Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Monaco  - 9. dubna 2023   17:05

Nantes
65' Mohamed (Blas) • 78' Blas (Merlin)
2:2
(0:2)
Monaco
21' Disasi  (C. Henrique) • 30' Matazo  (C. Henrique)
Nantes
Lafont (C) – Centonze (77. Coco), Castelletto, Girotto, Corchia (75. Merlin) – M. Sissoko, Moutoussamy – Guessand (59. Ganago), Mollet (59. Blas), Simon – Delort (58. Mohamed).
Petrić – Diaz, Doucet, C. Traoré.
Turpin – Danos, Pages
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Monaco
Nübel – Vanderson, Disasi, Maripán (83. Matsima), C. Henrique – Diatta, Matazo, Mo. Camara (83. Magassa), Golovin (79. Jakobs) – Ben Yedder (C), E. Ben Seghir (70. Volland).
Didillon – Akliouche, Boadu, E. Diop, Minamino.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:11.
Je dobojováno. Druhá půle patřila domácím hráčům, kteří se nejprve postarali o snížení a poté i o vyrovnání a vrátili se tak zpět do zápasu. I druhá půle přinesla spousty šancí a dokonce vedoucí gól Nantes. Ovšem při něm byl Mustafa Mohamed v ofsajdu a nemohl být uznán. Oba týmy se tak rozešly smírně, remízu ale spíše berou domácí, hosté ztratili dva body.
90+6'
90+5'
Poslední nastavená minuta, do akce se nyní dostávali opět hosté, ale v další šanci před Lafontem selhali.
90+4'
Ludovic Blas se prodral skrze obranu soupeře dopředu, ale nakonec se dopustil faulu a nemohl pokračovat dále. Naopak dopředu jdou Monačtí.
90+3'
Hned na to se rodila akce domácích, která však měla pouze jepičí život.
90+2'
Na soupeřově polovině se nyní nacházejí hosté a znovu měli snahu strhnout vedení na svou stranu. Ale Wissam Ben Yedder ztroskotal na brankáři Albanu Lafontovi.
90'
Hosté odhlavičkovali míč směrem na polovinu soupeře a jdou znovu před branku Albana Lafonta.
89'
Hosté se nyní snažili o akci, která by mohla vést k vedoucímu gólu, ale agilní domácí hráči jim to nedovolili. Neradi by přišli o bodový zisk.
87'
Žlutá karta pro tým AS Monaco FC (Kevin Volland).
87'
Ofsajdové postavení je potvrzeno, gól tedy samozřejmě neplatí.
85'
Mustafa Mohamed šel rychle až před hostující branku, zblízka pak zakončil mezi nohama hostujícího brankáře, ale radoval se předčasně. Na řadě je VAR a zkoumat se bude ofsajd.
83'
Střídání v týmu AS Monaco FC:
ze hřiště odchází Mohamed Camara, přichází Soungoutou Magassa.
83'
ze hřiště odchází Guillermo Maripán, přichází Chrislain Matsima.
81'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu.
79'
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Ismail Jakobs.
79'
Ludovic Blas pak samou radostí sundal dres a šel se o velké nadšení podělit s fanoušky a hrdě ukazoval právě na svůj svlečený dres. Následně pak si sám šel k hlavnímu sudímu pro žlutou kartu, kterou přijal s úsměvem.
78'
Nantes právě vstřelili branku!
Je vyrovnáno! Uvnitř pokutového území nacentroval míč na pravou stranu Quentin Merlin, tam si nabíhal LUDOVIC BLAS a u bližší tyče zakončil hlavou – 2:2. Asistence: Quentin Merlin.
77'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Fabien Centonze, přichází Marcus Coco.
76'
Moses Simon se prodral do pokutového území a pro domácí vybojoval další rohový kop.
75'
ze hřiště odchází Sébastien Corchia, přichází Quentin Merlin.
74'
Caio Henrique nasměroval míč na Krépina Diattu, který však míč poslal jen do náruče domácího brankáře Albana Lafonta.
73'
Další rohový kop pro hostující Monako.
73'
Wissam Ben Yedder v pokutovém území na levé straně podklouzl, přesto vstal a zakončil, balon ale končí jen vysoko nad brankou domácích. Bylo to s tečí domácího brankáře, takže následuje rohový kop.
71'
Axel Disasi si pohrál s míčem, poslal ho na svého brankáře Nübela a ten ho poté odkopem nasměroval na polovinu Nantes.
70'
ze hřiště odchází Eliesse Ben Seghir, přichází Kevin Volland.
69'
Ludovic Blas rozehrál další domácí akci, ke střele se pak dostal Sébastien Corchia, ale jeho pokus končí mimo tři tyče.
67'
Golovin pálil zblízka na domácí branku, proti němu vystoupil Alban Lafont a jeho pokus likviduje. Balon byl sražen za zadní čáru a následuje rohový kop pro Monako.
65'
Domácí zahrávali rohový kop, který odehrál Ludovic Blas, míč pak posadil na hlavu MUSTAFY MOHAMEDA, který poté hlavou s odrazem o zem poslal balon k bližší tyči a ten skončil za čárou – 1:2. Asistence: Ludovic Blas.
63'
Mohamed Camara po jeho zákroku zůstal ležet na zemi a probíhá jeho ošetřování.
62'
Další žlutá karta pro domácí tým. Sébastien Corchia šel do zákroku na soupeře příliš tvrdě a i on inkasuje od hlavního rozhodčího žlutý kartónek.
60'
Moses Simon centroval míč do pokutového území, ale tam u něho byl dříve Axel Disasi a poslal ho do bezpečí.
60'
Tak šlo hned o trojí střídání na domácí straně, trenér Nantes potřebuje oživit hru a pokusit se s nepříznivým stavem něco udělat.
59'
ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Ludovic Blas.
59'
ze hřiště odchází Evann Guessand, přichází Igniatius Ganago.
58'
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Mustafa Mohamed.
57'
U postranní čáry se chystá střídání, čtvrtý sudí už má v ruce tabuli a uvidíme, kdo půjde ze hry a kdo naopak na trávník.
56'
Andrei Girotto plácl po hrudi nabíhajícího Eliesseho Ben Seghira a dostává za tento prohřešek vůbec první žlutou kartu celého zápasu.
55'
Nakonec z toho nebylo nic a následuje jen odkop od branky Albana Lafonta.
54'
Monačtí zakládají další akci a jdou směrem před Lafonta. Ten se v bráně už chystá k případnému zákroku.
53'
Moussa Sissoko šel do souboje s protihráčem a byl faulován. Míč tak mají hráči Nantes a půjdou s ním na polovinu monackého týmu.
51'
Andy Delort se dostal k zakončení v pokutovém území, hosté ale jeho snahu zmařili obranným zákrokem a domácí celek se stále nedočkal své první trefy v tomto utkání.
50'
Wissam Ben Yedder dorážel svou vlastní střelu v pokutovém území, ale nakonec si domácí poradili a nedopustili, aby hosté šli do tříbrankového náskoku.
50'
Další autové vhazování pro Nantes.
48'
Sébastien Corchia zahrál autové vhazování pro Nantes a domácí tak mají možnost jít do akce na polovinu hostujícího Monaka.
47'
A už je zpět na hrací ploše, nakonec to nic vážného nebylo. Nyní budeme sledovat odkop od branky Alexander Nübela.
46'
Caio Henrique nepříjemně dopadl na zem a zůstal tam ležet s bolestivou grimasou. Byl nechtěně zasažen kolenem soupeře do zad a následuje jeho ošetření.
46'
Do druhého poločasu naskočily oba týmy se stejnými sestavami, žádný trenér zatím nesáhl k vystřídání.
46'
Střely na branku: 0 – 3
V prvním poločase je dobojováno. Sice byli v úvodní patnáctiminutovce aktivnější domácí hráči, ale hosté postupně začínali přebírat otěže zápasu na svou stranu a z toho pramenily dva góly hostů. Oba padly po zahrání rohového kopu a domácí tak mají co dohánět. Uvidíme, co nám oba celky nabídnou ve druhém poločase, který začne přibližně v 18:10.
45+3'
45+2'
Florent Mollet uvnitř vápna poslal míč na střed, tam ale místo jeho spoluhráče číhal hostující hráč a rázem bylo po asi poslední šanci této části hry.
45+1'
Moses Simon poslal pohotový centr do pokutového území, ale nikdo z domácích před Alexanderem Nübelem nezakončil tak, aby jeho branku ohrozil.
45'
Jdeme do poslední minuty řádné hrací doby a očekává se, že nějaká ta minutka navíc bude nastavena.
44'
Centr Golovina od rohového praporku srazil do bezpečí a mimo ohrožení Lafonta Jean-Charles Castelletto.
43'
Wissam Ben Yedder táhl akci Monaka, poté nacentroval míč pro Alexandra Golovina, jenž míč ještě posunul na Vandersona a ten pálil na Lafonta. Balon ale domácí srazili na rohový kop.
42'
Guillermo Maripán zahrál z vlastní poloviny další centr směrem dopředu, ale ten se odrazil od obránce Nantes, takže se hosté zatím blíže brance Lafonta nedostali.
41'
Guillermo Maripán se dostal do souboje s protihráčem, ten pak poslal míč za postranní čáru. Monako tak bude zahrávat další rohový kop.
39'
Další kombinační hra hostů, ale ta nevedla k žádné nebezpečné situaci před brankou Albana Lafonta.
38'
Stále se nehraje, ale už to vypadá, že za chvíli budeme moci pokračovat.
37'
Alban Lafont nyní zakročil proti nebezpečnému zakončení Mohameda Camary a podržel svůj tým. Následně ale v pokutovém území zůstal po střetu ležet Sébastien Corchia, který bude ošetřován.
35'
Následovala šance Nantes, kterou pokryl Alexander Nübel a také on se chystá k odkopu míče až za polovinu.
34'
Alban Lafont odkopl míč daleko od své branky a poslal své hráče do další akce.
32'
Domácí se snažili o snížení, ale jejich akci zastavila obrana Monaka, která poté otáčí hru na opačnou stranu.
30'
Monaco právě vstřelilo branku!
A z dalšího rohu hosté skórují znovu. Opět to byl Caio Henrique, jenž poslal míč do ohně, kde se poté odrazil od těla ELIOTA MATAZA a ten poté skončil za brankovou čárou – 0:2. Asistence: Caio Henrique.
28'
Domácím se nedaří z vlastní poloviny dostat míč na druhou stranu, následně pak se ho zmocnili hosté a Eliesse Ben Seghir centroval do pokutového území, tam si sbíhal Andrei Girotto a ve skluzu ho poslal za zadní čáru, ale domácím klidně mohlo zatrnout, bylo to kousek u tyče!
27'
Alexandr Golovin uvnitř velkého vápna poslal dobrý centr na Caioa Henriqueho, který ale na míč nedosáhl. Jinak by z toho zřejmě byla hodně nebezpečná akce hostů.
23'
Hosté ožili a znovu se dostali do akce na polovině Nantes, ovšem Andrei Girotto zachytil míč a hned ho poslal nákopem směrem před hostující bránu.
21'
No a z této standardní situace je hned úvodní gól zápasu. Caio Henrique od rohového praporku poslal centr na AXELA DISASIHO, který si ho na středu zpracoval hrudí a poté vyslal dělovku pod břevno soupeřovy brány a balon končí v síti – 0:1. Asistence: Caio Henrique.
20'
Opět ho zahrál Florent Mollet a jeho centr pak zastavil brankář hostů, který už se chystá s míčem v ruce k jeho odkopu od své branky.
19'
Volný kop z levé strany kousek od postranní čáry zahrál Florent Mollet a byla z toho šance, ale balon končí za zadní čárou. Roh pro domácí tým.
18'
Moses Simon na levé straně obešel soupeře, poté z hranice velkého vápna vyslal lob do pokutového území, nikdo z domácích tam ale nebyl připraven zakončit.
17'
Nyní byl zase faulovaný Moussa Sissoko a i ten zůstal po zákroku na hrací ploše. Vypadá to ale, že je vše v pořádku a nebude potřeba jeho ošetření.
16'
Samuel Moutoussamy je zpět na trávníku, rozhodčí ho pustil zpět do hry a domácí tým je tak už v plné sestavě.
16'
Eliesse Ben Seghir si nabíhal středem hřiště dopředu, ale míč měl příliš daleko, takže ho nedokázal zachytit. Rázem tak skončila další možná akce hostujícího celku.
15'
Samuel Moutoussamy už je v pořádku a hra bude pokračovat dále. Ještě ale za postranní čárou bude probíhat jeho ošetření stále.
14'
Samuel Moutoussamy byl faulován Golovinem a zůstal na hrací ploše. Následuje jeho ošetření a chvilku se tedy hrát nebude.
13'
A do třetice ho rozehrál Florent Mollet, tentokráte na opačné straně a centr se mu nepovedl. Ten hlavou poslal mimo ohrožení Alexandera Nübela Wissam Ben Yedder.
12'
Z vlastní poloviny uháněli domácí hráči znovu dopředu a opět z jejich aktivity pramení další rohový kop.
12'
Florent Mollet zahrál další rohový kop, jeho další centr pak odvrátil do bezpečí Axel Disasi.
11'
Florent Mollet rozehrál tuto standardní situaci pro kanárky a jeho prudký centr sice letěl do vápna soupeře, ale i Alexander Nübel si poradil a okamžitě má míč v rukavicích.
11'
Moses Simon pro domácí tým vybojoval rohový kop.
10'
Hosté začínají více ožívat a tlačí se na domácí území, ovšem obrana Nantes jim nyní zabránila v rodící se akci.
9'
A stejný hráč pak na pravé straně před velkým vápnem centroval do pokutového území, tam si ale šikovně z branky vyběhl Alban Lafont a dostává balon do rukavic. Následuje tak odkop od jeho branky.
8'
Vanderson odhlavičkoval do bezpečí nebezpečný centr soupeře, který letěl vzduchem a hned na to Monačtí pádí do další útočné akce na druhé straně.
7'
Autové vhazování pro hosty, kteří se tak pokusí nasměrovat hru před svatyni Albana Lafonta.
6'
Moussa Sissoko nabral rychlost a hnal se po pravé straně za balonem, který mířil k zadní čáře, nakonec ho nedoběhl a je po akci. U míče jsou hráči Monaka a míří zase na polovinu Nantes.
5'
Míč je znovu na polovině hřiště a do akce před branku soupeře se nyní opět dostávají hráči ve žlutých dresech, což jsou pochopitelně domácí hráči.
4'
Zápas je zatím hodně opatrný, oba celky se teprve oťukávají a brankáři obou týmů tak jsou zatím prakticky bez práce.
4'
Wissam Ben Yedder si naskočil na vysoký míč, ale nedosáhl na něj, souboj o něj poté vzdal, ovšem hosté se stále drží na domácí polovině a snaží se jít do kombinace.
3'
Dlouhý nákop z levé strany vyslal Evann Guessand a na balon si nabíhal Moses Simon, ale sám věděl, že se nachází v ofsajdovém postavení a domácí ztrácejí míč.
2'
Caio Henrique nedoběhl míč, který mířil za postranní čáru. Ten tedy končí za ní a následuje autové vhazování pro Nantes.
1'
Domácí se hned po úvodním výkopu dostali do akce, kterou po levé straně táhl Sébastien Corchia, ale nakonec pak na polovině Monaka hráči Nantes o míč přišli.
1'

FC Nantes: Lafont (C) – Centonze, Castelletto, Girotto, Corchia – M. Sissoko, Moutoussamy – Guessand, Mollet, Simon – Delort.
Náhradníci: Petrić – Blas, Coco, Diaz, Doucet, Ganago, Merlin, Mohamed, C. Traoré.
Trenér: Antoine Kombouare

AS Monaco FC: Nübel – Vanderson, Disasi, Maripán, C. Henrique – Diatta, Matazo, Mo. Camara, Golovin – Ben Yedder (C), E. Ben Seghir.
Náhradníci: Didillon – Akliouche, Boadu, E. Diop, Jakobs, Magassa, Matsima, Minamino, Volland.
Trenér: Philippe Clement

Rozhodčí: Turpin – Danos, Pages.
Vzájemná utkání

První vzájemné měření sil v probíhající sezóně patřilo Monaku, to doma zvítězilo 4:1. Domácí tak mají dnes svému soupeři co vracet.
AS Monaco FC

To hosté z Monaka jsou na tom mnohem lépe. Jsou čtvrtí se sedmapadesáti body a atakují tak pozice, které znamenají pohárovou Evropu. V současné době by to bylo na základní skupinu Evropské ligy, ovšem Monačtí ještě mohou promluvit do hry o kvalifikaci Ligy mistrů či o její skupinovou fázi, ale teoreticky by také mohli zabojovat o titul. Na první PSG mají ztrátu devíti bodů a do konce je ještě devět kol. Takže rozhodně mají o co hrát. Naposledy se jim dařilo, když doma těsně 4:3 porazili Štrasburk, navázali tak na předchozí výhru 2:0 nad Ajacciem.
FC Nantes

Fotbalisté dnes domácího Nantes se v tabulce nejvyšší francouzské soutěže nacházejí na čtrnáctém místě s třiceti body a stále nemají jistou záchranu. Na sedmnáctou příčku, která už znamená sešup o patro níže mají náskok jen čtyř bodů. Takže pokud pomýšlejí na klidné dohrání sezóny, musí sbírat pro ně velmi důležité body, které ještě rozhodně budou potřeba. Nantes po dvou remízách po sobě padlo 0:3 s Remeší, ale tento neúspěch naposledy napravili a doma porazili Lyon těsně 1:0, to ale bylo v rámci francouzského poháru, kde se díky tomu dostali do jeho finále. Co se týče ligy, musí ještě pořádně zabojovat, aby si prvoligovou účast udrželi i pro nadcházející sezónu.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je opět francouzská Ligue 1 a my v rámci jejího třicátého kola budeme sledovat duel mezi týmy FC Nantes a AS Monaco FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.