Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Marseille - 28. srpna 2022   15:00

0:3
(0:3)
Marseille
10' Sánchez  (Clauss) • 37' Tavares  (Guendouzi) • 43' Sánchez
Nice
Schmeichel – Lotomba, Dante (C), Viti, Bard (58. Atál) – Pépé, Rosario, Claude-Maurice (46. Ramsey), Beka Beka (58. Thuram), Ilie (46. Brahimi) – Delort (78. Stengs).
Bulka – Gouiri, An. Mendy, Belahyane.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Allianz Riviera, Nice
Marseille
López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac (58. Bailly) – Clauss (78. Kaboré), Rongier, Veretout, Tavares (78. P. Gueye) – Guendouzi, Payet (C) (68. L. Suárez) – Sánchez (68. Bakambu).
Blanco – Ćaleta-Car, Ünder, I. Touré.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:15.
Vše podstatné se v Nice odehrálo už v prvním poločase, kdy Marseille díky dvěma brankám Alexise Sáncheze a jedné Nuna Tavarese vedlo jasně 3:0 a svůj náskok si zcela bez problémů udrželo do konce zápasu, neboť druhý poločas už nepřinesl takřka nic zajímavého.

Zatímco Nice po čtyřech kolech zůstává bez vítězství jen se dvěma body na kontě, tak Marseille ještě neprohrálo a s desetibodovým ziskem se může radovat z úspěšného úvodu sezóny.
90+1'
90+1'
Rozhodčí Letexier prodlužuje zcela nezáživný druhý poločas o jedinou nastavenou minutu.
90+1'
Pépé střílel jen do zdi, pak domácí neuspěli ani z rohového kopu.
90'
Nice vybojovalo volný kop v blízkosti pokutového území Marseille, to může být ještě nebezpečná pozice na čestnou branku.
88'
Guendouziho střílený centr vyrazil Schmeichel, pak byla zablokována střela Rongiera.
87'
Guendouziho oblouček zamířil jen ke Schmeichelovi, ten rychlým dlouhým odkopem zase jen odevzdal míč Marseille.
86'
Brahimiho centr sice našel padajícího Pépého, jeho hlavička v těžké pozici mířila vysokým obloukem za branku.
85'
Domácí si teď za pískotu přítomných diváků přihrávají s brankářem Schmeichelem, marně se snaží založit nějakou kloudnou útočnou akci.
83'
Zatímco domácí fanoušci už postupně opouštějí tribuny Allianz Riviery, tak na trávníku se zápas víceméně jen dohrává. Do konce zbývá zhruba deset minut a ve druhém poločase jsme stále neviděli takřka nic zajímavého.
81'
Další zablokovaná střela domácích, tentokrát to zpoza pokutového území neúspěšně zkoušel Brahimi.
79'
Rosario posunul míč do pokutového území k Pépému, tomu se do střely znovu postavil Bailly.
78'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Calvin Stengs.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Issa Kaboré.
78'
ze hřiště odchází Nuno Tavares, přichází Pape Gueye.
77'
Marseille chystá ještě dvě střídání, do hry přijdou Kaboré a Gueye.
76'
Domácí jsou natlačeni u pokutového území, Pépé ale trefil jen záda Baillyho.
74'
I ve druhém poločase je hra přerušena z důvodu přestávky na občerstvení.
73'
Nuno Tavares se dostal ke své už minimálně čtvrté střele v tomto zápase, teď pálil levačkou po zemi za vzdálenější tyč.
72'
Na Guendouziho centr číhal Bakambu, před ním ale stačil míč odhlavičkovat Dante.
71'
Nuno Tavares inkasuje žlutou kartu za zákrok ve středu hřiště.
70'
Marseille se dostalo k rohovému kopu, po něm se do odraženého míče opřel z dálky Rongier, trefil ale jen spoluhráče Baillyho.
68'
Marseille udělalo netradičně dvě změny před bráněním standardní situaci, ta však dopadla pro Nice katastrofálně, neboť Ramsey posunul míč k Atálovi, jenž jej z dálky napálil mnoho metrů nad branku.
68'
ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Luis Javier Suárez.
68'
ze hřiště odchází Alexis Sánchez, přichází Cédric Bakambu.
67'
Po faulu Rongiera bude Nice zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
66'
Po něm se k hlavičce dostal Mattia Viti, mířil ale nad branku.
65'
Andy Delort v souboji s Baillym vybojoval rohový kop.
64'
Dante získal míč ve středu hřiště jen pomocí nedovoleného zákroku, rozehrávat mohou hosté.
63'
Po nepřesném centru Atála se v pokutovém území ocitl na zemi Delort po souboji s Mbembou, rozhodně se ale nejednalo o penaltový zákrok.
62'
Marseille zaútočilo po levé straně, centr Veretouta ale domácí defenziva odklízí do zámezí.
60'
Po obrovské chybě Baillyho, jenž podskočil letící míč, Delort posunul míč k Pépému, jehož střelu doprostřed branky Pau López zachytil.
59'
Atál podnikl individuální průnik po útočné polovině, ten mu ale v závěru vůbec nevyšel, když si míč ukopl mezi tři soupeře.
58'
ze hřiště odchází Melvin Bard, přichází Júsuf Atál.
58'
ze hřiště odchází Alexis Beka Beka, přichází Khéphren Thuram.
58'
ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Eric Bailly.
58'
Po zákroku na Payeta rozhodčí Letexier ponechal hostům výhodu, ti ale zakopli míč do zámezí, neboť Payet zůstal ležet na trávníku a rozhodčí Letexier ukazuje žlutou kartu Alexisovi Bekovi Bekovi.
56'
Marseille bylo i v deseti aktivnější, Nunu Tavaresovi ale nevyšel průnik po levé straně, po němž se bude kopat od domácí branky a vzápětí se do hry vrací i Mbemba.
56'
Ošetření hostujícího zadáka už se přesunulo do zámezí a ve hře se může pokračovat.
55'
Momentálně se nehraje, neboť na trávníku je ošetřován Chancel Mbemba.
53'
Payet výbornou kolmicí po pravém křídle vysunul do běhu Clausse, tomu ale nevyšla zpětná přihrávka na Sáncheze.
52'
Alexis Beka Beka vystřelil z dobrých třiceti metrů, jeho ráně však chyběla veškerá razance a Pau López si tak připsal jednoduchý zákrok.
49'
Pépé v souboji s Nunem Tavaresem vybojoval rohový kop, ten rychle rozehrál nakrátko s Rosariem, domácí se ale nemohou dostat ani k pokutovému území.
48'
Rozhodčí Letexier k domácí nevoli přerušil hru při průniku Brahimiho, protože na trávníku zůstal ležet Alexis Sánchez.
47'
Nuno Tavares je při chuti, znovu se pokusil vystřelit pravačkou, tentokrát ale mířil jen do Beky Beky.
46'
ze hřiště odchází Rareș Ilie, přichází Billal Brahimi.
46'
ze hřiště odchází Alexis Claude-Maurice, přichází Aaron Ramsey.
46'
Domácí budou dvakrát střídat, místo dvojice Claude-Maurice, Ilie přijdou do hry Aaron Ramsey a Billal Brahimi.
Marseille totálně ovládlo první poločas jihofrancouzského derby v Nice a vede po něm 3:0, když zápas ovládají bývalí hráči Arsenalu. Dvakrát se trefil Alexis Sánchez, po přihrávce Guendouziho se pak trefil i Nuno Tavares.
45+2'
45+2'
Pépé z dalšího rohu našel hlavu Danteho, ten hlavičkoval výrazně vedle hostující branky.
45+1'
Po rohu se míč odrazil k Delortovi, ten si nenašel střeleckou pozici, pak se do míče opřel Ilie a jeho rána je sražena na další rohový kop.
45+1'
Nakonec to jsou skutečně dvě minuty, které se budou v prvním poločase hrát nad regulérní čas.
45'
Domácí v závěru prvního poločasu ještě vybojovali rohový kop, dá se ale čekat minimálně dvouminutové nastavení.
44'
Z tribun Allianz Riviéry se ozývá pískot, domácím fanouškům se první poločas ani úvod této sezóny vůbec nelíbí.
43'
Marseille právě vstřelilo branku! Marseille vede už o tři branky! Nuno Tavares si znovu našel palebnou pozici, jeho přízemní střelu Kasper Schmeichel vyrazil jen před sebe a ALEXIS SÁNCHEZ doklouzal ke své druhé brance!
41'
Z rohu se hosté nijak neprosadili, později domácí odkopli míč jen k Payetovi u hranice pokutového území, Payetovi se ale nepovedlo připravit si střeleckou pozici.
40'
S Payetovým skákavým centrem měl Schmeichel značné problémy, nakonec vyrazil míč na rohový kop.
39'
Na střelecké pokusy je to sice 5:6, Marseille je však výrazně nebezpečnější.
37'
Marseille právě vstřelilo branku! Marseille navyšuje svůj náskok! Matteo Guendouzi u postranní čáry posunul míč NUNU TAVARESOVI, jenž jako levák se do míče opřel pravačkou od rohu pokutového území a odrazem o bližší tyč jej poslal do Schmeichelovy sítě!
36'
Balerdi vybojoval míč na Claudem-Mauricovi, pak byl soupeřem ještě nedovoleně atakován u postranní čáry.
36'
Z nakrátko rozehraného rohu se hosté nijak neprosadili.
35'
Rongier s Payetem připravili výbornou pozici pro Alexise Sáncheze, tomu ale zakončení vůbec nesedlo a po teči Danteho z toho bude jen rohový kop.
34'
Rohový kop zahrával Payet, vůbec mu ale nevyšel a trefil jen prvního hráče, kterým byl Melvin Bard.
33'
Clauss se rozběhl po pravém křídle, výborný zákrok ale předvedl Melvin Bard a z nadějné hostující akce bude jen rohový kop.
31'
Jonathan Clauss adresoval velmi kvalitní pas před branku, Balerdi ale u vzdálenější tyče na míč těsně nedosáhl.
30'
Nicolas Pépé se v pokutovém území Marseille tlačil do zakončení, do něj mu ale vpadli hned dva soupeřovi obránci, kteří střelu zablokovali.
29'
Pépého centr od rohového praporku hosté bez potíží odkopli do středu hřiště.
28'
Delort si vyměnil míč s Claudem-Mauricem, pak byl jeho centr na Ilieho sražen Balerdim na rohový kop.
27'
Payetovi nevyšel individuální průnik po levém křídle, v příliš zahuštěném prostoru míč doputoval k brankáři Schmeichelovi.
25'
Série nepřesností ve středu hřiště, míč se povedlo dostat pod kontrolu domácím.
23'
Už se může pokračovat rozehrávkou hostů z místa přestupku faulu na Clausse, tedy v hloubi vlastní poloviny.
22'
Rozhodčí poskytli hráčům přestávku na občerstvení.
21'
Jonathan Clauss byl nedovoleně atakován do oblasti achillovky, už se ale zvedá zpět na nohy.
20'
Při hostující akci do otevřenější obrany Payet posunul míč do běhu Veretoutovi, tomu zž se nepovedlo jej prostrčit mezi dvěma beky na Alexise Sáncheze.
18'
Domácí ještě zůstali v akci, Delortova střela byla sražena, odražený míč se dostal k Iliemu, ten z ostrého úhlu přestřelil branku.
17'
Při Pépého centru se nepříliš dobře dohodli brankář López s Mbmebou, tomu se ale povedlo odhlavičkovat míč do bezpečí.
16'
Po rozehrávce nakrátko se hosté nedostali do pokutového území, stále však zůstávají v držení míče.
15'
Matteo Guendouzi pronikl po pravém křídle do pokutového území, následný centr je sražen na první rohový kop tohoto zápasu.
14'
Nice dostalo míč pod kontrolu, ovšem jen v okolí středové čáry a domácí moc nevědí, kudy se dostat na soupeřovu polovinu.
12'
Marseille je při chuti, Payet už se tlačil do dalšího zakončení, znovu ale mířil nepřesně.
10'
Marseille právě vstřelilo branku! Hosté se ujímají vedení! Jonathan Clauss posunul míč ALEXISI SÁNCHEZOVI do pokutového území a zkušený chilský útočník otevírá svůj střelecký účet v Ligue 1 prudkou ránou za záda Kaspera Schmeichela!
9'
Do prvního zakončení hostů se dostal Dmitri Payet, jeho přízemní rána ale mířila vedle branky.
8'
Guendouzi obral o míč Clauda-Mauriceho jen pomocí faulu, rozehrávat mohou domácí.
7'
Po individuální akci Beky Beky se zpoza pokutového území pokusil vystřelit Claude-Maurice, mířil ale velmi nepřesně.
5'
Po nedovoleném zákroku Kolašinace teď budou domácí rozehrávat z blízkosti vlastního pokutového území.
3'
Po Claussově centru skončil před brankou na zemi Guendouzi, rozhodčí Letexier ale zůstal v klidu.
2'
Andy Delort byl nepříjemně atakován Balerdim ve středu hřiště a těžce se zvedá z trávníku.
1'
Za obrovského pískotu publika se zahajovacího výkopu ujali hosté hrající v bílých dresech, Nice obléklo černo-červenou kombinaci.
1'
Trojice rozhodčích v čele s Francoisem Letexierem přivádí fotbalisty na hrací plochu stadiónu, v jehož ochozech jsou zavřené sektory pro kotle fanoušků obou týmů.

OGC Nice: Schmeichel – Lotomba, Dante (C), Viti, Bard – Pépé, Rosario, Claude-Maurice, Beka Beka, Ilie – Delort.
Náhradníci: Bulka – Atál, Belahyane, Brahimi, Gouiri, An. Mendy, Ramsey, Stengs, Thuram.
Trenér: Lucien Favre

Olympique Marseille: López – Mbemba, Balerdi, Kolašinac – Clauss, Rongier, Veretout, Tavares – Guendouzi, Payet (C) – Sánchez.
Náhradníci: Blanco – Bailly, Bakambu, Ćaleta-Car, P. Gueye, Kaboré, L. Suárez, Ünder, I. Touré.
Trenér: Igor Tudor

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
Olympique Marseille

O poznání veselejší nálada je v Marseille, které v úvodních třech kolech Ligue 1 naopak neprohrálo, když k domácím výhrám 4:1 nad Remeší a 2:1 nad Nantes přidalo remízu 1:1 v Brestu. Dvěma trefami k těmto úspěchům přispěli Kolumbijec Suárez a portugalský obránce Nuno Tavares.

Hosté jedou do Nice kompletní.
OGC Nice

Fotbalisté Nice se ve čtvrtek úspěšně kvalifikovali do základní skupiny Konferenční ligy, když až v prodloužení přehráli Maccabi Tel Aviv a v hlavní fázi soutěže na ně čeká i Slovácko.

Nice ale vůbec nezvládlo vstup do letošního ročníku Ligue 1, když v úvodních třech kolech se ještě nedočkalo výhry. Po remízách 1:1 v Toulouse a se Štrasburkem minulý týden prohrálo 0:1 v Clermontu a s tímto rozlosováním určitě čekalo podstatně větší počet bodů než současné dva.

Při zmíněné prohře v Clermontu navíc dohrávalo bez vyloučených Leminy a Todiba, kteří se deset minut před koncem nechali vyloučit v rozmezí tří minut a dnes budou chybět.
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu z mnohdy pořádně divokého jihofrancouzského derby mezi Nice a Marseille. V pondělí to právě rok od dne, kdy se souboj těchto dvou týmů právě v Nice nedohrál kvůli výtržnostem diváků.

Utkání se muselo opakovat na neutrální půdě, v Troyes se bez diváků hrálo 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.