Lopes – Gusto, Diomande, Lukeba, Tagliafico – Tetê (77. Faivre), Caqueret (67. Lepenant), T. Mendes, Aouar (67. M. Dembélé) – Toko Ekambi (77. Cherki), Lacazette (C).
Schmeichel – Atál, Todibo, Dante (C), Lotomba – Búdawí, Lemina (22. Thuram), Ramsey, Diop (62. Barkley) – Pépé (90. Brahimi), Laborde.
Boulhendi – Bryan, Bard, Viti, Rosario, Beka Beka.

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 7:7.
Lyon ve druhém dějství marně bušil do soupeřovy obrany, marně se snažil dostat do nějaké příležitosti a když se konečně zjevila, zachránila hosty tyč. Zdálo se, že se Nice podaří těsný náskok udržet, ale v závěru po faulu dostali domácí také možnost pokutového kopu, kterou využili a srovnali. Zápas tak končí nejspíš spravedlivou remízou.
90+6'
90+5'
Kasper Schmeichel se štěstím zachytil střílenou přihrávku z levé strany a míč schoval do rukou.
90+3'
Dva hráči Lyonu se hlásili o přihrávku do vápna, té se však nedočkali.
90+3'
Ross Barkley se sice dostal k hlavičce, ale bránu soupeře vůbec neohrozil.
90+2'
Hosté drží míč u brány Lyonu, rozehrávat budou rohový kop.
90'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Nicolas Pépé, přichází Billal Brahimi.
89'
Lyon právě vstřelil branku!
ALEXANDRE LACAZETTE nepotřeboval na gól dva pokusy, hned ukázal, jak se má správně provést exekuce, svou tvrdou ránu odeslal defacto do středu brány a její horní části, Kasper Schmeichel uskočil stranou, takže na míč nedosáhl.
88'
Hosté vehementně protestují, ale moc platné jim to není. Za bránou Nice mezitím dochází k velkému ohňostroji.
87'
Také domácí tým rozehraje pokutový kop. Po pěkné kombinaci se dostával do šance Alexandre Lacazette, ale po kontaktu s protihráčem skončil na trávníku.
86'
Domácí rozehráli rohový kop, Moussa Dembélé se dostal k hlavičce, ale míč poslal přímo do rukou gólmana.
84'
Kasper Schmeichel se nyní postará o rozehrávku od své svatyně.
83'
Stále stejná písnička, Lyon se snaží útočit, ale přes obranný val Nice se mu nedaří dostat do šance, hráči hostů se snaží zdržovat hru častým poleháváním.
80'
Už se zdálo, že by se Lyon mohl dostat do šance, jenže střelecký pokus jednoho z hráčů končí zblokován v zámezí.
77'
Nepříliš prudkou střelu z dálky Kasper Schmeichel bez větších potíží kryje.
77'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Tetê, přichází Romain Faivre.
77'
ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
76'
Zřejmě se bude nastavovat hodně minut, neboť hosté zdržují častým poleháváním, dalším takovým je Nicolas Pépé.
75'
Hostům se opět povedlo odehrát míč včas do bezpečí a zabránit šanci soupeře.
73'
Malo Gusto byl faulován lehce za středovou lajnou, jeho tým tak zůstane u balónu.
71'
Domácí se dožadovali rohu a zřejmě oprávněně, rozehrává ale brankář hostů.
69'
Centr z pravé strany končí u Kaspera Schmeichela, jenž bere balón do rukou.
67'
ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Johann Lepenant.
67'
ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Moussa Dembélé.
66'
Obrovské štěstí stálo při hostujícím celku. Střela z dálky byla tečována do protipohybu brankáře, který neměl šanci na míč dosáhnout, ovšem ten skončil pouze na pravé tyči jeho svatyně.
63'
Nicolas Pépé mohl zvýšit náskok svého mužstva, ranou z dálky jen těsně minul vzdálenější tyč. Nechybělo mnoho.
62'
ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Ross Barkley.
62'
Tak nakonec ano, hostující fotbalista uznal sám, že nemá smysl pokračovat.
61'
Hráč kulhá, ale pokračuje dál, není však vyloučeno, že bude vystřídán.
59'
Sofiane Diop zůstává sedět na zemi a žádá si ošetření.
58'
Lyonu se nedaří, Nice dobře brání své vápno a hodně usnadňuje svému gólmanovi práci.
55'
Na druhé straně centroval Nicolás Tagliafico, hosté zabránili šanci a zmíněný hráč následně fauloval.
54'
Júsuf Atál se unáhlil se zakončením, jeho vzdušný pokus z dálky doputoval k brankáři Lyonu.
51'
Sinaly Diomande se snažil skluzem tečovat míč v bezprostřední blízkosti brány, ale záměr se mu nezdařil a Kasper Schmeichel snadno uklidil míč do rukavic.
49'
Nyní to vypadalo nadějně, ale hosté stačili odvrátit centr do zámezí, následuje roh.
48'
Domácí jsou sice na míči, ale chybí jim nějaký nápad, myšlenka. Takto opravdu na úspěch pomýšlet nemohou.
46'
Zatím se rodí překvapivý výsledek, hosté se favorita nezalekli a hrají s ním vyrovnanou partii, díky proměněné penaltě odchází do kabin s jednobrankovým náskokem. Domácí toho směrem dopředu mnoho nepředvedli a budou muset ve druhém dějství pořádně zabrat.
45+4'
45+3'
Anthony Lopes musel ven z brány, aby lehký míč včas sebral do své moci.
45+2'
Kasper Schmeichel pomáhá spoluhráčům rozehrát, míč odkopává do bezpečné vzdálenosti.
45'
V závěru první půle kombinuje Lyon na své polovině, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
43'
Další velké možnosti hostů, Aaron Ramsey však střílel v pokutovém území jen do protihráče, jeho spoluhráč o chvíli později pálil na bližší tyč, ale Lopes výborným zákrokem míč vyrazil na roh.
41'
Hosté dobře napadají soupeřovu rozehrávku, ten má problémy dostat se ze své obranné poloviny.
38'
Nice právě vstřelilo branku!
Na druhý pokus je NICOLAS PÉPÉ úspěšný. Prokázal pevné nervy, když šel zkusit štěstí podruhé, ale vyplatilo se, svou střelu tentokrát poslal přesně k levé tyči a domácí gólman se po míči prakticky jen ohlédl.
36'
Nicolas Pépé provedl exekuci naprosto mizerně, k míči postupoval hodně pomalu a nakonec střílel levačkou na pravou stranu, Anthony Lopes směr vystihl a míč vyrazil. Ale pozor, hlavnímu arbitrovi se situace nezdála a dává penaltu opakovat.
35'
Je to penalta a žlutá karta pro domácího hráče za hru rukou.
35'
Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Nicolás Tagliafico).
34'
Hosté reklamovali hru rukou soupeře, rozhodčí se jde podívat na video.
33'
Velká škoda pro hostující tým, Sofiane Diop stál zcela volný na středu pokutového území, křižná přihrávka k němu nedoputovala, ale paradoxně proto, že se míč snažil zpracovat Gaëtan Laborde, který tak zkazil jasnou šanci svého mužstva.
32'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, kde si ovšem špatně přihráli a do šance se nedostali.
31'
Nicolas Pépé nedokázal přihrát, zblokovaný míč se poté odrazil od něj a doputoval do zámezí, takže to nebude ani roh.
30'
Domácí vystihli rozehrávku Nice a vyrazili ve třech proti dvěma, šance z toho ale nebyla.
29'
Sofiane Diop byl na levé straně úplně sám a měl před sebou dost volného prostoru, svou střelu bez přípravy ale odehrál příliš vysoko nad bránu. S touto šancí šlo naložit jistě lépe.
27'
Jordan Lotomba nedostihl prudkou přihrávku včas, balón putuje za postranní čáru.
26'
Nicolas Pépé se dostal ke zblokované střele spoluhráče a sám před brankářem zamířil pod břevno, v době střely ale stál v jasném ofsajdu a gól tak nemůže být správně uznán.
25'
Následně rozehráli rohový kop, k hlavičce se dostal Gaëtan Laborde, ovšem míč odehrál vysoko nad.
24'
Hosté trochu zariskovali při rozehrávce od své brány, ale risk se jim vydařil a mohou zaútočit.
23'
Lyon pokazil kombinaci a jeho útočná akce tím končí.
22'
ze hřiště odchází Mario Lemina, přichází Khéphren Thuram. Zranění hostujícího fotbalisty je tedy vážnějšího charakteru.
21'
Další faul Lyonu, Tetê poslal k zemi Leminu.
18'
Nyní už to faul je, Nice rozehraje ze své strany.
18'
Hosté si faul na útočné straně nevynutili a musí rychle zpátky.
17'
Thiago Mendes pálil z dálky, střela mu vůbec nesedla a balón putuje vedle vzdálenější tyče.
15'
Tetê vyzval přihrávkou před vápno spoluhráče ke střele, následný pokus bez přípravy byl ovšem zblokován.
14'
Zdvižený praporek pomezního arbitra signalizuje ofsajd.
12'
Na hřišti se stále nic mimořádného neděje, u míče jsou více domácí hráči, ale pouze kombinují.
9'
Gaëtan Laborde si nabíhal volný na přihrávku na úroveň penalty, přihrávka k němu putovala, ale nedorazila.
7'
Pěkná kombinace Lyonu, Houssem Aouar však nedokázal přihrát od postranní lajny před malé vápno, navíc se nedovolal ani rohového kopu.
6'
Domácí kombinují na své polovině, zatím toho směrem dopředu mnoho nepředvedli.
4'
Nicolas Pépé předvedl pěknou kličkovanou v pokutovém území, v rozhodujícím momentu mu ale míč utekl od kopačky.
1'
Kasper Schmeichel hodně špatně rozehrál po malé domů od své brány, míč končí za postranní čárou.
1'

Olympique Lyon: Lopes – Gusto, Diomande, Lukeba, Tagliafico – Tetê, Caqueret, T. Mendes, Aouar – Toko Ekambi, Lacazette (C).
Náhradníci: Riou – Henrique, Kumbedi, D. Da Silva, Faivre, Lepenant, M. Dembélé, Cherki, Barcola.
Trenér: L. Blanc.

OGC Nice: Schmeichel – Atál, Todibo, Dante (C), Lotomba – Búdawí, Lemina, Ramsey, Diop – Pépé, Laborde.
Náhradníci: Boulhendi – Bryan, Bard, Viti, Rosario, Barkley, Thuram, Beka Beka, Brahimi.
Trenér: L. Favre.

Rozhodčí: E. Wattellier – T. Luczynski, A. Viala.
Posledních pět vzájemných zápasů

Lyon – Nice 2:0
Nice – Lyon 3:2
Lyon – Nice 2:3
Nice – Lyon 1:4
Lyon – Nice 1:0 (přátelský zápas)

Co se týče soubojů na hřišti Lyonu, bývají vždy velmi vyrovnané. O více než dva góly skončil vzájemný mač v Lyonu naposledy 10. srpna 2013, kdy domácí mužstvo zvítězilo vysoko 4:0.
Nice

Hosté jsou o jednu příčku a jeden bod horší, než jejich dnešní soupeř. Na venkovních stadionech se jim poměrně daří ze sedmi klání si přivezli jedenáct bodů díky třem výhrám a dvěma remízám a v pomyslné tabulce jim náleží šestá pozice, k tomu vstřelili osm gólů a o jeden méně inkasovali. Naposledy dokázali vyhrát v Lorientu 2:1, kde sice po poločase prohrávali, ale v rozmezí 61 – 69. minuty dokázali dvěma zásahy skóre otočit a dokráčet si pro výhru.
Gólem se na tom podílel Francouz Gaetan Laborde, který má v posledním duelech dobrou střeleckou formu, na kontě má pět zásahů a s Alžířanem Andy Delortem se dělí o vedoucí postavení střelců mančaftu.
Lyon

Domácí tým zatím zůstává za očekáváním, patří mu až osmá příčka s dvaceti body. Na svém trávníku se mu ale daří, ze sedmi zápasů odcházel pětkrát v pozici vítěze, jednou bral bod za remízu a v jednom případě prohrál, vstřelil patnáct gólů a jen pět inkasoval, což je nejméně ze všech týmů. V posledním domácí zápase zvítězil Lyon nad Lille těsně 1:0 gólem ze 74. minuty.
Francouz Alexandre Lacazette je s osmi zásahy v čele tabulky střelců týmu.
Dobrý den, předehrávku 15. kola nejvyšší francouzské fotbalové ligy obstará souboj dvou sousedů v tabulce, a sice Lyonu a Nice. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.