Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Lille - 12. srpna 2022   21:00

28' Simon (Girotto)
1:1
(1:0)
Lille
76' Ismaily  (David)
Nantes
Lafont (C) – Chirivella, Girotto, Pallois – Coco (59. Fábio), Mohamed (79. Guessand), Moutoussamy, Merlin (90+1. Appiah) – Blas – Castelletto, Simon.
Descamps – Corchia, Achi, Manvelyan, Doucet, Affamah.
Dechepy – Haulbert, Parinet Le Tellier
Stade de la Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Lille
Jardim – Zedadka (46. B. Diakité), Fonte (C), Alexsandro, Djaló (46. Ismaily) – André, Gomes (85. Martin) – David, Cabella, Bamba III – Bayo (77. Gudmundsson).
Jakubech, Chevalier – Baleba, Yoro, Yazıcı.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 5:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:10.
Utkání je u konce a hosté se po rapidně zlepšeném výkonu dočkali srovnání. Druhá půle byla úplným opakem té první, domácí se stáhli do obrany, zatímco Lille vytrvale útočilo. Jenže dlouho naráželo na dobře pracující obranu soupeře a Bamba pokračoval v pálení šancí. Hosté se dočkali až v 76. minutě, kdy se po narážečce v pokutovém území prosadil křížnou střelou Ismaily a srovnal na konečných 1:1. Nantes tak zaznamenalo druhou remízu, Lille má po dvou kolech čtyři body.
90+5'
90+4'
V úplném závěru stáhl soupeře za dres domácí Guessand, rozhodčí to už přešel a kartu neuděloval.
90+3'
Hráči ve žlutém už vyhlíží konec utkání a míče pouze odkopávají co nejdál od své branky.
90+2'
Cabella byl při svém průniku tvrdě zastaven už kousek od půlící čáry, Lille ovšem pokračuje v závěrečném tlaku.
90+1'
Girotto svůj faul odčinil, centr z přímého kopu dokázal jistě odvrátit a dostat hru blíže k půlce.
90+1'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Quentin Merlin, přichází Dennis Appiah.
90'
Následovat bude samozřejmě přímý kop, ten si už chystá Rémy Cabella.
90'
Za faul na Gudmundssona dostal žlutou kartu domácí Andrei Girotto.
89'
Rychlá ztráta míče domácích, dopředu už jde zase tým Lille.
88'
Závěr patří hostům, zejména Bamba hýří aktivitou a obrana Nantes musí napínat všechny síly, aby jej uhlídala.
87'
Ještě se rychle zkoumalo video, zda při odvracení centru nehrál Girotto rukou, penalty se ale nakonec hosté nedočkali.
87'
Po rohu se míč odrazil k Ismailymu, jeho střela z hranice vápna vypadala nebezpečně, skončila ale těsně vedle.
86'
Roh pro hosty, před Bambou odvracel Girotto.
85'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Jonas Martin.
84'
Na obou stranách se ještě chystají změny, čeká se na přerušení hry.
83'
Nantes vyrazilo do protiakce, Ismaily však už na půlce narazil a musel rozehrávat do šířky.
82'
Změnit to mohl domácí Guessand, když si po rychlém přechod do útoku naběhl na přihrávku do vápna, zpracoval si na prsa, jenže pak s gólmanem překopl i branku!
81'
Hodně se teď bojuje, fotbalová krása šla trochu do pozadí.
80'
Nantes si dalo přímý kop, obrana hostů ohrožení brány nedopustila.
79'
ze hřiště odchází Mustafa Mohamed, přichází Evann Guessand.
77'
ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Gabriel Gudmundsson.
76'
Lille právě vstřelilo branku!
Teď už to hostům vyšlo a je srovnáno! Opět to bylo levou stranou, s Davidem si v pokutovém území narazil ISMAILY a křížnou střelou po zemi uklidil míč přesně k tyči Lafontovy branky – 1:1.
74'
Nantes míč pouze vyvezlo přes půlku, tam však přišla chyba a dopředu jde zase Lille.
73'
Hosté prováhali šanci na srovnání, když po Cabellově a Ismailyho přiklepnutí zakončoval Bamba, jenže z dobré pozice Lafontovu branku minul!
71'
Ludovic Blas si zpracoval míč na prsa, z pravé strany udělal úkrok na střed a vyslal střelu po zemi. Ta byla zablokována.
69'
I ve druhé půli si mohou hráči dopřát krátkou přestávku na občerstvení.
68'
Na levé straně si dělal prostor pro centr Bamba, byl ale zablokován. Lille bude pouze vhazovat.
67'
A také to byl zřejmě jeho úmysl, jenže míč zakroutil přesně na branku do míst, kde byl připravený Lafont.
66'
Přímý kop pro Lille, tohle ale na přímou střelu nebude. Cabella bude zřejmě centrovat.
64'
Dlouhý aut až do vápna skončil u hostů, ti míč snadno odvrátili.
63'
Moses Simon se sice nedostal z levé strany k centru, Nantes však zůstává u míče a vhazuje.
61'
Trocha uklidnění na hrací ploše, zejména domácí teď nikam nepospíchají.
59'
ze hřiště odchází Marcus Coco, přichází Fábio.
58'
Další Lafontův vynikající zákrok, nyní proti střele zblízka. A opět byl autorem Cabella!
57'
Obraz hry se nám rapidně změnil. Jestliže v první půli vládli domácí, tak nyní tvoří hru Lille.
56'
Lafont se teď rozhodně nenudí a musí ukazovat své umění. Po rychlém průniku na něj vyslal prudkou ránu Cabella, jenže gólman Nantes dokázal střelu vyrazit!
54'
Následoval rohový kop, po němž si Lafont určitě oddechl, neboť hlavička lízla jeho břevno.
53'
Po kombinaci levou stranou se ve vápně zjevil Cabella a už to vypadalo, že i zakončí, když mu domácí obrana na poslední chvíli ukopla míč na roh.
52'
Lille se začíná nadechovat a dostává domácí pod tlak.
50'
Lafont správně očekával střelu z úhlu, byl na to tedy připraven a prudký pokus vyboxoval.
49'
Po faulu na Bambu je tu přímý kop pro Lille, uvidíme centr z levé strany.
48'
Povedené to ale moc nebylo, hosté se ubránili a bleskově dostali hru na opačnou polovinu.
47'
Nantes vstoupilo aktivně i do druhé půle a hned si vybojovalo rohový kop.
46'
ze hřiště odchází Tiago Djaló, přichází Ismaily.
46'
ze hřiště odchází Akim Zedadka, přichází Bafodé Diakité.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Je za námi první půle, která přinesla opravdu aktivní fotbal a to zejména ze strany domácího celku. První velkou šanci měl sice hostující Bamba, poté se však ale nebezpečné akce přemístily před Lafonta a ve 28. minutě se po rohovém kopu prosadil dorážkou zblízka Moses Simon, který tak odčinil trefenou tyč z 25. minuty. Lille se samozřejmě snažilo o srovnání, blízko byl Bamba se svou hlavičkou, vychytal jej ale skvělým zákrokem Alban Lafont. Další branky jsme se už nedočkali a do kabin se tak odešlo za stavu 1:0.
45+3'
45+3'
I tento centr od rohového praporku obrana ve žlutém hravě odvrátila a dostala hru ven z vápna.
45+2'
Tak ještě jeden rohový kop pro Lille, to vše po Djalóvě průniku a sraženém centru.
45'
Za protesty byl žlutou kartou oceněn hostující trenér Paulo Fonseca.
45'
V závěru poločasu mohli domácí podruhé udeřit, když se vrhli do rozhozené obrany soupeře, Cabella ale na poslední chvíli vše zachránil sražením míče na roh.
43'
Lille se vymanilo z obranné poloviny, dostalo se dokonce k rohovému kopu, ale ani tentokrát to na Lafontovo ohrožení nebylo.
41'
Hosté hrají hodně od podlahy, tentokrát předvedl faul Bayo, kartu ale nechal sudí v kapse.
41'
Další akce Nantes skončila centrem z pravého křídla, v tuto chvíli to ale bylo přetažené a bez šance na úspěch.
39'
Domácí Simon to teď vzal na sebe a po průniku levou stranou se nacpal do střelecké pozice. Na poslední chvíli byl ale čistým způsobem zastaven a o míč přišel.
37'
Už čtvrtá žlutá karta pro hostující tým, za zákrok ve skluzu byl potrestán Benjamin André.
36'
Ze standardky nic extra nebylo, brankář Lafont si s vysokým centrem poradil a míč vyboxoval.
35'
Girotto poslal zleva pas po zemi, následnou střelu srazil Girotto na rohový kop.
34'
Hosté byli snad jen centimetry od vyrovnání, když si u malého vápna vyskočil na hlavičku Jonathan Bamba, jeho pokus ale gólman Lafont dokázal reflexivním zákrokem vyrazit!
32'
Bambův centr z levého křídla byl odvrácen mimo šestnáctku, teď ale hosté pokračují v mírném tlaku.
31'
Lille kombinuje od levé strany ke středu, jenže stále je to v uctivé vzdálenosti od branky soupeře.
30'
No a převaha FC Nantes pokračuje i nadále, hosté teď absolutně neví, co hrát.
28'
Nantes právě vstřelili branku!
Domácí tým přetavil svou převahu ve vedoucí gól. Centr od rohového praporku propadl do vápna, kde jej sklepl Girotto a na ofsajdové linii stojící MOSES SIMON jej zblízka dorazil za záda bezmocného Jardima – 1:0.
27'
Moses Simon v dalším průniku, tentokrát jej hosté zastavili za cenu autového vhazování.
25'
Zatím největší šance utkání! Domácí Simon se na levé straně vápna obtočil kolem obránce a vyslal na zadní tyč střelu, která byla navíc lehce tečována a Jardim se marně natahoval. Gólman Lille si ale mohl oddechnout, míč se odrazil od brankové konstrukce.
24'
Nepovedený nákop hostů do pokutového území, míč skončil zcela mimo hrací plochu.
22'
Rozhodčí nařídil na krátkou chvíli přestávku pro občerstvení, trenéři toho využívají pro pár taktických pokynů.
21'
Z něho neudeřilo, hosté na chvíli odvrátili, teď už ale v dalším útoku pokračují hráči Nantes.
20'
Po dlouhých přípravách rozehráli domácí přímý kop signálem na Chirivellu, jeho střela placírkou byla sražena na roh.
18'
...a za mohutné protesty také jeho spoluhráč José Fonte.
18'
No, začalo se nám pěkně žlutit, za další zákrok byl potrestán hostující Tiago Djaló...
16'
Nantes je v posledních minutách tím aktivnějším celkem, ke střele se ale ani domácí nemohou prokombinovat.
15'
Následoval přímý kop z nebezpečné vzdálenosti, střela však byla zastavena dobře postavenou zdí.
14'
Je tu první žlutá karta utkání, za faul těsně před pokutovým územím ji dostal hostující Akim Zedadka.
12'
Lille rozehrálo další dva rohové kopy, nicméně ani po jednom centru to nebylo na Lafontovo ohrožení.
10'
Po rozehrání nakrátko centroval Cabella, jenže mu to vůbec nesedlo a přetažený pas skončil na opačné straně a Bayo jej nedokázal zpracovat.
9'
Neuspěl ani Tiago Djaló, v jeho prospěch ale mluví to, že vybojoval alespoň rohový kop.
8'
Mohamed Bayo se k centru z levého křídla nedostal, hosté ale i nadále zůstávají u míče a kombinují.
7'
Autové vhazování pro domácí tým, hráči ve žlutém zahajují akci z hloubi vlastní půle.
6'
Jardim a jeho obránci odvrátili výpad Nantes, dopředu už jde tým z Lille. Tentokrát ale rozvážněji a pomaleji.
5'
Hraje se zatím ve ve slušném tempu a oba celky se snaží o útočné výpady. Už jsme zase poblíž Jardimovy brány.
4'
No a málem udeřilo od hostujícího celku. Na centr z pravé strany si u zadní tyče naskočil Bamba a jeho pokus o hlavičku, který se mu ještě svezl o rameno, skončil těsně vedle!
4'
Obrana Lille zariskovala kousek od vlastní šestnáctky a rázem z toho byla možná šance. Mohamed se však přes Alexsandra nedostal a pouze upadl.
3'
Na opačné straně se o zakončení mohl s klidem pokusit Bamba, nenašel ale odvahu pro střelu ze střední vzdálenosti a raději rozehrál do šířky. A přihrál soupeři...
2'
Domácí se vydali do prvního útoku, zprava se o centr pokoušel Coco, pas po zemi však byl zastaven hned prvním bránícím hráčem.
1'

FC Nantes: Lafont (C) – Chirivella, Girotto, Pallois – Coco, Mohamed, Moutoussamy, Merlin – Blas – Castelletto, Simon.
Náhradníci: Descamps – Fábio, Corchia, Achi, Guessand, Manvelyan, Doucet, Appiah, Affamah.
Trenér: Antoine Kombouare

Lille OSC: Jardim – Zedadka, Fonte (C), Alexsandro, Djaló – André, Gomes – David, Cabella, Bamba III – Bayo.
Náhradníci: Jakubech, Chevalier – Baleba, Yoro, B. Diakité, Martin, Ismaily, Yazıcı, Gudmundsson.
Trenér: Paulo Fonseca

Rozhodčí: Dechepy – Haulbert, Parinet Le Tellier.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade de la Beaujoire-Louis Fonteneau začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Bastien Dechepy, kterému budou na pomezí asistovat Julien Haulbert a Brice Parinet Le Tellier.
FC Nantes

Domácí hráči vstoupili do nové ligové sezóny venkovním duelem na půdě Angers, kde se však diváci i přes poměrně aktivní fotbal z obou stran gólu nedočkali. První půle patřila Angers, v té druhé převzali iniciativu hosté, jenže Bernardoni i Lafonte udrželi čisté štíty.

Lille OSC

Tým z Lille se v prvním utkání představil doma proti Auxerre a už do přestávky bylo prakticky rozhodnuto. Hned v úvodních minutách se trefili André a David a když David přidal v 39. minutě další branku, bylo to už o tři. Po pauze navíc skóroval Zedadka a snižující gól v podání hostujícího Charbonniera už na vítězi nic nezměnil. Lille vyhrálo jasně 4:1.
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání druhého kola mezi týmy FC Nantes a Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.