Ligue 1 - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Monaco  - 19. května 2023   21:00

Lyon
38' Lacazette (Barcola) • 57' Caqueret  • 78' Cherki (Lacazette)
3:1
(1:1)
Monaco
2' Ben Yedder
Lyon
Lopes – Kumbedi, Diomande, Lukeba, Tagliafico – Caqueret, Tolisso – Jeffinho (76. T. Mendes), Cherki, Barcola – Lacazette (C).
Riou – Henrique, A. Sarr, M. Dembélé, Lepenant, Gusto, Boateng, Aouar.
Millot – Jeanne, Finjean
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Monaco
Nübel – Vanderson, Disasi, Matsima, C. Henrique – Yo. Fofana, Matazo (64. Mo. Camara) – Akliouche (64. E. Ben Seghir), Golovin (71. Diatta), Jakobs – Ben Yedder (C) (71. Embolo).
Didillon – Maripán, Minamino, Volland, Aguilar.

Utkání je u konce a Lyon dotáhl duel k vítězství. Po přestávce to byl právě domácí tým, kdo diktoval tempo a dokázal si vytvořit tlak. Ten byl korunován hned dvěma trefami, v 57. minutě skóroval Maxence Caqueret a v 78. minutě se dočkal dnes velmi aktivní Rayan Cherki. Monaco marně hledalo recept na překonání dobře pracující obrany a Lopes toho neměl mnoho co na řešení. Zápas skončil výsledkem 3:1 a po tomto výsledku je Lyon na sedmém místě s 59 body, zatímco Monaku patří čtvrté místo s 65 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 11:9. Střely mimo: 12:6. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:14.
90+3'
90+2'
Nübel se zřejmě naposledy dotkl míče, po rozehrání se už bude pískat konec.
90+1'
Už se jen dohrává. Domácí vhazují na vlastní polovině, soupeř už ani nenapadá.
90'
Nyní se už Cherki ke střele dostal, vyslal pokus přes obránce, Nübel zakročil dobrým postavením.
89'
Cherki se nedokázal prokličkovat z levé strany do vápna, o míč přišel.
88'
Na stadionu se již slaví, domácí fanoušci vytváří atmosféru pomocí mnoha rozsvícených mobilů.
87'
Rozehrává se od Lopesovy branky, ten samozřejmě nikam nepospíchá.
86'
Monaco se ještě snaží něco udělat s výsledkem, naráží teď ale na dobře pracující obranu soupeře.
85'
Roh Monaka. Na centr si nejlépe naskočil gólman Lopes, který byl u toho navíc faulován Embolem.
84'
Lacazette je při chuti, po dalším průniku do šestnáctky střílel z pravé strany, trefil ale jen Disasiho.
83'
Po rozehrání se míč dostal do šestnáctky, Lacazette byl při zakončení ještě zablokován, ale Lukeba už ne. Mířil však zblízka poměrně vysoko nad branku.
82'
Navíc je tu přímý kop pro Lyon, to vše po faulu na Caquereta.
81'
Domácí opět v kombinaci na útočné polovině, tohle jim bohatě stačí.
80'
Následný roh nebyl pro hosty povedený, Diatta byl vytlačen k pomezní čáře.
79'
Na opačné straně mohl po přiklepnutí od brankové čáry snížit Fofana, jeho rána ale byla sražena nad břevno.
78'
Lyon právě vstřelil branku!
A naopak domácí udeřili už potřetí! Lacazette skvěle přenesl hru z levé na pravou stranu, kde si zpracoval RAYAN CHERKI, kličkou se uvolnil více na střed a křížnou střelou překonal marně zasahujícího Nübela – 3:1.
77'
Lyon dobře brání střed pole, momentálně vůbec nepouští soupeře do protiútoků.
76'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Jeffinho, přichází Thiago Mendes.
75'
Ke střele se odhodlal Lacazette, jeho pokus po zemi mířila k tyči, kde se ale Nübel stačil natáhnout a ránu zastavit.
74'
Na opačné straně se do útoku hnal Cherki, byl ale zastaven na hranici šestnáctky.
73'
Do vápna domácích se dostal Embolo, praporek pomezního zůstal dole, ale hosté se úspěchu nedočkali. U míče byl jako první Lopes a včas zakročil.
71'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Krépin Diatta.
71'
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Breel Embolo.
70'
Trochu nečekaný centr hostů do vápna, míč se stočil přímo na branku a dokonce dopadl na Lopesovo břevno.
69'
Nedovolený zákrok na Ben Yeddera, Monaco bude rozehrávat z vlastní poloviny.
67'
Tohle se mov nepovedlo a míč je u Nübela. Ten pospíchá s rozehrávkou.
67'
Rohový kop pro Lyon.
65'
O technické zakončení zpoza vápna se snažil domácí Cherki, jenže se mu střela svezla po kopačce a míč skončil vysoko nad brankou.
64'
ze hřiště odchází Eliot Matazo, přichází Mohamed Camara.
64'
ze hřiště odchází Maghnes Akliouche, přichází Eliesse Ben Seghir.
63'
Každopádně se udělovala žlutá karta pro hostujícího Vandersona.
63'
A teď tu máme strkanici přímo na trávníku, která vznikla po zákroku Vandersona na Lacazetteho. Rozhodčí oba rychle uklidňuje.
61'
Centr z pravé strany se stal snadnou kořistí gólmana Lopese, ten už vyhlíží, komu přihraje.
60'
Nápor domácích je teď pozastaven nedovoleným zákrokem, dopředu jde Monaco.
58'
Lyon je rázem na koni a zase se tlačí do útoku.
57'
Domácí otáčí skóre a to po opravdu parádní akci. Gól si už zasloužil Rayan Cherki, který se prokličkoval do vápna, rychlou otočkou se zbavil obránce a zjevil se před gólmanem. Ten střelu dokázal vyrazit, ale jen k nohám MAXENCE CAQUERETA a ten už mohl zblízka pohodlně dorážet – 2:1.
55'
Za hru vysokou nohou byl žlutou kartou potrestán hostující Ismail Jakobs.
54'
No a málem udeřilo na opačné straně. Na hranici vápna si na sklepnutí počkal Golovin a jeho dělovka levou nohou notně protáhla gólmana Lopese!
53'
Ve vápně se před Nübela prodral Jeffinho, měl to ale na dlouhou nohu a gólman Monaka byl u míče jako první.
51'
Lyon je v úvodu druhé půle aktivnější, než soupeř, hraje se zatím jen před Nübelem.
49'
Pěkný průnik do šestnáctky Monaka předvedl Cherki, poté našel Lacazetteho, jehož trknutí hlavou dokázal Nübel zastavit před brankovou čárou.
48'
Lukeba zastavil snahu hostů proniknout pravou stranou, dopředu už jde zase Lyon.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první půle, která přinesla velmi svižný úvod a už ve druhé minutě proměnil hostující Wissam Ben Yedder pokutový kop za faul na svou osobu. Monaco pokračovalo v územní převaze, víc už ale nevytěžilo a s postupem času se začal osmělovat i domácí Lyon. Dlouho to ale směrem kupředu skřípalo a když už z toho byla šance, byl gólman Nübel na místě. Platilo to až do 38. minuty, kdy po Barcolově průniku do vápna skóroval Alexandre Lacazette a zařídil tak současný stav 1:1.
45'
44'
Běžecký souboj mezi Ben Yedderem a Lopesem vyhrál gólman Lyonu, míč skryl pod sebou.
43'
Další akce hostů vyla vytlačena z ideální pozice až takřka k půlce, Monaco je ale i nadále u míče.
42'
Další standardka Monaka, nyní v podobě přímého kopu. Centr propadl do pokutového území, nenašel se ale nikdo, kdo by sklepával na bránu.
40'
Monaco ale nevypadá po inkasované brance sražené dolů, naopak po rohu předvedlo dobrou rozehrávku rohu a nebezpečné zakončení, kdeté Lopes musel krotit na brankové čáře.
38'
Je srovnáno! Lyon nyní předvedl rychlou akci, pas do běhu dostal Barcola, probil se do vápna, kde přiťukl do druhé vlny na ALEXANDRE LACAZETTEHO a ten z první neměl problém překonat Nübela – 1:1.
36'
Oba celky nyní vyčkávají, co provede soupeř, výsledkem je taktická hra ve středu.
35'
Roh rozehrál Caio Henrique, ale pouze k jednomu z domácích. Ten snadno odhlavičkoval mimo šestnáctku.
34'
Po delší době tu byly fotbalovější momenty. Nejprve Lopese protáhl prudkou ranou Fofana a poté z úhlu i Ben Yedder. Gólman Lyonu vyrazil druhý pokus na rohový kop.
33'
A další útočný faul Monaka, nedovoleného zákroku se v pokutovém území dopustil Caio Henrique.
33'
Domácí Sinaly Diomande byl faulován při snaze ubránit míč u své šestnáctky, Lyon bude rozehrávat.
31'
Je tu první žlutá karta utkání, za ostrý skluz si ji zaslouženě prohlédl hostující Alexandr Golovin.
30'
Lyon se snaží prokombinovat z vlastní půle, nicméně v přechodové fázi to docela skřípe.
28'
Trocha uklidnění po akčnějších minutách, domácí nyní kombinují v hloubi vlastní poloviny.
26'
Akce nevyšla ani hostům, vše ztroskotalo na přihrávce na pravou stranu. Obrana Lyonu se vrátila právě včas.
25'
Krátké obléhání vápna Monaka, domácí z toho ale nic nevymysleli a už se vše zase posunulo blíže středu hrací plochy.
23'
Domácí reklamovali Fofanovu ruku v pokutovém území, sudí si ale dobře všiml, že jej míč trefil do boku.
22'
Opět Cherki, nyní ale pravou stranou. Centr nevyšel dle představ, poté se ale hosté dopustili faulu a je tu zajímavá standardka.
20'
Nakonec se ale domácím povedlo vymyslet rychlou akci do otevřeného prostoru. Přečíslení zakončoval Cherki, možná to ale ještě chtělo udělat pár kroků do vápna. Takhle si Nübel se střelou poradil a dorážku zablokovala obrana.
19'
Lopes se chystá rozehrát od své branky, nemá ale komu. Jeho spoluhráči jsou pokrytí.
17'
Monaco předvedlo rychlý výpad, míč doputoval na levou stranu, kde měl trochu prostoru Jakobs. Mířil na první tyč, Lopes jeho pokus vyrazil na roh.
15'
Lyon se začíná probouzet a je rozhodně oproti úvodním minutám aktivnější směrem kupředu.
13'
Lyon v útočném výpadu. Kousek za šestnáctkou si zpracoval Lacazette a z krátkého rozběhu trefil nepříjemnou ránu. Ta šla do dosahu gólmana Nübela, který ji nadvakrát zkrotil.
12'
Znovu Fofana a tentokrát to vypadalo lépe. Jeho střelu z vápna Lopes vyrazil před sebe.
11'
Celá akce vyvrcholila střelou Youssoufa Fofany v tuto chvíli ale mířil vedle Lopesovy branky.
10'
A už zase Monaco s postupnou akcí po pravém křídle. Hosté jsou po povedeném začátku celkem v laufu.
9'
Lépe se vedlo Barcolovi, ten dokázal potáhnout pravou stranou, akce skončila u Cherkiho, ale jeho rána z vápna letěla vedle.
8'
Povedlo se to až teď, ale vše skončilo poměrně daleko od pokutového území.
7'
Lyon vypadá po nepovedeném úvodu hodně zaskočený, kromě rohového kopu se ještě nedostal na útočnou polovinu.
6'
Hosté jsou stále usazeni na útočné polovině, snaží se všemi možnými způsoby dostat míč před Lopese.
5'
Úvod zápasu je ze strany Monaka velmi aktivní. Po zisku míče a přiklepnutí na pravou stranu zakončoval Akliouche, ale šlo to vysoko nad.
4'
Faul na Ben Yeddera, ten si pro viníka žádal žlutou kartu, sudí si ale vystačil jen s přímým kopem.
3'
Lyon se hned vydal do protiútoku, vybojoval si rohový kop, ten však Nübela vůbec neohrozil.
2'
Monaco právě vstřelilo branku!
Míč si na penaltu připravil WISSAM BEN YEDDER, předvedl lehce přerušený rozběh, počkal si na gólmanův pohyb a hravě zakončil do odkryté části branky – 0:1.
1'
No tak to je začátek jako hrom. Monaco se vydalo do útoku, Ben Yedder se v pokutovém území dostal do kontaktu s gólmanem Lopesem a rozhodčí hned ukázal na penaltový puntík!
1'

Olympique Lyon: Lopes – Kumbedi, Diomande, Lukeba, Tagliafico – Caqueret, Tolisso – Jeffinho, Cherki, Barcola – Lacazette (C).
Náhradníci: Riou – Henrique, A. Sarr, M. Dembélé, Lepenant, Gusto, Boateng, T. Mendes, Aouar.
Trenér: Laurent Blanc

AS Monaco: Nübel – Vanderson, Disasi, Matsima, C. Henrique – Yo. Fofana, Matazo – Akliouche, Golovin, Jakobs – Ben Yedder (C).
Náhradníci: Didillon – Maripán, Minamino, Volland, Embolo, Aguilar, Mo. Camara, Diatta, E. Ben Seghir.
Trenér: Philippe Clement

Rozhodčí: Millot – Jeanne, Finjean.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Groupama Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Benoît Millot, kterému budou na pomezí asistovat Philippe Jeanne a Erwan Finjean.
Olympique Lyon

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě tabulky se ziskem 56 bodů a na pohárové příčky ztrácí čtyři body. FOrma je u tohoto mužstva rozkolísaná, naposledy se Lyonu nepodařilo navázat na domácí přestřelku a výhru 5:4 nad Montpellierem a na trávníku Clermontu padlo 1:2, když se jako jediný střelec prosadil Lacazette. Lyon po jeho gólu vedl, nicméně hned vzápětí srovnal Kyei a po pauze stejný hráč výsledek otočil.

AS Monaco

Hosté jsou na tom lépe, na čtvrtém místě mají 65 bodů a stále mají teoretickou možnost se probít do kvalifikace o Ligu mistrů. Spíše to ale vypadá na Evropskou ligu. ANi Monaco v posledním kole nevyhrálo, navíc to bylo na domácím hřišti proti Lille, kdy ani jeden z celků neskóroval a zápas tak skončil 0:0. Monaku se tak nepovedlo navázat na předcházející výhru 2:1 z Angers.
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 36. kola mezi týmy Olympique Lyon a AS Monaco.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.