Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Paris SG - 8. dubna 2023   21:00

0:2
(0:1)
Paris SG
26' Messi  (N. Mendes) • 76' Ramos  (Messi)
Nice
Schmeichel – Todibo, Ndayishimiye, Dante (C) – An. Mendy (68. Rosario), Thuram, Búdawí (75. Laborde), Bard (68. Bráhímí) – Ramsey (83. Barkley) – Moffi (83. Bouanani), Pépé.
Bułka – Beka Beka, Amráwí, Belahyane.
Pignard – Mugnier, Viala
Allianz Riviera, Nice
Paris SG
Donnarumma – D. Pereira, Marquinhos (C), Ramos – Hakimí, Vitinha, Sanches (10. Ruiz), Soler (89. Zaïre-Emery), N. Mendes (77. Bitshiabu) – Messi, Mbappé.
Rico, Letellier – Housni, Ekitiké, Gharbi.

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 10:5. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:2.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání. Domácí se rozhodně nevzdali a měli k dispozici i nějaké slušné střelecké příležitosti, nicméně dnes skvělý Gianluigi Donnarumma za svá záda nepustil ani jeden gól. Nejblíže byli domácí k brance chvíli po změně stran, nicméně branková technologie ukázala, že Danteho hlavička jen o kousek nepřekročila čáru plným objemem. Když domácí neproměnili žádnou příležitost k vyrovnání, ujal se jednoho z rohů Lionel Messi a poslal míč do míst, kde si k hlavičce naskočil Sergio Ramos a nedal brankáři šanci. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+4'
90+2'
Kylian Mbappé se ocitl ve velmi dobré střelecké příležitosti, ale tváří v tvář prázdné brance zvolil příliš velkou razanci a netrefil.
90+1'
Hosté kombinují s míčem u kopaček a snaží se kontrolovat závěr zápasu.
89'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Warren Zaïre-Emery.
88'
Jen za cenu žluté karty zastavil Thuram hrozící rychlý brejk hostujícího týmu.
87'
Míč na Bráhímího o kousek neprošel, protože do cesty přihrávce se postavil jeden z hráčů PSG.
86'
Do centru domácích se vložil bránící hráč PSG a míč skončil na břevně Donnarummovy branky.
85'
Z levé strany Nice přiletěl centr, po kterém diváci žádali pokutový kop za kontakt s rukou, ovšem sudí Pignard nechává hru plynout.
83'
Domácí vyslali poslední dvojici na střídání – ze hry odstupují Moffi s Ramseym, které nahrazují Bouanani s Barkleym.
82'
Po obranném skluzu Sergia Ramose skončil na trávníku Nicolas Pépé. Španělský zadák zřejmě trefil i nohu Pépého.
81'
Gaëtan Laborde na hranici pokutového území vypustil pokus, který však vyslal s opačnou faleší, než by bylo zapotřebí, takže míč mizí v zámezí.
80'
Po rohu dobře vyběhl Donnarumma, který dnes podává naprosto perfektní výkon a je jedním z pilířů dvoubrankového vedení PSG.
79'
Sergio Ramos důrazně odstřelil míč na rohový kop před rozběhnutým protivníkem.
78'
Domácí si také vybojovali výhodu rohového kopu, ale centr od praporku odvrátila obrana hostů.
77'
ze hřiště odchází Nuno Mendes, přichází El Chadaille Bitshiabu.
76'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Další rohový kop již znamená druhou branku pro PSG. Lionel Messi poslal do vápna přesný centr, na který si naskočil SERGIO RAMOS a naprosto precizní hlavičkou nedal dánskému brankáři šanci zasáhnout.
75'
V pokutovém území zakončoval Mbappé, jenž trefil dobře postaveného Danteho a od Brazilce se míč odrazil těsně mimo branku.
75'
Střídání v týmu OGC Nice:
ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Gaëtan Laborde.
74'
Kylian Mbappé příliš není vidět, nyní tedy dostal přihrávku od Messiho, ale dobře ho zakřižoval Rosario, takže nemohl zakončit.
73'
Khépren Thuram se snažil prostrčit míč do vápna, jenže jeho záměr nepochopili spoluhráči, takže obrana PSG snadno získala míč.
72'
Soler signalizoval hru rukou v podání Rosaria, nicméně ten se pouze opíral rukou o zem, takže v tomto případě o pokutový kop jít nemůže.
71'
Hosté mají míč zpět na svých kopačkách a hledají cestu k soupeřově brance.
70'
Po rohovém kopu přišlo další nebezpečí pro Donnarummovu branku, ovšem i s hlavičkou Todiba si Ital dokázal poradit.
69'
Nuno Mendes dokázal zblokovat centrovaný míč na rohový kop.
68'
Ze hry odstupují Bard s Mendym, které nahrazují Bráhímí s Pablem Rosariem.
67'
Rozehrávky rohu se ujal Carlos Soler, poslal centr do vápna, kde si míč našel Sergio Ramos a těžkým kopem trefil jen horní síť.
66'
Zdá se, že se jedná o svalové problémy Antoinea Mendyho. Ten tedy musí mimo hrací plochu před rozehráním rohu.
65'
Před rozehráním rohového kopu zůstal na zemi v pokutovém území jeden z domácích hráčů, který bude potřebovat ošetření.
64'
Thuram se vrátil do obrany, ukopl míč soupeři, jenže natolik nešťastně, že hráči PSG získali rohový kop.
63'
Nuno Mendes na levé straně o kousek nedosáhl na přihrávku, takže se míče chopili domácí.
62'
Hosté kombinují s míčem u kopaček. Snaží se objevit skulinu v obranném postavení OGC.
61'
Po delší době se na útočnou polovinu propracovali také hosté, načež musel Schmeichel pacifikovat střelu zpoza vápna.
59'
Za vápnem se k míči dostal Ndayishimiye, ovšem technický pokus fotbalisty z Burundi nemířil do branky.
58'
Sergio Ramos odehrál těžký míč na rohový kop. Po něm opět musel zasahovat Donnarumma po střele Ndayishimiyeho.
57'
Nepovedená přihrávka domácího hráče znamenala rychlý útok hostů, ovšem Mbappé si nepohlídal ofsajd.
56'
U postranní čáry skončil na trávníku jeden z hráčů PSG, nicméně sudí Pignard nechává pokračovat ve hře.
54'
Exekuce volného přímého kopu se ujal argentinský technik Lionel Messi. Svým centrem našel Ramose, leč ten mířil mimo tři tyče.
53'
Mbappé si píchl míč kolem Búdawího, který ho poslal těsně před pokutovým územím k zemi.
52'
Nicolas Pépé vypustil povedenou střelu z voleje, kterou musel vytěsnit Gianluigi Donnarumma.
51'
Po rohovém kopu zachránila hosty branková konstrukce. Od břevna zamířil míč do branky, nicméně dopadl ještě na čáru – rozhodně nebyl celým objemem za brankovou čarou.
50'
Moffi přebral přihrávku v pokutovém území, okamžitě se rozhodl vypálit, ale trefil pouze skluzujícího Danila Pereiru, který odvrátil na roh.
48'
Youssouf Ndayishimiye si počínal nedovoleně v souboji s Danilem Pareirou, takže se píská jeho faul.
47'
Hosté jsou v úvodu druhého poločasu na útočné polovině, ale obrana OGC je zatím pozorná.
46'
Máme za sebou první polovinu utkání, ve které měli větší část převahu hosté. Těm se také podařilo vstřelit první branku utkání, kdy se po velmi dobré Mendesově přihrávce prosadil Lionel Messi. Ovšem v závěru první půle přišly okamžiky Nice, když se hráči OGC ocitli ve dvou velice slušným pozicích pro zakončení. V obou případech však skvěle zasáhl Gianluigi Donnarumma, který se zaskvěl proti Pépého střele i Moffiho hlavičce, takže hosté odchází do kabin za nejtěsnějšího vedení. Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
45+1'
45+1'
Střelecký pokus domácího celku tentokrát zblokovala obrana Paris Saint-Germain.
45'
Opět v akci výborný italský brankář, který drží vedení svého celku. Vytáhl Moffiho hlavičku z bezprostřední blízkosti.
44'
Nicolas Pépé centroval do pokutového území, ale nikoho ze spoluhráčů se mu najít nepodařilo.
43'
Gianluigi Donnarumma se blýskl povedeným zákrokem proti slušné šanci domácího celku! Pépé napálil pouze nohy Donnarummy.
42'
Závěr poločasu se mílovými kroky přiblížil a stále pokračujeme za jednobrankového vedení favorita.
41'
Hosté kombinují s míčem u kopaček na vlastní obranné polovině a celkem se jim daří i proti presinku soupeře.
40'
S vysokým centrem do pokutového území si obrana Paris Saint-Germain poradila na výbornou.
39'
Thuram se šikovně probíjel obranou soupeře, aby následně neposlal přesný pas na spoluhráče.
38'
Další střelecký pokus hostujícího celku zblokovala obrana Nice. Následně ještě Todibo ubránil Mendese.
36'
Khépren Thuram zachytil hororovou rozehrávku hostů, namířil si to k brance, nicméně trefil pouze hráče, který šel do skluzu. Po následném rohu už se hosté ubránili.
35'
Přenesení hry se domácím vůbec nepovedlo, protože míč letěl tak vysoko, že ho hráč u autové čáry vůbec neměl šanci zachytit ve hře.
34'
Po rohu se sice jeden z domácích dostal k posunutí míče hlavou, leč následně se hracího předmětu ujala defenziva PSG.
33'
Sergio Ramos se hlásil o míč po souboji s Pépém a rozčiloval se, když rozhodčí Pignard ukázal k rohovému praporku.
32'
Zajímavá akce hostů skončila nepřesnou přihrávkou v pokutovém území.
31'
Nuno Mendes na levé straně nabral slušnou rychlost, ovšem situaci nezvládl technicky, když si míč příliš předkopl, čehož využil soupeř.
30'
Míč se přesunul na kopačky celku z jihu Francie, zatím však nejsou domácí příliš nebezpeční.
29'
Carlos Soler hledal dlouho přihrávkou Mbappého, nicméně obránce soupeře měl k míči přeci jen o něco blíž.
28'
Na druhé straně se musela mít na pozoru obrana Pařížanů, ovšem situaci ve vápně zvládla.
26'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Nakonec se přeci jen hosté dočkali. Nuno Mendes se snažil najít ve vápně Mbappého, před nímž ale soupeř míč odehrál, nicméně Mendes předskočil bránícího soupeře, dostal se zpět k míči a poslal ho na LIONELA MESSIHO, jenž přesnou střelou posílá PSG do vedení.
25'
Kombinace hráčů Paris Saint-Germain zatím probíhá poměrně daleko od branky dánského gólmana.
24'
Domácí se nyní na útočné polovině příliš dlouho neohřáli, takže hosté opět míří vpřed.
22'
Po zakončení Nuna Mendese byla slyšet branková konstrukce. Domácí sice Portugalce neuhlídali, ale měli štěstí, že Mendes nezamířil o kousek lépe.
21'
Hakimí nabral rychlost na pravé straně, ale Búdawí mu včas skočil pod nohy a odehrál míč na roh.
20'
Na druhé straně si domácí ofenzivní hráči nepohlídali ofsajdovou linii, takže k míči se dostanou zpět hosté.
20'
Vitinha si počínal nedovoleným způsobem v souboji o míč s Hišámem Búdawím, takže se po jeho zákroku píská faul.
19'
Mbappé se přes dvojici soupeřů neprosadil, navíc skončil na trávníku, nicméně o nedovolený zákrok se nejednalo.
17'
Znovu v akci domácí. Teď už raději Donnarumma šel na zem po střele Moffiho, ovšem zasáhl bez větších potíží.
16'
Další střelecký pokus domácího celku. Tentokrát přišla střela z druhé strany, postaral se o ni Thuram, avšak ani on prostor branky netrefil, i když střela měla lepší parametry než předchozí Pépého pokus.
15'
Technická střela Nicolase Pépého nebyla vůbec dobře umístěná, takže Donnarumma mohl zůstat v klidu.
14'
Antoine Mendy prudkou přihrávkou trefil pouze soupeře, takže hosté se na chvíli ubránili.
13'
Také domácí se dostali k souvislejší kombinaci na soupeřově polovině. Zatím však daleko od branky, kterou hájí italský reprezentant.
11'
Další střelecký pokus hostujícího celku neznamenal žádné vážnější ohrožení pro Kaspera Schmeichela, který slabou střelu doprostřed branky snadno zachytil.
10'
ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Fabián Ruiz.
9'
Renato Sanches má nějaký zdravotní problém, takže to vypadá na brzké střídání.
8'
Těžkou přihrávku na Mbappého domácí zkomplikovali a připravili hostujícího hráče o míč.
7'
Donnarumma se ocitl pod velkým tlakem, ale situaci ustál na výbornou a soupeře k míči nepustil.
7'
Hosté si vybojovali výhodu rohového kopu, po němž napálil míč Nuno Mendes hodně mimo prostor vymezený třemi tyčemi.
6'
Střelecké štěstí vyzkoušel také Carlos Soler, jehož ránu však zblokoval obránce Nice.
5'
Několika přihrávkami se hosté dostali až k Gianluigimu Donnarummovi, od něhož tedy započne další útočné snažení.
4'
Hosté i nadále kombinují s míčem u kopaček, nicméně momentálně se drží daleko od soupeřovy branky.
3'
O první vzrušení se postaral Lionel Messi, jehož technické zakončení ze střední vzdálenosti jenom o kousek minulo tyč Schmeichelovy branky.
1'
Zápas byl zahájen výkopem, o který se postarali hosté. Ti dnes nastupují v bílých dresech.
1'

OGC Nice: Schmeichel – Todibo, Ndayishimiye, Dante (C) – An. Mendy, Thuram, Búdawí, Bard – Ramsey – Moffi, Pépé.
Náhradníci: Bułka – Beka Beka, Bráhímí, Barkley, Amráwí, Belahyane, Laborde, Bouanani, Rosario.
Trenér: Didier Digard

Paris Saint-Germain: Donnarumma – D. Pereira, Marquinhos (C), Ramos – Hakimí, Vitinha, Sanches, Soler, N. Mendes – Messi, Mbappé.
Náhradníci: Rico, Letellier – Housni, Ruiz, Zaïre-Emery, Ekitiké, Gharbi, Bitshiabu.
Trenér: Christophe Galtier

Rozhodčí: Pignard – Mugnier, Viala.
Zápas na stadionu Allianz Riviera začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jérémie Pignard, kterému budou na pomezí asistovat Cyril Mugnier a Alexandre Viala.
OGC Nice

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě se 45 body. Mužstvo má slušnou a hlavně dlouhotrvající formu, vždyť dokázalo bodovat ve 12 posledních ligových duelech. V minulém kole se Nice vydalo na půdu Angers, vedli od čtvrté minuty po gólu Moffiho, ale už v 15. minutě srovnal na konečných 1:1 domácí Niane.

Paris Saint-Germain

Hosté jsou lídrem soutěže, když mají tříbodový náskok na druhé Lens a navíc dnešní zápas k dobru. PSG muselo na začátku března zkousnout vyřazení z Ligy mistrů a od té doby se potýká s výkyvy formy. DOkázalo sice vyhrát v Brestu, jenže pak přišly dvě domácí porážky v řadě, a to 0:2 s Rennes a 0:1 s Lyonem. Dnes tak bude domácí favorit bojovat o znovuzískání formy a upevnění vedoucí pozice.
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 30. kola mezi týmy OGC Nice a Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.