Ligue 1 - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Nice - 26. února 2023   17:05

0:3
(0:3)
Nice
8' Moffi  (Dante) • 26' Moffi  (Thuram) • 43' Thuram  (Moffi)
Monaco
Nübel – Matsima (46. E. Diop), Disasi (C), Mal. Sarr, Jakobs (46. C. Henrique) – E. Ben Seghir (82. Martins), Mo. Camara, Yo. Fofana, Diatta – Embolo (46. Ben Yedder), Boadu (46. Golovin).
Didillon – Okou, Matazo, Minamino.
Bastien – Zakrani, Berthomieu
Stade Louis-II, Monaco
Nice
Schmeichel – Lotomba, Todibo, Dante, Amraoui – Ramsey (35. Rosario), Búdawí (81. Barkley), Thuram (71. S. Diop) – Laborde (81. Bouanani), Moffi (81. Bráhímí), Ndayishimiye.
Boulhendi – An. Mendy, Beka Beka, Belahyane.

Monaco sice bylo více u balonu, častěji se nacházelo na útočné polovině. Naopak Nice nikam nespěchalo, několikrát uklidňovalo hru na vlastní polovině, čímž si zvyšovalo držení balonu. Ale také výborně přecházelo do rychlých protiakcí, po nichž třikrát udeřilo a ještě si vypracovalo několik dalších nadějných příležitostí. Domácí mužstvo dnes možná doplatilo na utkání v pohárové Evropě, bylo jednoduše slabší a odchází s prázdnou.

To už je ode mě opravdu vše, a tak vám přeji příjemný zbytek nedělního večera.
90+2'
90+2'
Na pravé straně si navedl míč do vápna Badredine Bouanani, jehož zakončení mířilo jenom na brankáře. Nice pokračovalo v akci a Sofiane Diop vyslal dva pokusy, které skončily jen kousek od toho, aby zapluly do branky.
88'
Alexandr Golovin táhl přečíslení Monaca a přihrávkou našel na pravé straně vápna Wissama Bena Yeddera, kterého tělem od míče odstavil Dante.
87'
Mohamed Camara se napřáhl ze střední vzdálenosti a vyslal prudkou střelu, která mířila doprostřed branky, kde se nacházel připravený Kasper Schmeichel.
86'
Wissam Ben Yedder se prokličkoval až do vápna a vše udělal správně, až tedy na samotné zakončení. Domácí útočník netrefil míč a posunul jej jen k brankáři.
85'
Troufám si říct, že o vítězi dnešního zápasu je definitivně rozhodnuto. Jelikož Monaco dnes není nebezpečné a nejspíše doplácí na čtvrteční duel s Leverkusenem.
84'
Monaco odrazilo další akci soupeře přihrávkou na vlastního brankáře. Ovšem chybovalo v rozehrávce, a tak mířil proti brance Bilál Bráhímí, jehož v posledním momentu rozhodil Malang Sarr.
82'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Eliesse Ben Seghir, přichází Gelson Martins.
81'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Bilál Bráhímí,
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Badredine Bouanani,
ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Ross Barkley.
80'
Po centru z pravé strany zakončoval na zadní tyči Caio Henrique, který mířil do protipohybu brankáře, ale také kousek vedle pravé tyče!
79'
Caio Henrique vyslal centr do vápna, který byl odvrácený obranou. Stejně z pravé strany dopadl také Eliesse Ben Seghir.
78'
Nice se znovu nacházelo na útočné polovině a Sofiane Diop vymýšlel kolmici na levou stranu vápna. Ovšem míči dal příliš velkou razanci a poslal jej mimo hrací plochu.
77'
Rohová kop byl rozehrán přihrávkou za vápno a Hišám Búdawí drží míč na pravé straně. Monaco se snažilo napadat, což se mu vyplatilo.
76'
Hostující celek poslal pas na pravou stranu, kde na jedničku zapracoval Caio Henrique. Ovšem po delší době sledujeme pasáž, kdy má Nice více ze hry a je i na polovině soupeře.
74'
Stále se hraje na polovině hostujícího mužstva, které se často brání a po zisku míče nikam nespěchá. Monaco tak má opticky více ze hry.
72'
Hráči v bíločervených dresech roztáhli hru na levou stranu, odkud neodcentroval Alexandr Golovin. Naopak Monaco přeneslo hru na druhou stranu, ale Edan Diop neudržel míč na hrací ploše.
71'
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Sofiane Diop.
70'
Dvacet minut hry a nastavení zbývá Monacu k tomu, aby s výsledkem něco udělalo. Ovšem zatím předvedená hra tomu neodpovídá. Domácí celek je sice více u míče, bohužel není nebezpečný.
67'
Zatímco domácí hráči si žádali pokutový kop, po upadnutí Edana Diopa, Kasper Schmeichel vyslal dlouhý ýkop, jehož se chopil Terem Igobor Moffi. Jeho pumelici pak vyrazil Alexander Nübel na další roh.
66'
Alexandr Golovin vybojoval míč, který posunul na Wissama Bena Yeddera, který se zamotal do svých kliček a najednou měl kolem sebe hned trojici soupeřů.
65'
Caio Henrique si náběhem říkal o přihrávku a balon také mířil do volného prostoru. Ovšem měl velkou rychlost, a tak doskákal mimo hrací plochu.
64'
Khéphren Thuram nvedl míč na hranici vápna a Jordan Lotomba zakončoval. Ovšem jeho pokus byl sražený, a tak se balonu chopil Alexander Nübel.
63'
Hostující fanoušci se baví každou přihrávkou svého týmu, který se ale nachází na vlastní polovině hrací plochy.
61'
Další pas mířil za domácí obranu, kam se znovu vydal Terem Igobor Moffi. Ovšem německý brankář byl blíže k balonu a akci soupeře překazil. Z tribun se začíná ozývat pískot!
60'
Hodina dnešního zápasu je minulostí a výsledek zatím mluví zcela jasně. Pokud chce Monaco myslet na body, musí do své hry přidat nebezpečnost.
59'
K rohovému praporku přispěchal Gaëtan Laborde, jehož centr mířil na Terema Igobora Moffiho, jehož hlavička byla hodně nepřesná.
58'
Hostující celek vyslal další pas za obranu, kam si nabíhal Khéphren Thuram. Tomu chvíli trvalo než balon zpracoval, přesto nepříjemně vystřelil a Alexander Nübel balon vyrazil na roh.
56'
Na levé straně vápna se nacházel Caio Henrique, jehož zakončení bylo sražené na rohový kop. Následný centr mířil na první tyčku, odkud byl obranou odvrácený.
56'
Mohamed Camara táhl akci domácího celku a do vápna už mu nabíhal Wissam Ben Yedder, který se ale nacházel v těsném ofsajdu.
55'
Deset minut ze druhého poločasu je minulostí, knížecí klub je sice ještě aktivnější, ale zatím se nedostává k velkým příležitostem.
53'
Na pravé straně se rozebíhal Jordan Lotomba, který ale soupeře odstavil loktem do obličeje. Monaco se velmi rychle vrátilo k balonu a přesouvá se před šestnáctku Nice.
51'
Wissam Ben Yedder dotíral na soupeře, který zvolil těžkou přihrávku proti vlastní brance. Dánský brankář Nice musel balon odehrát hlavou.
50'
Přenesení domácího mužstva mířilo na pravou stranu, kde Edan Diop nezvládl zpracování. Nice znovu nikam nespěchá a přihrává si na vlastní polovině.
49'
Přetažený centr z levé strany si našel Alexandr Golovin, jemuž volej vůbec nesedl a Kasper Schmeichel zaznamenal další snadný zákrok.
48'
Domácí celek rozehrával rohový kop, po chvíli ještě centroval Alexandr Golovin. Ovšem ani jedno snažení nedoputovalo k hráči v bíločerveném dresu.
47'
Caio Henrique kroutil balon na zadní tyčku, ovšem Nice jej odvrátilo do bezpečných míst. Následně musel být ale opatrný Kasper Schmeichel.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, ve kterém Nice rozehrávalo. Avšak míče se rychle chopilo Monaco a u postranní čáry si nedovoleně počínal Dante.
46'
ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Wissam Ben Yedder,
ze hřiště odchází Chrislain Matsima, přichází Edan Diop,
ze hřiště odchází Myron Boadu, přichází Alexandr Golovin,
ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Caio Henrique.
46'
Z jedné strany fanoušků se ozývá jásot, ze druhé zase pískot – asi nemusím psát, jaký tým je spokojenější. Monaco sice bylo více na balonu, kombinovalo na útočné polovině, ale nevypracovalo si žádnou velkou příležitost. Naopak Nice se počkalo na rychlé protiakce a dvě z nich proměnil Terem Igobor Moffi, na něhož navázal ještě Khéphren Thuram.
45+2'
45'
Domácí trenér zvedl hned čtveřici hráčů, mezi nimiž jsou také Wissam Ben Yedder nebo Alexandr Golovin. Dá se očekávat, že po přestávce přijde na hrací plochu větší kvalita Monaca.
43'
Nice právě vstřelilo branku!
K čemu Monacu je, že hraje více s míčem, když znovu z rychlé akce inkasuje. KHÉPHREN THURAM přihrál na pravou stranu, kde se nacházel Gaëtan Laborde, jenž posunul na nabíhajícího spoluhráče. Terem Igobor Moffi se rozhlédl všiml si osamoceného prvního zmíněného hráče, jehož pokus zapadl přesně k levé tyči – 0:3. Asistence: Terem Igobor Moffi.
42'
Po chvíli se k vápnu vydal Khéphren Thuram, jenž si dal míč dál od nohy, a tak jej chtěl odkopnout soupeř. Ten trefil ale znovu Thurama a Alexander Nübel musel zasahovat.
41'
Hostující celek byl znovu delší dobu pod tlakem a hru tak uklidňuje kombinací na vlastní polovině hrací plochy.
40'
Nice se znovu pokoušelo vysunout do úniku Terema Igobora Moffiho, ovšem výborně se vrátil Ismail Jakobs, který mu míč ukopl k vlastnímu brankáři.
39'
Blížíme se do koncovky prvního poločasu, v němž aktivnější Monaco prohrává o dvě trefy. Skóre se snažil změnit Eliesse Ben Seghir, jenž zpoza vápna mířil hodně vysoko nad branku.
37'
Hostující mužstvo vyrazilo do rychlé protiakce, avšak Khéphren Thuram byl nedovoleně zastavený. Následný centr mířil na zadní tyč, kde míč propadl před Jordana Lotombu, jenž byl překvapený a nevystřelil.
36'
Eliesse Ben Seghir kroutil centr od rohového praporku na první tyčku, odkud byl míč hostující obranou odvrácený.
35'
ze hřiště odchází Aaron Ramsey, přichází Pablo Rosario.
34'
Monaco bylo znovu u balonu a ze střední vzdálenosti se napřáhl Mohamed Camara, jehož pokus trefil soupeře. Akce domácího celku trvala dál a po centru z pravé strany zakončoval Ismail Jakobs, jenž trefil soupeře do obličeje a bude se rozehrávat roh. Ovšem až po ošetření hostujícího hráče.
32'
Mohamed Camara si seběhl na levou stranu, odkud dával přihrávku před branku. Balon se vrátil na hranici vápna, odkud Eliesse Ben Seghir trefil jen prvního bránícího hráče.
31'
Domácí celek se snažil o pas na levou stranu, kde se nacházel rozeběhnutý Ismail Jakobs. Ovšem Youssouf Ndayishimiye byl znovu úspěšnější.
30'
Přihrávka Monaca mířila na pravou stranu šestnáctky, kam si nabíhal Myron Boadu. Jenomže celou situaci přečetl Ayoub Amraoui, jenž nepříjemnou akci zastavil.
28'
Aaron Ramsey (Nice) vytáhl ze svého repertoáru ostrý zákrok, po němž trefil ze strany stojnou nohu soupeře. Hlavní rozhodčí tak poprvé v utkání vytáhl žlutou kartu.
26'
Monaco se sice více na balonu, více hraje na polovině soupeře, ale nedává si dostatečný pozor na náběhy hostujícího útočníka. Po nepřesné přihrávce vyslal pas za obranu Khéphren Thuram a TEREM IGOBOR MOFFI také proměnil své druhé sólo – 0:2. Asistence: Khéphren Thuram.
25'
Monaco táhlo akci po pravé straně, kde výborně zapracoval Ayoub Amraoui. Avšak následně bylo hostujícímu mužstvu odpískaný faul.
24'
Knížecí klub se konečně chopil balonu a snaží se najít cestu před branku. Ovšem Nice se všemi lidmi brání, a tak se jedná o cestu trnitou.
23'
V posledních minutách sledujeme poněkud hluchou část zápasu, kdy především hostující tým nikam nespěchá. Youssouf Ndayishimiye znovu zvolil jen přihrávku zpátky.
21'
Hostující celek nikam nespěchá a znovu kombinuje na vlastní polovině hrací plochy. Hráči Monaca se snaží napadat, leč zatím marně.
20'
I po dvaceti minutách platí, že Nice vede o jedinou trefu. To mohl změnit Eliesse Ben Seghir, avšak vypomohl si faulem.
18'
Knížecí klub znovu hraje s balonem, ale kombinuje zatím pouze na vlastní polovině. Nádherně se pak míč přepustil na útočné polovině Eliesse Ben Seghir, jenže poté nepřesně přihrával.
17'
Youssouf Ndayishimiye přihrával na levou stranu, kde se k centru nedostal teprve osmnáctiletý Ayoub Amraoui. Nice dál pokračovalo v kombinaci, která ale skončila vpravo
15'
Na útočnou polovinu mířil Breel Embolo, kterého taktickým faulem zastavil Youssouf Ndayishimiye. Monaco pokračovalo v kombinaci, avšak na pravé straně neuspělo.
14'
Hráči v bíločervených dresech jsou sice více na míči, ale zatím jim nevycházejí situace kolem pokutového území. Nic na tom nezměnil ani dlouhý pas, který sebral Kasper Schmeichel.
13'
O další pas za obranu se pokoušel Youssouf Ndayishimiye, nicméně na Danteho nenavázal. Balonu se chopilo Monaco, které okamžitě vyrazilo k brance soupeře. Ovšem zakončení Mohameda Camary bylo nepřesné.
11'
Zprava se dral do šestnáctky Myron Boadu, jenž působil jako buldok. Ovšem cestou k brance „sestřelil“ Danteho a byl mu odpískaný faul.
10'
Monaco rozehrálo standardní situaci, která byla prodloužena k malému vápnu. Domácí hráči i fanoušci si žádali pokutového kopu, jenomže hlavní rozhodčí okamžitě rozpažil.
8'
Tak to byl krásný pas za obranu od nejzkušenějšího muže hostující obrany. Dante poslal nádherný balon, na který jen těsně nedoskočil Axel Disasi, a tak se sám před brankářem ocitl TEREM IGOBOR MOFFI. Jeho zakončení podél brankáře zamířilo k levé tyči – 0:1! Asistence: Dante.
7'
Nice vyrazilo do akce, kterou zastavil Breel Embolo. Jenomže také přihrávka švýcarského hráče byla nepřesná.
6'
Dante a jeho spoluhráči z obrany se snaží uklidnit hru kombinací na vlastní polovině. Řekněme, že se jedná o správnou variantu, protože Monaco do zápasu nastoupilo ve velkém stylu a už mu schází pouze branka.
5'
Monaco do dnešního duelu nastoupilo v tradičních dresech, tedy bíločervených. Naopak hostující celek oblékl modrovínovou sadu.
4'
Eliesse Ben Seghir vybojoval rohový kop, který také sám rozehrál. Centr mířil do dobrých míst, avšak obránce balon zvedl do vzduchu, odkud si jej sebral znovu Kasper Schmeichel.
3'
Knížecí klub se nacházel znovu na útočné polovině a dalším centrem se prezentoval Ismail Jakobs. Ovšem místo zakončení poslal Myron Boadu míč na pravou stranu šestnáctky. Tam se napřáhl Krépin Diatta, avšak Kasper Schmeichel byl připravený zasáhnout.
2'
Na opačnou stranu se hnal po levé straně Ismail Jakobs, který se hlásil o o rohový kop. Nicméně hlavní rozhodčí ukazuje na branku.
1'
Utkání právě odstartovalo a domácí celek začal na balonu. Ovšem nákop dopředu nevyšel, a tak se na druhou stranu dral Gaëtan Laborde, jenž nedal přesnou nahrávku před branku.
1'

AS Monaco FC: Nübel – Matsima, Disasi (C), Mal. Sarr, Jakobs – E. Ben Seghir, Mo. Camara, Yo. Fofana, Diatta – Embolo, Boadu.
Náhradníci: Didillon – C. Henrique, Okou, Matazo, Golovin, E. Diop, Ben Yedder, Minamino, Martins.

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Todibo, Dante, Amraoui – Ramsey, Búdawí, Thuram – Laborde, Moffi, Ndayishimiye.
Náhradníci: Boulhendi – An. Mendy, Rosario, Barkley, Beka Beka, Bouanani, Belahyane, S. Diop, Bráhímí.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu.
Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, který odstartuje zhruba za třicet minut. Oba celky už odhalily sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme. Doufejme, že nás čeká zajímavý duel.
Souboj mezi Monacem a Nice začíná v 17:05 hodin. Je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se tak společně bavit francouzskou nejvyšší ligou.
Oba týmy se nacházejí v horní polovině tabulky, avšak Monaco je na tom mnohem lépe. S padesáti body se nachází na třetím místě a doráží na druhou Marseille, na níž ztrácí pouhé dva body. Zajímavostí je, že knížecí klub získal více bodů ve venkovním prostředí, a tak bude chtít tuto bilanci v dnešním souboji vyrovnat. Naopak za očekáváním je Nice, které se nachází až na deváté pozici tabulky, když zaznamenalo osmatřicet bodů. Hostující celek má obrovské potíže se střílením gólů, ve čtyřiadvaceti případech se radoval jen ze třiceti branek.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu u pětadvacátého kola Ligue 1 Uber Eats, v němž se proti sobě postaví AS Monaco FC a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.