Ligue 1 - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Marseille - 13. listopadu 2022   20:45

Monaco
45' Ben Yedder  • 73' Volland (Golovin)
2:3
(1:1)
Marseille
35' Sánchez   • 84' Veretout  (Payet) • 90+8' Kolašinac  (Payet)
Monaco
Nübel – Badiashile, Disasi, Maripán, C. Henrique – You. Fofana, Camara – Diatta (90+5. Vanderson), Volland (90+5. Jakobs), Golovin – Ben Yedder (C) (79. Embolo).
Didillon – Akliouche, Boadu, Minamino, Sarr, Matazo.
Bastien – Zakrani, Berthomieu
Stade Louis-II, Monaco
Marseille
López – Mbemba, Balerdi, Gigot (83. Kolašinac) – Clauss (75. Dieng), Rongier (C) (83. P. Gueye), Veretout, Tavares – Guendouzi (75. Ünder), Sánchez, Harít (63. Payet).
Blanco – Kaboré, L. Suárez, I. Touré.

Z mé strany je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 17:9.
Marseille v mimořádně dramatickém utkání dokázalo vyhrát 3:2 na hřišti Monaca a posouvá se v tabulce na čtvrté místo. Monaco přezimuje jako šesté.

Ve druhém poločase padly ještě tři branky. Nejprve poslal domácí tým do vedení Kevin Volland, ale přišla ještě jedna otočka ve skóre. Nejprve v 84. srovnal na 2:2 Jordan Veretout a v osmé minutě nastavení pak vstřelil hlavou vítězný gól Sead Kolašinac.
90+10'
90+9'
Závěr zápasu ještě provází velké emoce, ale už se jen rozehraje a utkání skončí.
90+8'
Marseille právě vstřelilo branku!
Neskutečný závěr utkání! V osmé minutě nastavení se stává hrdinou SEAD KOLAČINAC který vstřelil vítěznou branku zápasu, poté co za Nübela nasměroval hlavou skvělý centr v podání Payeta. Asistence: Dimitri Payet.
90+7'
Už se hraje přes čas, ale Marseille ještě bude moci zahrávat jednu standardní situaci. U míč je Payet.
90+6'
Monaco dokázalo ubránit dva rohové kopy Marseille za sebou a už to vypadá, že zápas skončí remízou.
90+5'
Embolův míč ve vápně Marseille nikoho nenašel, rozehrávat bude od své branky Pau López.
90+5'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Vanderson,
ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Ismail Jakobs.
90+4'
Jenomže centr Mbemby skončil jen v rukavicích brankáře Nübela, takže prostor zaútočit ještě budou mít také domácí.
90+3'
Marseille se nastěhovala na polovině Monaka a zdá se, že to bude právě ona, která se ještě pokusí zlomit nerozhodný stav.
90+1'
Nastavuje se šest minut.
90'
Alexandr Golovin posílal šajtlí míč do vápna do prostoru, kam si nabíhal Diatta, toho si ale dobře pohlídal Kolašinac.
87'
Centr Henriqueho z levé strany skončil jen v moci Lópeze. Po kontaktu s ním pak ještě skončil na zemi Krépin Diatta, byl to však právě jeho faul.
87'
Dnešní utkání je docela vyrovnané, takže remíza by mu asi slušena. Ale do konce zápasu ještě nějaký čas zbývá, takže uvidíme, jak to nakonec dopadne.
85'
Axel Disasi si v souboji o míč pomáhal nedovoleně a dostává žlutou kartu.
84'
Je opět vyrovnáno! Payet ve vápně posunul míč na JORDANA VERETOUTA, ten si míč nachystal na svou levačku a pak přesně mířenou prudkou střelou překonal brankáře Nübela. Asistence: Dimitri Payet.
83'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Samuel Gigot, přichází Sead Kolašinac,
ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Pape Gueye.
82'
Emnbolo teprve před chvílí přišel na trávník, ale už si prohlíží žlutou kartu.
80'
Také Mohamed Camara má potíže s pravou rukou, ale mohl by být schopen ještě naskočit do hry.
79'
Alexis Sánchez zezadu fauloval Mohameda Camaru a vidí za to první žlutou kartu tohoto zápasu.
79'
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Breel Embolo.
78'
Youssouf Fofana napřáhl ke střele z dálky a jeho nadějný střelecký pokus byl sražen na rohový kop.
77'
Kapitán Monaka už je sice na nohou, ale gestikuluje, že bude muset kvůli zranění ruky střídat.
76'
Wissama Ben Yeddera sestřelil hodně nevybíravým způsobem Samuel Gigot a poté mu ještě ruku nechtěně přišlápl Bamba Dieng.
75'
ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Bamba Dieng,
ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Cengiz Ünder.
73'
Monaco právě vstřelilo branku!
Domácí předvedli ukázkový rychlý přechod do útoku a otáčejí vývoj zápasu na 2:1! Golovin našel ideálním průnikovým pasem KEVINA VOLLANDA, a ten dokázal zakončit okolo brankáře Lópeze. Asistence: Alexandr Golovin.
72'
Payet vyslal dobrou přihrávkou do vápna Chancela Mbembu, ten však nakonec ani nevystřelil, ani neodcentroval a nebude z toho ani rohový kop.
69'
Kevin Volland už mohl i střílet, ale rozhodl se ještě hledat kolegu z útoku Ben Yeddera. Nedokázal mu však přesně předat míč.
68'
Hosté zahrávali rohový kop, ale Payetovi centr moc nepovedl, na první tyči nikoho nenašel.
67'
Kevin Volland dostal šanci hlavičkovat z velmi zajímavé pozice, ale trefil jen přesně ten prostor, který právě okupoval Pau López.
65'
Pokud by tento zápas skončil remízou, asi největší radost by z toho měli v Rennes, které by si tím pádem na obě mužstva udrželo tříbodový náskok.
63'
ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Dimitri Payet.
61'
Hosté už mají přichystáno střídání, na trávník by se měl podívat hvězdný Dimitri Payet.
58'
Na trávníku skončil Amín Harít a nevypadá to s ním vůbec dobře. Vypadá to, že záložník Marseille bude muset střídat, an cestě jsou už i nosítka.
57'
Axel Disasi chtěl překvapit Lópeze nečekanou střelou z úhlu, ale ten byl připraven a míč vyrazil. Po dorážce Diatty už míč definitivně chytil.
56'
Tentokrát se role prohodily a Diatta chtěl přihrávkou oslovit Ben Yeddera, ani teď to však neklaplo.
55'
Wissam Ben Yedder měl proti sobě hned dva strážce, ale dokázal přes ně přihrát na Diattu. Ten už se ale k míči nedostal.
54'
Na hřišti to opět jiskří, po faulu ve středovém kruhu budou rozehrávat hráči Marseille.
53'
Míč dokázal po rohovém kopu odhlavičkovat do bezpečí Leonardo Balerdi a poté byl navíc faulován.
52'
Nuno Tavares srazil centr Monaka na rohový kop, první ve druhé půli.
51'
A tak pokračuje velká bitva o střed pole, ve které mají v tuto chvíli navrch hosté,, kteří budou házet aut.
50'
Youssouf Fofana podle rozhodčího faulován nebyl a naopak odpískal ruku tohoto hráče Monaka.
48'
Ve druhém poločasu je to zatím taková vyčkávaná, ani jedno z mužstev ještě nepředvedlo žádnou zajímavější akci.
46'
Během poločasu ani jedno z mužstev neprovedlo žádnou změnu v základní sestavě.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
První poločas je za námi, Monaco hraje na domácím hřišti v šlágru kola s Marseille nerozhodně 1:1. V prvním poločase byla k vidění řada zajímavých šancí, ale oba týmy se zprvu prezentovali nekvalitou v koncovce. Nakonec padly dvě branky, avšak ani jeden ze hry. Nejprve prosadil nádherným přímým kopem Alexis Sánchez a v samotném závěru první půle pak srovnal z penalty Wissam Ben Yedder.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Je vyrovnáno! WISSAM BEN YEDDER si položil míč na penaltový puntík a věřil si na tolik, že překonal Lópeze penaltou kopnutou ve stylu Antonína Panenky. Tak tohle brankář Marseille rozhodně nečekal.
44'
Leonardo Balerdi fauloval ve vápně Krépina Diattu a Monaco bude kopat penaltu!
43'
Alexis Sánchez se statečně pral o míč proti dvojici protihráčů. Nakonec to však s agresivitou přehnal a dopustil se faulu.
41'
Další akce Monaka skončila jen útočným faulem, z vlastní poloviny tak budou z místa přestupku rozehrávat hosté.
39'
Teď už jsou u míče zase hráči Marseille a zatím nerušeně kombinují na vlastní polovině hřiště.
38'
Domácí se však zmohli jen na nekvalitní centr z levé strany, který se stal kořistí Lópeze.
37'
Monaco se hned pokouší reagovat na inkasovanou branku a Marseille se nyní musí bránit.
35'
Exekuci přímého kopu si vzal na starosti sám faulovaný ALEXIS SÁNCHEZ a udělal dobře, protože svou krásnou střelou přes zeď nedal brankáři Nübelovi nejmenší šanci. Bez asistence.
33'
Kousek před pokutovým územím byl faulován Alexis Sánchez a hosté budou mít zajímavou šanci na ohrožení branky soupeře.
32'
Marseille se postupně dostává na polovinu Monaka postupným útokem, tentokrát prostor na rychlý brejk neměla.
30'
Pau López musel být v pozoru a vyrážet prudkou střelu, která na něj směřovala zpoza vápna z kopačky Alexandra Golovina.
28'
Dlouhá přihrávka Monaka až do vápně se stala pouze snadnou kořistí pro brankáře Lópeze.
27'
Kevin Volland se snažil prostrčit míč do šance Be Yedderovi, na něj už ale přihrávka neprošla.
25'
O šance není rozhodně v tomto zápase nouze, ale co zatím hráčům chybí, to je větší kvalita v zakončení.
23'
Samuel Gigot zakončoval z prostoru penaltového puntíku, tak on ale z dobré pozice nedokázal trefit prostor branky.
23'
Po rohovém kopu Marseille se dostal ke střele Nuno Tavares, jeho pokus byl ale zablokovaný.
22'
Kevin Volland při pokusu o centr z levé strany podklouzl a hned se omlouval svým spoluhráčům.
21'
Opět se dostal do zakončení Jordan Veretout, tentokrát už to bylo zevnitř šestnáctky. Alexander Nübel však znovu zasahovat nemusel.
19'
Jordan Veretout se rozhodl přerušil kombinaci Marseille překvapivou střelou z dálky, ale ta minula branku Monaka o několik metrů.
17'
Po tvrdém střetu o míč skončil na trávníku Krépin Diatta a potřeboval rychlé ošetření. Naštěstí je ale v pořádku.
16'
Do další příležitosti se po rychlém brejku dostal Amín Harít, ale ani on neměl dobře seřízena mířidla, míč mu zřejmě při střele sjel po kopačce.
15'
Monaco je zatím častěji s míčem na kopačkách na útočné polovině, ale zároveň platí, že dvě největší šance zápasu měla Marseille.
14'
Benoît Badiashile načechral míč do vápna a ač to nejprve nevypadalo nebezpečně, nakonec se dostal ke střele Mohamed Camara. Výrazně však minul branku.
13'
Jonathan Clauss měl v úmyslu centrovat z pravé strany, výbornou obrannou práci ale odvedl Caio Henrique a k ničemu ho nepustil.
12'
Nuno Tavares při snaze odkopnout míč nastřelil jen protihráče, ale Marseille může vhazovat.
10'
Po centru z pravé strany hlavičkoval Matteo Guendouzi, ale francouzský reprezentant v koncovce zklamal a netrefil branku.
9'
Zpoza šestnáctky vypálil Youssouf Fofana, jeho přízemní střela ale proskákala kousek vedle levé tyče.
8'
Akce Monaka však pokračovala rohovým kopem. Ten byl rozehrán na krátko a následný centr Golovina byl odehrán na další rohový kop.
7'
Kevin Volland nyní posílal z pravé strany míč před branku, svou polovysokou přihrávkou ale nikoho nenašel.
5'
Na zemi tentokrát skončil hráč Marseille Benoît Badiashile, provinil se Kevin Volland. Odehrálo se to ve středu hrací plochy.
4'
Hosté se dokázali ubránit a nyní dokonce mohou sami zaútočit.
4'
Samuel Gigot se dopustil nedovoleného zákroku a Monaco má standardní situaci z pravé strany.
3'
hra se rychle přesunula na opačnou stranu hřiště a po centru Sáncheze měl velkou šanci Nuno Tavares. Ten však nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.
2'
O centr od rohového praporku se postaral ruský záložník Alexandr Golovin, míč však našel jen rukavice brankáře Paua Lópeze.
1'
První akce Monaku přinesla rohový kop, obrana Marseille tak hned musí být v pohotovosti.
1'
Domácí Monaco dnes bude hrát ve svých tradičních bílo-červených dresech, hráči Marseille jsou odění celí v tmavě modrém.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník stadionu Louise II., utkání za malý okamžik začne.

AS Monaco FC: Nübel – Badiashile, Disasi, Maripán, C. Henrique – You. Fofana, Camara – Diatta, Volland, Golovin – Ben Yedder (C).
Náhradníci: Didillon – Akliouche, Boadu, Embolo, Jakobs, Minamino, Sarr, Vanderson, Matazo.
Trenér: Clement

Olympique Marseille: López – Mbemba, Balerdi, Gigot – Clauss (75. Dieng), Rongier (C), Veretout, Tavares – Guendouzi (75. Ünder), Sánchez, Harít (63. Payet).
Náhradníci: Blanco – P. Gueye, Kaboré, Kolašinac, L. Suárez, I. Touré.
Trenér: Tudor

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se v obou vzájemných utkáních radoval z vítězství hostující celek. Nejprve vyhrála Marseille na hřišti Monaka 2:0 a poté pro změnu Monaco na hřišti Marseille 1:0.
Olympique Marseille

Marseille je tradičním francouzským klubem, který by se rádo opět umístilo minimálně na druhém místě tabulky za bohatým PSG. Jenže ukazuje se, že v aktuální sezóně to nebude mít tak jednoduché, po 14 kolech se nachází až na čtvrtém místě s 27 body a na druhou příčku ztrácí už pět bodů. K tomu se Marseille nevydařilo ani vystoupení v Lize mistrů, když obsadila obsadila čtvrté místo v základní skupině. Naposledy se Marseille povedlo ukončit šňůru pěti soutěžních utkání bez výhry, když vyhrála doma 1:0 v derby nad Lyonem. Na hřištích soupeřů Marseille zatím v této sezóně v lize odehrála šest utkání s bilancí tří výher, dvou remíz a jedné porážky. Naposledy remizovala 1:1 na hřišti Štrasburku.
AS Monaco FC

Monaco by se rádo stejně jako v minulé sezóně probojovalo do evropských pohárů a zatím k tomu má docela dobře nakročeno, po 14 kolech se nachází na pátém místě tabulky s 27 body na kontě. Na předkolo Ligy mistrů ztrácí navíc jen jediný bod. Z posledních devíti ligových zápasů Monaco prohrálo jediný, naposledy vyhrálo 2:0 na hřišti Toulouse. Doma odehrálo zatím Monaco v této sezóně v lize sedm utkání s bilancí tří výher, dvou remíz a dvou porážek. Naposledy porazilo 2:0 Angers.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 15. kola Ligue 1 mezi týmy AS Monaco FC a Olympique Marseille. Zápas se odehraje na Stade Louis-II v Monaku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.