Ligue 1 - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Auxerre - 3. března 2023   21:00

Nice
45+1' Laborde (Lotomba)
1:1
(1:1)
Auxerre
36' Hein  (Abline)
Nice
Schmeichel – Lotomba, Todibo, Santos /C/, Amráwí – Rosario (79. Barkley), Búdawí, Thuram – Laborde (69. Bráhímí), Moffi (79. Belahyane), Diop (34. Bouanani).
Bułka – Viti, Atál, Beka Beka, Ndayishimiye.
Dechepy – Le Tellier, Haulbert
Allianz Riviera, Nice
19 826 diváků
Auxerre
Radu – Raveloson, Mendes, I. Touré – Zedadka, Massengo (63. M'Changama), B. Touré /C/, Mensah – Dembélé (63. Perrin), Abline (75. Niang), Hein (63. Sinayoko).
Léon – Jeanvier, Boto, Autret, Danois.

Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:12.
Nováček získal na hřišti pohárového účastníka cenný bod. Nice mělo takřka celý zápas převahu, ale inkasovalo z jediné přímé střely, kterou nedůraz v domácí obraně potrestal Hein.
Vzápětí domácí Laborde neproměnil penaltu, za což se spoluhráčům omluvil prudkou hlavičkou do sítě v nastaveném čase.
Druhá půle mnoho zajímavých okamžiků nepřinesla, Auxerre pozorně bránilo a až na střelu, kterou Radu vyškrábl do břevna, favorita k ničemu podstatnému nepustilo a boduje popáté v řadě.
90+3'
90+2'
Lotomba se protahoval do šestnáctky, sváděl dva hraniční souboje, ale spíše protihráčům padl sám pod nohy než jejich vinou. Kope se od brány Auxerre a dvě nastavené minuty již vypršely.
90+1'
Brahímí zkusil přímý kop dloubáčkem, který odhlavičkoval Jubal Mendes a míč si zpracoval na střelu zakázaným způsobem rukou domácí Búdawí.
90'
Badredine Bouanani se pěkně protáhl přes Biramu Tourého, zastaven byl až faulem nějakých 28 metrů od brány.
89'
A opět z něj nebylo naprosto nic. Isaak Touré míč vyhlavičkoval, domácí ho pak posouvají do autu a Auxerre za pískotu z tribuny úplně nespěchá s jeho vhozením.
89'
Platonický tlak Nice teď přináší rohový kop.
87'
Perrina u postranní čáry zaháčkoval domácí Lotomba.
86'
Brahímího centr se snášel na zadní tyč, obránci Auxerre však uskákali Barkleyho a zažehnali tuto hrozbu.
85'
Po faulu na Thurama je tu zajímavá standardka pro Nice, i když ze strany to bude spíše na centr. Dvoučlennou zeď si Radu staví na roh pokutového území.
83'
Nejvyšší hráč francouzské ligy Isaak Touré se postavil do cesty pronikajícímu Belahyaneovi, jenž mohl jen bezmocně sledovat míč směřující za čáru.
81'
Čerstvý Belahyane to zkusil zpoza pokutového oblouku, hradbu těl před sebou však neprostřelil.
79'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Reda Belahyane,
ze hřiště odchází Pablo Rosario, přichází Ross Barkley.
77'
Nice má stále mírnou převahu, elán červenočerných ale spíše postupem času vyprchává a nováček celkem v klidu brání výsledek.
75'
Střídání v týmu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Matthis Abline, přichází M'Baye Niang.
74'
Střelecké štěstí zkusil ze střední vzdálenosti Bouanani, mířil však příliš vysoko a při svém sedmém startu si zatím počká na premiérový ligový gól.
73'
Moffimu z brejku nevyšla přihrávka na Búdawího ani vlastní zakončení.
71'
Sinayoko nevěděl, jak zakončit průnik do šestnáctky. Ke střele se přes Todiba nedostal, ani penaltu pro Auxerre ochotným pádem nevymodlil.
70'
Schmeichel jen nastavil ruce odbytému pasu Akima Zedadky zprava.
69'
ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Bilál Bráhímí.
68'
Dnešní utkání sleduje 19 826 diváků.
67'
Auxerre se také dostalo ke kombinaci v nebezpečném prostoru, Perrin však zbytečně hledal obsazeného Sinayoka.
66'
A opět musejí domácí hráči po rohu pro míč až k vlastní bráně.
65'
Křížnou přihrávku po zemi na Búdawího promáchl Raveloson, až Isaak Touré ji v roli ručitele odvrací skluzem na roh.
63'
Rovnou trojité střídání v mužstvu AJ Auxerre:
ze hřiště odchází Siriki Dembélé, přichází Gaëtan Perrin,
ze hřiště odchází Han-Noah Massengo, přichází Youssouf M'Changama,
ze hřiště odchází Gauthier Hein, přichází Lassine Sinayoko.
60'
Dembélému se nepodařilo udržet míč vepředu.
59'
Búdawí si vyměnil míč s Moffim, pak ho dostal patičkou od Lotomby za obranu a jeho výstavní křížná střela volala po gólu. Ionuț Radu jí však konečky prstů skoro zázračně pomohl na břevno. To byl už druhý fantastický počin rumunského brankáře.
59'
Na druhé straně pálí po vyhraném osobním souboji z 20 metrů vysoko nad břevno Siriki Dembélé.
58'
Búdawí si zpracoval u koncové lajny vysoký míč hezky na špičku boty, centroval však jen do Raduových rukavic.
56'
Černočervení se vracejí k obléhání brány hostů, kteří je v sešikovaném bloku nepouštějí na dostřel.
53'
Trestný kop Auxerre od levé lajny prodlužoval Massengo, v zahuštěném prostoru se ale hosté k zakončení neprotlačili.
51'
Auxerre to opět zvládlo, pro zakopnutý míč běží až na půl cesty ke středovému kruhu Kasper Schmeichel.
50'
Po rychle rozehraném přímém kopu střílel křížně Búdawí a Jubal Mendes tečoval na další roh.
50'
Birama Thouré stáhl za ruku Bouananiho.
48'
Auxerre ubránilo roh bez potíží a může rozehrát svou akci.
47'
Moffi se vyhnul skluzu a trefil bodlem přes nohu podpaží Biramy Tourého. Domácí reklamovali ruku, podle sudího však byla v přirozené poloze a u těla, takže je to pouze roh pro Nice.
46'
Domácí měli dlouho neplodný tlak, po chybě obrany pak inkasovali jako první z kopačky nového muže v sestavě Auxerre Gauthiera Heina. Krátce nato neproměnil penaltu Gaëtan Laborde, jenž své selhání napravil gólem do šatny a stav je tedy v poločase nerozhodný.
45+3'
45+3'
Hišám Búdawí napřáhl z 23 metrů a trefil jen střed brány, kde stál připravený Radu.
45+1'
Nice právě vstřelilo branku!
V nastaveném čase se vykoupil GAËTAN LABORDE přesnou prudkou „rybičkou“ z 11 metrů do horního růžku. Centr na vyrovnávací gól připravil Lotombovi patičkou na pravém křídle Búdawí.
43'
Ani následný rohový kop nepřinesl domácím spásu.
42'
Gaëtan Laborde (OGC Nice) neproměňuje pokutový kop! Mířil pod břevno, jenže příliš slabě a váhavě. Rumunský brankář Ionuț Radu
zůstal stát a vytahuje penaltu nad břevno, načež se kolem něj sesypali gratulující spoluhráči.
41'
K zatahání za dres skutečně došlo již v pokutovém území, Akim Zedadka (Auxerre) zavinil pokutový kop a navrch vidí žlutou kartu.
40'
Thuram se vydal odvážně proti přesile, prošel přes několik hráčů a byl po několika marných pokusech o zastavení přidržen za dres Zedadkou. Rozhodčí nařizuje penaltu, ale ještě ji prověří VAR!
38'
První pokus nevedl k cíli, opakovaný centr usměrnil hlavou vedle zadní tyče Rosario.
38'
Nice se pokusí rychle odpovědět z rohového kopu.
36'
Auxerre právě vstřelilo branku!
Matthis Abline se prosadil přes Danteho Santose a z jeho skvělé zpětné přihrávky propálil Schmeichela jesličkami GAUTHIER HEIN. To jsou paradoxy, od šance v první minutě se hosté v jednom kuse bránili.
34'
ze hřiště odchází zraněný Sofiane Diop, přichází Badredine Bouanani.
31'
Hosté vracejí sportovně zakopnutý míč, hra pokračuje.
30'
Na mokrém trávníku se zvrtla noha Sofianu Diopovi a zcela bez cizího přičinění si ublížil. Momentálně je v péči lékaře vsedě na trávníku a za postranní čarou se rychle rozcvičuje případný náhradník.
29'
Nepodařené založení útoku Nice přináší jen odkop od brány hostů.
27'
Radu se vydal vstříc Moffimu až téměř k postranní čáře a odvážný výběh dotáhl skluzem do autu.
26'
Hišám Búdawí našel v šestnáctce Khéphrena Thurama, který si nedokázal v dobré pozici řádně zpracovat míč a přichází o něj.
23'
Obrana Auxerre vyloženě selhala, Terem Moffi prostrčil získaný míč na střed Gaëtanu Labordeovi, jenže ten nevymyslel v šanci nic lepšího než střelu přímo do středu brány. Ionuț Radu si oddechl, tohle nebyl těžký zákrok.
21'
Labordeova střela z otočky zpoza velkého vápna se nevešla mezi tyče auxerreské brány.
20'
Lotomba zachytil odkopnutý míč patičkou, Nice tak mohlo pokračovat v akci, jenže Labordeovu přihrávku nepochopil Rosario.
19'
Rayan Raveloson centroval zprava a Todibo dost nešikovně tečoval míč na vlastní bránu, Schmeichel však sledoval hru a s jistotou hrozící vlastenec kryje.
18'
K rohovému kopu se však neprocpal Laborde a Nice se musí stáhnout.
17'
Diop se protáhl mezi dvěma beky, jeho ránu pak srazil kolenem na roh Raveloson.
16'
Přes Heinovu nohu šel míč do zámezí, vhazuje Nice.
13'
Jean-Clair Todibo přečetl hru a vystihl Albineovu nadějnou přihrávku na Heina, který se zatím nemůže pořádně dostat do hry.
10'
Isaak Touré vystihl Labordeovo prohození a dopředu mohli jít hosté, centr však před Heinem odvrací domácí kapitán Dante Santos.
9'
Akci Nice ukončil útočný faul Moffiho.
7'
Do přetaženého rohového kopu se opřel z voleje osmnáctiletý Maročan Ajúb Amráwí, mezi tyče se ale řádně prudkým pokusem netrefil.
7'
Diop kroutil zajímavý pas před bránu, obrovitý Isaac Touré se vyšponoval do výšky a vyhlavičkoval míč za sebe na roh.
3'
Ajúb Amráwí nemohl stihnout mizernou přihrávku za paty, vhazují hosté.
1'
Domácí ztratili míč na konci úvodní minuty před velkým vápnem, Matthis Abline prošel středem a zakončil šajtlí metr vedle pravé tyče. Lépe postavenému Heinovi kvůli ofsajdu přihrát nemohl.
1'
Před zápasem drží obě mužstva minutu ticha za zesnulého slavného kanonýra a nejlepšího střelce mistrovství světa 1958 Justa Fontainea.
Domácí budou hrát v červeno-černě pruhovaných dreech, hosté v bílých.

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Todibo, Santos (C), Amráwí – Rosario, Búdawí, Thuram – Laborde, Moffi, Diop.
Náhradníci: Bułka – Viti, Atál, Beka, Ndayishimiye, Barkley, Belahyane, Bráhímí, Bouanani.
Trenér: Digard

AJ Auxerre: Radu – Raveloson, Mendes, I. Touré – Zedadka, Massengo, B. Touré (C), Mensah – Dembélé, Abline, Hein.
Náhradníci: Léon – Jeanvier, Boto, Autret, M'Changama, Sinayoko, Niang, Perrin, Danois.
Trenér: Pelissier

Rozhodčí: Dechepy – Le Tellier, Haulbert.
Auxerre se loni vrátilo do nejvyšší soutěže po deseti letech a v podzimním zápase remizovalo s Nice 1:1 (42. Da Costa – 20. Delort).
AJ Auxerre
Také hosté mají formu po sedmizápasové sérii porážek. Čtyřmi bodovými zápisy v řadě, z toho posledními dvěma plnými nad Lyonem po bleskovém obratu na začátku druhé půle 2:1 a v Lorientu trestným kopem Ravelosona 1:0, se konečně dostali o skóre nad hladinu sestupu před Ajaccio.
Auxerre má přesto celkově třetí nejhorší útok i obranu ve francouzské lize.

Střelci: 5 – Perrin, 4 – Da Costa, Niang.
OGC Nice
Před úvodním zápasem osmifinále Konferenční ligy s Šeriffem Tiraspol čeká Nice honba za body v Ligue 1, kde je zatím těsně za pohárovými příčkami. Zatímco do 9. kola nasbíral podzimní soupeř Slovácka pět porážek, od té doby v patnácti utkáních nebodoval pouze jednou. V posledních sedmi navíc Nice inkasovalo jen jediný gól (5-2-0, 11:1), minule přivezlo cennou výhru 3:0 z Monaka.

Střelci: 8 – Pépé, 7 – Laborde, Delort.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.