Schmeichel – Todibo, Dante (C), Viti (62. Búdawí) – Lotomba (45+2. Atál), Thuram (62. Brahimi), Lemina, Barkley (62. Ramsey), Bryan (70. Bard) – Laborde, Pépé.
Allianz Riviera, Nice
Nantes
Lafont (C) – Appiah (46. Centonze), Girotto, Pallois, Merlin – Moutoussamy, Chirivella – Blas (89. Coco), M. Sissoko (89. Corchia), Simon (73. Mohamed) – Ganago (73. Castelletto).
Descamps, Petrić – Bamba, Manvelyan.

Viděli jsme hodně zajímavé střetnutí, které spělo k vítězství Nantes. Ovšem Nice bylo ve druhém poločase aktivnější, jenomže bylo pomalé a přes obranu soupeře se nedostávalo. Až v nastaveném čase přišel diskutabilní zákrok ruku, po němž byla nařízená penalta a domácí vyrovnali. Hráči hostujícího mužstva pak dlouho diskutovali s rozhodčím, jenž dva hráče ještě vyloučil. Nice – Nantes tak končí výsledkem 1:1.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera.
90+9'
90+9'
Druhou žlutou a zbytečnou červenou uviděl i Alban Lafont (Nantes), který byl jedním z hráčů, jenž e nacházel v hloučku kolem rozhodčího.
90+9'
Po závěrečném hvizdu obdržel žlutou kartu také Samuel Moutoussamy (Nantes), který slovně napadl rozhodčí.
90+8'
Abdoul-Kader Bamba (Nantes) ze střídačky dostává červenou kartu za protesty.
90+7'
Nice právě vstřelilo branku!
K pokutovému kopu se postavil NICOLAS PÉPÉ, který zamířil doleva, zatímco Alban Lafont se vydal na druhou stranu. Hráči Nantes jsou okamžikem hodně rozladění.
90+6'
Celu situaci ještě řeší video! Ale podle radosti Danteho to vypadá, že se pokutový kop bude skutečně rozehrávat.
90+4'
Za protesty uviděl žlutou kartu Alban Lafont (Nantes).
90+4'
Pokutový kop pro Nice!
Dante se pustil do souboje se soupeřem, který byl přistrčen, ale trefil balon rukou. Rozhodčí okamžitě ukázal na penaltový puntík.
90+3'
Po centru z levé strany, který zastavil brankář Alban Lafont, se fanoušci Nice zvedli a opouštějí stadion. Blížíme se k závěrečnému hvizdu a domácí musí hru úplně zjednodušit.
90+2'
Júsuf Atál centroval před branku, ale Nantes si znovu poradilo. Následně to na sebe chtěl vzít Nicolas Pépé, jehož zastavil Andrei Girotto.
90+1'
Dnešní střetnutí se bude nastavovat o čtyři minuty. Uvidíme, zda Nantes uhájí vedení, nebo Nice ještě srovná.
90'
Další kombinace domácího celku skončila na hranici soupeřova vápna. Jenomže Nantes se znovu osvobodilo dlouhým odkopem do bezpečí.
89'
Střídání v týmu FC Nantes:
ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Sébastien Corchia,
ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Marcus Coco.
88'
A znovu se ozývá pískot z tribun! Nice kombinovalo na pravé straně, ale následně přenesení hry bylo nepřesné.
86'
Domácí fanoušci znovu pískají! Nelíbila se jim akce po pravé straně, která byla zakončená nepřesným centrem. Nantes už je blízko důležitému vítězství, ale ještě trocha času zbývá.
85'
Nice špatně rozehrálo rohový kop, balon ani nedoletěl do šestnáctky a do bezpečí jej odvrátil Samuel Moutoussamy.
84'
Dalším potrestaným hráčem je Moussa Sissoko (Nantes), který zbytečně dohrál soupeře, který se už zbavil míče.
83'
Aktivní Ludovic Blas chtěl vzít další akci na sebe. Jenomže jeho zakončení zastavil dobře postavený Dante.
81'
Pozdě v souboji byl Melvin Bard (Nice), který došlápl na kotník soupeře. Hlavní rozhodčí byl velmi blízko a okamžitě vytasil žlutou kartu.
80'
O osudu zápasu mohlo být rozhodnuto, ovšem osud tomu chtěl jinak. Zakončením z levé strany se prezentoval Moussa Sissoko, jenž orazítkoval vzdálenější tyč.
78'
U penaltového puntíku se soupeřů zbavil Gaëtan Laborde, který mířil pod horní tyčku, ale také doprostřed branky. Nice rozehrálo rohový kop, který na malé vápno vrátil Dante. V obrovské příležitosti se nacházel znovu Gaëtan Laborde, který se otočil a trefil Albana Lafonta do ramene.
77'
Zprava odcentroval Gaëtan Laborde, který viděl nabíhajícího spoluhráče. Balon byl nepřesný a kroutil se na zadní tyčku, jenomže Alban Lafont byl pozorný.
76'
Žlutá karta pro tým FC Nantes (Kombouare (trenér)).
75'
Zhruba patnáct minut a nastavení mají domácí hráči na to, aby s výsledkem něco udělali. Zatím to ale nevypadá, že by se chystali k závěrečnému náporu.
73'
ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Mustafa Mohamed,
ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Jean-Charles Castelletto.
72'
Přízemní centr poslal před branku Moses Simon, balon jen proletěl pokutovým územím.
72'
Pokud chce domácí mužstvo něco udělat s výsledkem, bude muset výrazně přidat především na pohybu hráčů bez balonu. Obrana Nantes si s akcemi soupeře ví rady.
70'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Joe Bryan, přichází Melvin Bard.
70'
Střílenou přihrávku vyslal na první tyč Ludovic Blas, jehož snažení mohl využít Andrei Girotto. Ovšem jeho pokus z jedné šel pouze vedle brány.
68'
Dalším potrestaným hráčem je Joe Bryan (Nice), kolem něhož přišlo obtočení soupeře, a tak došlo ke stažení na zem.
68'
Domácí celek je dlouhou dobu u balonu, ale nemůže se probojovat k šanci. Obrana ve žlutých dresech pracuje opravdu na výbornou.
66'
Po rohovém kopu hostujícího mužstva přišlo zakončení, které bylo velmi slabé, a tak jej v pohodě zlikvidoval Kasper Schmeichel.
66'
Před hráči ve žlutých dresech se stále více otevírá domácí obrana. Po chvíli do vápna pronikl Fabien Centonze, jenž vybojoval alespoň rohový kop.
65'
Přetažený míč mířil do levé části vápna, kde se nacházel osamocený Moses Simon. Jeho volej šel do země a zamířil jen nad branku Nice.
63'
Další přihrávka měla mířit na Nicolase Pépého, který se po balonu natahoval marně. Míče se tak chopil brankář Alban Lafont, který otáčí kormidlem hry.
62'
ze hřiště odchází Ross Barkley, přichází Aaron Ramsey,
ze hřiště odchází Mattia Viti, přichází Hišám Búdawí,
ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Billal Brahimi.
60'
Žlutá karta pro tým OGC Nice (Jean-Clair Todibo).
60'
Pomalá kombinace a přihrávky zpátky pobouřily domácí příznivce, kteří na své hráče začínají pískat.
59'
Nákop domácího celku měl mířit na Nicolase Pépého, kterého si pohlídal Andrei Girotto. Ovšem odraženého míče se chopilo Nice, které dál kombinuje.
58'
Mario Lemina se snažil získat balon zpátky, ovšem sáhl až k zákroku, který je mimo pravidla. Jinak ale zatím sledujeme duel, v němž žluté karty nejsou potřeba.
57'
Nice se sice nachází na útočné polovině, ale hráči bez balonu jsou bez pohybu. Po chvíli se na pravé straně rozeběhl Gaëtan Laborde, kterého úspěšně zakřižoval Nicolas Pallois.
56'
Hostující mužstvo se tlačilo k vápnu soupeře, ale akce na levé straně skončila. Od Danteho začne další postupný útok domácích hráčů.
54'
Khéphren Thuram si pokryl míč a inkasoval ránu do nohy. Domácí hráč bude v pořádku, a tak sledujeme další kombinaci Nice.
53'
Hráči ve žlutých dresech nikam nespěchají a vypadá to, že se budou snažit dohrát utkání s těsným vedením.
52'
Na hrací ploše pokračujeme stále ve stejném režimu. Domácí celek kombinuje a snaží se o vyrovnání. Ovšem obrana Nantes vypadá velmi pevně.
49'
Nantes právě vstřelili branku!
Hostující celek se dočkal úvodní trefy! Ludovic Blas přihrál přes Danteho na rozeběhnutého spoluhráče. V situaci dva na jednoho dal přesnou přihrávku Moses Simon a IGNIATIUS GANAGO pak už chladnokrevně zamířil pod břevno – 0:1. Asistence: Moses Simon.
49'
Další zakončení domácího celku mířilo doprostřed branky, a tak Alban Lafont nohou zasáhl. Nice se chopilo míče a mohlo kombinovat. Jenomže přišla laciná ztráta.
48'
Už to vypadalo, že by Nicolas Pépé mohl projít do pokutového území. Ovšem v pravý moment se na zem položil Andrei Girotto, jenž míč odehrál za postranní lajnu.
47'
Domácí mužstvo je znovu u balonu a postupnou kombinací bude chtít překonat obranu soupeře.
46'
ze hřiště odchází Dennis Appiah, přichází Fabien Centonze.
46'
První poločas by se dal rozdělit na dvě části. Do nějaké dvacáté minuty bylo lepší Nantes, ovšem poté se o slovo přihlásilo Nice, které si také vypracovalo zajímavé příležitosti. Avšak ani jeden z týmů míč do branky nedostal, a tak se jde do kabin za stavu 0:0. Uvidíme, co nám hráči předvedou po přestávce.
45+4'
45+4'
Střelou přes obránce se předvedl Gaëtan Laborde, který z hranice pokutového území mířil jen doprostřed brány. Snadný zákrok si tak připsal Alban Lafont.
45+3'
Čaroděj s míčem u nohy, i tak by se dal prezentovat Nicolas Pépé. Domácí záložník udržel míč u nohy a přešel přes trojici soupeřů. Nice následně obehrálo míč až na levou stranu, ale centr byl neúspěšný.
45+2'
ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Júsuf Atál.
45'
Jordan Lotomba znovu sedí na trávníku a znovu potřebuje lékařskou pomoc. Vypadá to, že Nice bude muset o poločasové přestávce nuceně střídat.
44'
Poslední jmenovaný hráč tak přispěchal k rohovému praporku a centrem poslal hru před branku, kde byl Alban Lafont faulovaný.
43'
Ošetření domácího hráče probíhalo velmi rychle, a tak se pokračuje v prvním poločase. Zakončením do Nicolase Palloise se prezentoval Ross Barkley.
42'
Na hrací ploše po nedovoleném zákroku zůstal ležet Jordan Lotomba, který potřeboval obstříknout pravý kotník. Na malou chvilku se tak hrát nebude.
41'
Za vápnem znovu pracoval Ludovic Blas, před nímž se otevřel prostor, a tak natáhl ke střele. Jenomže do pokusu vložil nohu na poslední chvíli Jean-Clair Todibo.
40'
Zpoza vápna se napřáhl Ludovic Blas, jehož pokus dlouhou letěl k brance a rychle padal k zemi. Jenomže Kasper Schmeichel byl pozorný a zakončení v pohodě zastavil.
39'
Balon soupeři na levé straně sebral Joe Bryan, který vysunul spoluhráče. Nicolas Pépé dával střílenou přihrávku na zadní tyč, kde na míč nedosáhl Khéphren Thuram, jenž byl jinak mířil do odkryté brány.
38'
Hráči ve žlutých dresech kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají. Tlak Nice potřebuje především otupit, což se v těchto momentech daří.
37'
Centrem od rohového praporku se prezentoval Ross Barkley, který se snažil najít spoluhráče na zadní tyči. Jenomže z branky znovu vystartoval Alban Lafont a situaci úspěšně zvládl.
36'
Už se nacházíme v poslední desetiminutovce prvního poločasu a stav je stále bez branek. Do vápna si znovu nabíhal Gaëtan Laborde, kterého odzbrojil Andrei Girotto.
35'
Nicolas Pépé se kličkou uvolnil a posílal centr před branku, kam mířil Gaëtan Laborde. Ovšem z branky vyrazil Alban Lafont, který ve vzduchu situaci zvládl.
34'
Nicolas Pépé zůstává na zeleném pažitu a už se nabízí spoluhráčům pro přihrávku. Ovšem jeho náběh si pohlídala obrana ve žlutých dresech.
34'
Host z londýnského Arsenalu zůstává ležet na hrací ploše a drží se za zadní stehenní sval. Zdá se, že nepříjemný střel ale rozchodí a bude moci pokračovat v utkání.
33'
Nice stáhlo hru na vlastní polovinu a snaží se soupeře vylákat z bloku. Jenomže přihrávka mířila na pravou stranu, kde byl dohrán Nicolas Pépé.
32'
Hra se neustále přelévá ze strany na stranu, a i když sledujeme střetnutí ve vysokém tempu, zápasu by úvodní trefa ještě více prospěla.
30'
Třicet minut hry je minulostí a my stále čekáme na vedoucí branku zápasu. Nic na tom nezměnila ani aktivita domácího celku, který se snažil projít před branku z pravé strany.
29'
Obraz hry se rázem úplně otočil a Nice je v posledních minutách aktivnějším týmem. Jenomže Nantes se zatím skvěle brání, i když jednou mělo na své straně štěstí.
27'
Na levé straně se přes soupeře neprobojoval Moses Simon, ale přihrál pod sebe. Jenomže z hranice vápna mířil vysoko nad bránu Ludovic Blas.
26'
Nice rozehrávalo rohový kop, který zamířil na zadní tyčku, ale míč se nepodařilo vrátit před bránu. Ovšem následně Nicolas Pépé vybojoval další roh.
25'
Domácí hráči uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Následně přišel dlouhý nákop, po němž Nicolas Pépé orazítkoval zprava jen vzdálenější tyčku.
23'
V posledních minutách je Nantes aktivnějším mužstvem, které by chtělo více vsítit úvodní trefu zápasu. Nice se spíše brání a vyráží do rychlých protiakcí.
21'
Ludovic Blas vracel balon před branku a trefil ruku soupeře. Míč se odrazil i do druhé paže, ovšem Mattia Viti měl obě ruce v přirozené poloze, a tak se o pokutový kop rozhodně nejednalo.
20'
A pozor kontroluje se video a jedná se o pokutovém kopu pro Nantes! Rozhodčí se na zákrok ještě běží sám podívat.
19'
Další dva centry letěly před domácí branku a především druhý vypadal velmi zajímavě. Situaci na zadní tyči uzavíral Moses Simon, který na míč nedoskočil.
17'
Dante dal těžkou přihrávku na Kaspera Schmeichela, který balon musel velmi rychle odehrát, jelikož velmi blízko němu byl Igniatius Ganago.
16'
Nicolas Pépé se snažil napadat rozehrávku soupeře, ale hráči Nantes si se situací poradili. Zatím sledujeme velmi zajímavý souboj, v němž se čeká na úvodní trefu.
15'
Joe Bryan může být rád, že není prvním potrestaným hráčem zápasu. Ludovic Blas odehrál míč a následně ho na stojnou nohu šlapákem trefil již zmíněný soupeř.
14'
Mario Lemina se snažil otočit hru na pravou stranu, jenomže jeho snažení bylo hodně nepřesné. Bude se tak kopat od hostující branky.
13'
Rohový kop po zemi rozehrál Ross Barkley, kterému byl míč vrácen. Další přihrávka mířila na hranici vápna, kde byl osamocený Nicolas Pépé, jenž mířil jen nad branku.
12'
Zatím sledujeme velmi zajímavý vstup do zápasu a především na Nantes je vidět, že hráči chtějí odskočit do vedení. Ovšem tentokrát se museli bránit, ale akci soupeře přerušili za cenu rohu.
11'
Domácí celek se dlouho nemohl vymanit z napadání soupeře, o což se postaral především Dennis Appiah. Právě od tohoto hráče pak míč zamířil mimo hrací plochu.
10'
Centrovaný míč pochopitelně mířil do pokutového území Nice, ovšem domácí zadáci byli ve vzduchu úspěšnější.
9'
Na hrací ploše zůstal ležet Moses Simon, kterého trefil velmi nepříjemně Khéphren Thuram. Nantes bude rozehrávat standardní situaci.
7'
Dalším centrem z levé strany se prezentoval Samuel Moutoussamy, jehož snažení na rohový kop odvrátil vracející se Jean-Clair Todibo.
6'
Krásná akce hostujícího mužstva! Igniatius Ganago se ocitl na levé straně a chvíli počkal, až mu naběhne spoluhráč. Následně tak přihrál pod sebe k penaltovému puntíku, kam dobíhal Samuel Moutoussamy. Jeho zakončení mířilo na dánského brankáře.
5'
Odraženého míče se na hranici vápna chopil Ross Barkley, jehož halfvolej mířil jen doprostřed branky, kde byl připravený Alban Lafont.
4'
Domácí celek se také poprvé přihlásil o slovo, avšak Gaëtan Laborde na levé straně neprošel přes soupeře. Ovšem soupeř balon Nice znovu vrátil.
3'
Hostující celek se znovu nacházel na útočné polovině, ovšem po chvíli přišla přihrávka dozadu. Nantes to zkusilo po pravé straně, ale Moussa Sissoko míč nezachytil.
2'
Nice do dnešního souboje nastoupilo v tradičních červenočerných proužkovaných dresech. Naopak Nantes je oblečeno klasicky ve žluté sadě.
1'
Jdeme na to, střetnutí bylo právě odstartované. Nantes se chopilo úvodního výkopu, avšak nákop na pravou stranu byl pokrytý.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Todibo, Dante, Viti – Lotomba, Thuram, Lemina, Barkley, Bryan – Laborde, Pépé.
Náhradníci: Bulka – Búdawí, Brahimi, Beka Beka, Bard, Ilie, Atál, Ramsey, Rosario.
Trenér: Favre

FC Nantes: Lafont – Appiah, Girotto, Pallois, Merlin – Moutoussamy, Chirivella – Blas, M. Sissoko, Simon – Ganago.
Náhradníci: Descamps, Petrić – Bamba, Castelletto, Manvelyan, Coco, Mohamed, Corchia.
Trenér: Kombouare

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
Před letošní sezonou se očekávalo, že oba celky budou bojovat o pohárové pozice. Ovšem opak je pravou, a tak uvidíme střetnutí týmu z druhé poloviny tabulky. O něco lépe si zatím vede Nice, které v jedenácti kolech posbírali dvanáct bodů. Domácí mužstvo má obrovské potíže se střílením gólů. Vždyť v dosavadním průběhu soutěže se radovali pouze desetkrát. Ještě o dva body méně má Nantes, které je čtrnácté, hned za svým dnešním soupeřem. Jestliže Nice má potíže se střílením gólů, tak hosté jich v jedenácti případech zase devatenáct dostali. Uvidíme tak souboj slepého s hluchým a zjistíme, kdo se případně odrazí k lepším zítřkům.
Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu u dvanáctého kola Ligue 1 Uber Eats. V textovém přenosu uvidíme souboj dvou soupeřů, od kterých se hodně čekalo, ovšem oba papírové předpoklady nepotvrdili. Budeme totiž sledovat Nice s Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.