Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Štrasburk - 3. června 2023   21:00

Lorient
10' Faivre (Le Bris) • 36' Faivre (Kalulu)
2:1
(2:0)
Štrasburk
57' Bellegarde  (Guilbert)
Lorient
Mvogo – Le Goff, Meïté (85. Cathline), Tálbí, Kalulu (67. Laporte) – Abergel (C), Le Bris, Makengo – Le Fée (82. A. Kari), I. Koné, Faivre (82. Kroupi).
Mannone – S. Diarra, Aouchiche, Ponceau.
Dechepy – Parinet Le Tellier, Julien
Stade du Moustoir, Lorient
Štrasburk
Sels (C) – Doukouré, Nyamsi, Guilbert – Dagba (46. Sobol), I. Sissoko (46. Prcić), Sanson (79. Aholou), Delaine (46. Gameiro) – H. Diarra, Bellegarde (79. Suzuki) – H. Diallo.
Risser – Djiku, D. Liénard, Mothiba.

To už je ode mě pro tuto chvíli vše. Tímto Vám děkuji za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 0:6. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:15.
Zápas končí za obrovského potlesku domácího publika, protože Lorient zakončil sezonu vítězně a umístí se přesně v polovině tabulky, tedy na desátém místě. Štrasburk ve druhém poločase ještě zdramatizoval vývoj utkání prostřednictvím Jeana-Ricnera Bellegarda, který vytáhl výbornou dalekonosnou střelu, ale další míč už hosté do sítě nedostali. Yvon Mvogo totiž chytal skvěle, pomohl také dvougólový Romain Faivre a hlavně díky nim bude dnes večer v Lorientu panovat dobrá nálada.
90+6'
90+4'
Ani početný houf napadajících hráčů Štrasburku nestačí k zisku míče. Domácí budou vhazovat na pravé straně.
90+3'
Lorient v závěrečných minutách drží míč daleko od své klece a aktuální stav chce viditelně udržet do závěrečného hvizdu.
89'
Štrasburk i nadále hrozí hlavně dalekonosnými pokusy, další vytáhl Jean-Eudes Aholou. Domácí gólman byl ane tentokrát připraven u své levé tyče.
88'
Yoann Cathline se hned po svém příchodu dostal ke střele, ta ale byla zpomalená bránícím hráčem, takže pro Matze Selse to byla snadná práce.
87'
Ibrahima Koné se opět zjevil za obranou, ale i tentokrát postranní sudí zvedá svůj praporek. Domácí útočník si tak prakticky nevypracoval ani jednu regulérní šanci.
85'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Bamo Meïté, přichází Yoann Cathline.
84'
Hra se kouskuje, jeden z domácích hráčů se totiž žádá ošetření a možná bude muset také střídat.
82'
ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Ayman Kari.
82'
ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Eli Junior Kroupi.
82'
Habib Diallo se pro hlavičku vyšvihl vysoko do vzduchu, na centr ale stejně nedosáhl a pak musel snášet bolestivý dopad.
80'
Štrasburk načíná poslední desetiminutovka pokusem o útok, domácí jsou ale v plném počtu stažení na své půlce a soupeři nedávají žádný volný prostor.
79'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Yuito Suzuki.
79'
ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Jean-Eudes Aholou.
77'
Míč letěl přímo do brány, Yvon Mvogo měl ale dobrý přehled o situaci a okamžitě schoval balón do své náruče.
76'
Eduard Sobol si kousek před pokutovým územím řekl o faul a vybojoval tak pro svůj tým dost nadějný přímý kop.
75'
Domácí už se patnáct minut před koncem přece jen opatrně začínají soustředit na obranu, protože chtějí sezonu zakončit vítězně. Rozhodně to ale nebudou mít jednoduché.
74'
Kévin Gameiro ihned zkoušel potrestat zaváhání v domácí rozehrávce, jeho přihrávka na střed ale nebyla přesná, takže Lorient uhasil požár hned v zárodku.
73'
Z rohu domácí nic nevymysleli, míč ale pořád udrželi pod kontrolou, takže se i nadále mohou pokoušet o vstřelení gólu.
72'
Romain Faivre si po pěkné kombinaci dovolil až příliš, protože šel pro pověstnou rabonu. To by možná i vyšla, ale v cestě stál protihráč, který srazil míč na roh.
70'
Do konce zbývá dvacet minut a Lorient pořád drží vedení, i když už jen jednobrankové. Každopádně Štrasburk má stále dostatek času a může se toho stát ještě hodně.
69'
Kévin Gameiro spálil vyloženou tutovku! Na domácího brankáře nabíhal z pravé strany a zkusil ho přelobovat, ale to se mu hrubě nepovedlo.
68'
Habib Diallo už se napřahoval k zakončení v pokutovém území, ale po kontaktu s protihráčem skončil na zemi. Penalta se však nepíská.
67'
ze hřiště odchází Gédéon Kalulu, přichází Julien Laporte.
66'
Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Jean-Ricner Bellegarde).
65'
Bamo Meïté sportovně pomohl ze země protihráči, kterého faulem poslal k zemi. Nic to ale nezmění na tom, že hosté budou rozehrávat standardní situaci.
63'
Yvon Mvogo si očividně dobře postavil svou bránu, protože za ním opět zvoní tyčka! Trefil jí Jean-Ricner Bellegarde, kterého od druhého gólu dělilo pár centimetrů!
62'
Domácí to elegantně vykombinovali na levém křídle, díky čemuž se dostali až do pokutového území, kde přišel i střelecký pokus. Ten ale ztroskotal na obraně Štrasburku.
60'
Nic hrozného se ale naštěstí nestalo, po minutové pauze tedy může zápas pokračovat.
59'
Hra je nyní na chvíli přerušena, protože fanoušci Štrasburku spustili ve svém sektoru salvu pyra.
57'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Hosté snižují a ještě to bude drama! Lorient měl dobře rozestavený obranný val, jenže nepočítal s tím, že JEAN-RICNER BELLEGARDE zkusí štěstí z dálky. To přesně udělal a zatočil míč přímo k levé tyči, Yvon Mvogo se natahoval marně. Asistence: Frédéric Guilbert.
56'
Habib Diallo se dostal do vápna s míčem, ale rychle se před něj postavili protihráči, takže nemohl pálit. Na výběr měl ještě přihrávku, ale ta celou akci pohřbila.
54'
Přece jen z velké dálky vystřelil Morgan Sanson, ale ten pod tlakem mířil pouze nad bránu.
53'
Hosté nějakou dobu kombinovali na hraně pokutového území, ale Lorient včas zahustili prostor a nakonec protihráče vytlačil zpět.
51'
Hraje se v naprostém klidu a přátelské atmosféře, která je vidět na všech hráčích na hřišti. Štrasburk se ale určitě ještě bude snažit něco udělat s výsledkem.
50'
Enzo Le Fée se zničehonic lehá na trávník a nevypadá to s ním moc dobře. Drží se za svá záda, ale naštěstí se sám zvládl postavit na nohy.
48'
Jean-Ricner Bellegarde se nepříjemně střetl s protihráčem, kterému se nic nestalo, ale i přesto si sportovně řekl o přerušení hry.
47'
Lorient začíná druhý poločas na koni a hned se pevně usadil na útočné polovině. Zatím se ale nemůže přiblížit k šestnáctce.
46'
ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Kévin Gameiro.
46'
ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Sanjin Prcić.
46'
ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Eduard Sobol.
46'
První dějství nepotřebovalo žádné nastavení, protože se hrálo bez velkého přerušení, takže Lorient si naprosto zaslouženě odnáší do šaten dvoubrankový náskok. Ten dvěma skvělými akcemi zajistil Romain Faivre, který tak po první půli má na kontě dvě branky a stále mu zbývá spoustu času na zkompletovaní hattricku. Každopádně Štrasburk byl také nebezpečný a podává poměrně dobrý výkon, i když mu v tomto zápase už o nic nejde.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
45+1'
45'
Habib Diallo se na hraně vápna nebezpečně otáčel s míčem, bránící hráč ale proti němu nakonec rázně zakročil a žádnou střelu mu nedovolil.
44'
Thomas Delaine se utrhl na levé straně a následně se snažil najít spoluhráče v pokutovém území po zemi, to se mu ale vůbec nepovedlo.
43'
Ibrahima Sissoko se snažil postup protihráče zastavit za každou cenu, nakonec se provinil faulem a hrát bude stejně Lorient.
41'
Při hromadném souboji na středu hřiště hosté vybojovali autové vhazování, které následně letí co nejvíce dopředu.
40'
Přece jen hosté zkusili zaútočit, ale ofsajd se poprvé v utkání píská také proti nim.
39'
Štrasburk je jako opařený a najednou neví, kde má nohy. Do přestávky tak zkusí udržet aktuální stav, i když není vůbec příznivý.
36'
Lorient právě vstřelil branku!
Domácí ustáli těžkou fázi a rovnou navyšují na rozdíl dvou branek! I další gól má na svědomí ROMAIN FAIVRE, kterého uprostřed šestnáctky tentokrát skvěle uvolnil Gédéon Kalulu. Útočník Lorientu následně tvrdě vystřelil, přičemž jeho pokus zkusil zablokovat Habib Diallo, ale místo toho si míč nešťastně srazil do vlastní sítě. Asistence: Gédéon Kalulu.
35'
Ibrahima Koné schytal menšího šlapáka, což rozhodčí samozřejmě okamžitě píská. Domácí hrotový útočník ale potřebuje chvíli, aby to rozdýchal.
34'
Habib Diallo chtěl získat nákop za každou cenu, proti dvěma protihráčům toho ale neměl moc možností. Míče se proto chopili domácí fotbalisté.
32'
Na stadionu panuje fantastické atmosféra, která ale stále nepomáhá domácím hráčům k tomu, aby začali kontrolovat hru. Většinu času jsou stále u míče hosté.
30'
Thomas Delaine skončil při souboji na trávníku, hrálo se ale dál. Hráč hostů i přesto získal aspoň autové vhazování.
29'
Vzdušný pas sice letěl za obranu, kde skutečně číhali domácí hráči, ale opět z toho byl jenom ofsajd. Nepřesné zakončení se tedy už dále nemusí rozebírat.
28'
Konečně budou moct domácí pořádně zaútočit, protože při protiútoku si Enzo Le Fée vykoledoval faul na svou osobu.
27'
Lorient se v posledních minutách pořád musí bránit, stále to zvládá dobře. Centr Thomase Delaineho totiž neprošel do vápna.
26'
Ibrahima Koné se zase zapomněl v ofsajdu, ve výsledku je to ale jedno, protože jeho následný pas stejně nebyl přesný.
24'
Centr směřoval na zadní tyč, ale tam byl připravený Yvon Mvogo, který okamžitě dostal míč z nebezpečné zóny. Domácí gólman musel vzápětí zasahovat ještě jednou, i to ale zvládl s přehledem.
23'
Habib Diallo měl na levém křídle spoustu volného prostoru, ale moc tam toho nevymyslel. Nakonec může být rád, že získal aspoň roh.
22'
Hraniční zákrok hráči v bílém prošel, hosté tak okamžitě rozjeli protiútok, který však skončil jen nepřesným centrem.
21'
Štrasburk byl vytlačen zpátky na svou polovinu a hra se zase uklidňuje.
19'
Lorient začíná hrát trochu kostrbatě, nyní úplně zbytečně ztratil míč při rozehrávce. Zakončení ale uspěchal i hráč hostů, který také napálil hráče před sebou.
18'
Gerzino Nyamsi si našel centr od rohového praporku a zakončil hlavou, jenže mířil přímo doprostřed brány, takže z toho byla snadná kořist pro domácího brankáře.
17'
Morgan Sanson neměl na hraně šestnáctky moc možností, nakonec prostě práskl do balónu, ale trefil jen prvního beka před sebou.
16'
Ibrahima Koné už si zase dobře naběhl a načal tak další nebezpečnou akci. Tu ale nakonec Štrasburk rychle zlikvidoval, i když jen za cenu autového vhazování.
15'
Yvon Mvogo v klidu pokryje hlavičku soupeře a následně přeruší hru. Přece jen domácí rozhodně nemají kam spěchat.
14'
Tým ze západní Francie i nadále pokračuje v jistém výkonu a protihráče pořád přehrává. K další střele to ale zatím nevede.
10'
Domácí to sehráli parádně a po zásluze se dostávají do bleskového vedení! Lorient se už nějakou chvíli držel ve vápnu, kombinaci nakonec hodně zrychlil ROMAIN FAIVRE, jenž si prudce narazil s Theem Le Brisem a následně nechytatelně zakončil přímo ke vzdálenější tyči. Asistence: Theo Le Bris.
9'
Hosté málem využili svou první příležitost! Odražený centr si na hraně pokutového území našel Colin Dagba, který se toho nebál a okamžitě pálil volejem, ale tím orazítkoval pouze pravou tyčku!
8'
Ibrahima Koné se dobře uvolnil a už mířil do úniku, jenže postranní sudí okamžitě zvedá praporek a píská se ofsajd!
7'
Hosté se po úvodních minutách trochu osmělili a přece jen hrají aktivněji. Nyní dokonce kombinovali kousek od šestnáctky soupeře, Lorient ale zatím velmi jistě brání.
6'
Matz Sels se snad poprvé zapojuje do hry, a to když svým spoluhráčům pomáhá s rozehrávkou. Míč nakopl na střed hřiště, čímž však svým kolegům příliš nepomohl.
4'
Štrasburk konečně dostal míč ze své poloviny, i když stále ho nemá pod kontrolou. Byl ale pod obrovským náporem, takže hosté jsou určitě rádi, že si mohou na chvíli oddechnout.
3'
Enzo Le Fée tentokrát rozehrával roh, ale ani tentokrát nenašel žádného hráče v oranžovém dresu. Hosté jsou však nadále pod tlakem.
2'
Lorient měl výhodu i první standardní situace, jenže ta nic nepřinesla. Centr totiž obránci Štrasburku bez problémů odvrátili.
1'
Úvodní výkop zajistili domácí fotbalisté, kteří hned mířili dopředu za pomoci nákopu. Ten ale zaletěl pouze mimo hrací plochu.
1'

FC Lorient: Mvogo – Le Goff, Meïté, Tálbí, Kalulu – Abergel (C), Le Bris, Makengo – Le Fée, I. Koné, Faivre.
Náhradníci: Mannone – Laporte, S. Diarra, Aouchiche, Ponceau, A. Kari, Cathline, Kroupi.
Trenér: Regis Le Bris.

RC Štrasburk: Sels (C) – Doukouré, Nyamsi, Guilbert – Dagba, I. Sissoko, Sanson, Delaine – H. Diarra, Bellegarde – H. Diallo.
Náhradníci: Risser – Djiku, Sobol, Aholou, D. Liénard, Prcić, Suzuki, Gameiro, Mothiba.
Trenér: Frederic Antonetti.

Rozhodčí: Dechepy – Parinet Le Tellier, Julien.
RC Štrasburk
Štrasburk se nachází v tabulce o několik pozic níže, každopádně před posledním kolem už má jistotu udržení. To si s předstihem zajistil díky výborné formě, protože z posledních deseti zápasů sedmkrát bodoval, pětkrát dokonce zvítězil. Aktuálně čtyřikrát v řadě neprohrál, i když v posledních dvou duelech z toho byly jen remízy, avšak proti PSG je bod samozřejmě velmi cenný. Štrasburk tak může tento zápas odehrát v naprostém klidu, protože v průběhu sezony ukázal dobrý výkon, navíc už je jisté, že se jeho umístění v tabulce měnit nebude.

Poslední tři utkání
Štrasburk vs. PSG – 1:1
Troyes vs. Štrasburk – 1:1
Štrasburk vs. Nice – 2:0
FC Lorient
Lorient se v závěrečných utkáních sezony příliš nedaří, ale mrzet ho to příliš nemusí, protože udržení měl zajištěno už dlouho, navíc bylo i dlouho předem jasné, že to nedotáhne na postup do Evropy. Dnešním domácím aktuálně patří desátá příčka, přičemž v případě dnešní porážky či remízy se ještě mohou propadnout za Reims, které ale musí vyhrát. Lorient se zároveň nemůže dostat před deváté Nice, které sice může bodově dotáhnout, ale už nemůže mít lepší skóre. Za to mohou i dvě porážky v řadě, kterými nyní domácí hráči oplývají, o dvě branky padli s Clermontem a Lens. Před svými fanoušky tak určitě na závěr sezony budou chtít zvítězit.

Clermont vs. Lorient – 2:0
Lorient vs. Lens – 1:3
Montpellier vs. Lorient – 1:1
Dobrý večer všem fotbalovým fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu poslední kolo sezony, ve kterém některé týmy budou hrát o všechno, zatímco jiné zakončí ročník v poklidu. To bude platit o Lorientu i Štrasburku, oba celky si už nemohou v tabulce výrazně pohoršit. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.