Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Stade Brest - 7. května 2023   15:00

Lorient
33' I. Koné (Tálbí) • 51' I. Koné (Faivre)
2:1
(1:0)
Stade Brest
70' Del Castillo
Lorient
Mvogo – Kalulu, Tálbí, Le Goff – Cathline (72. Le Bris), Innocent (57. Makengo), Abergel (C), Yongwa (85. A. Kari) – Faivre, Le Fée – I. Koné (71. Dieng).
Pollersbeck – S. Diarra, Doucouré, Ponceau, Wackers.
Millot – Grosbost, Aube
Stade du Moustoir, Lorient
Stade Brest
Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Duverne (75. Locko) – Lees-Melou – Lemaréchal (62. Del Castillo), Belkebla (75. Honorat), Magnetti (62. Ma. Camara), Le Douaron – Mounié.
Blázquez – Darí, K. Dembélé, Hérelle, Lage.

Přeji pěkný zbytek nedělního odpoledne a někdy příště na počtenou.
Lorient zužitkoval jednobrankové vedení z první půle a dnešní hrdina Ibrahima Koné skóroval i v druhém dějství. Brest v druhé půli tlačil a po proměněné penaltě Del Castilla dokonce sahal po vyrovnání. Mvogo však další změnu skóre nepřipustil a domácí si odnáší všechny 3 body. Pro Brest dnes skončila šňůra šesti zápasů bez porážky.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 1:9. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:22.
90+7'
90+7'
Hektický závěr mohl přinést gól na obou stranách. Defenzíva Brestu střelu zablokovala. Z následného brejku promáchl ve vápně Honorat.
90+6'
I přesto, že Jean-Victor Makengo už dnes žlutou kartu obdržel, zbytečně dohrál soupeře ve velké intenzitě. Rozhodčí Millot oprávněně uděluje druhou žlutou kartu.
90+5'
Domácím se podařilo udržet hrací předmět na útočné polovině. Do zakončení se snažil prodrat Romain Faivre, ale z kopaček mu míč ukopl protihráč. Lorient to zaručeně mrzet nebude, jelikož získali rohový kop.
90+3'
Centrovaný míč zakončoval z otočky Jérémy Le Douaron pouze do tyče! Brankář Mvogo jenom přihlížel.
90+2'
Duo střídajících hráčů Lorientu se vydalo do protiútoku. Přihrávka před bránu však byla nepřesná.
90+1'
Jeden faul za druhým brzdí průběh závěru zápasu. Montassar Tálbí obdržel úder do oblasti hlavy.
89'
Za šlapák přímo před zrakem Millota vidí Jean-Victor Makengo kartu žluté barvy.
88'
Pokutovým územím Lorientu prolétá jeden balón za druhým. Domácí zatím odolávají.
87'
Toto zakončení hlavou skóre nezmění. Hlavičce na straně hostů chyběla především potřebná razance.
86'
Bradley Locko po průnikové přihrávce chytrou myšlenkou hledal ještě lépe postaveného spoluhráče. Obrana domácích zasáhla na poslední chvíli.
85'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Darlin Yongwa, přichází Ayman Kari.
85'
Za zdržování hry obdržel žlutou kartu Darlin Yongwa.
84'
Lilian Brassier měl na kopačce srovnání! Odražený balón vyplaval přímo před něj. Brassier zhruba z deseti metrů nikým nebráněn trestuhodně přestřelil!
83'
Brest v závěru utkání tíží po vyrovnávací trefě. Následuje rohový kop zleva.
82'
Yvon Mvogo se vyhoupl vysoko do vzduchu a centr z pravé strany nekompromisně ukryl do náruče.
81'
Dlouhým autem vhodili hosté míč zpět do hry. Defenzíva Lorientu si s touto akcí jednoduše poradila.
79'
Komplikace zdravotního charakteru zastihly Darlina Yongwu. Hra je přerušena.
78'
Na hřišti nastal kontroverzní moment. Domácí fanoušci bouří, jelikož ve vápně upadl na trávník Darlin Yongwa. Sudí Millot dává najevo sebejistým gestem, že penaltu nařizovat nebude!
77'
Do brejku se vydali Bamba Dieng a Romain Faivre. Dieng přistrčil míč ke rozběhnutému Faivrovi. Ten to však nečekal a od něj se odrazil míč ke brankáři Bizotovi.
75'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Harís Belkebla, přichází Franck Honorat,
ze hřiště odchází Jean-Kévin Duverne, přichází Bradley Locko.
74'
Z této standardní situace zakončení na bránu nevzešlo. Odkop provede Marco Bizot.
73'
Jean-Victor Makengo nasadil soupeři jesličky. Protihráč ho ale přes sebe nepustil i za cenu faulu. Přímý kop budou domácí zahrávat z levé strany.
72'
ze hřiště odchází Yoann Cathline, přichází Theo Le Bris.
71'
ze hřiště odchází Ibrahima Koné, přichází Bamba Dieng.
70'
Brest právě vstřelil branku!
Brest nachází dvacet minut před koncem odpověď! Penalty se ujal čerstvý ROMAIN DEL CASTILLO a z penaltového puntíku poslal míč nechytatelně do levého horního rohu! 2:1
69'
Byl to Yoann Cathline, kdo fauloval v šestnáctce Duverna.
68'
Hlavní rozhodčí Millot ukazuje na penaltový puntík a hosté budou zahrávat pokutový kop!
67'
Postavení mimo hru odhalil pomezní rozhodčí jednomu z hráčů z řad domácích.
66'
Lorient mohl využít rozhozené defenzívy hostů, avšak protiútok ztroskotal u pravé postranní čáry.
65'
Kombinace středem se Brestu nevyvedla dle představ. Míč skončil u kopaček Yvona Mvoga.
64'
Skvělým zákrokem se blýsknul Marco Bizot, když vyrazil prudkou přízemní střelu na přední tyč.
62'
ze hřiště odchází Félix Lemaréchal, přichází Romain Del Castillo,
ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Mahdi Camara.
61'
Oproti prvnímu poločasu se hra více rozpohybovala. Šancí však k vidění stále moc není.
60'
Zbytečným dohráním soupeře se provinil proti pravidlům Pierre Lees-Melou. Millot byl nucen vytáhnout žlutý kartónek.
59'
Kenny Lala si vzal přímý kop pro sebe a z větší vzdálenosti zkusil své štěstí. Domácím fanouškům se ulevilo, jelikož balón zaplachtil pár decimetrů od přední tyče.
58'
Nebezpečným zákrokem zasáhl Makengo Lees-Meloua. Brest bude zahrávat přímý kop z levé strany.
57'
ze hřiště odchází Bonke Innocent, přichází Jean-Victor Makengo.
56'
Zdravotní trable neopustily Bonka Innocenta, který bude muset vystřídat.
55'
Jérémy Le Douaron se pustil do kličky, kdy se snažil projít mezi třema obránci. Poslední obránce si však chytře lehl na zem a míč dokázal zachytit z kopaček nejlepšího střelce Brestu.
54'
Pierre Lees-Melou centroval zleva, ale obránce stihl míč zblokovat na roh.
53'
Brest má k dispozici standardní situaci.
51'
Lorient právě vstřelil branku!
Lorient po přestávce znovu udeřil a momentálně jde do vedení o dvě branky! V rychlém protiútoku našel přesnou kolmicí Faivre ve vápně IBRAHIMA KONÉHO a autor první branky umístil míč opět přesně k pravé tyči! 2:0
50'
Bonke Innocent se odklidil za čáru. Můžeme pokračovat.
49'
Bonke Innocent leží na trávníku a je v péči zdravotníků. Po ošetření zřejmě bude schopen pokračovat ve hře.
48'
Jérémy Le Douaron upadl v pokutovém území po kontaktu s Kalulou, ale penalta se nepíská!
47'
Brest zatlačil soupeře na svou polovinu a postupnou kombinací hledá recept k bráně Mvoga.
46'
Lorient uvedl míč po přestávce opět do pohybu.
46'
Duel mezi Lorientem a Brestem brankové příležitosti nenabídl. Brest dominoval v úvodních třiceti minutách, šanci si však nevypracoval. Lorient před vlastním publikem udeřil ze své první střely. Ibrahima Koné hlavičkou vymetl pravý dolní roh. Vstřelený gól domácí nakopl a od této chvíle se dostali více do hry. Uvidíme, co přinese druhé dějství.
45'
45'
Na zemi končí Romain Faivre. Brest momentálně není schopný udržet balón na kopačkách.
44'
Darlin Yongwa fauloval vysoko při napadání Lalu. Ubíhající čas do přestávky nahrává právě Lorientu.
43'
Jean-Kévin Duverne vidí za předchozí zákrok oprávněně žlutou kartu.
42'
Pár decimetrů před pokutovým územím fauloval Jean-Kévin Duverne rychlonohého Cathlina. Slibný přímý kop pro domácí je na světě.
41'
Pozorné oko pomezního rozhodčího odhalilo postavení mimo hru Yongwy.
40'
Dobrou obrannou činnost předvedl Ibrahima Koné, když se vrátil na svou polovinu a zezadu odzbrojil soupeře.
39'
Prudký centr vzešel od rohového praporku na přední tyč, odkud také obrana Brestu odhlavičkovala míč do zámezí. Domácí si roh zopakují.
38'
Centr na zadní tyč byl podle všeho tečován. Následovat bude rohový kop Lorientu.
37'
Yoann Cathline si předkopl míč kolem Duverneho, který ho fauloval. Lorient se shromažďuje před bránou hostů na svou druhou standardní situaci.
36'
Balón si našel po rohovém kopu hostů gólman soupeře.
35'
Málem jsme tady měli rychlou odpověď Brestu. Na zadní tyči se do vzduchu vyšvihl Jérémy Le Douaron a hlavou poslal míč na břevno!
34'
To, co se dle průběhu zápasu zdálo jak velmi nepravděpodobné, se opravdu stalo. Lorient ze svého prvního a zatím jediného útoku udeřilo!
33'
Domácí jdou po prvním rohovém kopu do vedení! Montassar Tálbí vracel míč před bránu z levé strany, odkud našel přesně hlavu IBRAHIMA KONÉHO, jenž hlavičkou zamířil přesně do pravého dolního rohu.
31'
Cathlinův centr srazili na roh obránci hostů. Lorient získal svůj první rohový kop.
30'
Herní trápení na obou stranách pokračuje. Hra se toulá okolo okolo středového kruhu. Na ani jedné straně nebyla k vidění vyložená branková příležitost.
28'
O míč přišel u levé postranní čáry Jean-Kévin Duverne. Vhazovat budou domácí.
26'
Hra se začíná častěji kouskovat. Úder do obličeje obdržel Vincent Le Goff.
25'
Na trávníku zůstal ležet Pierre Lees-Melou. Hra je na pár chvil přerušena.
24'
Domácí fanoušci hnali své hrdiny dopředu. Na levé straně naváděl balón Darlin Yongwa, ovšem přes protihráče nepřešel.
23'
Na pravé straně byly k vidění svižné přihrávky obou týmů. Míč vybojoval Pierre Lees-Melou, ale sudí Millot viděl v souboji nedovolený zákrok,
22'
Rychlé nahrávky středem přerušila kolmice na Steva Mouniého, jenž si neporozuměl se svým spoluhráčem.
20'
Centr na zadní tyč vracel před bránu někdo z hostů. Pohotovou reakcí ukryl míč do rukavic Yvon Mvogo.
19'
Sudí Millot odpískal faul domácích. Brest se už chystá k další standardce.
18'
Závar před bránou Lorientu střelu nepřinesl. Domácí dokázali dostat balón do bezpečí.
17'
Lorient získal ve středu pole balón. Rychlým obloučkem za obranu byl vybídnut ke sprintu Ibrahima Koné. Ten ovšem tuto přihrávku zastihnout nemohl, jelikož výborně hru přečetl Marco Bizot a včasným výběhem kulatý předmět odkopl.
16'
Z velké vzdálenosti napřáhl Hugo Magnetti, jehož rána zamířila vysoko nad bránu. Yvon Mvogo zasahovat nemusel.
15'
Zdá se, že hosté se stále nepoučili. Dalším, řekl bych že zbytečným, faulem se provinil Jérémy Le Douaron.
14'
Lorient vyvinul svou první delší kombinaci. Dlouhý nákop za obranu ale adresáta přesně nenašel. Snadnou práci měl Marco Bizot.
12'
Krásnou sólovou akcí se blýsk Jérémy Le Douaron, když prošel kolem několika hráčů až do pokutového území. Domácí celek zachránil pohotovým obranným skluzem Lilian Brassier.
11'
Domácí se pustili do rychlého útoku po levé straně, ovšem nepřesná průniková přihrávka skončila u Bizota.
10'
V prvních minutách zápasu se prezentují lepším dojmem hosté. Lorient se ani nedostal s míčem na soupeřovu polovinu.
9'
Opět končí útočné snažení Brestu faulem. Hosté si budou muset dávat větší pozor a zapracovat na disciplíně.
7'
Útočný faul odpískal Millot hostům. Lorient se vysvobodil z obranného bloku.
6'
Jérémy Le Douaron se na pravé straně zbavil obránce a následně odcentroval. Defenzíva domácích stihla zareagovat a balón odvrátit.
5'
Lorient zvolil pro dnešní duel červenou sadu dresů. Brest se prezentuje v dresech tmavých.
4'
Brendan Chardonnet si nepřesně počínal v rozehrávce. Daroval tak soupeři autové vhazování.
3'
Po několika odrazech ve vápně Lorientu přešel míč autovou čáru. Hosté si kop od praporku zopakují.
2'
Brest si hned od začátku vytvořil tlak před bránou. Kenny Lala rozehraje rohový kop.
1'
Rozhodčí Millot zahájil hvizdem dnešní utkání.
1'

FC Lorient: Mvogo – Kalulu, Tálbí, Le Goff – Cathline, Innocent, Abergel (C), Yongwa – Faivre, Le Fée – I. Koné.
Náhradníci: Pollersbeck – S. Diarra, Dieng, Doucouré, A. Kari, Le Bris, Ponceau, Makengo, Wackers.
Trenér: R. Le Bris

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Lees-Melou – Lemaréchal, Belkebla, Magnetti, Le Douaron – Mounié.
Náhradníci: Blázquez – Ma. Camara, Darí, Del Castillo, K. Dembélé, Honorat, Hérelle, Locko, Lage.
Trenér: E. Roy

Rozhodčí: Millot – Grosbost, Aube.
Těžko lze odhadovat průběh dnešního klání. Brest neprohrál solidních šest zápasů v řadě. Takovou formou se dnešní hostitel pyšnit nemůže, ovšem minulý týden získal Lorient cenný skalp PSG.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky u tohoto textové přenosu z nejvyšší francouzské soutěže. Na programu máme zápas mezi 11. Lorientem a 14. Brestem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.