Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Reims - 12. března 2023   17:05

0:1
(0:0)
Reims
51' Balogun  (Flips)
Monaco
Nübel – Aguilar (89. Boadu), Disasi, Mal. Sarr, C. Henrique – Diatta (46. Vanderson), Yo. Fofana, Matazo, Golovin (77. Minamino) – Akliouche (60. Jakobs) – Ben Yedder (C) (60. Embolo).
Didillon – E. Diop, Magassa, Maripán.
Leonard – Rahmouni, Favre
Stade Louis-II, Monaco
Reims
Diouf – Foket, Keita, Abdulhamíd (C), De Smet – Matusiwa (63. Cajuste), Lopy – Itó (87. Zeneli), Munetsi, Flips (63. van Bergen) – Balogun (87. Sierhuis).
Olliero – Edoa, Busi, K. Doumbia, Koudou.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 7:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:14.
Monako už potřetí za sebou nevyhrálo a spadlo za Lens na čtvrté místo. Remeš prodloužila sérii bez prohry na osmnáct kol a je osmá.
Remeš pod vedením třicetiletého kouče Williama Stilla nedostala v šestém zápase v řadě ani gól a poveze si domů všechny tři body za výsledek 1:0! V jednom z mnoha úniků vstřelil jediný gól zápasu Folarin Balogun, jenž si celkově polepšil už na šestnáct branek. Na stejné cifře je i monacký útočník Ben Yedder, který spolu s Vandersonem střílel do tyček.
90+4'
90+4'
Boadu měl faulovat a to je přesně to nejhorší, co mohlo Monako potkat. Do závěrečného hvizdu chybí poslední desítky sekund.
90+3'
Další minela Mataza a samostatný nájezd Remeše! Cajuste přestřelil a ve zbývajících sekundách bude doufat, že to jeho tým ještě nebude mrzet.
90+2'
Hosté se ubránili standardce Henriqueho i střele Minamina, která ztroskotala na těle Thomase Foketa.
90'
Matazo přes sebe nepustil van Bergena a kryl si míč u koncové čáry až do hvizdu, kterým byl signalizován útočný faul.
89'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Myron Boadu.
88'
Ruben Aguilar byl úmyslně nastřelen za úmyslem získat roh. Remeš bude ukrajovat další desítky sekund.
87'
Střídání v týmu Stade de Reims:
ze hřiště odchází Folarin Balogun, přichází Kaj Sierhuis.
87'
ze hřiště odchází Džunja Itó, přichází Arbër Zeneli.
86'
Centr Minamina se snášel na roh malého vápna. Vandersonova hlavička byla zablokována a šance se přesunula na stranu Remeše. Sarr podcenil souboj o vysvobozující odkop a pustil do úniku Baloguna, kterému se pravačkou nepovedlo obstřelit Nübela.
85'
Minamino zabojoval o nákop ze středu hřiště. Míč si od něj vzal Vanderson a prudce vypálil do míst, kde zrovna stál hostující gólman.
84'
Cajuste ostrým skluzem sestřelil Mataza a vysloužil si žluté napomenutí.
83'
Yehvann Diouf schytal ránu do žeber. Rozhodčí k němu povolal doktorský tým Remeše, jenž nebude s ošetřováním moc spěchat.
82'
Aguilar vedl míč u pravé lajny. Centrem hledal Embola, který způsobil útočný faul na riskantně vybíhajícího Dioufa.
81'
Cajuste dostal nafackováno od balonu a o vteřinu později už ležel na zemi, čemuž přispěl nedovolený zákrok Disasiho.
80'
Minaminova kolmice nepropadla za hostující obránce tak, aby z ní mohl Embolo jakkoliv profitovat.
79'
Na pár desítek sekund se Remeš usídlila bezpečně daleko od Dioufa. Už jí nechybí moc, aby udržela čisté konto v šestém zápase za sebou.
77'
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Takumi Minamino.
76'
Disasi dal Aguilarovi nechytatelnou přihrávku do křídla. Monako alespoň zkusí nalézt na hostující aut.
75'
Embolo ukazuje rozhodčímu, že Foket hrál před malou domů na Dioufa rukou. Zapravdu mu Leonard nedal.
74'
Remeši se začínají otevírat okénka na protiútoky do otevřené obrany. Podruhé během pár minut z dálky natáhl van Bergen. V tomto případě ani netrefil bránu.
73'
Embolo se stahoval pro míč až na půlku, kde vypomáhal v přechodu Vandersonovi. Netrvalo to dlouho a celá akce AS zanikla.
72'
Sarr přečetl Cajusteho průnikovou přihrávku na Baloguna. V opačném případě by autor šestnácti ligových branek kvaltoval úplně sám na Nübela.
71'
Cajuste měl vlevo van Bergena, který se odhodlal ke střele z dobrých pětatřiceti metrů. Ta trochu skákala, ale Nübel velké potíže neměl.
70'
Vanderson správně vyhodnotil situaci a bleskově vhodil aut na Embola, jenž ve společnosti Keity napálil míč do vnější sítě.
69'
Roh Ita spadl do rukavic Nübela. Na dlouhý výkop tohoto gólmana čekal vysunutý Golovin marně.
68'
Cajuste se musel vracet pro přihrávku od Ita. Fofana jej před zraky dalšího obránce Disasiho vytlačil za zadní čáru.
67'
Opět v akci Diouf. Zanalyzoval směr Henriqueho centru a lapil balon těsně před číhajícím Embolem.
66'
Foketův kiks v rozehrávce zůstal bez gólového trestu. Pro Golovinovu střelu z nějakých dvaceti metrů si Diouf doletěl ke své levé tyči.
65'
Sarr dvakrát po sobě důrazně atakoval Baloguna. Druhý souboj už se Leonardovi nelíbil a vytáhl si z kapsy žlutou kartu.
65'
Henriqueho jedovatý centr nenapáchal v hostující obraně žádné škody. Embolo byl dostatečně pohlídán.
64'
Golovinův procítěný oblouček za obranu měl uvolnit Embola. Místo toho skončil míč v náruči Dioufa.
63'
ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Jens Cajuste.
63'
ze hřiště odchází Alexis Flips, přichází Mitchell van Bergen.
62'
Džunja Itó je potrestán žlutou kartou, jelikož zezadu srovnal se zemí Fofanu.
61'
Balogun byl zase připraven vyrazit za nákopem za obranu. Nübel situaci přečetl a přiběhl si pro míč na okraj šestnáctky.
60'
ze hřiště odchází Maghnes Akliouche, přichází Ismail Jakobs.
60'
ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Breel Embolo.
59'
Golovinův pád ve vápně nechal hlavního rozhodčího v klidu. Drobné postrčení ze strany Keity tam bylo, tak uvidíme, jestli do hry nevstoupí VAR.
58'
V reakci na Itův roh vyčistil prostor u přední tyče Matazo. To už se na domácí lavičce chystá Embolo.
57'
Foketovu pomalou přihrávku sklepával držený Balogun pod sebe. Před zakončujícím Item vyrostl trojblok a odklonil míč na roh.
56'
Itó dostal míč do špeku a na pravé autové čáře ho udržel jen pro hráče Monaka.
55'
Disasi nehlavičkoval směrem na bránu. Itó utíkal do rychlého kontru, nicméně finální přihrávka na Baloguna neprošla.
54'
Aguilar otřel balon o nepřipraveného Abdulhamída. Je z toho rohový kop pro knížecí klub.
51'
Remeš právě vstřelila branku!
Smrtící brejk Remeše končí prvním gólem! FOLARIN BALOGUN vystartoval za Flipsovou kolmicí ze středového kruhu. Nepustil Disasiho do souboje o balon a propasíroval střelu levačkou skrz rukavici Nübela.
50'
Podruhé byl Vanderson gólu mnohem blíže. Dioufovi proti křížné střele opět pomohla tyč.
49'
Na diagonálu od Mataza si naběhl Vanderson. Brazilec však balon příliš podebral a poslal volej vysoko nad břevno.
48'
Nedokáže, protože Golovinův přehnaně vysoký centr byl snadným soustem pro Yehvanna Dioufa.
47'
Prvního žolíka v dresu Monaka podrazil Lopy. Dokáže Monako něco vytěžit ze získané standardky?
46'
ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Vanderson.
46'
První půlka končí bezbrankovou remízou. Remeš vzadu nejednou zazmatkovala, ale Ben Yedder žádnou ze svou šancí neproměnil. Jednu brejkovou příležitost měl i hostující Balogun, jehož zastavil Nübel.
45'
45'
Munetsiho střílená přihrávka ztroskotala na Matazovi. Napodruhé už míč přes prvního hráče dostal, ale v malém boxu našel jenom Nübela.
44'
Disasi měl na pravé straně moře volného prostoru. Ve vápně ale neměl velkou nabídku a centrovaný míč navíc zastavil Keita.
43'
Henrique si do této chvíle mockrát nezaútočil. Teď to změnil, ale po narážečce na křídle ho učebnicově zakřižoval Foket.
41'
Zajímavě rozjetou akci Monaka zazdil Krépin Diatta přihrávkou do autu.
40'
Jedna hrubka i od zadáků Monaka! Nechali si utéct Baloguna a nedbalost spoluhráčů napravoval až Nübel. Vystoupil na roh malého vápna a pravou nohou Angličana vychytal.
39'
Diatta nesladil myšlenky se spoluhráčem ve středovém kruhu a čekal na míč v několikametrovém ofsajdu. Následný únik beztak neproměnil, Diouf střelu mezi nohy nepustil.
38'
Průnik Ita neměl dlouhého trvání. Od míče byl odříznut ještě dříve, než se mu dostalo pomoci z druhého sledu.
37'
Sudí se citlivě vrátil k zákroku na Aguilara. Místo nákopu do vápna domácí rozehráli směrem dozadu a na půlce balon dokonce ztratili.
36'
Aguilar chytil výkop Dioufa a Monako má další příležitost k postupnému útoku.
34'
Džunja Itó nastartoval japonské motory. Na křídle obešel Henriqueho, ale o kus dál už si nevěděl rady s Matazem.
33'
Fofana přeběhl souboj s Flipsem. Ten toho chtěl využít, ale střelou z větší dálky Nübela vskutku neznervózněl.
32'
Flips kopl standardku jen k Nübelovi. Ten rychle rozehrál a hosté měli plné nohy práce s bržděním tohoto protiútoku.
31'
Držení míče: 38 % – 62 %.
30'
Na nepochopitelnou zpětnou přihrávku Matusiwy nejlépe reagoval Ben Yedder. Vrchní zakončovatel Monaka loboval gólmana a zasáhl tyč.
29'
Nečekaně jednoduše se Ben Yedder dostal za obranu, ale ke střele přes stínujícího brankáře Dioufa se neodvážil.
28'
Diatta nemohl pokračovat kvůli ofsajdu. Dlouhým balónem jej hledal Axel Diassi.
27'
Nübel jenom přisvítil a vrátil balon Remeši. Záhy tuto chybku odčinil chycením De Smetova centru z levého křídla.
26'
Golovin nechytil těžký míč k levé postranní čáře. Monaku se stále nedaří převzít otěže.
25'
Itó nechával balon Flipsovi, jenomže tomu se na rohu vápna hrubě nevydařil centr z prvního doteku.
23'
Ruben Aguilar házel aut jen na hráče Remeše. Těm trochu zavařil De Smet, za přepálenou zadovkou musel vyběhnout z branky i celého vápna brankář Diouf.
22'
De Smetův faul poskytl domácím výhodu standardky. O centr z pravé strany se podělil Henrique, jenže hlavičkáři Remeše byli ve vápně na svých místech.
21'
Sarr šel odvážně pod nohy Munetsiho. Klidně to pomohlo skončit penaltou, nicméně zde to vyšlo na odkop od Nübelovy brány.
20'
Nübel pustil nepřesnou hlavičku Baloguna za pravou tyč. Po centru Foketa hostujícího forwarda rozhodil Disasi.
19'
A další blok domácí obrany. V tomto případě nevyšla střela z otočky anglickému útočníkovi Balogunovi.
18'
Matazo se obětavě vrhl do rány Munetsiho a ani ji nepustil za hranici pokutového území.
17'
Patnáctigólový Balogun se zatím nemohl pořádně předvést. Teď ho zastavil odhalený ofsajd.
16'
Nübel nebyl zalezlý v brance. Flips to viděl, ale optimistickou střelou z velké vzdálenosti ho nenachytal.
15'
Golovin měl po nepovedeném rohu další šanci na centr. Ten už byl mnohem lepší, ovšem Sarrova hlavička byla dosti nepřesná.
14'
Diatta sklepával parádní pas Golovina a přispěl k zisku rohového kopu.
13'
Sarr při bránění ztratil balanc a nechal volného Munetsiho, jenž po centru Foketa neumístil střelu bez přípravy mezi tyče.
12'
Matazo Munetsiho nakopl do levé nohy. Hostující záložník si dal na čas, ale nakonec se zvedl bez zásahu doktorů.
11'
Hra je přerušena kvůli zraněnému Munetsimu.
10'
Henrique přenášel těžiště na roh vápna. Diouf si rozmyslel podivný výběh a venku z branky měl co dělat, aby levačkou vychytal dlouhou hlavičku Ben Yeddera.
9'
Golovinovi se centr moc nepovedl. Poslal ho do míst, kde nebyli žádní hráči Monaka.
8'
De Smet prodloužil domácí centr na roh.
7'
Ben Yedder se objevil za obranou díky ofsajdu. Chybělo ale málo a ofsajdová past Remeše vůbec nesklapla.
5'
Remeš začala bez respektu. Další obléhání vápna skončilo pádem Ita, ovšem rozhodčí Leonard zůstal naprosto klidný.
4'
Lopy otřel svou střelu o tělo Mataza. Nübel bryskně zareagoval a doskočil si pro míč k pravé tyči.
3'
Ani slunečné počasí s teplotou nad dvacet stupňů moc velkou návštěvu nepřilákalo. Na Monako v tomto ročníku průměrně chodí jen 7 584 diváků.
2'
Zahajovací výkop dostalo k dispozici Monako, které nastupují v bíločervených dresech. Remeš je v černém.
1'

AS Monaco FC: Nübel – Aguilar, Disasi, Mal. Sarr, C. Henrique – Diatta, Yo. Fofana, Matazo, Golovin – Akliouche – Ben Yedder (C).
Náhradníci: Didillon – Boadu, E. Diop, Embolo, Jakobs, Magassa, Maripán, Minamino, Vanderson.
Trenér: Philippe Clement

Stade de Reims: Diouf – Foket, Keita, Abdulhamíd (C), De Smet – Matusiwa, Lopy – Itó, Munetsi, Flips – Balogun.
Náhradníci: Olliero – Edoa, Busi, Cajuste, K. Doumbia, Sierhuis, van Bergen, Zeneli, Koudou.

ČK: 22. Locko (REM).
Remeš od půlky září v ligové soutěži nikdo neporazil, ale kvůli vysokému počtu remíz (13) se v tabulce nachází „jen“ uprostřed tabulky na devátém místě. Silnou stránkou týmu mladého kouče Stilla je defenziva, která nedostala gól už v pěti zápasech po sobě. Po remíze 0:0 v Nice proto porazil 3:0 Toulouse a 1:0 Ajaccio. V útoku Remeše je hlavní zbraní anglický legionář Balogun, jenž je s patnácti góly pátým nejúspěšnějším střelcem v celé Ligue 1.
Monako už nemyslí na titul a jeho hlavním cílem pro zbývající část sezony bude uhrát druhé místo, které zaručuje jistý postup do skupiny Ligy mistrů. Na třetím místě knížecímu týmu vzniklo čtyřbodové manko na druhou Marseille, jelikož v předchozích kolech prohrál 0:3 s Nice a jen remizoval 2:2 s Troyes. Tahounem ofenzivy je s šestnácti góly Ben Yedder.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu sedmadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od sedmnácti hodin a pěti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Monakem a Remeší!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.