichel – Atál, Rosario, Dante, Bard – Búdawí, Lemina, Todibo, Brahimi – Pépé, Barkley.
Náhradníci: Boulhendi – Beka Beka, Bryan, Ilie, Laborde, Lotomba, Ramsey, Thuram, Viti.
Trenér: Lucien Favre

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos.
Vzájemné zápasy 2021/22

17.04.2022 Nice – Lorient 2:1
22.09.2021 Lorient – Nice 1:0.
FC Lorient

Domácí platí za největší překvapení podzimu. V minulé sezóně skončili první nad čarou sestupu do Ligue 2. Nyní jsou s bilancí 8-3-1 na třetím místě a reálně začínávají uvažovat o možném postupu do evropských pohárů. V předchozích dvou kolech však Lorient klopýtl. Remizoval 0:0 se čtrnáctou Remeší a 2:2 s Troyes. Ve druhém případě na nějaký čas ztratil klíčového útočníka Moffiho, který je s osmi góly čtvrtým nejlepším zakončovatelem celé Ligue 1.
OGC Nice

Angličtí majitelé hostujícího klubu přivedli přes léto několik vysloužilých hvězd z předchozí dekády, které výkony Nice ani trochu nepozvedly. Nastal spíše opak, OGC je v rozehraném 13: kole až dvanácté a na pohárové pozice ztrácí propastných jedenáct bodů. Lucien Favre žehrá především nad bídnou ofenzivou. Jeho svěřenci dali jen 11 branek, což je druhé nejnižší číslo v soutěži. Dnes navíc bude chybět nejlepší střelec, pětigólový útočník Delort.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola Ligue 1. Od sedmnácti hodin a pěti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lorientem a Nice!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.