Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Lille - 4. září 2022   13:00

Montpellier
20' Wahi (Ferri)
1:3
(1:1)
Lille
41' David  (Cabella) • 57' Ang. Gomes  (Cabella) • 90+5' David  (Bamba III)
Montpellier
Carvalho – Sacko, Sakho (75. Souquet), Esteve, Cozza – Ferri (C) (75. Fayad), Chotard (82. Makouana), L. Leroy (58. Tchato) – Nordin (58. Maouassa), Germain, Wahi.
Kamara – Allix.
Brisard – Pages, Auger
Stade de la Mosson, Montpellier
Lille
Jardim – Ismaily, Djaló, Fonte (C), B. Diakité – Ang. Gomes, André – Bamba III, Cabella (59. And. Gomes), Žegrova (35. Únás) – David.
Jakubech, Chevalier – Alexsandro, Gudmundsson, Martin, Yoro, Zedadka, Bayo.

Lille OSC velmi dobře naložilo s druhým poločasem proti oslabenému soupeři.

V padesátésedmé minutě Lille poslla do vedení Angel Gomes, dvanáct minut před koncem nebyla dopřána branka obránci Djaló, jelikož ho po rohovém kopu nesmírně pěkně vychytal brankář Carvalho!

Hráči Lille stejně zaznamenali třetí branku v nastaveném čase, kdy u druhé dnešní branky Jonathana Davida asistoval Bamba.

Za zaslouženou výhru 3:1 putují tedy tři body na sever Francie. Čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek neděle.
Držení míče: 24 % : 76 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 0:8. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:11.
90+5'
90+5'
Lille právě vstřelilo branku!
Přenesení hru na levou stranu hřiště našlo Bambu, který výtečně zlehka posunul míč na lépe postaveného JONATHANA DAVIDA a bylo definitivně vymalováno – 1:3! Asistence: Jonathan Bamba.
90+4'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Jonathan David) za faul
90+3'
Djaló zápasnickým chvatem sundal Wahiho a pak mu jako bonus ještě šlápl na prsty u ruky.
90+2'
Ten končí pouze pasem před branku, který si s přehledem pohlídal brankář Jardim.
90+2'
Pozdní a zblokované pokusy o střelu vedlo k pokudu o brejk v podání hráčů Montpellieru.
90+1'
Maxime Esteve odehrál míč do bezpečí a následně ho chytli nepříjemné křeče.
89'
Bamba neudržel sice míč na hrací ploše, ale I nadále budou v držení balonu hráči Lille OSC.
88'
Zakončení Jonathana Davida se temtokráte mezi tři tyče nevešlo.
87'
Hráči Montpellieru zcela marně a zbytečně reklamují u hlavního rozhodčího hru rukou Ismailyho v pokutovém území.
86'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (André Gomes) za faul.
86'
André Gomes musel použít taktický faul a uvidí následně také žlutou kartou.
84'
André Gomes byl ve středu hřiště nedovoleně atakován.
83'
Adam Únás ukázal svůj šikovný driblink rovnou proti dvojici protihráčů.
82'
Střídání v týmu Montpellier HSC:
ze hřiště odchází Joris Chotard, přichází Beni Makouana.
80'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Adam Únás) za faul.
79'
Únás se dopustil nepěkného zásahu do obličeje protihráče.
78'
A po rohovém kopu měl na hlavě opět gólovou příležitost obránce Tiago Djaló, ale neskutečný zásha rukou vykouzlil brankář Carvalho – rohový kop!
77'
Včas do centru vložil nohu bránící Souquet rohový kop pro Lille OSC.
76'
Přímý kop Sacka skončil pouze na dvojčlenné zdi a balon se tak do pokutového území téměř nedostal.
75'
ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Khalil Fayad.
75'
ze hřiště odchází Mamadou Sakho, přichází Arnaud Souquet.
73'
Tak dlouho se odrážel míč po rozehrání rohu v pokutovém území až se dostal do moci brankáře Carvalha.
72'
Sacko si na své konto připisuje další centr sražený tentokráte z kopačky Ismailyho na rohový kop pro Lille OSC.
70'
Hráči Lille až příliš zbytečně ukazují své technické schopnosti a každou svou akci defacto překombinují.
69'
A je tu druhá přestávka pro občerstvení hráčů u svých laviček a trenérů.
68'
Točená střela Únáse jen těsně minula levou tyč branky soupeře.
67'
Aktivní Adam Únás byl jednoznačně přsitrčen zezadu nestíhajícím protivníkem.
66'
Maouassa je na nohou a může se pokračovat ve hře.
65'
Ležící hráč Montpellieru je dlouze ošetřován na hrací ploše lékařskou péčí.
64'
André Gomes udeřil rukou do obličeje Faitouta Maouassa, ale v tomto případě žádná karta nepadla – možná překvapivě.
62'
Dilčí úspěch Montpellieru znamená posunutí hry na několik vteřin zhruba třicet metrů od svého pokutového území.
60'
Hráči Montpellieru pouze brání pokutové území a je pouze otazné zda Lille bude chtít přidat další branky.
59'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází André Gomes.
58'
ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Faitout Maouassa.
ze hřiště odchází Léo Leroy, přichází Enzo Tchato.
57'
Neskutečně stupidní kličkovaní hráče Montpellieru u postranní čáry hbitě potrestal Cabella, který vyzval ke skórování ANGELA GOMESE a ten touto nabídkou nepohrdl – 1:2!. Asistence: Rémy Cabella.
56'
Hráči Lille OSC se po malinké přestávce opět vrací ke svému vytrvalému tlaku na útočné polovině hřiště.
54'
Důrazné dohrání zezadu hráče Montpellieru před pokutovým územím se překvapivě obešlo bez žluté karty.
53'
Přihrávku před branku srazil velmi důsledný Sacko na rohový kop pro LIlle OSC.
52'
Centr zprava s přehledem lapil do svých rukavic připravený Carvalho.
51'
Střela ze střední vzdálenosti byla ihned zablokována obětavým hráčem Montpellieru v defenzívě.
50'
Hráči Lille OSC trvale obléhají pokutové území svého oslabeného soupeře.
49'
Rohový kop pro Montpellier HSC z levé strany hřiště.
48'
Míč ve svých rukavicích jistě drží brankář Carvalho.
48'
Tlak Lille za vedoucí brankou je samozřejmě umocněn po vyloučení Germaina ze závěru prvního poločasu.
46'
Centr Ismailyho neprošel do pokutového území Montpellieru a následně potřebuje ošetření obránce Sacko.
46'
Hráči Montpellieru mají velký problém s disciplínou. Pro karty chybí brankář Omlin a Savanier. Dnes k nim přibyl Germain. Pro toto utkání Montpellieru z různých důvodů chybělo devět hráčů.

Fauly: 4:4
První poločas skončil nerozhodně 1:1, byť dění na trávníku bylo velmi zajímavé.

V páté minutě Djaló napálil míč do břevna, o pět minut později Ismaliy poslal balon pouze do tyče! třináctá minuta přinesla první šanci Montpellieru, ale Wahiho vychytal Jardim.

Ve dvacáté minutě si roli oba vyměnili a chybujícího Jardima lehce překonal Wahi – 1:0.

Po půlhodině hry povedenou střelu Gomese zlikvidoval brankář Carvalho. Hráči Lille se přeci jen dočkali vyrovnání během prvního poločasu zásluhou pohotového Jonathana Davida – 1:1!

V nastaveném čase přišel klíčový moment utkání, kdy byl ve středu hřiště za faul zezadu vyloučen Germain.

Veškeré důležité momenty z tohoto utkání připravuje prostřednictvím gifů Martin Augustin.
45+5'
45+5'
Centr z přímého kopu bránící tým dokázal odvrátit.
45+4'
Sudí chvíli váhal, ale následně rovnou vyloučil hráče Montpellier. Současně probíhá ošetřování Únáse. Kolem sudího je hlouček hráčů Montpoellier jako roj rozčílených vos.
45+4'
Červená karta pro tým Montpellier HSC (Valère Germain) za tvrdý zásah.
45+3'
Tvrdý zásah Germaina v poodbě přišlápnutí zezadu ve středu hřiště sudí odpískal.
45+2'
Hráči Lille OSC se snaží odehrát zbytek nastaveného času na své útočné polovině.
45+2'
Obránce Tiago Djaló v nebezpečí odrvrátil balon za postranní čáru do zámezí.
45+1'
Nákop za asistence obránce Sakha s přehledem rozehrál na spoluhráče brankář Carvalho.
44'
Útočná akce Lille je předčasně ukončena kvůli odpískanému ofsajdu.
43'
Další v pokutovém území uzmul jkao nejrychlejší brankář Carvalho.
41'
Což vedlo k rychlé brance na 1:1, kdy pas Cabelly z těžké pozice umístil z první přímo do sítě za záda Carvalha pohotově zakončující kanonýr JONATHAN DAVID – 1:1!. Asistence: Rémy Cabella.
40'
Lille OSC opět zvyšuje tempo hry.
39'
Pas od brankové čáry mířící před branku Montpellieru lehce zachytil brankář Carvalho.
38'
Po odehrání míče narazil nekontrovatelně do tvrdého soupeře Jonathan David.
36'
Centr Jorise Chotarda byl zablokován prvním bránícím hráčem.
35'
Do hry za Lille OSC se zapojí nová posila ze SSC Neapol záložník Adam Únás.
35'
ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Adam Únás.
33'
Několik hráčů Lille má drobné zdravotní problémy kulhající Angel Gomes a především Edon Žegrobva (stehenní sval).
32'
Ve vzdušném souboji se při nebezpečné srážce hlavou potkali Djaló a Arnaud Nordin.
30'
Hráči Lille spalují jednu velkou šanci za druhou a proto také vede možná poměrně překvapivě Montpellier 1:0!
29'
Parádní střelu Angela Gomese vyslanou ze střední vzdálenosti musel skvěle na rohový kop vyrazit brankář Carvalho!
27'
Žegrova se nyní zapojil i do defenzivní činnosti svého týmu.
26'
I přes velké technické obtíže defenzivní řady Montpellieru přestali nebezpečně rodící situaci protivníka bez úhony.
25'
Máme tu hromadnou přestávku, aby se hráči obou týmů mohli občerstvit.
24'
Po vstřelené brance jsou hráči Montpellieru najednou v každém souboji o krok dříve než soupeř, což je velká změny hry oproti úvodním dvaceti minutám.
22'
Žegrova se ve společné kombinaci se svými spoluhráči před pokutovým územím Montpellieru snaží něco užitečného vymyslet.
20'
Montpellier právě vstřelil branku!
Na skvělý nákop Ferriho z poloviny hřiště, vyběhl do prázdna mimo pokutové území brankář Jardim a tento kiks do opuštěné branky pohodlně potrestal ELYE WAHI – 1:0! Asistence: Jordan Ferri.
18'
Střelecký pokus vyslaný přímo z přímého kopu končí pouze na dobře postavené zdi hráčů Lille.
17'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Tiago Djaló) za faul.
16'
Vzápětí individuální úrůnik domáíc hráč nemohl zakončit, jednak neměl už dost sil a za druhé byl pravděpodobně faulován.
15'
Nejprve střela Ismailyho byla v pokutovém území zablokována soupeřem.
14'
Hráči Lille zatím působí více aktivněji než soupeř.
13'
Brankář Leo Jardim výborně zlikvidoval rukavicemi sólový náběh Sepe Elye Wahiho po katastrofálním zahraní malé domů obráncem Lille!
11'
Hráči Lille OSC budou rozehrávat rohový kop z levé strany hřiště.
10'
Ismaily si šikovně naběhl za obranu soupeře a po skvělém pasu od svého spoluhráče trefuje levou tyč!
9'
Žegrova se proti dvou bránícím hráčům sám ukličkoval.
8'
Bamba se skácel po souboji s vracejícím se obráncem k zemi, ale sudí to jako faul po kterém by měl nařídit pokutový kop neposoudil.
8'
V souboji dvou hráčů s číslem osmnáct fauloval zástupce Lille Bafode Diakité.
7'
Kombinace Lille na pravé straně hřiště až do pokutového území v tento moment hry nevedla.
5'
Po rozehrání rohového kopu se k nebezpečnému zakončení hlavou dostal Tiago Djaló a orazítkoval břevno branky Montpellieru!
4'
Edon Žegrova šikovně prošel přes tři bránící hráče v pokutovém území a jeho střela byla bránícím hráčem sražena na rohový kop pro Lille OSC.
3'
Špatný pas obránce před atakujícím protihráčem včas přikryl do svých rukavic brankář Jardim.
2'
Po nedovoleném zásahu budou hráči Lille OSC rozehrávat přímý kop ze středu hrací plochy.
1'
Po ztrátě míče musel André faulovat šikovnějšího Leo Leroye. Následně tam došlo ještě k jednomu postrčení mezi jinou dvojicí hráčů.
1'
Hráči Montpellier HSC bude hrát v modrooranžových dresech, fotbalisté Lille OSC nastoupí v dresech bíločervených barvy.

Montpellier HSC: Carvalho – Sacko, Sakho, Esteve, Cozza – Ferri (C), Chotard, L. Leroy – Nordin, Germain, Wahi.
Náhradníci: Souquet, Fayad, Maouassa, Makouana, Allix, Tchato.
Trenér: Olivier Dall'Oglio

Lille OSC: Jardim – Ismaily, Djaló, Fonte (C), B. Diakité – Ang. Gomes, André – Bamba III, Cabella, Žegrova – David.
Náhradníci: Jakubech, Chevalier – Alexsandro, Gudmundsson, Martin, Únás, Yoro, Zedadka, Bayo, And. Gomes.
Trenér: Olivier Létang

Rozhodčí: Brisard – Pages, Auger.
Předpokládané absence:

Montpellier HSC

Omlin a Savanier (oba červené karty)
Bertaud a Sainte-Luce (oba poraněné koleno)
Khazri, Julien, Delaye, Mendes (všichni nespecifikované poranění)
Mavididi (svalové poranění)

Lille OSC

Cabella, Weah, Únás (všichni nepsecifikované poranění)
Montpellier HSC po dvou porážkách po sobě chytlo slušnou slinu, když nejprve deklasovalo Stade Brestois 7:0 a následně si poradilo i s již zmíněným Ajacciem opět bez inkasované branky 2:0! Nutno zmínit, že Montpellier se na začátku sezóny potýká s extrémně velkou absencí hráčů z různých důvodů.
Lille OSC tři body přivezené z horké korsické půdy zásluhou výhry 3:1 nad místním Ajacciem nedokázalo vzápětí potvrdit doma proti OGC Nice a připsalo si porážku 1:2
Montpellier HSC (5) vyzve na svém domovském stadionu velmi kvalitního soupeře v podobě Lille OSC (8) patřící v posledních letech již tradičně do širší francouzské špičky. Montpellier nahrál o dva body více než soupeř.